Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Windows 10: все про файлі підкачки

  1. Підбір розміру файлу підкачки
  2. Відключення файлу підкачки

Файл підкачки дозволяє Windows працювати стабільно і швидко. При цьому pagefile.sys є віртуальною пам'ять комп'ютерного пристрою. Якщо уявити ситуацію, коли з різних причин фізична пам'ять представлена ​​в недостатньому обсязі, то в справу вступає саме горезвісна функція для «розширення» ОЗУ.

Він розміщується на системному диску, але спочатку прихований від очей користувача. ОС самостійно перенесе певну частину даних на HDD або SSD, якщо з різних причин обсягу RAM буде недостатньо. Це допомагає зробити функціонування Windows більш стабільним, позбавляючи від вильотів програми.

Навколо файлу підкачки існує досить багато міфів і легенд. Деякі користувачі комп'ютерів вважають його головним винуватцем неспішної роботи системи. Звичайно ж, не всі звинувачення є справедливими, але все-таки певний відсоток істини в такому твердженні є.

Наприклад, коли файл підкачки «отримує в розпорядження» якийсь додаток, то його робота сповільнюється, так як швидкість вінчестера нижче, ніж швидкодія оперативної пам'яті. Далеко не всі користувачі розуміють, а навіщо взагалі потрібен такий файл. Для цього слід розуміти принцип його роботи. Забігаючи ж вперед, слід зазначити, що краще включити «підкачування», ніж навпаки. І ось причини, за якими це може відбуватися.

Файл pagefile.sys - в чому полягає його робота

Pagefile.sys - саме таке ім'я і носить відомий файл підкачки. Що стосується Windows 10, то їм же є і swapfile.sys. Початкове розташування - диск C. Коли виникне необхідність відшукати його, доведеться відобразити папки і файли, які є прихованими, а також системними. Для цього потрібно знайти параметри папок, а після цього перейти в «Вид». Потрапивши в «Додаткові параметри», слід прибрати галочки навпроти відповідних пунктів.

Необхідно приділити увагу і тому, що в момент запуску того чи іншого додатка активно працює оперативна пам'ять. Вона функціонує швидше будь-якого вінчестера. Коли ми запускаємо програму, то оперативна пам'ять починає певні дії. Вона «копіює» файли, що знаходилися в накопичувачі. Це саме можна сказати до тимчасових елементів, потоковому відео і так далі.

Це саме можна сказати до тимчасових елементів, потоковому відео і так далі

Однак якщо ж RAM заповнюється до межі, то система автоматично починає займатися переносом певного інфо в файл підкачки. Саме тому pagefile.sys дуже часто виручає в тій ситуації з оперативною пам'яттю, коли вона вже переповнена до межі. Падіння продуктивності часто стає відчутним, тому що SSD і HDD працюють повільніше RAM. При вирішенні зупинити роботу файлу підкачки все-таки варто подумати. Так робити не рекомендується, адже елемент зможе бути корисний ще не один раз.

Чим гарний файл swapfile.sys

Багато досвідчених користувачі знають, що файл pagefile.sys здавна задіяний в різних версіях ОС Windows. А ось новачок swapfile.sys вперше проявив себе в Windows 8, будучи додатковим файлом підкачки. Так, якщо pagefile.sys займається класичними програмами, то swapfile.sys «обробляє» додатка, які можна відшукати в фірмовому цифровому магазині Microsoft.

Цей файл підкачки зовсім невимогливий. Адже він зажадає зовсім мало вільного місця, яке є на диску. Важлива інформація з UWP-програм розподіляється системою саме сюди. Більш того, коли такі програми не використовуються, то вони вивантажуються з пам'яті. Все це нагадує режим гібернації. Система сама скине програму в swapfile, щоб знайти для іншої програми вільне місце в оперативній пам'яті, яке щойно вийшло з режиму сну. При цьому Pagefile і Swapfile функціонують в тісній зв'язці.

Підбір розміру файлу підкачки

Як вже зазначалося, система самостійно визначає обсяги файлу підкачки, необхідні для нормального функціонування. Але можна встановити конкретний обсяг і в ручному режимі. Для початку рекомендується підрахувати, в яких розмірах постане файл підкачки. Провести це можна в такий спосіб.

Запускаємо всі необхідні програми, а потім дивимося за станом оперативної пам'яті. Той обсяг RAM, який зайнятий, необхідно помножити надвоє. Якщо підсумкові цифри більше, ніж загальний обсяг оперативної пам'яті, то отриману різницю і слід компенсувати, звертаючись за допомогою до файлу підкачки. Спостерігати за станом пам'яті найкраще через вбудований диспетчер задач.

Ось як можна в Windows 10 самостійно зробити установку даного файлу:

1. Відкрийте «Пошук» і введіть «Налаштування уявлення і продуктивності», далі повторюємо дію з необхідним елементом.

2. Потрібно знайти вкладку «Додатково», а потім перейти в «Віртуальну пам'ять» для корекції деяких параметрів.

3. Відразу ж прибираємо позначку біля пункту з автоматичним вибором розмірів файлу підкачки.

4. З доступних варіантів виділяємо системний диск із зазначенням необхідного розміру.

5. Вказуємо не тільки вихідний розмір файлу підкачки з постійно зарезервованим місцем, а й максимальний обсяг.

6. Спочатку натискаємо «Поставити», а потім «Ок».

Примітно, що Microsoft не вважає вірним рішенням встановлювати свап менш 400 Мб, або ж перевищує в 3 рази розмір оперативної пам'яті.

Відключення файлу підкачки

Питання відключення даного файлу в Windows 10 є досить спірним і неоднозначним. Так, в теорії можна буде позбутися від вповільнень і деякого зниження продуктивності, адже система не зможе записувати інформацію на «повільний» жорсткий диск. Але і негативних емоцій від відключення очікується не менше.

Наприклад, без файлу підкачки активні додатки можуть регулярно вилітати, а деякий софт і зовсім відмовиться запускатися. Тому якщо ваш комп'ютер не має справді великим обсягом RAM, то краще не вимикати віртуальну пам'ять, щоб не зіткнутися з низкою різноманітних проблем.

Хочете зробити файл підкачки неактивних? Тоді доведеться зробити наступне:

• Знову відкриваємо «Пошук», щоб знайти розділ «Налаштування уявлення ...»

• проробляємо те ж саме, що і з ручною установкою розміру файлу підкачки.

• «Автоматично вибирати ...» - відключити, тепер вказуємо системний диск

• Відзначаємо розділ під назвою «Без файлу підкачки»

• Тепер «Поставити», а також «Ок»

Коли прийшов момент звільнити деяку кількість гігабайт, що знаходяться на жорсткому диску, то найрозумніше буде просто зменшити віртуальну пам'ять. Це стане збалансованим рішенням.

Якщо ваш системний блок має в своєму розпорядженні відразу декількома вінчестерами, то можна спробувати перенести файл підкачки на диск, який використовується рідше. Такий крок в теорії здатний підвищити швидкість роботи додатків, коли відбувається звернення системи до файлів Pagefile і Swapfile.

Хочете зробити файл підкачки неактивних?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно