Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Вплив домену на просування сайту: як вибрати SEO домен

 1. Від автора
 2. Домен і пошуковики
 3. Про домені
 4. Вплив домену на просування
 5. висновок 1
 6. Вплив доменної зони на просування
 7. Навіщо скуповують доменні зони одного доменного імені
 8. Історія домену і вік
 9. Домени з історією
 10. Звідки з'являються домени з історією?
 11. Доменні чинники ранжирування
 12. Загальний висновок
 13. Корисні посилання по темі домен

Від автора

Зазвичай, створення сайту починається з вибору домену для нього. Ви можете сказати, що сайт можна створити і локально, без домену. Погоджуся, але випуск сайту вже точно не можливий без домену.

Підбираючи домен сайту, мимоволі хочеться його до чогось прив'язати: до теми сайту, до місця проживання, до відомого слову. Це зрозуміло, хочеться, щоб домен запам'ятовувався, кидався в очі. Не зрозуміло інше, як пошукові системи дивляться на домен і чи є вплив домена на просування веб-ресурсу?

З питання впливу домену на видачу, хотілося б обговорити три думки.

 • Доменне ім'я повинне включати ключове слово (тема ресурсу);
 • Доменна зона впливає на позиції сайту у видачі;
 • Вік і історія домену важливі для просування сайту.

Домен і пошуковики

Я впевнений, і це підтверджує практика, пошукові системи безпосередньо не пов'язують доменне ім'я з тематикою сайту, але традиційно «люблять» короткі домени без тире. Я думаю, пошукачі враховують доменну зону для локалізації видачі, хоча заперечують цей факт. І абсолютно точно, пошуковики люблять швидкі сайти і їм важливий швидкий відповідь DNS парковки домену.

Про домені

Нагадаю, домен прийнято називати ім'ям сайту, нехай так і буде. Домени доступні для реєстрації називаються домени другого рівня, вони складаються з двох або трьох частин, між якими ставлять крапку. Частини домену, зліва направо, називаються так:

 • Доменна зона (одна або дві);
 • Доменне ім'я (одне).

- Домени першого рівня, типу [.ru], [.com] простим людям не доступні для реєстрації.

- Домени третього рівня, наприклад [site.blogspot.com] не вимагають реєстрації в установленому порядку, лунають власником домену [blogspot.com] на свій розсуд. Вони безкоштовні.

- Для сайту реєструємо домен другого рівня типу [domen.ru], [domen.com].

Нагадаю, що домен повинен бути унікальним. Зверну увагу, НЕ доменне ім'я має бути унікальним, а домен. Наприклад, [domen.ru] і [domen.com], мають однакові доменні імена, але можуть належати різним власникам.

Підбирається домен самостійно, якщо не вистачає фантазії можна скористатися інструментом добору доменних імен, наприклад, тут (https://www.nic.ru/cgi/na.cgi). Перевірити унікальність домену можна на будь-якому сервісі WHOIS (хтось ти), наприклад, тут (https://www.nic.ru/whois/).

Вплив домену на просування

Суть питання, впливає домен на просування сайту або чи можна підібрати такий домен, щоб сайт з цим доменний ім'ям вистрілив в топ видач. Відповідь відразу, немає. Пошуковики ранжируют веб-ресурси зовсім за іншими факторами і доменне ранжування в алгоритмі пошукових серверів не далеко внизу списку факторів ранжирування.

Існує думка, що в доменному імені має бути ключове слово. Це міф. До цього потрібно прагнути, але це не правило. Я можу навести десятки сайтів, доменні імена яких навіть близько не підходять до тематики сайту, але займають топові позиції у видачі.

Не буду голословен і почитаємо, що пишуть про вплив доменів в просуванні, провідні пошукові системи:

Яндекс пише: «На геозалежні запити Яндекс віддає різні результати пошуку для різних регіонів .... Регіон сайту Яндекс визначає по контактам, ip-адресою сайту, інформації сайту ». ( https://yandex.ru/company/technologies/regions/ )

Як бачите, безпосередньо Яндекс не говорить, що домен, зокрема доменна зона, впливає на позиції у видачі. Однак, якщо врахувати, що IP сайту і домен це майже одне і те ж, доменна зона впливає на регіональну видачу.

До речі, Яндекс надає свої DNS сервера для паркування доменів (https://pdd.yandex.ru/domains_add/).

Google говорить. У своєму блозі в 2015 році, Google пише: «Keywords in a TLD do not give any advantage or disadvantage in search / Доменні зони не дають ніяких переваг чи недоліків в пошуку». Джерело: https://webmasters.googleblog.com/2015/07/googles-handling-of-new-top-level.html.

До речі, Google є реєстратором доменних імен (https://domains.google/), там же їх можна припаркувати.

Рада 1: Не дивлячись на вищесказане, я пораджу, якщо є можливість, знайти короткий домен (до 5 знаків) в одне слово з попаданням ключа сайту в доменне ім'я, виберіть його для сайту.

Рада 2 (для доменів на латиниці): Вибирайте доменне ім'я однозначним. Це означає, щоб воно читалося, так само як чулося, а чулося, як писалося. Тобто, спрощуйте читання домену користувачем. Не використовуйте в домені погано читаються по транслит перекладу букви: и, ю, я, ь, ь, щ, ш, ж, або принаймні скоротіть їх до мінімуму.

Рада 3 про доменній зоні трохи нижче.

Особисте зауваження. Як мені здається, Google, навіть для російськомовних сайтів, більше «любить», коли в URL він бачить НЕ транслит-переклад, а нормальний переклад з російської на англійську. Наприклад, краще book, ніж kniga (книга), або web, ніж veb (веб).

висновок 1

Чи потрібно підбирати доменне ім'я для сайту, щоб по ньому була зрозуміла тематика сайту? Іншими словами, враховують пошуковики наявність ключа в доменному імені? Відповідь: Яндекс - немає, Google - можливо і краще не транслит переклад.

Вплив доменної зони на просування

З тих пір як доменних зон стало дуже, дуже багато, мені здається розумним залишився один рада з вибору доменної зони.

! Беріть доменну зону, максимально наближену до вашим потенційним користувачам (читачам, покупцям).
 • Якщо ви робите сайт для Росіян, беріть локальну зону [.ru], якщо для москвичів, беріть доменну зону [.moskow]. Тобто беріть регіональну доменну зону, наближену до вашим потенційним читачам (клієнтам). Зараз в доменних зонах можна знайти масу великих міст і республік.
 • Якщо ви робите сайт для всього світу, беріть доменну зону [.org]. Якщо робите розважальний сайт про музику [.dj], про телебачення [.tv], інформація [.info] і т.д.

Порада: Доменну зону домену вибирайте з максимальним наближенням до свого читача (покупцеві), з географії та / або за тематикою.

Що стосується пошукових систем, то регіональні пошукові системи, точно бачать доменну зону, так само як вони бачать мову сайту. Наприклад, Яндекс і Google, точно віддасть перевагу з російської запитом, сайту в доменній зоні [.ru], ніж [.de] (Німеччина). З іншого боку, не зрозуміло, кому Яндекс буде віддавати перевагу у видачі, за запитом «купити в Москві», сайту з доменною зоною: [.moskow] або [.ru] або [msk.ru]. Швидше за все, - сайту з кращого оптимізацією.

Я думаю, що доменна зона для пошукача це інструмент, побічно показує мову сайту і покажчик на регіон сайту. Наприклад, у нас два сайти. Сайт в зоні [.de] буде на російській, а сайт [.ru] німецькою. Очевидно, що за запитом на німецькій мові, перевагу у видачі отримає сайт на німецькій мові, а не сайт в німецькій доменній зоні російською мовою.

Однак, незважаючи на доступність самих різних доменних зон, я поки не бачу, щоб сайти, які просувають послуги в регіонах, брали регіональні доменні зони. Навіть досить стара доменна зона [.moskow], не має великого поширення серед московських сайтів. Всі беруть російський регіон [.ru].

Звідси висновок. Поки є хороші домени в «класичних» доменних зонах [ru], [su] (для Росії), [org], [сom] для світу беріть їх.

Навіщо скуповують доменні зони одного доменного імені

Як я сказав вище, унікальний, повинен бути домен, а не доменне ім'я. Тому, є думка, що для кращого просування сайту потрібно скупити всі домени, з підібраним доменним ім'ям у всіх основних доменних зонах. Почасти це правильно, але швидше за НЕ з міркувань кращого просування, а з міркувань унікальності і не зустрічається. Скупка всіх доменних зон доменного імені не мають прямий вплив домена на просування веб-ресурсу.

Наприклад, розкручуєте ви проект з доменом womenworld.org (жінки світу), а хто то, відкриває сайт з доменом womenworld.net, з вмістом для дорослих. Це зовсім не добре, якщо за запитом «womenworld» два сайти з такою різною тематикою будуть стояти поруч.

Зворотний приклад. Всі знають розкручений бренд [eldorado]. Якщо перевірити всі доменні зони, то побачимо, що домени eldorado.su, eldorado.spb.ru, eldorado.market вільні.

Історія домену і вік

Якщо існує доменний фактор ранжування, то вік і історія домену мають найважливіші значення.

Пошуковики віддають перевагу віковим доменів (зареєстрованим давно). Це впливає на першу індексацію сайту, а хороша історія домену, це додатковий позитивний фактор ранжування.

В мережі ви можете знайти вікові домени і перш ніж їх купити, потрібно ретельно перевірити їх історію.

 • Перевірити історію домену можна на сервісі whoishistory.ru або замовити (за додаткову плату) на reg.ru. (Https://www.reg.ru/whois/history/).
 • Західні доменні зони можна перевірити тут: https://archive.org/.

Домени з історією

Однак ви ніколи не дізнаєтеся дані адміністратора домену, якщо він їх закрив у реєстратора.

Звідки з'являються домени з історією?

 • По-перше, домен може звільнитися, якщо були проблеми (фільтри, санкції, шахрайство). Це погана історія домену.
 • По-друге, домени можуть перепродувати, за ціною дорожче, ніж у реєстратора. Це бізнес і історія у таких доменів хороша.
 • По-третє, у будь-якого домену, навіть вигаданого вами, може бути своя історія, не обов'язково погана.

Тому ще раз повторюю, перед покупкою домена потрібно обов'язково перевірити його історію. Є вікові домени, які просто перестали продовжувати. Ці домени, з хорошою історією і віком, самі «солодкі».

Доменні чинники ранжирування

Повернуся до пошуковиків і назву, ймовірні доменні чинники ранжирування.

 • Абсолютно точно, все ІПС враховують в індексації та ранжирування вік домену. Чим більше тим краще.
 • Вік домену, може бути негативним фактором, якщо історія домену сумнівна.

Загальний висновок

Офіційно, вплив домена на просування сайту немає, тобто, доменів дають переваги в пошукових ведучих НЕ існує. Є лише фактор запам'ятовування для користувача, який не можна віднести до об'єктивних чинників ранжирування пошукових систем. Також є фактор довіри до домену з боку пошукових систем, який з натяжкою можна віднести до факторів ранжирування.

Корисні посилання по темі домен

 • WHOIS: reg.ru (https://www.reg.ru/whois/), nic.ru (https://www.nic.ru/whois/)
 • Акредитовані реєстратори доменних імен в зоні [ru]: https://cctld.ru/ru/registrators/.
 • Перевірка історії домену ru: https://whoishistory.ru.
 • Перевірка західних доменних зон: https://archive.org/.

Де краще реєструвати домени

Бачите в корисних посиланнях, «Акредитовані реєстратори доменних імен в зоні ru». Якщо хочете бути абсолютно спокійними за долю свого домену, реєструйте домен тільки у реєстраторів з цього списку. На жаль, бувають випадки, що партнери реєстраторів, зливаються з усіма доменами, а відновити домен дуже, дуже велика проблема.

© www.wordpress-abc.ru

ще статті


Статті пов'язані з теми:

Не зрозуміло інше, як пошукові системи дивляться на домен і чи є вплив домена на просування веб-ресурсу?
Іншими словами, враховують пошуковики наявність ключа в доменному імені?
Звідки з'являються домени з історією?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают