Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

WikiZero - Живий Журнал

 1. Налаштування і функції «Живого Журналу» [ правити | правити код ]
 2. Спільноти [ правити | правити код ]
 3. Транслюються журнали [ правити | правити код ]
 4. Новинні акаунти [ правити | правити код ]
 5. Продаж ліцензії на обслуговування користувачів російській фірмі «СУП» [ правити | правити код ]
 6. Судові переслідування блогерів з боку держави [ правити | правити код ]
 7. Блокування сайту в Казахстані [ правити | правити код ]
 8. DDoS-атака [ правити | правити код ]
 9. Блокування «за екстремістський контент» [ правити | правити код ]
 10. Блокування користувачів, падіння популярності [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

«Живий Журнал», «ЖЖ» ( англ. LiveJournal, LJ) - блог-платформа для ведення онлайн -щоденник ( блогів ), А також окремий персональний блог, розміщений на цій платформі. Надає можливість публікувати свої і коментувати чужі записи, вести колективні блоги ( «спільноти»), додавати в друзі ( «френд») інших користувачів і стежити за їх записами в «стрічці друзів» ( «френдстрічку»). До грудня 2012 року відрізнявся відсутністю обов'язкової реклами в безкоштовних блогах [4] .

До кінця грудня 2016 року [5] «Живий Журнал» підкорявся американськими законами [6] , Так як його сервери перебували в США [7] [8] [9] і система належить американській компанії LiveJournal, Inc. [1] [2] , Але з грудня 2016 року ЖЖ розміщений на серверах російської компанії « Rambler & Co ».

В російською інтернеті "Живий Журнал", згідно з його статистикою , Має значну відвідуваність, фактично функціонуючи в ролі популярної соціальної мережі . Свої «живі журнали» є у багатьох відомих в Росії людей, а також у партій, громадських рухів і організацій.

У «Живому Журналі» діє конфліктна комісія ( англ. abuse team) [10] . Журнали, в яких виявлено порушення, заморожуються; в 2009 році після гучного скандалу з заморожуванням журналу Артемія Лебедєва [11] конфліктна комісія ввела практику заморожування не журналу цілком, а окремого поста; журнали, вилучені користувачами, через деякий час повністю видаляються адміністрацією, після чого їх імена надходять у продаж і можуть бути куплені будь-яким бажаючим.

25 листопада 2009 року «Живий Журнал» став лауреатом конкурсу « премія Рунета »В номінації« Держава і суспільство » [12] .

Налаштування і функції «Живого Журналу» [ правити | правити код ]

«Живий Журнал» пропонує користувачам стандартний для всіх блогів набір функцій і налаштувань, розширений за рахунок додаткових опцій.

Серед налаштувань, функцій і опцій «Живого Журналу»:

 • різні типи записів і можливості їх коментування;
 • вказівка ​​розширених відомостей про користувача;
 • друзі (френди) і стрічка друзів (френдстрічку);
 • картинки користувачів (юзерпік);
 • функції безпеки облікового запису.

Спільноти [ правити | правити код ]

Спільноти в «Живому Журналі» - це колективні журнали (блоги) , В яких різні користувачі мають можливість писати коментарі по темі спільноти. Створити співтовариство може кожен користувач «Живого Журналу» незалежно від рівня аккаунта. Опублікувати і коментувати повідомлення можуть, в залежності від налаштувань спільноти, учасники, користувачі "Живого Журналу" і аноніми.

Учасники спільноти поділяються з прав на читачів, учасників і доглядачів. У модерується спільнотах відрізняються права для читачів, модерується учасників, немодерованих учасників, модераторів і доглядачів.

 • Наглядачі можуть призначати права доступу, дозволяють вступ до спільноти, можуть видаляти пости (повідомлення), видаляти або приховувати коментарі до повідомлень.
 • 17 лютого 2011 року введений новий тип доглядачів - власник, який визначається автоматично або вибирається зі списку існуючих доглядачів. Він не може бути виключений іншими зверхниками, але сам має право виключення інших доглядачів. Інформація про власника доступна на сторінці профілю спільноти. Власник має одноосібне право перейменувати або видалити співтовариство.
 • Модератори в модерується спільнотах можуть схвалювати або відхиляти повідомлення модерується учасників, додавати до них коментарі існуючі мітки, схвалювати запити на вступ до спільноти, приховувати і заморожувати коментарі.
 • Учасники мають можливість писати коментарі в співтовариства. Залежно від рівня учасника та налаштувань спільноти повідомлення може з'являтися відразу або потрапляти в чергу модерації.
 • Читачами спільноти є всі користувачі «Живого Журналу», які додали співтовариство «в друзі» [13] .

Цікавою особливістю спільнот в «Живому Журналі» є те, що ніхто не має технічної можливості редагувати повідомлення крім самого автора повідомлень. Як наслідок, при необхідності привести повідомлення у відповідність правилам, потрібно листування з автором, і публікація повідомлення може трохи затягнутися, що іноді не дуже зручно, але, в цілому, допомагає дисциплінувати авторів повідомлень.

Транслюються журнали [ правити | правити код ]

У «Живому Журналі» можлива трансляція новин з RSS -каналів.

«Живий Журнал» підтримує RSS версій 0.9, 0.91 і 1.0, а також потоки Atom версії вище 0.3. Можлива робота і з іншими потоками, але вони можуть не працювати, якщо не відповідають одному з цих форматів [14] .

Файл потоку не повинен перевищувати розміру в 150 кб, для коректної роботи з «Живим Журналом» необхідна підтримка кодування UTF-8 .

Транслюються акаунти відображають на сторінці, аналогічної «останніх записів» звичайного аккаунта або спільноти, записи останніх двох тижнів.

Для підписки на RSS-канал необхідно перевірити наявність трансляції на сторінці трансляцій [15] , Ввівши її URL в спеціальну форму внизу сторінки. Якщо трансляція вже є в «Живому Журналі», зареєстрованому користувачу запропонують додати її в стрічку.

Якщо трансляції ще не існує, користувачі з «постійним» або платним акаунтами можуть створити трансльований аккаунт, ввівши для нього нове ім'я користувача.

У трансльований аккаунт не можна залогінитися, його не можна видалити або перейменувати. Ці акаунти, на відміну від спільнот, не закріплені за якимось певним користувачем. URL трансляційного потоку можна змінити, звернувшись в службу підтримки «Живого Журналу» [15] [16] [17] .

Новинні акаунти [ правити | правити код ]

Новинні акаунти служать для розміщення офіційних анонсів від LiveJournal.

Приклад новинного аккаунта: Приклад новинного аккаунта:  ru-news ru-news .

службу відкрив 18 березня 1999 року американський програміст Бред Фіцпатрік - службу відкрив  18 березня  1999 року  американський програміст  Бред Фіцпатрік  -  brad brad .

5 січня 2005 року компанія Six Apart , яка виробляла програмне забезпечення для блогів, придбала Danga Interactive - керуючу компанію LiveJournal, що належала Фіцпатріку.

3 грудня 2007 року компанія Six Apart продала службу компанії SUP Media , З жовтня 2006 року обслуговувала кириличний сегмент [18] .

20 липня 2010 року розпочато «чистка» заморожених журналів, в результаті якої планується видалити разом з коментарями 2 мільйони журналів. Також введені правила, згідно з якими неактивні більше двох років журнали теж будуть піддавати чищенню, але зовнішні коментарі журналів в цьому випадку видаляти не будуть [19] . Окремо зазначено, що неактивним буде вважатися журнал, в якому не міститься ніяких записів (або є тільки вітальний пост від адміністрації ЖЖ) і якщо під цим ім'ям протягом двох років ніхто не «входив» в ЖЖ. В цей же час почався продаж заморожених акаунтів (така можливість існувала давно, але тепер СУП «доклав маркетингові зусилля і звернув увагу людей на цю можливість», в результаті чого в липні 2010 були продані багато відомих в минулому блоги, наприклад, колишній блог Михайла Вербицького [20] .

26 травня 2016 року керівництво «Живого Журналу» оголосило про те, що проект очікують серйозні зміни. Завдяки перезавантаження користувачів чекає оновлений дизайн, а також формат: тепер це буде медіа, контент якого створюється користувачами [21] .

талісман «Живого Журналу» - козел Френк [22] . У 2006 році художник Райан Естрада почав роботу над коміксом про Френка. Комікс публікується в співтоваристві талісман  «Живого Журналу» - козел Френк  [22] frankthecomic .

У 2017 році у ЖЖ з'явився ще один талісман - Містер Капуста [23] .

В цьому розділі відображена статистика на підставі даних, які надали самі користувачі, а значить, вона може незначно відрізнятися від реального стану справ.

За даними статистики LiveJournal.com [24] на 5 грудня 2012 року , В «Живому Журналі» зареєстровано понад 40 млн користувачів, з них 368 805 активних [25] (В той час як на 3 грудня 2005 року число користувачів було 8,9 млн, 6 липня 2007 року - 13 млн). 59,7% користувачів - жінки. Найбільш поширений вік користувачів - 32 роки. Десятка країн, де проживає найбільше користувачів «Живого Журналу»:

При цьому станом на травень 2015 року понад 50% відвідувань ресурсу припадає на користувачів з Росії. [26]

Станом на березень 2011 року, в ЖЖ більш 6120 «тисячників», тобто користувачів, яких додали в друзі 1000 і більше користувачів, з них 3 - у яких понад 70 тис. Друзів, 3 - понад 40 тис., 15 - понад 20 тис., 40 - понад 10 тис.

Довгий час першим російськомовним користувачем вважався Довгий час першим російськомовним користувачем вважався  linker  , Чий щоденник був відкритий  27 листопада  1999 року  в 3:08:20 і має номер 666 в базі даних  [27] linker , Чий щоденник був відкритий 27 листопада 1999 року в 3:08:20 і має номер 666 в базі даних [27] . Найпершу запис російською мовою в «ЖЖ» залишив at 30 листопада 1999 року [28] .

Серед російських користувачів активно застосовувати сервіс 1 лютого 2001 року почав Серед російських користувачів активно застосовувати сервіс  1 лютого  2001 року  почав  r_l  - філолог з  Тарту  Роман Лейбов  , Відомий своїми культурологічними публікаціями в  Zhurnal r_l - філолог з Тарту Роман Лейбов , Відомий своїми культурологічними публікаціями в Zhurnal.Ru і в «Російському журналі» .

Продаж ліцензії на обслуговування користувачів російській фірмі «СУП» [ правити | правити код ]

В 2006 році американська фірма Six Apart , Якій належав «Живий Журнал», уклала контракт з російською фірмою « SUP Media », Внаслідок чого фірма« СУП »отримала ліцензію на підтримку російськомовних користувачів. Контракт поширюється на ту частину LiveJournal, в якій користуються кириличними шрифтами - тобто, на частину, в тому числі, всіх як російських, так і іноземних журналів, в яких є записи кирилицею [29] [30] . Фірма «СУП» включає в сферу своєї діяльності всіх користувачів, які підтвердили в налаштуваннях свою згоду на використання кириличних сервісів, внаслідок чого після логіна користувача в верхній частині сторінки з'являється додаткове меню з кнопкою LIVEJOURNAL.RU справа.

«СУП» належить Ендрю Полсона (Президент і генеральний директор) - американському підприємцю, який живе в Росії - і відомому російському підприємцю Олександру Мамуту [31] . Крім них, в компанії «СУП» також були задіяні Антон Носик (Відомий також як «СУП» належить  Ендрю Полсона  (Президент і генеральний директор) - американському підприємцю, який живе в Росії - і відомому російському підприємцю  Олександру Мамуту  [31] dolboeb , Керівник служби блогів компанії, покинув «СУП» у вересні 2008 року), Едуард Шендерович (Завідувач стратегічним департаментом, покинув «СУП» у вересні 2008) і Сергій Комаров (технічний директор) [32] .

Незважаючи на заяви як творця «Живого Журналу», так і представників «супу», деякі російські користувачі "Живого Журналу" і західні оглядачі поставилися вкрай скептично до цієї оборудки, і не виключають можливості контролю «Живого Журналу» і його користувачів через «СУП» представниками інших організацій і урядових служб РФ, проте ніяких доказів наведено не було [33] [34] [35] . Відмова від послуг «супу» можливий, для цього потрібно зняти відповідну позначку в налаштуваннях облікового запису.

Компанія «СУП» має доступ до паролів частини користувачів. Спочатку компанія існування списку заперечувала (на сайті було написано, що зберігаються тільки хеші від паролів), але в серпні 2007 року визнала після того, як набули поширення задокументовані факти заходу співробітниками «СУП» в «Живий Журнал» під чужими логінами і паролями з IP адрес, що належать «СУП» [36] . Компанія принесла вибачення і пообіцяла виправити систему зберігання власне паролів на зберігання хеш-функцій найближчим часом [37] .

3 грудня 2007 року компанія «СУП» оголосила про те, що повністю викупила у «Six Apart» компанію «LiveJournal, Inc» [38] .

У листопаді 2011 року відбулася зміна керівництва Livejournal Russia. Генеральний директор Світлана Іваннікова була звільнена зі своєї посади, на її посаду був призначений Ілля Дронов . На посаду медіадиректора запрошений громадський діяч і топ-блогер, відомий під ніком Dolboeb , Антон Носик [39] . У листопаді 2012 року Антон Носик знову покинув компанію.

Судові переслідування блогерів з боку держави [ правити | правити код ]

В 2007 році блогер з Сиктивкара Сава Терентьєв був звинувачений в розпалюванні соціальної ненависті до співробітників Міністерства внутрішніх справ і засуджений на рік умовно. Пізніше були порушені кримінальні справи ще на ряд осіб, які звинувачуються в закликах до здійснення екстремістської діяльності, наклепі і порушення міжнаціональної ненависті [40] .

Блокування сайту в Казахстані [ правити | правити код ]

«Живий Журнал» блокувався в Казахстані [41] [42] [43] [44] протягом двох років через вміст там блогу Рахата Алієва , Що є «головною персоною нон грата »у Назарбаєва [45] . 9 листопада 2010 року конфліктна комісія «Живого Журналу» заблокувала акаунт Рахата Алієва, а 13 листопада блокування «Живого Журналу» припинилася, і казахстанські користувачі отримали безперешкодний доступ до «Живого Журналу».

1 квітня 2010 року учасники казахстанського руху «За вільний Інтернет!» подали в суд на провайдерів, які блокують доступ до «Живого Журналу». В офіційній заяві з цього приводу говориться, що з мереж більшості казахстанських провайдерів доступу немає вже 540 днів [46] .

19 серпня 2011 року офіційний доступ до ЖЖ в Казахстані знову закрили. Тепер уже - це офіційна заборона доступу за рішенням Сариаркінского суду Астани. Про це в п'ятницю, 19 серпня 2011 року пише в своєму твіттері міністр зв'язку і інформації РК Аскар Жумагалієв . «Доступ до даного сайту закритий рішенням Сариаркінского суду міста Астани», - повідомив міністр зв'язку і інформації [47] . І ось коментарі представника самого LiveJournal - «Представники державних органів Казахстану не зверталися до нас із запитами з приводу видалення будь-яких матеріалів з LiveJournal.com. Рішення казахстанського суду не викладають у відкритий доступ, і, оскільки ми не є стороною у справі, складно дати будь-які коментарі до тих пір, поки ми не побачимо відповідне рішення суду. Причини блокування сервісу в Казахстані нам невідомі », - повідомила керівник LiveJournal Russia Світлана Іваннікова [48] . А пізніше суд Казахстану пояснив, що ЖЖ відключили за «пропаганду тероризму і релігійного екстремізму» [49] . Втім, невдоволення казахстанських ЖЖ-користувачів (як блогерів, так і активних інтернет-користувачів взагалі) зростає з першого дня заборони.

11 листопада 2015 року доступ до сайту «Живий Журнал» на території Казахстану відновлений [50] .

DDoS-атака [ правити | правити код ]

«Живий Журнал», починаючи з 24 березня 2011 року, практично щодня піддавався DDoS-атакам [51] .

25 березня 2011 року, платформа зазнала DDoS-атаці, метою якої був блог Олексія Навального [52] [53] [54] .

30 березня 2011 року на сервери «Живого Журналу» здійснена DDoS-атака, яка вивела сервіс з ладу на сьому годину. Це був самий масований удар по майданчику за всю історію її існування [55] . Адміністрація сервісу повідомила, що атака велася проти одного з користувачів, але відмовилася повідомити проти кого саме [56] . Творці Livejournal попереджають про неминучість продовження атак в найближчому майбутньому [57] .

На думку представників компанії Group IB , Що спеціалізуються на розслідуванні комп'ютерних злочинів, потужність атаки склала 20 Гбіт / с при пропускній здатності «Живого Журналу» в 1,6 Гбіт / с [58] .

4 квітня на сервери знову була здійснена атака тривалістю майже 10 годин [55] . Ця атака була спрямована на відмову каналу і мережевого устаткування [59] . На думку представників компанії SUP Media , Мета атаки - знищення «Живого Журналу» як дискусійного майданчика [59] . Якщо першою мішенню для атаки був блог Олексія Навального , То 4 квітня атака була розширена на кілька десятків блогерів-тисячників [51] [54] .

6 квітня «Живий Журнал» знову виявився недоступний. За даними «Радіо Маяк», це наслідки атаки 5 квітня і 30 березня [51] . На думку Павла Васильєва, технічного директора Hosting Community, перебої в роботі платформи свідчать про те, що атака на сервіс триває [58] .

25 липня «Живий Журнал» піддався ще більш масштабній атаці, в результаті чого знову на якийсь час став недоступний. Атака вразила вже магістральних провайдерів Qwest і Verizon, які надають послуги дата-центр, на якому розташований сервіс, не дійшовши власне до нього, а тому постраждав і ряд інших сайтів [60] .

Блокування «за екстремістський контент» [ правити | правити код ]

1 лютого 2014 року згідно набрав чинності поправкам до закону про інформацію про досудової блокування сайтів в межах 15 хвилин, «Живий Журнал» був внесений Роскомнадзором в єдиний реєстр протиправної інформації для направлення на вивантаження операторам зв'язку «за екстремістський контент» на одній зі сторінок. Після видалення адміністрацією незаконного контенту ЖЖ був розблокований [61] .

З 13 по 15 березня 2014 «Живий Журнал» в Росії був недоступний у зв'язку з блокуванням.

Блокування користувачів, падіння популярності [ правити | правити код ]

У січні 2011 року адміністрація «Живого журналу» заблокувала користувача MrParker - відомого журналіста і письменника Максима Кононенко . Приводом для блокування послужило розміщення в особистому блозі декількох постів, в яких письменник закликав знищувати бродячих собак [62] .

У жовтні 2011 року журналіст Тимур Нечаєв опублікував у себе в блозі результати розслідування, яке він провів. Нечаєв зіставив факти і дані, розміщені в мережі Інтернет, і прийшов до висновку, що експерт-психолог Лейла Соколова, за висновком якої юрист Володимир Макаров був засуджений до 13 років позбавлення волі за звинуваченням у зґвалтуванні своєї дочки, насправді є завсідником специфічних еротичних порталів, де вона розміщувала свої фотографії, що демонструють її участь в садомазохістських і лесбійських сценах. Публікація Нечаєва викликала широкий громадський резонанс [63] . Після цього, за даними журналіста «Ехо Москви» Володимира Варфоломєєва, блог Нечаєва був заблокований (розблоковано 28.10.2011) адміністрацією ЖЖ за розголошення особистих даних Лейли Соколової, взятих ним з відкритих джерел [64] .

У жовтні 2011 року в матеріалі газети «Ведомости» відзначається падіння популярності «Живого журналу». Газета посилається на матеріали Comscore і зазначає: з січня по серпень 2011 місячне число унікальних користувачів ЖЖ знизилося на 8,2 мільйона до 27,7 мільйона (-23%), а російського сегмента - на 2,8 мільйона до 1,6 мільйона (-25%). За даними TNS Media Research, в російському сегменті зниження ще більше: на 3,9 мільйона користувачів (-26%) [65] .

У 2015 році «Живий журнал» масово підписав на розсилку журналу «LJ News» своїх користувачів, які протягом останніх років не розміщували нових постів, але і не видалили поки свій аккаунт.

 1. 1 2 LiveJournal Inc. (неопр.). LiveJournal Inc .. Дата звернення 29 травня 2010. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 2. 1 2 Terms of Service (неопр.). LiveJournal. Дата звернення 29 травня 2010. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 3. Глобальний рейтинг сайту «Живий Журнал» (Англ.). Alexa Internet . Дата обігу 10 вересня 2017.
 4. FAQ 262 (неопр.). LiveJournal. - Довідка ЖЖ - Питання № 262. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 5. Сервери Живого журналу переїхали на Луб'янку (неопр.) (23 грудня 2016). Читальний зал 25 грудня 2016 року.
 6. Блогхостинг LiveJournal припиняє обслуговування дітей віком до 13 років (неопр.). Наука. РІА Новини (21 грудня 2010). Дата звернення 29 серпня 2013. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 7. Ігор Бєлкін. Як депутат Алксніс в жеже вляпався . Чи можуть закрити російський інтернет за образу депутата? (неопр.). Інтернет і ЗМІ. Lenta.ru (25 лютого 2007). Дата звернення 29 серпня 2013. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 8. IPO блогу, або Інтернет-лохотрон . Популярний блогер хотів продати акції свого щоденника (неопр.). Новини. приватний Кореспондент (28 березня 2011). Дата звернення 29 серпня 2013. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 9. Розслідуванню атаки на "ЖЖ" перешкоджає відсутність заяви потерпілої сторони (неопр.). Новини. Інтерфакс (8 квітня 2011 року). Дата звернення 29 серпня 2013.
 10. Report Abuse (неопр.). LiveJournal. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 11. tema
 12. Оголошено лауреатів шостий «Премії Рунета» (неопр.). Lenta.ru (25 листопада 2009). Дата обігу 13 серпня 2010 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 13. FAQ 77 (неопр.). LiveJournal. - Довідка ЖЖ - Питання № 77 Що таке співтовариство ?. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 14. FAQ 137 (неопр.). LiveJournal. - Довідка ЖЖ - Питання № 137. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 15. 1 2 Syndication (неопр.). LiveJournal. - Топ-20 популярних трансльованих акаунтів. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 16. FAQ 150 (неопр.). LiveJournal. - Довідка ЖЖ - Питання № 150. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 17. Top 1000 Syndicated Feeds (неопр.). LiveJournal. - Топ -1000 популярних трансльованих акаунтів. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 18. Anil Dash [en] . Six Apart Announces New Home for LiveJournal (Англ.). Blog. Six Apart (2 December 2007). Дата звернення 29 серпня 2013. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 19. Purging accounts, Give anonymous paid time, Give anonymous LJ Tokens, Drop-down tags, Daily Poll (неопр.). News. LiveJournal. - ЖЖ оголосило про видалення заморожених і неактивних аккаунтів. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 20. Ростислав Овсов. Віртуальний мрець за $ 15 (неопр.). Бізнес. Газета.Ru (20 липня 2010). - Блогери обурюються з приводу введеного в ЖЖ правила пордажі заморожених щоденників. Дата звернення 29 серпня 2013. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 21. Комерсант - В «Живий журнал» вдихають нове життя
 22. Frank the Goat (неопр.). LiveJournal. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 23. If you have no friends, make your own (Англ.). Дата звернення 19 квітня 2018.
 24. LiveJournal.com Statistics (неопр.). LiveJournal. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 25. Активні користувачі - ті, хто зробив хоча б одну дію за останні 7 днів.
 26. livejournal.com Site Overview
 27. Як це випливає з інформації, зазначеної на профілі linker - info (неопр.). linker. LiveJournal. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 28. Перший російський пост в ЖЖ (неопр.). at. LiveJournal. Читальний зал 15 вересня 2013 року.
 29. Компанія «СУП» буде обслуговувати російськомовний «Живий Журнал» 19 жовтня 2006
 30. Розвитком російськомовного ЖЖ займеться компанія «СУП» Lenta.ru , 18 жовтня 2006
 31. Sup pulls big guns to LiveJournal архівна копія від 1 квітня 2015 на Wayback Machine (Англ.) CNews 11 вересня 2007
 32. Суп з цвяха Lenta.ru , 18 жовтня 2006
 33. Quinn Norton. Russia Growls at LiveJournal Deal (Англ.) Wired News, 11 серпня 2006
 34. LiveJournal selling out to Russian government? архівна копія від 27 вересня 2007 року на Wayback Machine (Англ.) 26 листопада 2006
 35. Veronica Khokhlova. Russia: The Second Blog War (Англ.) 21 жовтня 2006
 36. Il faut aller voir - про паролі
 37. lj_ru_support: LJPlus
 38. Sup
 39. «Коммерсант-Online», 16.11.2011 «SUP повертає Антона Носика»
 40. Порушено кримінальну справу проти самарського блогера за запис в ЖЖ, що стосується Володимира Путіна // NEWSru.com , 23 червня 2009
 41. У Казахстані заблокували «Живий Журнал» через щоденника екс-зятя Назарбаєва Полит.ру , Жовтень 2008 р
 42. ЖЖ знову недоступний в Киргизстані та Казахстані
 43. Антон Носик звинувачує казахстанська влада в блокуванні ЖЖ
 44. Казахстан блокує ЖЖ
 45. «Репортери без кордонів» пишуть, що «Живий Журнал» заблокований через Рахата Алієва - Радіо Азаттик © 2010
 46. Програмний документ Руху «За вільний Інтернет!» Про боротьбу проти блокування блог-хостингу Livejournal.com
 47. офіційний блог міністра зв'язку і інформації Республіки Казахстан, Аскара Жумагаліева
 48. У Казахстані заборонили доступ до Livejournal архівна копія від 11 січня 2012 року на Wayback Machine
 49. ЖЖ відключили за «пропаганду тероризму і релігійного екстремізму»
 50. Tengrinews.kz. Доступ до LiveJournal відновлений в Казахстані (Рос.). Дата обігу 12 листопада 2015.
 51. 1 2 3 Антон Благовіщенський. LiveJournal піддався черговій DDoS-атаці (неопр.). Російська газета (6 квітня 2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року.
 52. Антон Благовіщенський. На «Живий Журнал» обрушилася потужна DDoS-атака (неопр.). Російська газета (03.30.2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року.
 53. Антон Благовіщенський. «Лабораторія Касперського» назвала імена атакованих ЖЖ-блогів (неопр.). Російська газета (5 квітня 2011). Дата обігу 8 квітня 2011 року.
 54. 1 2 Марія Гарнаева. LiveJournal під атакою (неопр.) (5 квітня 2011). Дата обігу 7 квітня 2011 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 55. 1 2 Блогери обговорюють, хто стоїть за атакою на ЖЖ (неопр.). Вести (6 квітня 2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 56. Блог Навального був першою метою серії атак на LiveJournal - експерт (неопр.) (5 квітня 2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 57. Хакери знову обрушили "Живий Журнал" (неопр.). Вести (4 квітня 2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 58. 1 2 DDoS-атака на сервіс LiveJournal триває (неопр.) (6 квітня 2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 59. 1 2 SUP: атака на ЖЖ покликана знищити його як дискусійний майданчик (неопр.). Вести (5 квітня 2011). Дата обігу 6 квітня 2011 року. Читальний зал 22 серпня 2011 року.
 60. Ольга Танас, Анастасія Матвєєва. DD проти ЖЖ // Газета.ру 27 липня 2011
 61. Перші чотири сайту в Росії, включаючи мережевий щоденник, без суду блоковані за екстремізм , Росбалт (1 лютого 2014 року).
 62. Лента.ру 21 січня 2011
 63. //Весті.ру. Експерт у справі про зґвалтування дитини виявилася любителькою еротики
 64. ВВ's ЖЖ - Френд
 65. [1] // стаття «Напівжива журнал» в газеті «Ведомости», автор - В. Кодачігов, 12.10.2011

Чи можуть закрити російський інтернет за образу депутата?
Довідка ЖЖ - Питання № 77 Що таке співтовариство ?

Новости