Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Живий Журнал

 1. Живий Журнал Живий журнал, ЖЖ ( англ. LiveJournal, LJ) - блог-платформа для розміщення ...
 2. Особливі види блогів
 3. транслюються журнали
 4. спільні журнали
 5. Історія
 6. Статистика
 7. Живий журнал російською мовою
 8. Продаж ліцензії на обслуговування користувачів російській фірмі «СУП»
 9. Санкції проти «Живого журналу»
 10. Блокування сайту
 11. Примітки

Живий Журнал

Живий журнал, ЖЖ ( англ. LiveJournal, LJ) - блог-платформа для розміщення онлайнових щоденників ( блогів ), Або якийсь окремий блог ( «щоденник», «журнал») на цій платформі. Пропонує звичайний для блогів набір функцій: можливість публікації записів, їх коментування читачами і так далі; також є зручні додаткові функції, багато з яких доступні безкоштовно будь-кому. До недавнього часу відрізнявся відсутністю обов'язкової реклами в безкоштовних блогах. [1]

Можливість додавати інших користувачів ЖЖ в свій список читання (так звану френдстрічку) сприяє утворенню соціальних мереж . Підтримується ведення колективних блогів - ЖЖ-спільнот.

В Рунеті Живий Журнал згідно з його статистикою має значну популярність. Свої ЖЖ є у багатьох відомих в Росії людей , А також у партій, громадських рухів і організацій.

У Живому журналі діє конфліктна комісія ( англ. Abuse Team). [2]

25 листопада 2009 року ЖЖ став лауреатом конкурсу « премія Рунета »В номінації« Держава і суспільство » [3] .

Налаштування та функції Живого журналу

«Живий журнал» пропонує користувачам стандартний для всіх блогів набір функцій і налаштувань, розширений за рахунок додаткових опцій.

Серед налаштувань, функцій і опцій ЖЖ:

 • різні типи записів і можливості їх коментування
 • вказівка ​​розширених відомостей про користувача
 • друзі (френди) і стрічка друзів (френдстрічку)
 • картинки користувачів (юзерпік)
 • функції безпеки облікового запису

Особливі види блогів

Спільноти

Спільноти в Живому Журналі - це колективні журнали (блоги), де різні користувачі мають можливість писати коментарі по темі спільноти. Створити співтовариство може кожен користувач Живого журналу, незалежно від рівня аккаунта. Учасники спільноти поділяються з прав на читачів, учасників і доглядачів. У модерується спільнотах відрізняються права для читачів, модерується учасників, немодерованих учасників, моераторов і доглядачів. Наглядачі можуть призначати права доступу, дозволяють вступ до спільноти, можуть видаляти пости (повідомлення), видаляти або приховувати коментарі до повідомлень. Модератори в модерується спільнотах можуть схвалювати або відхиляти повідомлення модерується учасників. Учасники мають можливість писати коментарі в співтовариства. Відповідати на повідомлення можуть в залежності від налаштувань спільноти учасники, користувачі ЖЖ і аноніми. Читачами спільноти є всі користувачі ЖЖ, які додали співтовариство "в друзі" [4]

транслюються журнали

У LiveJournal можлива трансляція новин з RSS -каналів.

LiveJournal підтримує RSS версій 0.9, 0.91 і 1.0, а також потоки Atom версії вище 0.3. Можлива робота і з іншими потоками, але вони можуть не працювати, якщо не відповідають одному з цих форматів. [5]

Файл потоку не повинен перевищувати розміру в 150 кб, необхідна підтримка кодування UTF-8 для коректної роботи з LiveJournal.

Транслюються акаунти відображають на сторінці, аналогічної «останніх записів» звичайного аккаунта або спільноти, записи останніх двох тижнів.

Для підписки на RSS-канал необхідно перевірити наявність трансляції на сторінці трансляцій [6] , Ввівши її URL в спеціальну форму внизу сторінки. Якщо трансляція вже є в LiveJournal, зареєстрованому користувачу запропонують додати її в стрічку.

Якщо трансляції ще не існує, користувачі з «постійним» або платним акаунтами можуть створити трансльований аккаунт, ввівши для нього нове ім'я користувача.

У трансляційний аккаунт не можна залогінитися, його не можна видалити або перейменувати. Ці акаунти, на відміну від спільнот, не закріплені за якимось певним користувачем. URL трансляційного потоку можна змінити, звернувшись в службу підтримки LiveJournal. [7] [6] [8]

спільні журнали

Спільні журнали з'явилися раніше спільнот і в більшості випадків працюють як закриті співтовариства. Такий журнал позначається тим же значком, що і звичайні користувачі, і в списку френдів відображається в підрозділі «Люди», а не «Товариства». У спільному журналі не можна призначати нових доглядачів (які показуються як його друзі), тільки учасників з правом запису. Тим не менш, він може бути переведений в режим спільноти (і навпаки), якщо знадобиться це зробити.

В цілому, спільні журнали призначені для просунутих користувачів Живого журналу, а тому ця можливість майже не задокументована в довідці ЖЖ [9] . Можна прочитати керівництво по адмініструванню спільного журналу [10] в howto_in_ru .

Зараз цей тип журналів використовується дуже рідко, але іноді буває корисний, наприклад для залишення так званих «записів заднім числом».

Приклад спільних журналів: Приклад спільних журналів:  news_in_ru news_in_ru .

Історія

службу відкрив 18 березня 1999 року американський програміст Бред Фіцпатрік (або Фі т цпатрік) ( Brad Fitzpatrick (Англ.)), службу відкрив  18 березня  1999 року  американський програміст  Бред Фіцпатрік (або Фі т цпатрік)  (  Brad Fitzpatrick  (Англ brad .

5 січня 2005 року компанія Six Apart , яка виробляла програмне забезпечення для блогів, придбала Danga Interactive - керуючу компанію LiveJournal, що належала Фітцпатріку.

3 грудня 2007 року компанія Six Apart продала службу компанії « СУП », З жовтня 2006 року обслуговувала кириличний сегмент. [11]

Статистика

В цьому розділі відображена статистика на підставі даних, які надали самі користувачі, а значить, вона може незначно відрізнятися від реального стану справ.

За даними статистики LiveJournal.com [12] на 10 листопада 2009 року , В ЖЖ зареєстровано 23 893 823 користувачів (в той час як на 3 грудня 2005 року число користувачів було 8,9 млн, 6 липня 2007 - 13 млн). 64,9% користувачів - жінки. Найбільш поширений вік користувачів - 29 років (11%). Десятка країн, де проживає найбільше користувачів ЖЖ:

Живий журнал російською мовою

Довгий час першим російськомовним користувачем вважався Довгий час першим російськомовним користувачем вважався  linker  , Чий щоденник був відкритий  27 листопада  1999 року  в 3:08:20 і має номер 666 в базі даних linker , Чий щоденник був відкритий 27 листопада 1999 року в 3:08:20 і має номер 666 в базі даних. Найпершу запис російською мовою в ЖЖ залишив at 30 листопада 1999 року .

Серед російських користувачів активно застосовувати сервіс 1 лютого 2001 року почав Серед російських користувачів активно застосовувати сервіс  1 лютого  2001 року  почав  r_l  - філолог з  Тарту  Роман Лейбов  , Відомий своїми культурологічними публікаціями в Zhurnal r_l - філолог з Тарту Роман Лейбов , Відомий своїми культурологічними публікаціями в Zhurnal.ru [13] і в «Русском журналі» [14] .

Продаж ліцензії на обслуговування користувачів російській фірмі «СУП»

В 2006 році американська фірма Six Apart , Якій належить «Живий Журнал», уклала угоду з російською фірмою « СУП », Внаслідок чого фірма« СУП »отримала ліцензію на підтримку російськомовних користувачів. Угода поширюється на ту частину LiveJournal, в якій користуються кириличними шрифтами - тобто, в тому числі всіх як російських, так і іноземних журналів, в яких є записи кирилицею. [15] [16] Фірма «СУП» автоматично включає в сферу своєї діяльності всіх користувачів, в журналах яких присутня кирилиця, внаслідок чого після логіна користувача в верхній частині сторінки з'являється додаткове меню з кнопкою LIVEJOURNAL.RU справа.

«СУП» належить Ендрю Полсона (президент і генеральний директор) - американському підприємцю, який живе в Росії - і відомому російському підприємцю Олександру Мамуту . [17] Крім них в компанії «СУП» також були задіяні Антон Носик (Відомий також як «СУП» належить Ендрю Полсона (президент і генеральний директор) - американському підприємцю, який живе в Росії - і відомому російському підприємцю  Олександру Мамуту dolboeb , Керівник служби блогів компанії, покинув «СУП» у вересні 2008 року), Едуард Шендерович (завідувач стратегічним департаментом, покинув «СУП» у вересні 2008) і Сергій Комаров (технічний директор). [18]

Незважаючи на заяви як творця ЖЖ, так і представників «супу», деякі російські користувачі ЖЖ і західні оглядачі поставилися вкрай скептично до цієї оборудки, і не виключають можливості контролю «Живого Журналу» і його користувачів через «СУП» представниками інших організацій і урядових служб РФ. [19] [20] [21] Відмова від автоматично вбудованих послуг «супу» можливий, але вимагає від користувача особистого звернення в службу підтримки «Живого Журналу» і, в разі позитивної відповіді, видалення вручну лічильників та інших елементів від «супу». [22] [23]

Компанія «СУП» має доступ до паролів частини користувачів. Спочатку компанія існування списку заперечувала (на сайті було написано, що зберігаються тільки хеш-функції від паролів), але в серпні 2007 року визнала після того, як набули поширення задокументовані факти заходу співробітниками «СУП» в ЖЖ під чужими логінами і паролями з IP- адрес, що належать «СУП». [24] Компанія принесла вибачення і пообіцяла виправити систему зберігання власне паролів на зберігання хеш-функцій найближчим часом. [25]

3 грудня 2007 року компанія «СУП» оголосила про те, що повністю викупила у «Six Apart» компанію «LiveJournal, Inc». [26]

Санкції проти «Живого журналу»

Судові переслідування блогерів з боку держави

В 2007 році блогер з Сиктивкара Сава Терентьєв був звинувачений в розпалюванні соціальної ненависті до співробітників МВС і засуджений на рік умовно. Пізніше були порушені кримінальні справи ще на ряд осіб, які звинувачуються в закликах до здійснення екстремістської діяльності, наклепі і порушення міжнаціональної ненависті. [27]

Блокування сайту

«Живий журнал» блокується в Казахстані . [28] [29] [30] [31] . У Казахстані «Живий журнал» блокується через вміст там блогу Рахата Алієва , Що є «головною персоною нон грата» у Назарбаєва . [32]

1 квітня 2010 року учасники Казахстанського руху «За вільний Інтернет!» подали в суд на провайдерів, які блокують доступ до «Живого Журналу». В офіційній заяві з цього приводу говориться що з мереж більшості казахстанських провайдерів доступу немає вже 540 днів. [33]

Примітки

Див. також

посилання

Статті про Живому журналі Інструменти Живого журналу

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,