Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Внески до ФСС для ВП | Страхові внески ІП в ФСС | Як звітувати | Платити

 1. Звітність до ФСС ВП без працівників
 2. Звітність до ФСС для ІП з працівниками
 3. Розмір внесків до ФСС ІП за працівників
 4. Коли здавати звіти ФСС для ІП
 5. Термін здачі ІП звітів до ФСС за працівників
 6. Термін оплати ІП внесків до ФСС
 7. Зменшення податку ІП на внески ФСС
 8. Несвоєчасне здавання звітності до ФСС

Доброго часу доби! Радий що Ви знову на моєму сайті biz911.net , Значить мої зусилля проходять не дарма.

Сьогодні ми поговоримо про одну досить важливу тему, а саме про взаємовідносини ІП та ФСС (фонд соціального страхування).

Давайте розглянемо коли ІП повинен платити внески до ФСС:

Звітність до ФСС ВП без працівників

До 2014 року всі підприємці в незалежності від того є у них працівники чи ні повинні були щорічно здавати звітність до ФСС. Коли не було працівників, то звітність здавалася нульова.

Досить дурне заняття яке просто відволікало підприємців від бізнесу, я сам багато разів обурювався. При чому в разі не здачі звітності на ІП накладався штраф.

Але є серед людей які приймають закони світлі голови і нарешті з 2014 року здачу нульової звітності до ФСС скасували (для тих ип хто не є роботодавцем).

УВАГА! Підприємці не мають працівників не повинні вставати на облік в ФСС і як наслідок не повинні здавати ніяких звітностей!

У разі якщо Ви давно займаєтеся бізнесом і у Вас за цей час були працівники (тобто Ви перебуваєте на обліку в ФСС як роботодавець), то Вам обов'язково потрібно написати заяву і знятися з обліку як роботодавець. Поки Ви будете перебувати на обліку як роботодавець Вам доведеться здавати щорічну звітність, так що не тягніть і пишіть заяву, щоб позбавиться від цієї проблеми.

Звітність до ФСС для ІП з працівниками

Для тих підприємців які приймають до себе на роботу співробітників, по-перше Ви повинні встати на облік ФСС як роботодавець протягом 10 днів, по-друге якщо з якоїсь причини Ви затримали здачу документів, то Вам загрожує штраф у розмірі 5000 руб. У разі якщо затримка здачі документів стала більш 90 днів то розмір штрафу збільшується вдвічі і становить 10 000 руб.

Це говорить тільки про дном, робіть все вчасно або будете втрачати гроші.

Тепер розберемо коли і який розмір внесків повинен платити ВП у ФСС:

Розмір внесків до ФСС ІП за працівників

Почну з того, що всі внески ФСС підприємець за своїх працівників платить не вираховуючи їх з заробітної плати працівника, а з власної кишені.

Оплата внесків до ФСС ІП ділить на 2 види:

 1. Головний внесок ФСС (є завжди незмінним). Розмір внеску 2,9% від заробітної плати яку Ви виплачуєте співробітнику;
 2. Внесок ВП у ФСС від нещасних випадків (страховий внесок). Даний внесок не є фіксованим і цілком залежить від діяльності якої займається працівник. Розмір внеску від 0,2% до 8,5%. Розмір внеску ФСС від нещасних випадків залежить від небезпеки життя працівника, саме такий великий розкид. Який розмір внесків ФСС для своєї діяльності можете дізнатися як в самому ФСС, так і погуглити інтернет і вийти на сайт ФСС. Для прикладу, в малому бізнесі дуже поширена торгівля і значення ФСС від нещасних випадків одно самому малому значенню 0,2%. Ясна річ що з продавцем в магазині мало що може трапитися і ймовірність нещасного випадку практично дорівнює нулю, та й профзахворювання отримати продавцеві теж складно :).


Нагадаю що оплату в ФСС (фонд соціального страхування) виплачується за рахунок підприємця (роботодавця) і розмір суми виплати в ФСС проводиться в процентному співвідношенні від заробітної плати працівника.

Коли здавати звіти ФСС для ІП

Здача підприємцем звітів до ФСС здійснюється щоквартально. Для здачі звітності. Порядок.

Коли у ІП працює більше 25 чоловік, то здавати звітність необхідно в електронній формі.

Термін здачі ІП звітів до ФСС за працівників

Розглянемо тепер в які терміни підприємець повинен здавати звіти ФСС:

 1. Перший квартал - до 20 квітня;
 2. Другий квартал - до 20 липня;
 3. Третій квартал - до 20 жовтня;
 4. Четвертий квартал - до 20 січня року наступного за звітним.

Коли останній день для здачі звітності випадає на вихідний, то тоді його переносять на перший робочий день після вихідних.

Термін оплати ІП внесків до ФСС

І так, з термінами здачі звітності до ФСС для підприємця ми розібралися, тепер залишилося визначити в який термін внески ФСС повинні бути оплачені:

Оплату внесків до ФСС підприємець повинен виробляти щомісяця, до 15 числа місяця який слідує за місяцем в якому вони були нараховані.

Зменшення податку ІП на внески ФСС

Так само як і на фіксовані внески , Підприємець має право зменшувати податок на внески які виплачуються в ФСС, правда є обмеження: зменшувати можна на суму не більше 50% належного до сплати податку.

Несвоєчасне здавання звітності до ФСС

Я звичайно рекомендую всім підприємцям не випускати з уваги даний момент і звітність виробляти вчасно, якщо все ж таки сталося так що Ви не встигли здати звіт, то на Вас буде накладено штраф. Розмір штрафу швидше за все буде 1000 руб. (За квартал). У всякому разі я саме так і було оштрафовано.

На цьому все! Будьте уважні до термінів звітності та сплати внесків до ФСС, навіщо Вам зайві неприємності!

Якщо у Вас виникли питання, то Ви можете задати їх у коментарях або додатися в мою групу ВКОНТАКТЕ "", всі консультації ми проводимо безкоштовно.

Вдалого бізнесу! Поки що!

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно