Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Використання Flickr для додавання галерей в WordPress-блог - Блог Олексія Брославца

WordPress має досить розвинену систему керування медіа-файлами, зокрема, фотографіями, про які ми і будемо говорити, і додавання їх в запису. Ви можете їх завантажувати, додавати опису, атрибут alt і т.д. А в останній версії WP можна навіть робити найпростіше редагування зображення: обрізка, поворот, віддзеркалення, масштабування. Але все це добре, коли ви вставляєте в запис одну, дві, три фотографії, але не десятки. Хоча WordPress і дозволяє додавати в записи галереї зображень, все ж спеціалізовані плагіни дозволяють робити це набагато зручніше і ефективніше. Наприклад, дуже популярний плагін NextGEN Gallery перетворює блог в справжній фотосайт з галереями, альбомами і зручним управлінням великою кількістю фотографій. Взагалі, цей плагін заслуговує окремої статті.

Однак, якщо ви збираєтеся показувати в своєму блозі сотні і тисячі фотографій, то приготуйтеся до того, що на ваш сайт сильно зросте навантаження. Крім самих файлів зображень (сотень або тисяч, в залежності від ваших амбіцій), для кожного з них будуть автоматично створюватися зменшені копії для попереднього перегляду (thumbnails), а якщо ваш блог буде користуватися популярністю, то при перегляді великої кількості зображень, виросте навантаження на ресурси сервера. У разі, якщо ви використовуєте віртуальний сервер, то хостинг-провайдер може обмежувати кількість виділених вам системних ресурсів (процесорний час, кількість операцій введення-виведення, кількість файлів на хостингу) і ви швидко досягнете їх меж і навіть їх перевершить. У цьому випадку ваш провайдер може бути незадоволений, почне слати злісні листи з вимогою зменшити навантаження під загрозою відключення. Не знаю, чи всі провайдери такі шкідливі, але мій - так, і мені іноді, правда, рідко, доводилося боротися із збільшеним навантаженням на сервер.

Щоб впоратися з цією проблемою, можна перенести фотографії на зовнішній фотохостинг і зберігати їх там, а в запису в блозі впроваджувати (<embed>) зображення або галереї. Отже, даний фотохостинг повинен давати таку можливість. Оптимальним варіантом мені представляється Flickr, який надає безкоштовно 1Тб (!) Для зберігання фотографій і дозволяє вставляти фотографії, а не просто посилання на них, на сторінки свого сайту. Тепер розглянемо, як це зробити.

Перший варіант. Проста вставка однієї фотографії (нижче я буду використовувати свої фотографії з мого аккаунта на Flickr). Для цього потрібно просто вставити в запис в окремому рядку посилання на сторінку потрібної фотографії на Flickr. При цьому WordPress автоматично розпізнає, що це зображення з Flickr і перетворює посилання у впроваджених зображення. Посилання потрібно вставляти в окремий рядок, і вона повинна бути оформлена як звичайний текст, а не як посилання. Недолік у цього варіанту в тому, що якщо відвідувач захоче подивитися фотографію в збільшеному розмірі та клацне по картинці, то перейде на відповідну сторінку Flickr, тобто покине ваш сайт.

Варіант другий. Можна впровадити в запис не одну фотографію, а слайдшоу відразу для декількох. Для цього потрібно на Flickr вибрати початкову фотографію і клацнути в правому нижньому кутку по іконці Share (Поділитися). Далі потрібно вибрати: Code - HTML, розмір впроваджуваного зображення і вибрати Embed (Впровадити).

Отриману посилання потрібно вставити запис в режимі редагування Текст (в режимі Візуально WP не зрозуміє, що з нею робити, і залишить просто шматком тексту). Якщо ваші фотографії на Flickr розбиті по альбомах, то, щоб в слайдшоу відображалися зображення тільки з конкретного альбому, потрібно отримувати посилання для впровадження, попередньо перейшовши в потрібний. Інакше будуть показуватися всі картинки з вашого Фотопотока (Photostream) на Flickr.

Приклад одержуваного слайдшоу нижче:

У даного способу теж є недоліки: по кліку по зображенню відвідувач переходить на сайт Flickr, немає превьюшек, при наведенні на картинку з'являється панель інструментів Flickr з відповідним лототіпом. Але є і плюси: при натисканні не по зображенню, а по іконці перегляду в повноекранному режимі, фотографії показуються на весь екран і переходу на сайт Flickr при цьому не відбувається, тобто при виході з повноекранного режиму відвідувач залишається на вашому сайті в тому ж місці, де і був.

Третій варіант вставки фотографій з Flickr в блог - використання відповідних плагінів або тем для WordPress з уже вбудованою функціональністю (наприклад, використовувана мною WP-тема має функцію показу фотографій з Flickr). Цей варіант особисто мені здається найбільш гнучким, тому що ви можете підібрати плагін під ваші вимоги. якщо зробити пошук в каталозі плагінів на сайті WordPress за ключовим словом Flickr, можна побачити, що вибір досить великий. Я спробував кілька і зупинився на Flickr Photostream . Це не означає, що інші погані, просто мені найбільше сподобався саме він. Плагін генерує галерею з превьюшек в модному зараз стилі "justified gallery", тобто коли зображення заповнюють весь виділений їм простір без пустот. Ось приклад використання Flickr Photostream:

Плагін дозволяє додавати галереї, складені із зображень вашого Фотопотока на Flickr (можна обмежити кількість), альбомів (photosets), галерей (в термінах Flickr - це складені вами набори чужих фотографій), призначених для користувача груп або за певними ключовими словами. У ньому вже є вбудований лайтбокс (lightbox, переглядач повнорозмірних зображень) Swipebox, але можна встановити один з двох сумісних: Lightbox Plus або jQuery Colorbox . Мені особисто сподобався другий, його роботу ви можете побачити на прикладі вище, клацнувши по прев'юшки. Плагін Flickr Photostream має сторінку нескладних налаштувань, що супроводжуються описом, але англійською. Крім того, саме підключення плагіна до аккаунту на Flickr має один нюанс - необхідно отримати унікальний ключ API key. Втім, це відноситься до будь-якій програмі (wordpress-плагинам, jQuery-плагінів, сайтам і т.д.), які бажають використовувати у себе зображення з Flickr. Тому, щоб не роздувати цю статтю до неосяжних розмірів, отримання API key, підключення плагіна, його налаштування і застосування в блозі відкладемо до наступної статті.

Поки ж підведемо підсумок. Отже, якщо на вашому сайті присутні галереї з багатьма сотнями або тисячами зображень, то для зниження навантаження на сервер є сенс перенести їх на фотохостинг, наприклад Flickr, і вставляти одним з перерахованих вище способів. До речі, це стосується не тільки до зображень, але і іншим великим обсягам даних, наприклад відеоролики можна зберігати на YouTube, і точно також впроваджувати в свої записи (втім, все в основному так і роблять). З бонусів даного рішення - значне зменшення розмірів резервної копії блогу, якщо ви бекапіть його цілком.

Ну і тепер про сумне, тобто про мінуси:

1. Ваші фотографії знаходяться на хостингу, який вам непідконтрольний, відповідно ви не можете вплинути на можливі технічні збої, зміна політики сервісу і т.д. і т.п.

2. Цей варіант зовсім не підходить, якщо видимість вашого блогу чи сайту для пошукових систем заснована на пошуку картинок, тому що тепер Google або Яндекс знаходитимуть ваші картинки не на вашому сайті, а на Flickr і потенційний відвідувач буде йти туди, а не до вас.

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают