Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Xiaomi Redmi 3S: аналіз підтримки швидкої зарядки Qualcomm Quick Charge 2.0 / 3.0

 1. Інструменти для тестування
 2. Зарядка за допомогою штатного ЗУ
 3. Зарядка за допомогою ЗУ, що володіє підтримкою Qualcomm Quick Charge 2.0
 4. Зарядка за допомогою ЗУ, що володіє підтримкою Qualcomm Quick Charge 3.0
 5. Порівняння і висновки

Смартфон Xiaomi Redmi 3S був випущений кілька місяців тому. Він вийшов настільки збалансованим, враховуючи демократичну вартість, і якісним, що продається як гарячі пиріжки в обідню пору. За різними оцінками Redmi 3S і Redmi Note 3 на даний момент є найбільш продаваними смартфонами Xiaomi. Оглядів цього смартфона вже опубліковано безліч. Але є нюанси, які толком не роз'яснені, і до сих пір ламаються списи в суперечках. Смартфон Xiaomi Redmi 3S був випущений кілька місяців тому

Смартфон Xiaomi Redmi 3S оснащений акумулятором зі значною ємністю 4100 мА · год. Офіційно ніякої підтримкою технології швидкої зарядки смартфон не володіє. Але різні спостереження і вимірювання користувачів свідчать про протилежне.

Я постараюся детально відповісти на наступні питання:

 • Чи володіє смартфон підтримкою технології Qualcomm Quick Charge 2.0?
 • Чи володіє смартфон підтримкою технології Qualcomm Quick Charge 3.0?
 • Якщо має, то наскільки ефективно реалізована підтримка швидкої зарядки в смартфоні?

Якщо має, то наскільки ефективно реалізована підтримка швидкої зарядки в смартфоні

Спочатку трохи теорії на пальцях (коротко і грубо, щоб було зрозуміло всім). Що таке QC 2.0? За допомогою виставлення певних напружень на контактах Data + і Data- яка заряджається пристрій, наприклад, смартфон, може «спілкуватися» з ЗУ і перемикати напругу ЗУ на 5, 9, 12, 20 В, якщо воно теж підтримує технологію QC 2.0. Сила струму при цьому залишається штатної для кабелів і роз'ємів USB, тобто кабелі не потрібно замінювати на якісь особливі, але потужність при цьому істотно зростає. Що таке QC 3.0? Це QC 2.0 по суті, тільки, крім фіксованих напруг, яка заряджається пристрій ще може запитувати зміна напруга з кроком 0,2 В в діапазоні 3,6 - 20 В, тобто инкрементальное зміна напруги. Це потрібно для того, щоб в певних (акцентуйте увагу на цьому слові) ситуаціях розвантажити понижуючий перетворювач, наприклад, в смартфоні, тим самим в ці певні моменти знизити виділяється перетворювачем тепло. Деякі думають, що QC 3.0 забезпечує швидшу зарядку, ніж QC 2.0 - в цьому, до речі, винен маркетинг від Qualcomm. Але це не зовсім так. QC 3.0 може забезпечити більш ефективну зарядку, виділяючи менше тепла в заряджає пристрої, і то лише в певні моменти, що не завжди означає більш швидку. А як показує реальна практика зі смартфонами, в переважній більшості випадків ніякого виграшу в швидкості між QC 2.0 і QC 3.0 немає, тому що смартфони спокійно справляються з розсіюванням тепла самостійно. І, так, хоч це і банально, але якщо смартфон підтримує QC 3.0, то він підтримує QC 2.0.

У Xiaomi Redmi 3S встановлений SoC Qualcomm Snapdragon 430 . Він має підтримку Qualcomm Quick Charge 3.0. Але для повноцінної реалізації цього недостатньо. Потрібна ще підтримка в апаратної частини смартфона і в системній ПО. Тобто наявність такого SoC зовсім не гарантує наявність підтримки QC 2.0 / 3.0. Більш того, виробник за своїми міркувань, наприклад, маркетингових, або через технічні обмежень акумулятора, може накладати обмеження на споживану потужність. Аж до того, що пристрій може мати підтримку QC 3.0, але при цьому швидкість зарядки ніяк не відрізняється від звичайної при 5 В.

Так вийшло, що моя мама захотіла поміняти свій смартфон Samsung Galaxy S III, який я їй подарував досить давно. Основні претензії - це малий час автономної роботи і відсутність підтримки LTE. Звичайно ж вибір припав на Xiaomi Redmi 3S. Але віддати його без тестів я не міг. Тепер перейдемо до практичного тестування.

Інструменти для тестування

 • Штатний ЗУ, яким комплектується Xiaomi Redmi 3S.
 • ЗУ з підтримкою QC 2.0.
 • ЗУ з підтримкою QC 3.0.
 • Тестер ZKE EBD-USB.

Штатний ЗУ не підтримує технологію QC 2.0 / 3.0. Номінальна напруга 5 В, максимальна сила струму 2 А. ЗУ з підтримкою QC 2.0 і 3.0 чесно вміють віддавати 18 Вт і вміють компенсувати втрати на кабелі, збільшуючи напругу при підвищенні сили струму.

0 чесно вміють віддавати 18 Вт і вміють компенсувати втрати на кабелі, збільшуючи напругу при підвищенні сили струму

Смартфон буде заряджатися у включеному стані з вимкненим екраном.

Зарядка за допомогою штатного ЗУ

Смартфон комплектується дуже якісним штатним ЗУ. Я його окремо протестував. По-перше, воно вміє компенсувати просідання напруги на кабелі при підвищенні сили струму. Тобто при зростанні сили струму, зростає і напруга аж до 5,4 В при 2 А (що відповідає стандарту USB 2.0 - до 5,5 В). По-друге, воно гарантовано видає 2 А. У мережі можна знайти розбір цього ЗУ, всередині все ідеально.

Графік зарядки смартфона виглядає наступним чином:

Графік зарядки смартфона виглядає наступним чином:

Потужність в піку режиму CC становить близько 10-11 Вт. Смартфону потрібен 1 годину і 45 хвилин, щоб зарядити акумулятор приблизно до 86% (це не даний зі смартфона, а відсоток від загальної споживаної енергії за весь процес зарядки в режимі CC). Повний час заряду 2 години 42 хвилини (смартфон повідомив про 100% заряді).

Зарядка за допомогою ЗУ, що володіє підтримкою Qualcomm Quick Charge 2.0

Зарядка за допомогою ЗУ, що володіє підтримкою Qualcomm Quick Charge 2

За графіком заряду видно, що ЗУ переключилася на вимогу смартфона на напругу 9 В. Потужність споживаного струму на етапі CC становить близько 10-11 Вт. Смартфону потрібен 1 годину і 40 хвилин, щоб зарядити акумулятор приблизно до 86%. Повний час заряду 2 годин 32 хвилини.

Ось і відповідь на перше запитання. Так, Xiaomi Redmi 3S формально має підтримку QC 2.0. Це наочно видно по використовуваному напрузі - 9 В.

Зарядка за допомогою ЗУ, що володіє підтримкою Qualcomm Quick Charge 3.0

Зарядка за допомогою ЗУ, що володіє підтримкою Qualcomm Quick Charge 3

За графіком заряду видно, що ЗУ переключилася на вимогу смартфона на напругу 6,55 В. Потужність споживаного струму на етапі CC становить близько 10-11 Вт. Смартфону потрібен 1 годину і 40 хвилин, щоб зарядити акумулятор приблизно до 86%. Повний час заряду 2 години 33 хвилини.

Ось і відповідь на друге питання. Так, Xiaomi Redmi 3S формально має підтримку QC 3.0. Це наочно видно по використовуваному напрузі - 6,55 В.

Порівняння і висновки

Смартфон має підтримку Qualcomm Quick Charge 2.0 / 3.0. Але ця підтримка лише формальна. Не дарма виробник нічого не вказування про неї в технічних характеристиках. У всіх випадках потужність програмно обмежена 11 Вт, і час повної зарядки у всіх трьох випадках схоже. Зроблено це з маркетингових міркувань (я вважаю, що саме так, щоб компенсувати привабливість більш просунутих моделей компанії) або через технічні обмежень самого акумулятора, ми вже не дізнаємося.

Вам не потрібно спеціально купувати ЗУ з підтримкою QC 2.0 / 3.0 для цього смартфона. Він комплектується дуже якісним ЗУ, яке повністю відповідає можливостям смартфона.

Швидше за все, все, що описано в цій статті, буде так само можна застосувати до нового Xiaomi Redmi 4. У нього аналогічна батарея, і підтримка QC 2.0 / 3.0 не заявлена.

PS Знаєте, що було саме болісно в тесті? Це звучить дивно, але примусово під максимальним навантаженням розрядити Redmi 3S 3 рази. Часто хочеться, щоб якийсь смартфон працював довше. Я ж хотів його швидше розрядити, але у мене це не дуже добре виходило. SoC Snapdragon 430 і акумулятор ємністю 4100 мА · год - це гримуча суміш, яка чинить опір розряду будь-якими способами. Замість запланованого одного дня на статтю, мені довелося витратити півтора.

Попереду вас чекає ще одна цікава стаття - "Сліпе тестування на прикладі камери Xiaomi Redmi 3S: чи потрібна підтримка RAW / DNG в смартфонах з бюджетними камерами?", В якій ви будете виступати вершителями доль.

PS II. Друзі, на жаль сліпе тестування знімків з камери скасовується, не розпочавшись. Все виявилося не так просто. На смартфоні легко включити Camera2 API. Ручний режим працює ідеально. Зйомка в RAW працює в багатьох програмах з підтримкою Camera2 API. Але отримані DNG файли відкрити неможливо ніде. Система віддає в якомусь незрозумілому форматі. Я вчора розібрав додаток камери від Mi5S, зняв перевірку на підтримку режиму RAW (штатна програма в нових версіях MIUI для Mi5S і Mi5S Plus вміє знімати RAW) і купку всіляких режимів, включаючи ручний режим. Встановив його на Redmi 3S. Повністю ручний режим, збереження RAW, безліч інших режимів, все це запрацювало. Але знову DNG файли відкрити ніде не вдалося. Єдина програма, яка «змогла» зберігати відкриваються DNG, FreeDCam - вона діє в обхід Camera2 API. З огляду на, що гірше по інтерфейсу програму знайти складно, а зйомка RAW можлива тільки з автонастройка витримки і ISO, статтю вирішив скасувати. Вибачте. Але до цієї теми я ще обов'язково повернуся. Почекаємо Redmi 4 і нових версій MIUI, може там все запрацює.

Смартфон Xiaomi Redmi 3S в конфігураціях 2/16 і 3/32 можна придбати в онлайн-магазині GearBest .А з купоном GBmi3S2 ось цей лот 3/32 буде коштувати 125 $.

Якщо має, то наскільки ефективно реалізована підтримка швидкої зарядки в смартфоні?
PS Знаєте, що було саме болісно в тесті?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,