Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Windows 10: все про файлі підкачки

  1. Підбір розміру файлу підкачки
  2. Відключення файлу підкачки

Файл підкачки дозволяє Windows працювати стабільно і швидко. При цьому pagefile.sys є віртуальною пам'ять комп'ютерного пристрою. Якщо уявити ситуацію, коли з різних причин фізична пам'ять представлена ​​в недостатньому обсязі, то в справу вступає саме горезвісна функція для «розширення» ОЗУ.

Він розміщується на системному диску, але спочатку прихований від очей користувача. ОС самостійно перенесе певну частину даних на HDD або SSD, якщо з різних причин обсягу RAM буде недостатньо. Це допомагає зробити функціонування Windows більш стабільним, позбавляючи від вильотів програми.

Навколо файлу підкачки існує досить багато міфів і легенд. Деякі користувачі комп'ютерів вважають його головним винуватцем неспішної роботи системи. Звичайно ж, не всі звинувачення є справедливими, але все-таки певний відсоток істини в такому твердженні є.

Наприклад, коли файл підкачки «отримує в розпорядження» якийсь додаток, то його робота сповільнюється, так як швидкість вінчестера нижче, ніж швидкодія оперативної пам'яті. Далеко не всі користувачі розуміють, а навіщо взагалі потрібен такий файл. Для цього слід розуміти принцип його роботи. Забігаючи ж вперед, слід зазначити, що краще включити «підкачування», ніж навпаки. І ось причини, за якими це може відбуватися.

Файл pagefile.sys - в чому полягає його робота

Pagefile.sys - саме таке ім'я і носить відомий файл підкачки. Що стосується Windows 10, то їм же є і swapfile.sys. Початкове розташування - диск C. Коли виникне необхідність відшукати його, доведеться відобразити папки і файли, які є прихованими, а також системними. Для цього потрібно знайти параметри папок, а після цього перейти в «Вид». Потрапивши в «Додаткові параметри», слід прибрати галочки навпроти відповідних пунктів.

Необхідно приділити увагу і тому, що в момент запуску того чи іншого додатка активно працює оперативна пам'ять. Вона функціонує швидше будь-якого вінчестера. Коли ми запускаємо програму, то оперативна пам'ять починає певні дії. Вона «копіює» файли, що знаходилися в накопичувачі. Це саме можна сказати до тимчасових елементів, потоковому відео і так далі.

Це саме можна сказати до тимчасових елементів, потоковому відео і так далі

Однак якщо ж RAM заповнюється до межі, то система автоматично починає займатися переносом певного інфо в файл підкачки. Саме тому pagefile.sys дуже часто виручає в тій ситуації з оперативною пам'яттю, коли вона вже переповнена до межі. Падіння продуктивності часто стає відчутним, тому що SSD і HDD працюють повільніше RAM. При вирішенні зупинити роботу файлу підкачки все-таки варто подумати. Так робити не рекомендується, адже елемент зможе бути корисний ще не один раз.

Чим гарний файл swapfile.sys

Багато досвідчених користувачі знають, що файл pagefile.sys здавна задіяний в різних версіях ОС Windows. А ось новачок swapfile.sys вперше проявив себе в Windows 8, будучи додатковим файлом підкачки. Так, якщо pagefile.sys займається класичними програмами, то swapfile.sys «обробляє» додатка, які можна відшукати в фірмовому цифровому магазині Microsoft.

Цей файл підкачки зовсім невимогливий. Адже він зажадає зовсім мало вільного місця, яке є на диску. Важлива інформація з UWP-програм розподіляється системою саме сюди. Більш того, коли такі програми не використовуються, то вони вивантажуються з пам'яті. Все це нагадує режим гібернації. Система сама скине програму в swapfile, щоб знайти для іншої програми вільне місце в оперативній пам'яті, яке щойно вийшло з режиму сну. При цьому Pagefile і Swapfile функціонують в тісній зв'язці.

Підбір розміру файлу підкачки

Як вже зазначалося, система самостійно визначає обсяги файлу підкачки, необхідні для нормального функціонування. Але можна встановити конкретний обсяг і в ручному режимі. Для початку рекомендується підрахувати, в яких розмірах постане файл підкачки. Провести це можна в такий спосіб.

Запускаємо всі необхідні програми, а потім дивимося за станом оперативної пам'яті. Той обсяг RAM, який зайнятий, необхідно помножити надвоє. Якщо підсумкові цифри більше, ніж загальний обсяг оперативної пам'яті, то отриману різницю і слід компенсувати, звертаючись за допомогою до файлу підкачки. Спостерігати за станом пам'яті найкраще через вбудований диспетчер задач.

Ось як можна в Windows 10 самостійно зробити установку даного файлу:

1. Відкрийте «Пошук» і введіть «Налаштування уявлення і продуктивності», далі повторюємо дію з необхідним елементом.

2. Потрібно знайти вкладку «Додатково», а потім перейти в «Віртуальну пам'ять» для корекції деяких параметрів.

3. Відразу ж прибираємо позначку біля пункту з автоматичним вибором розмірів файлу підкачки.

4. З доступних варіантів виділяємо системний диск із зазначенням необхідного розміру.

5. Вказуємо не тільки вихідний розмір файлу підкачки з постійно зарезервованим місцем, а й максимальний обсяг.

6. Спочатку натискаємо «Поставити», а потім «Ок».

Примітно, що Microsoft не вважає вірним рішенням встановлювати свап менш 400 Мб, або ж перевищує в 3 рази розмір оперативної пам'яті.

Відключення файлу підкачки

Питання відключення даного файлу в Windows 10 є досить спірним і неоднозначним. Так, в теорії можна буде позбутися від вповільнень і деякого зниження продуктивності, адже система не зможе записувати інформацію на «повільний» жорсткий диск. Але і негативних емоцій від відключення очікується не менше.

Наприклад, без файлу підкачки активні додатки можуть регулярно вилітати, а деякий софт і зовсім відмовиться запускатися. Тому якщо ваш комп'ютер не має справді великим обсягом RAM, то краще не вимикати віртуальну пам'ять, щоб не зіткнутися з низкою різноманітних проблем.

Хочете зробити файл підкачки неактивних? Тоді доведеться зробити наступне:

• Знову відкриваємо «Пошук», щоб знайти розділ «Налаштування уявлення ...»

• проробляємо те ж саме, що і з ручною установкою розміру файлу підкачки.

• «Автоматично вибирати ...» - відключити, тепер вказуємо системний диск

• Відзначаємо розділ під назвою «Без файлу підкачки»

• Тепер «Поставити», а також «Ок»

Коли прийшов момент звільнити деяку кількість гігабайт, що знаходяться на жорсткому диску, то найрозумніше буде просто зменшити віртуальну пам'ять. Це стане збалансованим рішенням.

Якщо ваш системний блок має в своєму розпорядженні відразу декількома вінчестерами, то можна спробувати перенести файл підкачки на диск, який використовується рідше. Такий крок в теорії здатний підвищити швидкість роботи додатків, коли відбувається звернення системи до файлів Pagefile і Swapfile.

Хочете зробити файл підкачки неактивних?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают