Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Вплив домену на просування сайту: як вибрати SEO домен

 1. Від автора
 2. Домен і пошуковики
 3. Про домені
 4. Вплив домену на просування
 5. висновок 1
 6. Вплив доменної зони на просування
 7. Навіщо скуповують доменні зони одного доменного імені
 8. Історія домену і вік
 9. Домени з історією
 10. Звідки з'являються домени з історією?
 11. Доменні чинники ранжирування
 12. Загальний висновок
 13. Корисні посилання по темі домен

Від автора

Зазвичай, створення сайту починається з вибору домену для нього. Ви можете сказати, що сайт можна створити і локально, без домену. Погоджуся, але випуск сайту вже точно не можливий без домену.

Підбираючи домен сайту, мимоволі хочеться його до чогось прив'язати: до теми сайту, до місця проживання, до відомого слову. Це зрозуміло, хочеться, щоб домен запам'ятовувався, кидався в очі. Не зрозуміло інше, як пошукові системи дивляться на домен і чи є вплив домена на просування веб-ресурсу?

З питання впливу домену на видачу, хотілося б обговорити три думки.

 • Доменне ім'я повинне включати ключове слово (тема ресурсу);
 • Доменна зона впливає на позиції сайту у видачі;
 • Вік і історія домену важливі для просування сайту.

Домен і пошуковики

Я впевнений, і це підтверджує практика, пошукові системи безпосередньо не пов'язують доменне ім'я з тематикою сайту, але традиційно «люблять» короткі домени без тире. Я думаю, пошукачі враховують доменну зону для локалізації видачі, хоча заперечують цей факт. І абсолютно точно, пошуковики люблять швидкі сайти і їм важливий швидкий відповідь DNS парковки домену.

Про домені

Нагадаю, домен прийнято називати ім'ям сайту, нехай так і буде. Домени доступні для реєстрації називаються домени другого рівня, вони складаються з двох або трьох частин, між якими ставлять крапку. Частини домену, зліва направо, називаються так:

 • Доменна зона (одна або дві);
 • Доменне ім'я (одне).

- Домени першого рівня, типу [.ru], [.com] простим людям не доступні для реєстрації.

- Домени третього рівня, наприклад [site.blogspot.com] не вимагають реєстрації в установленому порядку, лунають власником домену [blogspot.com] на свій розсуд. Вони безкоштовні.

- Для сайту реєструємо домен другого рівня типу [domen.ru], [domen.com].

Нагадаю, що домен повинен бути унікальним. Зверну увагу, НЕ доменне ім'я має бути унікальним, а домен. Наприклад, [domen.ru] і [domen.com], мають однакові доменні імена, але можуть належати різним власникам.

Підбирається домен самостійно, якщо не вистачає фантазії можна скористатися інструментом добору доменних імен, наприклад, тут (https://www.nic.ru/cgi/na.cgi). Перевірити унікальність домену можна на будь-якому сервісі WHOIS (хтось ти), наприклад, тут (https://www.nic.ru/whois/).

Вплив домену на просування

Суть питання, впливає домен на просування сайту або чи можна підібрати такий домен, щоб сайт з цим доменний ім'ям вистрілив в топ видач. Відповідь відразу, немає. Пошуковики ранжируют веб-ресурси зовсім за іншими факторами і доменне ранжування в алгоритмі пошукових серверів не далеко внизу списку факторів ранжирування.

Існує думка, що в доменному імені має бути ключове слово. Це міф. До цього потрібно прагнути, але це не правило. Я можу навести десятки сайтів, доменні імена яких навіть близько не підходять до тематики сайту, але займають топові позиції у видачі.

Не буду голословен і почитаємо, що пишуть про вплив доменів в просуванні, провідні пошукові системи:

Яндекс пише: «На геозалежні запити Яндекс віддає різні результати пошуку для різних регіонів .... Регіон сайту Яндекс визначає по контактам, ip-адресою сайту, інформації сайту ». ( https://yandex.ru/company/technologies/regions/ )

Як бачите, безпосередньо Яндекс не говорить, що домен, зокрема доменна зона, впливає на позиції у видачі. Однак, якщо врахувати, що IP сайту і домен це майже одне і те ж, доменна зона впливає на регіональну видачу.

До речі, Яндекс надає свої DNS сервера для паркування доменів (https://pdd.yandex.ru/domains_add/).

Google говорить. У своєму блозі в 2015 році, Google пише: «Keywords in a TLD do not give any advantage or disadvantage in search / Доменні зони не дають ніяких переваг чи недоліків в пошуку». Джерело: https://webmasters.googleblog.com/2015/07/googles-handling-of-new-top-level.html.

До речі, Google є реєстратором доменних імен (https://domains.google/), там же їх можна припаркувати.

Рада 1: Не дивлячись на вищесказане, я пораджу, якщо є можливість, знайти короткий домен (до 5 знаків) в одне слово з попаданням ключа сайту в доменне ім'я, виберіть його для сайту.

Рада 2 (для доменів на латиниці): Вибирайте доменне ім'я однозначним. Це означає, щоб воно читалося, так само як чулося, а чулося, як писалося. Тобто, спрощуйте читання домену користувачем. Не використовуйте в домені погано читаються по транслит перекладу букви: и, ю, я, ь, ь, щ, ш, ж, або принаймні скоротіть їх до мінімуму.

Рада 3 про доменній зоні трохи нижче.

Особисте зауваження. Як мені здається, Google, навіть для російськомовних сайтів, більше «любить», коли в URL він бачить НЕ транслит-переклад, а нормальний переклад з російської на англійську. Наприклад, краще book, ніж kniga (книга), або web, ніж veb (веб).

висновок 1

Чи потрібно підбирати доменне ім'я для сайту, щоб по ньому була зрозуміла тематика сайту? Іншими словами, враховують пошуковики наявність ключа в доменному імені? Відповідь: Яндекс - немає, Google - можливо і краще не транслит переклад.

Вплив доменної зони на просування

З тих пір як доменних зон стало дуже, дуже багато, мені здається розумним залишився один рада з вибору доменної зони.

! Беріть доменну зону, максимально наближену до вашим потенційним користувачам (читачам, покупцям).
 • Якщо ви робите сайт для Росіян, беріть локальну зону [.ru], якщо для москвичів, беріть доменну зону [.moskow]. Тобто беріть регіональну доменну зону, наближену до вашим потенційним читачам (клієнтам). Зараз в доменних зонах можна знайти масу великих міст і республік.
 • Якщо ви робите сайт для всього світу, беріть доменну зону [.org]. Якщо робите розважальний сайт про музику [.dj], про телебачення [.tv], інформація [.info] і т.д.

Порада: Доменну зону домену вибирайте з максимальним наближенням до свого читача (покупцеві), з географії та / або за тематикою.

Що стосується пошукових систем, то регіональні пошукові системи, точно бачать доменну зону, так само як вони бачать мову сайту. Наприклад, Яндекс і Google, точно віддасть перевагу з російської запитом, сайту в доменній зоні [.ru], ніж [.de] (Німеччина). З іншого боку, не зрозуміло, кому Яндекс буде віддавати перевагу у видачі, за запитом «купити в Москві», сайту з доменною зоною: [.moskow] або [.ru] або [msk.ru]. Швидше за все, - сайту з кращого оптимізацією.

Я думаю, що доменна зона для пошукача це інструмент, побічно показує мову сайту і покажчик на регіон сайту. Наприклад, у нас два сайти. Сайт в зоні [.de] буде на російській, а сайт [.ru] німецькою. Очевидно, що за запитом на німецькій мові, перевагу у видачі отримає сайт на німецькій мові, а не сайт в німецькій доменній зоні російською мовою.

Однак, незважаючи на доступність самих різних доменних зон, я поки не бачу, щоб сайти, які просувають послуги в регіонах, брали регіональні доменні зони. Навіть досить стара доменна зона [.moskow], не має великого поширення серед московських сайтів. Всі беруть російський регіон [.ru].

Звідси висновок. Поки є хороші домени в «класичних» доменних зонах [ru], [su] (для Росії), [org], [сom] для світу беріть їх.

Навіщо скуповують доменні зони одного доменного імені

Як я сказав вище, унікальний, повинен бути домен, а не доменне ім'я. Тому, є думка, що для кращого просування сайту потрібно скупити всі домени, з підібраним доменним ім'ям у всіх основних доменних зонах. Почасти це правильно, але швидше за НЕ з міркувань кращого просування, а з міркувань унікальності і не зустрічається. Скупка всіх доменних зон доменного імені не мають прямий вплив домена на просування веб-ресурсу.

Наприклад, розкручуєте ви проект з доменом womenworld.org (жінки світу), а хто то, відкриває сайт з доменом womenworld.net, з вмістом для дорослих. Це зовсім не добре, якщо за запитом «womenworld» два сайти з такою різною тематикою будуть стояти поруч.

Зворотний приклад. Всі знають розкручений бренд [eldorado]. Якщо перевірити всі доменні зони, то побачимо, що домени eldorado.su, eldorado.spb.ru, eldorado.market вільні.

Історія домену і вік

Якщо існує доменний фактор ранжування, то вік і історія домену мають найважливіші значення.

Пошуковики віддають перевагу віковим доменів (зареєстрованим давно). Це впливає на першу індексацію сайту, а хороша історія домену, це додатковий позитивний фактор ранжування.

В мережі ви можете знайти вікові домени і перш ніж їх купити, потрібно ретельно перевірити їх історію.

 • Перевірити історію домену можна на сервісі whoishistory.ru або замовити (за додаткову плату) на reg.ru. (Https://www.reg.ru/whois/history/).
 • Західні доменні зони можна перевірити тут: https://archive.org/.

Домени з історією

Однак ви ніколи не дізнаєтеся дані адміністратора домену, якщо він їх закрив у реєстратора.

Звідки з'являються домени з історією?

 • По-перше, домен може звільнитися, якщо були проблеми (фільтри, санкції, шахрайство). Це погана історія домену.
 • По-друге, домени можуть перепродувати, за ціною дорожче, ніж у реєстратора. Це бізнес і історія у таких доменів хороша.
 • По-третє, у будь-якого домену, навіть вигаданого вами, може бути своя історія, не обов'язково погана.

Тому ще раз повторюю, перед покупкою домена потрібно обов'язково перевірити його історію. Є вікові домени, які просто перестали продовжувати. Ці домени, з хорошою історією і віком, самі «солодкі».

Доменні чинники ранжирування

Повернуся до пошуковиків і назву, ймовірні доменні чинники ранжирування.

 • Абсолютно точно, все ІПС враховують в індексації та ранжирування вік домену. Чим більше тим краще.
 • Вік домену, може бути негативним фактором, якщо історія домену сумнівна.

Загальний висновок

Офіційно, вплив домена на просування сайту немає, тобто, доменів дають переваги в пошукових ведучих НЕ існує. Є лише фактор запам'ятовування для користувача, який не можна віднести до об'єктивних чинників ранжирування пошукових систем. Також є фактор довіри до домену з боку пошукових систем, який з натяжкою можна віднести до факторів ранжирування.

Корисні посилання по темі домен

 • WHOIS: reg.ru (https://www.reg.ru/whois/), nic.ru (https://www.nic.ru/whois/)
 • Акредитовані реєстратори доменних імен в зоні [ru]: https://cctld.ru/ru/registrators/.
 • Перевірка історії домену ru: https://whoishistory.ru.
 • Перевірка західних доменних зон: https://archive.org/.

Де краще реєструвати домени

Бачите в корисних посиланнях, «Акредитовані реєстратори доменних імен в зоні ru». Якщо хочете бути абсолютно спокійними за долю свого домену, реєструйте домен тільки у реєстраторів з цього списку. На жаль, бувають випадки, що партнери реєстраторів, зливаються з усіма доменами, а відновити домен дуже, дуже велика проблема.

© www.wordpress-abc.ru

ще статті


Статті пов'язані з теми:

Не зрозуміло інше, як пошукові системи дивляться на домен і чи є вплив домена на просування веб-ресурсу?
Іншими словами, враховують пошуковики наявність ключа в доменному імені?
Звідки з'являються домени з історією?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно