Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Зменшення ЕНВД на страхові внески (2018): приклади і 5 простих правил

 1. Загальні умови зменшення ЕНВД в 2018 на суму страхових внесків
 2. Як вигідніше сплачувати страхові внески, щоб зменшити ЕНВД
 3. Як зменшити податок ЕНВД на внески ІП без працівників
 4. Як зменшити ЕНВД на внески ІП з працівниками
 5. Як заповнити ІП Розділ 3 Декларації ЕНВД за 1, 2, 3 або 4 квартал (зразок)
 6. Розрахунки і коментарі до наведеному зразку заповнення декларації

Нижче розглянуті основні питання зменшення податку. Якщо цікавлять нюанси, - дивіться матеріал в темі " Особливості зменшення ЕНВД для ІП ". Там детально роз'яснено: про прийом / звільнення співробітників в середині кварталу, про поєднання режимів і помилкову переплату внесків.

Загальні умови зменшення ЕНВД в 2018 на суму страхових внесків

Правило 1. ІП на ЕНВД зменшує суму податку, яку він розрахував «до сплати» (тобто зменшується сам податок, а не поставлений дохід або податкова база).

Правило 2. Умови зменшення ЕНВД безпосередньо залежать від того, чи проводить ІП виплати фізичним особам *:

 • за трудовими договорами, і / або
 • за договорами цивільно-правового характеру (наприклад, на надання послуг).

* Далі по тексту ми будемо говорити «ІП з працівниками» або «ІП-роботодавець», маючи на увазі саме підприємця, що виробляє виплати фізичним особам за вказаними вище договорами. Якщо ви прийняли на роботу єдиного співробітника 25 грудня і заплатили йому першу зарплату 5 січня, то в 4 кварталі ви зменшуєте ЕНВД як ІП без працівників (адже виплат співробітникам не було).

На які внески можна знизити «поставлений» податок і на скільки на що зменшується податок Максимальний відрахування ВП без працівників на суму сплачених внесків «за себе» 100% ЕНВД ІП з працівниками
(З 01.01.2017) на суму сплачених внесків «за себе»,
на суму сплачених за працівників страхових внесків та лікарняних 50% ЕНВД

Зверніть увагу: якщо підприємець виробляв виплати найманим працівникам, то податок він може зменшити не більше, ніж на половину, при цьому починаючи з 2017 року страхові внески «за себе» також йдуть в відрахування.

Правило 3. До зменшення можна прийняти суми внесків, фактично сплачені у тому ж періоді, за який розрахований податок, тобто всі внески, перераховані в 1 кварталі 2019, зменшують ЕНВД за 1 квартал 2019. І неважливо, за який період нараховано самі внески (наприклад, це можуть бути внески за 2015 рік або взагалі 2014 ..., якщо тільки в ці періоди ІП був на ЕНВД - см. далі).

Правило 4. ЕНВД можна зменшити тільки на внески, які сплачені за період, коли ІП був платником ЕНВД. Тобто, якщо ІП відкрив роздрібний магазин на ЕНВД в середині кварталу, страхові внески прийняти до відрахування можна тільки ті, що нараховані з середини кварталу.

Правило 5. До складу вирахування по ЕНВД включаються тільки внески, обчислені відповідно до законодавства. Якщо ІП помилково заплатив внесків довше, ніж передбачалося, - переплата по страхових внесках зменшує ЕНВД в особливому порядку (це питання див. У темі про особливості зменшення «вмененке» ).

Як вигідніше сплачувати страхові внески, щоб зменшити ЕНВД

Простий, зрозумілий і вигідний спосіб оплати страхових внесків для ВП без працівників:

 1. В кінці кожного кварталу ІП перераховує страхові внески «за себе»

  • в розмірі ¼ обов'язкового фіксованого річного платежу, в 2018 році - це 8 096,25 руб. в квартал (32 385 руб. / 4), в 2019 - 9 059,50 руб. (36 238/4);
 2. Якщо станом на кінець кварталу доходи перевищили 300 000 рублів (вважається "поставлений" дохід з початку року наростаючим підсумком):

  • попередньо вважаємо, скільки ЕНВД залишилося до оплати = обчислений за квартал ЕНВД - сплачені «за себе» в кварталі внески (див. п.1);
  • перераховуємо внески в ПФР 1% від доходу, який перевищує 300 000 руб., в такому розмірі, щоб ЕНВД до сплати став рівним нулю (або мінімальним, якщо платіж 1% в ПФР невеликий).
  • якщо за підсумками року залишився ще платіж в ПФР (1%), його можна перерахувати на початку наступного року і зменшити ЕНВД вже за 1 квартал.

Аналогічний принцип перерахування страхових платежів для ІП - роботодавця:

 1. В кінці кожного кварталу вважаємо перераховані за працівників страхові внески, допомоги по тимчасовій непрацездатності та витрати по добровільному страхуванню (докладніше див. Далі розділ 4 цієї статті) - ці суми будуть зменшувати ЕНВД.

 2. Попередньо вважаємо, скільки ЕНВД залишилося до оплати = обчислений за квартал ЕНВД - відрахування за працівників (п.1). Якщо до оплати понад 50% податку, то платимо внески «за себе» (але тільки за період до кінця звітного кварталу, тобто строго не авансом).

 3. Якщо станом на кінець кварталу доходи перевищили 300 000 рублів (вважається "поставлений" дохід з початку року наростаючим підсумком) - перераховуємо внески в ПФР 1% від доходу, який перевищує 300 000 руб., В такому розмірі, щоб ЕНВД до сплати став рівним або максимально наблизився до 50% податку.

 4. В кінці року перераховуємо, якщо є - залишок страхових внесків «за себе». Якщо залишився ще платіж в ПФР (1%), його можна перерахувати на початку наступного року.

Таким чином вирішуємо два важливих завдання:

 • з одного боку, мінімізуємо податкові платежі, оскільки сплачений ЕНВД ніхто потім не поверне (і «перезарахувати» вже сплачені суми податку не можна),
 • з іншого боку, «зайвого» заздалегідь в ПФР не платимо, тому що: а який у цьому сенс? Краще залишити гроші в бізнесі або розмістити у внесок, або приберегти для зниження податку в іншому періоді (тут ми маємо на увазі хоч скільки-небудь істотні суми, а не 100 руб.).


За таким принципом робить розрахунок платежів і сервіс онлайн-бухгалтерії.

Програма ✔ нагадає про терміни перерахування податку, ✔ врахує всі раніше зроблені внески, ✔ для мінімізації податків запропонує ІП зробити додаткові перерахування внесків «за себе», якщо є залишок.

Це відмінна допомога і в розрахунках, і у відправці платежів, декларацій - все формується і направляється онлайн натисканням пари кнопок.

Як зменшити податок ЕНВД на внески ІП без працівників

На які внески можна зменшити єдиний податок на поставлений дохід - склад вирахування:

 • страхові внески в пенсійний фонд і фонд медичного страхування, сплачені підприємцем за себе, в установленому фіксованому розмірі;
 • страхові внески в пенсійний фонд, сплачені підприємцем за себе, в розмірі 1% з суми доходів, що перевищили 300 000 рублів на звітному році. *

* Пару років тому часто обговорювалося питання про те, що ІП не можуть зменшувати податки на страхові внески 1% в ПФР. Приводом став лист Мінфіну (№ 03-11-09 / 57011 від 6 жовтня 2015 г.), який роз'яснює, що внески в ПФР в розмірі 1% не зменшують податок при УСН. Однак цей лист не відповідало законодавству, і було відкликано відомством (див. Лист Мінфіну № 03-11-09 / 71357 від 07.12.2015).

Внески ІП за добровільним особистим страхуванням не зменшують податок ЕНВД.

В якому розмірі можна зменшити ЕНВД - розмір відрахування:

 • в сумі фактично сплачених в звітному кварталі внесків.

При цьому податок може бути зменшений до нульового значення. Для ІП без працівників обмеження в 50% відсутні. Але якщо страхові внески, перераховані за квартал, перевищать квартальний ЕНВД, - будь-якого відшкодування не буде, на наступний квартал відрахування вже сплачених внесків також не переноситься.

Як розрахувати ЕНВД з урахуванням відрахувань. При розрахунку сплати ЕНВД до відрахування приймаються внески, сплачені в тому ж звітному кварталі. Детальніше ми розглянули вище (повернутися і прочитати ). Таким чином, ЕНВД до сплати:

Як зменшити ЕНВД на внески ІП з працівниками

На які внески і платежі можна зменшити ЕНВД ІП-роботодавцю - склад вирахування:

 • страхові внески в пенсійний фонд і фонд медичного страхування, сплачені підприємцем за себе, в установленому фіксованому розмірі;
 • страхові внески в пенсійний фонд, сплачені підприємцем за себе, в розмірі 1% з суми доходів, що перевищили 300 000 рублів на звітному році;
 • обов'язкові страхові внески за працівників;
 • лікарняні за перші три дні, що виплачуються співробітникам за рахунок роботодавця;
 • внески за договорами добровільного страхування на користь працівників на випадок їх тимчасової непрацездатності. Внески ІП за добровільним особистим страхуванням не зменшують податок.
Подивитися перелік відрахувань за працівників докладно і з коментарями

Підприємець, який має співробітників і / або виплачує винагороду фізичним особам, має право зменшити суму розрахованого єдиного податку на поставлений дохід на витрати по сплаті за своїх працівників:

 • страхових внесків з виплат своїм працівникам та / або іншим фізичним особам (наприклад, за договорами на виконання послуг та ін.). До таких платежів відносяться страхові внески:
  • на обов'язкове пенсійне страхування;
  • на обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством;
  • на обов'язкове медичне страхування;
  • на обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (внески на випадок травматизму);
 • допомоги по тимчасовій непрацездатності;

Підприємець за рахунок своїх коштів виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності за перші три дні непрацездатності, - ці суми і йдуть в відрахування за умови, що вони не покриті страховою виплатою за договорами добровільного страхування (ДМС). При цьому допомога не повинна бути пов'язана з нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями.

Для обгрунтування вирахування у підприємця повинні бути підтверджуючі документи: листок тимчасової непрацездатності працівника та документ про отримання працівником виплати (наприклад, видатковий касовий ордер).

Сума вирахування у вигляді лікарняного не зменшується на суму обчисленого з допомоги ПДФО. Якщо підприємець доплачує до лікарняного посібника суму до фактичного середнього заробітку працівника - ці витрати в відрахування з податку не йдуть.

Роботодавець може укласти на користь працівників договір добровільного медичного страхування. Такий договір може передбачати, що при догляді співробітника на лікарняний йде страхова виплата. В цьому випадку в відрахування включаються не витрати на оплату лікарняного (фактично їх не буде), а платежі за договором (див. Наступний пункт).

 • платежів (внесків) за договорами добровільного особистого страхування на користь працівників на випадок їх тимчасової непрацездатності (за винятком нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань).

Для отримання вирахування за зазначеними платежами в договорі необхідно передбачити серед інших умов, що сума страхової виплати працівнику не перевищує законодавчо встановленого розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплачується тільки за перші три дні непрацездатності.


Обов'язкові страхові внески, сплачені підприємцем «за себе», до складу вирахування включаються з 2017 року.

В якому розмірі можна зменшити «поставлений» податок - розмір відрахування:

 • в сумі фактично сплачених в звітному кварталі сум, що відносяться до відрахування, але не більше 50% податку.

Якщо загальна сума зазначених вище виплат (склад вирахування) в кварталі перевищить половину ЕНВД за цей квартал, то 50% «поставлений» податку все-таки доведеться заплатити.

Як розрахувати ЕНВД з урахуванням відрахувань - формула:

при цьому платіж за єдиним податком на поставлений дохід не може бути менше:

Як заповнити ІП Розділ 3 Декларації ЕНВД за 1, 2, 3 або 4 квартал (зразок)

Приклад заповнення Розділу 3 :

Якщо вам набридло постійно відслідковувати зміни податкового законодавства та розбиратися в заповненні бланків - подивіться корисну статтю " Безкоштовні можливості і платні варіанти онлайн-бухгалтерії для ІП ".

Розрахунки і коментарі до наведеному зразку заповнення декларації

Приклад. Підприємець відкрив в кінці серпня роздрібний продуктовий магазин, для чого 20.08.2018 р встав на облік як платник ЕНВД (зареєстрував ІП в кінці 2017 р, але діяльність до 20 серпня 2018 р фактично не вів).

Обчислена сума ЕНВД за 3 квартал 2018 р склала 6 996 руб.

Підприємець сплачує фіксовані страхові внески ( «за себе») поквартально рівними сумами. У вересні 2018 р ІП перерахував 8096,25 руб. - це чверть від річного розміру внесків (в 2018 р річний внесок на обов'язкове пенсійне страхування 26 545 руб., На ОМС - 5 840 руб.).

Загальна сума страхових внесків, що зменшують ЕНВД за 3 квартал 2018, складе 3 743 руб .:

Внески Сплачено в 3 кв. 2018 р Нараховано за період діяльності на ЕНВД в 3 кварталі 2018 Можна прийняти до відрахування в ПФР 6 636,25 руб. за липень: 0,00 (не було ЕНВД), за серпень: 26, 545/12 міс. х 12 дн. / 31 дн. = 856,29 руб. за вересень: 26, 545/12 міс. = 2212,08 руб. Разом: 3 068,37 руб. 3 068,37 руб. в ФФОМС 1 460 руб. за липень: 0,00 (не було ЕНВД) за серпень 5 840/12 міс. х 12 дн. / 31 дн. = 188,39 руб. за вересень 5 840/12 міс. = 486,67 руб. Разом: 675,05 руб. 675,05 руб.

Внески, нараховані за період з 01.07.2018 по 19.08.2018, зменшити ЕНВД не можуть (в цей період ІП не був платником ЕНВД).


Варіант 1. ІП працює сам, без залучення працівників

ЕНВД за 3 квартал 2018 підприємець може зменшити на суму страхових внесків «за себе», перерахованих протягом 3 кварталу, але тільки за період діяльності, коли він був платником ЕНВД.

У розділі 3 відображається розрахунок суми ЕНВД до сплати за податковий період (3 квартал 2018), заповнюються такі рядки:

Заповнення Розділу 3 Декларації ЕНВД для ВП без працівників Код рядка Значення Що означає 005 2 Ознака платника податків (2 - платник податків, що не виробляє виплати та інші винагороди фізичним особам) 010 6 996 Сума обчисленого за III квартал 2018 р ЕНВД (рядок 110 розд. 2 податкової декларації, якщо разд.2 кілька - сума рядків 110 всіх разд.2) 020 - Цей рядок заповнюється тільки ІП, що виробляють виплати фізичним особам 030 3 743 Суми, що зменшують ЕНВД за III квартал 2018 р .: 3 068,37 + 675, 05 = 3 743 руб. (Округлення до цілих рублів) 040 - Витрати на онлайн-касу, прийняті до відрахування (не було) 050 3 253 Сума ЕНВД, що підлягає сплаті за III квартал 2018 р .: 6 996 - 3 743 = 3 253 руб.


Зразок заповненого розділу 3 декларації до розглянутого прикладу наведено вище.

В цілому бланк декларації складається з чотирьох розділів і титульного аркуша.

Розділ 3 з відрахуваннями заповнюється в другу чергу, після розрахунку повної суми податку до відрахування (обчислений ЕНВД).

При підготовці звітності по «поставлений» податку нумерувати листи декларації треба в останню чергу, щоб не допустити помилки, оскільки деякі розділи можуть заповнюватися на кількох аркушах.


Варіант 2. ІП є роботодавцем

При відкритті магазину підприємець найняв на роботу співробітників, і крім страхових внесків «за себе», перерахував в 3 кварталі страхові внески в ПФР, ФСС РФ і ФФОМС за працівників в розмірі 3 186 руб., Також був виплачений лікарняний в розмірі 1 200.

ЕНВД за 3 квартал 2018 підприємець може зменшити на суму лікарняних і страхових внесків, перерахованих в 3 кварталі за працівників, зайнятих в діяльності на ЕНВД, а також на суму сплачених внесків за себе за період на «вмененке».

У розділі 3 відображається розрахунок суми ЕНВД до сплати за податковий період (3 квартал 2018), заповнюються такі рядки:

Заповнення Розділу 3 Декларації ЕНВД для ІП з працівниками Код рядка Значення Що означає 005 1 Ознака платника податків (1 - платник податків, що виробляє виплати та інші винагороди фізичним особам) 010 6 996 Сума обчисленого за III квартал 2018 р ЕНВД (рядок 110 розд. 2 податкової декларації, якщо разд.2 кілька - сума рядків 110) 020 4 386 Суми, що зменшують ЕНВД за III квартал 2018 р .: 3 186 + 1 200 = 4 386 руб. 030 3 743 Суми, що зменшують ЕНВД за III квартал 2018 р .: 3 068,37 + 675,05 = 3 743 руб. (Округлення до цілих рублів) 040 - Витрати на онлайн-касу, прийняті до відрахування (не було) 050 3 498 Сума ЕНВД, що підлягає сплаті за III квартал 2018 р Оскільки відрахування 8129> 6996 х 50%, сума ЕНВД зменшена на 50% : 6 996 х 50/100 = 3 498 руб.

Суми страхових внесків, сплачені підприємцем «за себе», якщо ІП є роботодавцем, зменшують податок з 2017 року.


Нагадаємо, що це основні питання. Для зацікавлених: випадки складніше в наступній темі - «Особливості зменшення ЕНВД» .

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают