Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Знали, але забули: Як освіжити в пам'яті шкільної програми - Wonderzine

 1. завдання
 2. Інтернет-урок
 3. Біологія
 4. Органічна хімія
 5. треба 5
 6. Русский на 5
 7. іспит RU
 8. Гіпермаркет знань
 9. МетаШкола
 10. ICS Learn
 11. Ayp.ru

Текст: Олександра Баженова-Сорокіна

Чим далі від випускних іспитів, тим гірше ми пам'ятаємо все вивчене в школі. У той же час шкільна програма - це той набір знань, який по-справжньому об'єднує все населення однієї країни: на відміну від навичок, отриманих пізніше, школа дає найширший охоплення основ різних дисциплін і одночасно допомагає дізнатися, що на даний момент є науковою константою . Сьогодні згадати або заново вивчити щось зі шкільної програми легше, ніж будь-коли, завдяки тематичним сайтам, традиційним і онлайн-бібліотекам, YouTube-каналів та інших ресурсів, хоча онлайн-курсів для дорослих людей за шкільною програмою прикро мало. Ми зібрали одинадцять джерел, за допомогою яких можна освіжити в пам'яті самі різні предмети - від алгебри до шкільного французького - або спробувати себе в проходженні ЄДІ по одному з шкільних предметів.

завдання

завдання

Якщо ви добре пам'ятаєте математику, але вам не вистачає практики або ви просто хочете потренувати мозок, сайт «Завдання» - для вас, хоч він і заявлений як ресурс для вчителів і викладачів. Тут розміщено море завдань з математики, геометрії, алгебри, матаналізу і інформатики: від максимально простих про Чебурашек і повітряні кульки до таких, за рішенням яких можна провести пару годин або днів. До завдань додаються рішення, а в геометрії ще й схеми. На жаль, на ресурсі немає теоретичної частини, так що не можна спочатку згадати тему, а потім вже потренувати її на практиці, однак підмога для дорослого, освіжаючого колишні знання, дійсно величезна.

Інтернет-урок

Інтернет-урок

Сайт з відеоуроками і тренувальними завданнями для всіх бажаючих з різних предметів шкільної програми. Зараз на сайті є практично все заняття з природничих наук і приблизно половина - з гуманітарних. Призначені уроки в першу чергу для школярів, але скористатися сервісом може кожен: відео можна завантажувати, тут є скрипти, списки літератури та домашні завдання. За сайту легко орієнтуватися, і у нього приємний інтерфейс, що для освітніх проектів - рідкість. Особливо важлива можливість слухати живих вчителів і дивитися відео, так як вчити або згадувати шкільні знання тільки через тексти - це все-таки зовсім інший досвід.

Біологія

Біологія

Одне з головних досягнень цифрової епохи - це електронні підручники: в них набагато більше ілюстрацій, є можливість оновлення інформації зі швидкістю, яка не снилася паперовим виданням, а на кожен урок доводиться в рази більше інформації, гіперпосилань і завдань. У відкритому доступі є, наприклад, такий підручник біології. Призначений він для сучасних школярів, тому формулювання пояснень і завдань виглядають формально і не завжди зручні для дорослої людини. Зате є можливість зануритися в світ ботаніки, загальної біології чи екології на тому рівні, на якому ще десять років тому не вийшло б і в багатьох хороших школах - адже і сама наука вже на іншому етапі розвитку.

Органічна хімія

Органічна хімія

Найбільш приємний інтерфейс з розміщених у відкритому доступі інтернет-підручників - несподіваним чином у мультимедійного підручника органічної хімії. Він простий у використанні, тут є не тільки тексти і завдання з ілюстраціями, а й відео, анімація, а також ігри, кросворди і фінальний тест, зворушливо названий «міні-ЄДІ». Текст підручника виглядає на диво не лякає, а велика кількість картинок і схем допомагає швидко розібратися і з хімічними завданнями, і з такими колись вводившими в ступор поняттями, як полімери або термохимические розрахунки. Якщо раніше ви не виносили хімії, але хочете повернутися до її вивчення, це може бути дуже вдалим способом.

треба 5

треба 5

Дещо несподіваний сайт для самостійного навчання «Треба 5» створений для пошуку репетитора з потрібного предмету. Проте тут є розділ «wiki-підручник», в якому викладені об'єднані за темами і років шкільного навчання матеріали з різних предметів (тут і історія, і географія, і суспільствознавство), написані і редаговані користувачами. Хоча зрозуміти, наскільки хорошої якості кожен окремий текст, неможливо, цілком можна вдаватися до допомоги такого ресурсу, щоб дізнатися загальну інформацію з певної теми і копати далі, спираючись на відеоуроки або текстові матеріали.

Русский на 5

Русский на 5

Хоч як це прикро, особливо мало матеріалів шкільної програми для дорослих існує саме по російській мові, хоча вміння грамотно писати - навик, який далеко не всі отримали в школі, а з теорією мови справи йдуть ще складніше. Сайт «Русский на 5» пропонує вправи, уроки, онлайн-словники і підготовку до ЄДІ для дорослих і дітей і зроблений досить зрозуміло, щоб займатися по ньому самостійно. Додатково до нього завжди можна користуватися сайтами «Грамота.ру» і академічними словниками плюс проходити тести або писати диктанти.

іспит RU

іспит RU

Якщо ви хочете перевірити власні знання, завжди можна звернутися до екзаменаційних завдань. На сайті «Іспит RU» є тести ЗНО з усіх основних предметів шкільної програми, від суспільствознавства до інформатики, і їх можна пройти і навіть написати на офіційному папері ЄДІ чорної ручкою (правда, не є очевидним, яким способом потрібно дізнатися результат при такому розкладі). Є тут і онлайн-тести з різних предметів рівня дев'ятого класу - ДПА. Додаткова інформація на сайті, на зразок посилання на те, скільки повинен важити рюкзак учня або як можна не ходити в школу по законним причин, навряд чи знадобиться дорослому, але можливість відчути на собі випускні іспити сьогоднішніх одинадцятикласників дійсно захоплює.

Гіпермаркет знань

Гіпермаркет знань

Ще один сайт з онлайн-уроками по шкільній програмі. «Гіпермаркет знань» пропонує широкий вибір предметів, включаючи мистецтво, етику і предмети української шкільної програми, що подвійно цікаво і приємно. На сайті є якась кількість текстів і вправ, але немає ніякої інтерактивності; також не зовсім зрозуміло, як і історія та місія «Гіпермаркету». Проте на безриб'ї цілком можна користуватися його уроками, щоб далі вже шукати вправи, тести або відеозанятій по конкретним темам.

МетаШкола

МетаШкола

«МетаШкола» - петербурзький освітній портал, де є гуртки з основних шкільних предметів, олімпіади, онлайн-курси за усним рахунком і математики 5-8-го класу, з алгебри та геометрії рівня середньої школи. Курси платні, але вартість їх явно окупається кількістю ресурсів і індивідуальним підходом. Тут працюють викладачі з педагогічною освітою, і, що особливо приємно, навчання не заточене на тести, а припускає веселощі і отримання реальних знань. Очевидний мінус, правда, в тому, що розраховані курси в першу чергу на дітей і на їх батьків, а не на дорослих людей, які самі для себе хочуть щось дізнатися чи повторити.

ICS Learn

ICS Learn

Англійська система шкільної освіти виглядає зовсім інакше, але вона пропонує не менш цікавий корпус знань. Величезний плюс в онлайн-навчання з англійської (GCSE) або міжнародною (IGCSE) програмою середньої школи в тому, що ви одночасно тренуєте іноземну мову і отримуєте всю термінологію по потрібних вам предмету. На жаль, всі подібні курси для дорослих готують саме до здачі іспитів середньої та старшої школи, щоб отримати атестат, і коштують відповідно. Зате плюс даного курсу, наприклад, в тому, що при реєстрації користувач отримує безкоштовний .pdf з семплом обраного предмета, наприклад IGSCE biology, який дає можливість зрозуміти, чи потрібно тобі це взагалі.

Ayp.ru

ru

Найскладніше в самостійному освоєнні справи йдуть з королевою шкільного нерозуміння - фізикою. Ця наука мало кому дається легко навіть при хорошому вчителя, а вже без нього і поготів. На жаль, онлайн-ресурси з фізики найчастіше зводяться до вже згаданим нами сайтам із завданнями або тестами, але є і, наприклад, ось такий повний курс фізики, основа якого - пояснення підручника. Вся шкільна програма фізики розбита на теми і написана щодо зрозумілою мовою, є багато ілюстрацій, але, на жаль, нез'ясовним чином відсутні завдання - їх доведеться шукати самостійно.

Світлина: Artistic Endeavor

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,