Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Все для Windows Vista. Що потрібно, щоб Windows Vista розправила крила і полетіла

  1. Windows Vista і її потреби
  2. висновок

Приходу Windows Vista чекали багато, і не без підстав. Як би банально і пафосно це не прозвучало, але вихід «Вісти» став новою віхою в комп'ютерній індустрії. І причини не тільки в революційних можливостях системи - її вимоги до заліза стали не по-дитячому високими. Сьогодні ми розповімо про те, що потрібно для того, щоб покататися з вітерцем на Vista і насолодитися усіма принадами інтерфейсу Aero. Ну і іграми, звичайно!

Windows Vista і її потреби

Вимоги Vista до пам'яті помітно зросли, але про це поговоримо пізніше, зате запити до центрального процесора залишилися приблизно на колишньому рівні. Звичайно ж, чим швидше ЦП, тим вище швидкість роботи системи, ігри та програми, але одне можна сказати точно - двоядерних процесорів класу Core 2 Duo або Athlon 64 X2 вистачить. Звичний одноядерний процесор впорається зі своїм завданням, але додаткові процеси, що з'явилися в Windows Vista, від'їдає чимало ресурсів, а якщо ви багато працюєте зі звуком і відео, активно використовуєте софт з підтримкою багатоядерних ЦП, то однозначно варто задуматися про заміну процесора.

Звичний одноядерний процесор впорається зі своїм завданням, але додаткові процеси, що з'явилися в Windows Vista, від'їдає чимало ресурсів, а якщо ви багато працюєте зі звуком і відео, активно використовуєте софт з підтримкою багатоядерних ЦП, то однозначно варто задуматися про заміну процесора

Windows Vista.

Windows Vista перетворилася в першу чергу графічно. Тотальний перехід на DirectX 10 не за горами, і тоді необхідність у покупці нової відеокарти стане невідворотною. Поки в лідерах NVIDIA зі своєю серією дорогих відеокарт GeForce 8800, незабаром варто очікувати появу карт середньої та низької цінової категорії. ATI трохи відстала від свого конкурента. Поки ми пишемо ці рядки, стало відомо, що нове покоління відеокарт компанії затримується. Шкода, але що робити, залишається тільки чекати. Обом розробникам графічних чіпів довелося серйозно попрацювати над драйверами під нову ОС, щоб і нові, і старі відеокарти працювали коректно. Ще б пак, адже Microsoft привнесла щось нове - програмний інтерфейс Windows Display Driver Model (WDDM), що відповідає за візуальні краси Vista. Підтримка WDDM обов'язкове, якщо розробник хоче роздобути логотип Premium Ready.

AMD активно працювала над підтримкою OpenGL і оптимізацією оболонки Catalyst Control Center (CCC). Інтерфейс драйверів в Catalyst 7.2 і справді вантажиться швидко, але роботи ще багато. Дизайн CCC оновився, тепер установка йде простіше і швидше - все ставиться без зайвих питань, включаючи драйвера AVIVO (вони завжди в комплекті). Розплатою за це став ще більший обсяг драйверів - трохи більше 80 Мб. Всі пам'ятають машинку в настройках якості CCC, тепер її місце зайняв новий набір сцен. Кожна дозволяє оцінити ефект від включення, припустимо, анізотропної фільтрації або згладжування напівпрозорих текстур. Підтримка CrossFire - лише часткова.

З NVIDIA вийшло цікава ситуація. Спочатку компанія представила драйвера для GeForce 8800 і інших карт, а тепер вони випустили універсальні драйвера для відеокарт GeForce серій 6/7/8. Особливих змін в інтерфейсі немає, ті, хто встановлював останні версії драйверів, будуть себе відчувати як риба в воді. Підтримка SLI забезпечена тільки для GeForce 8800 під API OpenGL і DirectX 9. Це означає, що поки весь потенціал GeForce 7950 GX2 розкрити не вдасться. Чекаємо нових драйверів і розширення підтримки SLI.

У більшості випадків проблем в іграх під новою ОС не буде, зараз більше турбує швидкість - часом вона сильно падає, якщо порівнювати з тим, що видає Windows XP. Програмісти обох компаній з часом обіцяють виправити ситуацію, але в будь-якому випадку гри під Vista будуть йти трохи повільніше - відсотків на 5-10.

До жорстких дисків вимоги стандартні. Звичайно, краще запастися ємною моделлю (гігабайт на 160 і більше) зі швидкістю шпинделя 7200 об / хв і інтерфейсом SATA. Ще б пак, адже нова ОС володіє такими технологіями, як Live Search (глобальний пошук і індексування даних) і SuperFetch (поміщає в оперативну пам'ять самі часто використовувані додатки), які будуть вичавлювати всі соки з вінчестера. І якщо швидкість пошуку даних завжди висока, то час, що витрачається на індексування всього жорсткого диска, сильно залежить від швидкості вінчестера.

Для роботи Windows XP досить і 512 Мб, але задоволення від роботи, правда, чекати не варто. Оптимальний обсяг - 1 Гб оперативної пам'яті, але для максимальної швидкості потрібно в два рази більше. Під Windows Vista працювати і тим більше грати з 512 Мб оперативної пам'яті практично неможливо, гальма будуть переслідувати вас постійно. Установка 1 Гб пам'яті дозволяє істотно прискорити роботу, але весь потенціал Vista розкриє тільки з 2 Гб. Адже варто враховувати, що ядро ​​ОС стало займати більше місця, до того ж додалися додаткові процеси, які харчуються зовсім не святим духом. Реальна потреба в установці 4 Гб оперативки зараз відсутня, але через рік варто задуматися.

Якщо у вас немає можливості додати пам'яті (наприклад, всі роз'єми на материнській платі вже зайняті), можна скористатися USB-флешкою. Так-так, саме нею. Завдяки технології ReadyBoost (по суті, продовження SuperFetch) операційна система може скористатися додатковою пам'яттю і розмістити там необхідні дані. Цей варіант набагато краще, ніж качати знову і знову інформацію з вінчестера (це стосується головним чином дрібних файлів, адже швидкість доступу у флеш-носіїв мінімальна, а ось лінійна швидкість читання і запису так собі). У продажу з'являються навіть USB-брелоки з логотипом Works with Windows Vista. Цей знак якості говорить про те, що флешка відповідає швидкісним вимогам до читання / запису даних і часу доступу. Звичайні флеш-носії теж підійдуть, але і ті, і інші в обов'язковому порядку пройдуть внутрішній тест на швидкість - якщо показники нижче необхідних, то ОС відмовиться працювати з ними. Мінімальний розмір вільного місця - 256 Мб. Реально технологія корисна для систем з малим об'ємом ОЗУ (512 Мб). Всі дані на флешці шифруються, за безпеку хвилюватися не доведеться. З огляду на низьку вартість флешок, це буде простий і необтяжливий спосіб підвищити швидкість роботи системи. До речі, в комп'ютер для роботи з функцією ReadyBoost можна встановити лише одну флешку.

Тепер про звук. Спочатку можливості апаратної підтримки DirectSound і DirectSound3 D в Windows Vista немає, все робить сама система. Це означає, що часи для Creative наступають темні. Компанія випустила свого часу потужну серію карт Sound Blaster X-Fi, а у багатьох до сих пір встановлена Audigy 4. Що робити їх власникам при переході на Vista - невже повертатися до вбудованого кодеку? На щастя, немає, звук карти видають, але для отримання всіх аудіоефектів (EAX) доведеться скористатися утилітою Creative ALchemy. Програма знаходиться в бета-тестуванні, але вже доступна до скачування. Список підтримуваних ігор обмежений (25 тайтлів, ще 36 в процесі). Ще одна хороша новина для власників звукових карт від Creative - ігрові проекти з підтримкою API OpenAL будуть спочатку дружити з продуктами компанії (наприклад, Prey). Що до вбудованих кодеків, то вони працюють справно, виробники вже представили сертифіковані драйвера.

Раз вже справа дійшла до вбудованого звуку, саме час згадати про системні плати. NVIDIA і тут відзначилася: якщо у випадку з Windows XP доводилося болісно вишукувати драйвера під конкретний чіпсет (наприклад, nForce 570 SLI) і додатково до цього враховувати платформу (AMD, Intel), то тепер в нашому розпорядженні nForce 15.00 під чіпсети nForce серій 4 / 5/6. Відмінна робота. Intel не відстає, набір драйверів Intel Chipset Software Installation Utility 8.0.1.1010 підтримує всілякі набори логіки, сумісний з Windows 2000 / XP / 2003 і, звичайно ж, Windows Vista. AMD / ATI також не відстають.

DirectX 10 і його переваги

Чого чекати від DirectX 10, чим він гарний, коли він дійсно вийде і що нового привнесе? Одне точно - він буде присутній тільки в Windows Vista.

Завдання нового API - поліпшити сумісність відеокарт і звести нанівець вильоти та інші варіанти нестабільності роботи систем. Все завдяки універсальній драйверной моделі (Unified Driver Model). Ще одна мета - якомога більше роботи перевести на відеокарту і розвантажити процесор, щоб останній міг зайнятися іншими завданнями, такими як розрахунок фізики, штучного інтелекту і т.д. З кардинальних нововведень варто відзначити появу геометричних шейдерів. Вони дозволять кардинально ускладнити графіку в іграх.

Ще один важливий момент - уніфікована архітектура графічного процесора (GPU). Якщо відеокарти минулих поколінь (наприклад, GeForce 7900 GTX або Radeon X1950 XTX) мали окремі вершинні і шейдерниє блоки, новітні моделі на кшталт GeForce 8800 використовують універсальні процесори, які можуть розраховувати що завгодно. У випадку з картами минулого покоління могла відбуватися така ситуація: блоки, що відповідають за піксельні шейдери, завантажені на всі 100%, в той час як процесори, що працюють з вершинним шейдерами, простоюють або завантажені частково. Тепер такого бути не може, уніфіковані процесори можуть виконувати обидві задачі, а також працювати з геометричними шейдерами. Все залежить від потреб гри і конкретної сцени. Це дозволить істотно підвищити ефективність роботи відеокарт.

Першими можливості DirectX 10 задіюють Hellgate: London і Crysis. Але тільки під Windows Vista.

Залізо під Windows Vista

- Ідеальний варіант для Windows Vista - двоядерний процесор на кшталт Core 2 Duo E4300 або Athlon 64 X2 4200+.

- Мінімальний обсяг ОЗУ для Windows Vista - 512 Мб. Але з таким обсягом ви особливо не пограєте, так що реальний мінімум - 1 Гб, а краще 2 Гб.

- Дуже бажаний швидкий вінчестер з підтримкою інтерфейсу Serial ATA і об'ємом кеш-пам'яті 16 Мб. Обсяг - 120 Гб і більше.

- Щоб оцінити всі принади інтерфейсу Windows Vista, можна обійтися малою кров'ю і встановити, наприклад, GeForce 6600 GT. Але для підтримки DX10 не обійтися без відеокарти нового покоління, такий як GeForce 8800.

- Вибір материнки не є критичним, проблеми можуть бути тільки зі старими моделями, під які немає драйверів.

- Windows Vista відтепер сама відповідає за звук, так що можна обійтися і вбудованим кодеком. Але Creative не здається - вона зуміла втиснути свій стандарт EAX і сюди. Для цього доведеться встановити софт Creative ALchemy.

- Версії Windows Vista Home Premium і Ultimate включають оболонку Windows Media Center, а значить, сертифікований ТВ-тюнер виявиться як не можна до речі. Наприклад, AVerTV MCE 116 Plus.

- USB-флешка необхідно пройти тести на швидкість читання / запису, а також час доступу, щоб коректно працювати з функцією ReadyBoost.

- Microsoft вже представила набори клавіатур і мишей з підтримкою нової ОС. Хто наступний?

- Давно Microsoft не випускала геймпадов для ПК. Перед нами повна копія моделі під Xbox 360, така ж зручна і бездротова.

- Деякі моделі РК-моніторів пройшли сертифікацію на роботу з Windows Vista, що гарантує надійну, стабільну роботу, безпеку та правильну інсталяцію. Звучить трохи дивно, але ми повіримо.

Залізо від Microsoft

Microsoft давно займається випуском клавіатур, мишей і пультів дистанційного керування для своїх операційних систем. До виходу Windows Vista компанія приурочила випуск цілої гами продукції під нову ОС. Для любителів тонких і стильних клавіатур і мишей є бездротові Wireless Entertainment Desktop 6000/7000/8000. Перша версія виглядає досить просто і підійде скоріше для офісної роботи. Два інших комплекту використовують технологію Bluetooth для зв'язку з ПК, забезпечені сенсорними кнопками і розширеним набором додаткових клавіш для підтримки Windows Vista.

Фанати ігор не ображені, для них компанія представила спочатку миша Microsoft Habu зі змінними бічними панелями, а недавно і клавіатуру Microsoft Reclusa з підтримкою різних профілів. Обидві були розроблені спільно з компанією Razer і виконані в одному стилі - в парі будуть виглядати відмінно.

Таблиця 1

Різновиди Microsoft Windows Vista Особливості Vista Home Basic Vista Home Premium Vista Business Vista Ultimate Захисник Windows і брандмауер Windows Так Так Так Так Миттєвий пошук Так Так Так Так Інтерфейс Windows Aero і Windows Flip 3D Ні Так Так Так Підтримка КПК і планшетних ПК Ні Так Так Так Конференц-зал Ні Так Так Так Windows Media Center і підтримка Xbox 360 Ні Так Ні Так Функція резервного копіювання Ні Ні Так Так Робота в домені і віддалений робочий стіл Ні Ні Так Так Шифрування даних на вінчестері (BitLocker) Ні Ні Ні Так Вартість поновлення 2600 руб. 4200 руб. 5200 руб. 6800 руб. Повна вартість 5200 руб. 6300 руб. 8000 руб. 10500 руб.

висновок

Windows Vista прийшла всерйоз і надовго. Операційна система хороша і стабільна, хтось захоче дочекатися появи Service Pack 1 і лише після цього перейти на нову ОС, але особливих причин чекати немає. Якщо залізо дозволяє - то вперед! За підтримкою DirectX 10 бігти не варто, почекайте до літа, коли з'являться спеціальні патчі для вже вийшли ігор і самі ігри. На той час відеокарти, сумісні з DX10, стануть доступними.

Наш перехід на Vista пройшов гладко, незважаючи на велику кількість галасу до виходу ОС, вона виявилася гідною спадкоємицею Windows XP. Головне - запасти оперативну пам'ять, і побільше. До речі, на диску в розділі «Залізний софт» ви знайдете останні версії драйверів під Windows Vista.

Хто наступний?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно