Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки | Еквід

 1. Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки Як створити лист, яке цікаво...
 2. Верстка і візуальне оформлення листа
 3. обмеження верстки
 4. красива подача
 5. Елементи письма, що впливають на конверсію
 6. відстеження результатів
 7. Прийоми проти спам-фільтрів
 8. Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки
 9. Вибір сервісу розсилки
 10. Верстка і візуальне оформлення листа
 11. обмеження верстки
 12. красива подача
 13. Елементи письма, що впливають на конверсію
 14. відстеження результатів
 15. Прийоми проти спам-фільтрів
 16. Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки
 17. Вибір сервісу розсилки
 18. Верстка і візуальне оформлення листа
 19. обмеження верстки
 20. красива подача
 21. Елементи письма, що впливають на конверсію
 22. відстеження результатів
 23. Прийоми проти спам-фільтрів

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки

Як створити лист, яке цікаво відкрити, приємно читати і хочеться клікнути по посиланню?

Розповімо по-порядку: від вибору сервісу розсилки і шаблонів до головних елементів листи. Плюс підкажемо, як уникнути спам-фільтрів. Читайте і пробуйте прийоми в своїх листах.

Вибір сервісу розсилки

У популярних сервісів навіть на дешевих і безкоштовних тарифах є основний набір:

 • шаблони для складання листів і можливість довантажити власні шаблони;

  Готові шаблони листів в MailChimp

 • основні опції для роботи з базою адрес (видалення дублікатів при завантаженні, імпорт і експорт контактів, ручне додавання і видалення контактів);
 • підстановка імені та інших даних з бази;
 • звіти за основними показниками (open rate, click rate).

Завдяки цих опцій ви зможете зробити симпатичне лист, відправити його вашим передплатникам і отримати дані про їхню реакцію.

Далі вибирайте відповідний тариф і набори функцій. Зверніть увагу:

 • як працює техпідтримка (якою мовою, швидко чи відповідає, які канали для зв'язку використовує);
 • яка пропускна здатність сервісу (це важливо, якщо розмір вашої бази перевищує 100 тисяч користувачів).

Коли сервіс обраний і адреси завантажені, розбийте всю базу передплатників на сегменти і для кожного сегмента продумайте свою пропозицію. Шаблон листа можна використовувати один, а ось зміст різний. Ми не рекомендуємо робити розсилки кожен раз по всій базі. Важко придумати універсальна пропозиція, яке зацікавить відразу всіх.

Верстка і візуальне оформлення листа

Лист повинен мати гарний вигляд і легко читатися на більшості пристроїв - від стаціонарного комп'ютера на Windows XP до смартфона з останньою версією Android. Як цього досягти? Давайте розберемося.

обмеження верстки

У email-розсилках може бути застосовано багато з того, що використовується в дизайні сайтів. Причина - велика кількість поштових програм. Одні користувачі досі переглядає пошту через Outlook, інші читають листи зі смартфонів. Треба підлаштуватися під кожного. Тому:

 • Обмежте вага листи до 5 Мб
  Піклуючись про чистоту поштових скриньок, поштові служби не пропускають занадто важкі листи. У пору повільного інтернету це було виправдано - лист завантажувалося що років. Зараз те ж саме з мобільним інтернетом, він не завжди «літає».
 • Не використовуйте фонові зображення
  Їх не підтримують Gmail і Outlook. Маленька фонова картинка буде закривати тільки частину листа, якщо лист відкриють на великому екрані.
 • Зробіть ширину листа в 600px
  Так його буде зручно читати на більшості пристроїв. Що стосується довжини, все залежить від кількості інформації, яку потрібно вмістити в лист і ... здорового глузду. Мало хто буде читати розсилку на 10 екранів. Тим більше це незручно робити з мобільних телефонів (1 екран на комп'ютері - це 3-4 екрану на смартфоні).
 • Адаптуйте верстку під мобільні пристрої
  З смартфонів відкривають 68% електронних листів . Це останні дані для США, в Росії та ж тенденція. Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
  Щоб вивчити тему докладніше, читайте правила адаптивної верстки .

Шаблони популярних розсильних сервісів (Mailchimp, Unisender і інші) враховують ці вимоги (крім довжини листа, вона на вашій совісті). Якщо збираєтеся створювати власні шаблони, читайте про особливості і обмеженнях email-верстки в енциклопедії emailwiki .

красива подача

Щоб одержувачу було приємно і цікаво читати лист, дотримуйтесь порад:

 • Робіть довжину листа не більше 2-х екранів
  В ідеалі вся інформація повинна поміститься на одному екрані. Так вона буде легше читатися. Головне завдання - відвести передплатника на сайт і спонукати його зробити цільове дію, а не розповісти про все відразу в одному листі.
 • Чи не перевантажувати увагу читачів
  Якщо ви хочете рекомендувати товари, 5-6 найменувань для одного листа достатньо. Якщо хочете поділитися корисною інформацією, дайте 3-4 посилання на найцікавіші матеріали.
 • Компанія інформацію в блоки
  Якщо хочете розповісти про нову статті в блозі, поставте велику картинку і дайте анонс, нижче розмістіть ще пару посилань за подібною темою - на інші статті або товари / акції.

  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями.
  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями

 • Прописуйте alt-теги до картинок
  Ця назва картинки, яке читач побачить, якщо в його поштовому сервісі відключений показ зображень (наприклад, в Gmail за замовчуванням картинки не показуються).

  Так як alt-тег - це текст, до його створення варто підходити так само, як до інших текстів. Якщо ви не можете показати зображення, розкажіть про нього так, щоб неодмінно захотілося відкрити.

 • Посилання оформляйте у вигляді тексту
  І читачеві зручно, і спам-фільтри поштових сервісів не прідерутся. Ні ті, ні інші не люблять довгі посилання на всю рядок посеред тексту.

  Чи не рекомендуємо розсилати листи з скороченими посиланнями (тобто посилання, які були скорочені за допомогою сервісу Google URL Shortener і йому подібних). Поштовий сервіс може запідозрити вас в спам.

Елементи письма, що впливають на конверсію

Відкрив, клікнув - дії, яких ми чекаємо від одержувача. Вони безпосередньо залежать від цих елементів:

 1. Тема листа
  Перше, що бачить ваш передплатник. У заголовку:
  • Чи не брешіть і не обіцяйте більше, ніж написано в тексті листа. Читач образиться і відпише.
  • Розкрийте суть листа.
  • Пишіть коротше, в ідеалі не більш як 5 слів. Довгі заголовки НЕ дочитують.
  • Експериментуйте, щоб виділитися з десятків чужих розсилок.
 2. Прехедер
  Прехедер - продовження і доповнення теми листа, він видно в папці «Вхідні» після теми листа, але більш блідим шрифтом.

  Lingualeo і La Redoute використовують прехедер, а «Лабіринт» і Bonprix немає

  Коли ви ведете звичайну листування, як прехедера використовується перший рядок листа. Для розсилки інтернет-магазину розробіть прехедер спеціально.

 3. кнопки
  Кнопки - ясний заклик до дії. Читач відразу розуміє, куди натиснути, щоб отримати обіцяне, і клацає охочіше. Але не зловживайте. В ідеалі на одному екрані повинна бути одна кнопка. Якщо багато, увага розсіюється і кнопки сприймаються як звичайні посилання.
 4. клікабельні картинки
  За зображенні легше потрапити, ніж за посиланням. Особливо на мобільних пристроях. Якщо ви використовуєте зображення товару і кнопку під ним, проставте посилання і на кнопці, і на зображенні.

відстеження результатів

Поштові сервіси збирають дані по відкриттях (open rate) і кліках (click rate) для кожної розсилки. Порівнюйте їх і вибирайте найефективніші варіанти.

Щоб переходи з розсилок відображалися у вашій системі аналітики, використовуйте utm-мітки і. Це символи, які додаються до кожного посилання. За ним ви відстежити тих, хто перейшов на сайт з листів. Для створення utm-міток використовуйте Компановщік URL .

Прийоми проти спам-фільтрів

Ви можете створити ідеальний заголовок, цікавий текст і приємний дизайн. Але толку не буде, якщо адресати не побачать листи.
У поштових сервісах працюють спам-фільтри. Вони не пропускають підозрілі листи. Дотримуйтесь правил, щоб не опинитися в папці «Спам» (дещо ми вже згадували):

 • Слідкуйте за тим, щоб ваш лист важило не більше 5 Mb.
 • Не використовуйте багато квітів і шрифтів в тексті. Якщо дуже хочеться, 2 шрифту і 3 кольори більш ніж достатньо.
 • Не вставляйте багато картинок. Через них листи стають важкими. Плюс така розсилка виглядає погано, якщо в поштовій програмі показ картинок відключений за замовчуванням.
 • Не використовуйте скорочені посилання.
 • Обов'язково вставляйте посилання «Відмовитися» і не ховайте її. Краще дати можливість відписатися від нецікавою розсилки, ніж потрапити в спам вже з папки «Вхідні».
 • Розміщуйте свої контактні дані в підвалі листа. Це підвищує довіру (і є вимогою міжнародних антиспам-законів).
 • В темі листа і в тексті не використовуйте «кричущі» слова на кшталт «Знижки», «Безкоштовно» і т.д. Детально про стоп-словах в довіднику Unisender .
 • Чи не прикріплюйте до листа файли. Це збільшить вагу листи, вкладення може прийти «битим» або зовсім не дійти до адресата. Краще зробіть окрему сторінку на сайті, де можна було б завантажити необхідні файли.
 • Для розсилки використовуйте перевірені розсильні сервіси.
 • В якості адреси відправника прописувати один з корпоративних адрес. Відправка масових розсилок з адреси на безкоштовному поштовому сервісі викликає підозри спам-фільтра.
 • Не робіть занадто частих розсилок. 1 раз в тиждень - мінімальний інтервал для розсилок. Чим частіше ви будете розсилати листи, тим частіше ваші передплатники будуть дратуватися і жати кнопку «Спам».

***

Ідеального листи не буває. Одних людей приваблюють кричущі заголовки, інших серйозні. Одні відправляють в спам яскраву розсилку з закликами, інші клацають і купують. Варіанти, які працюють зараз, можуть не працювати через півроку.
Тому експериментуйте, пробуйте нові походи і пам'ятайте головне:

 • Користь - єдине, чому клієнт буде відкривати і читати ваші листи. Якщо перші два рази розсилка виявилося марною, в третій раз вона відправиться в «Спам».
 • Чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, сімейним і вільним цікаво різний. Сегментація бази адрес - спосіб збільшити користь і головний тренд в email-маркетингу.

Запитуйте або діліться своїм досвідом ведення розсилки в коментарях.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки

Як створити лист, яке цікаво відкрити, приємно читати і хочеться клікнути по посиланню?

Розповімо по-порядку: від вибору сервісу розсилки і шаблонів до головних елементів листи. Плюс підкажемо, як уникнути спам-фільтрів. Читайте і пробуйте прийоми в своїх листах.

Вибір сервісу розсилки

У популярних сервісів навіть на дешевих і безкоштовних тарифах є основний набір:

 • шаблони для складання листів і можливість довантажити власні шаблони;

  Готові шаблони листів в MailChimp

 • основні опції для роботи з базою адрес (видалення дублікатів при завантаженні, імпорт і експорт контактів, ручне додавання і видалення контактів);
 • підстановка імені та інших даних з бази;
 • звіти за основними показниками (open rate, click rate).

Завдяки цих опцій ви зможете зробити симпатичне лист, відправити його вашим передплатникам і отримати дані про їхню реакцію.

Далі вибирайте відповідний тариф і набори функцій. Зверніть увагу:

 • як працює техпідтримка (якою мовою, швидко чи відповідає, які канали для зв'язку використовує);
 • яка пропускна здатність сервісу (це важливо, якщо розмір вашої бази перевищує 100 тисяч користувачів).

Коли сервіс обраний і адреси завантажені, розбийте всю базу передплатників на сегменти і для кожного сегмента продумайте свою пропозицію. Шаблон листа можна використовувати один, а ось зміст різний. Ми не рекомендуємо робити розсилки кожен раз по всій базі. Важко придумати універсальна пропозиція, яке зацікавить відразу всіх.

Верстка і візуальне оформлення листа

Лист повинен мати гарний вигляд і легко читатися на більшості пристроїв - від стаціонарного комп'ютера на Windows XP до смартфона з останньою версією Android. Як цього досягти? Давайте розберемося.

обмеження верстки

У email-розсилках може бути застосовано багато з того, що використовується в дизайні сайтів. Причина - велика кількість поштових програм. Одні користувачі досі переглядає пошту через Outlook, інші читають листи зі смартфонів. Треба підлаштуватися під кожного. Тому:

 • Обмежте вага листи до 5 Мб
  Піклуючись про чистоту поштових скриньок, поштові служби не пропускають занадто важкі листи. У пору повільного інтернету це було виправдано - лист завантажувалося що років. Зараз те ж саме з мобільним інтернетом, він не завжди «літає».
 • Не використовуйте фонові зображення
  Їх не підтримують Gmail і Outlook. Маленька фонова картинка буде закривати тільки частину листа, якщо лист відкриють на великому екрані.
 • Зробіть ширину листа в 600px
  Так його буде зручно читати на більшості пристроїв. Що стосується довжини, все залежить від кількості інформації, яку потрібно вмістити в лист і ... здорового глузду. Мало хто буде читати розсилку на 10 екранів. Тим більше це незручно робити з мобільних телефонів (1 екран на комп'ютері - це 3-4 екрану на смартфоні).
 • Адаптуйте верстку під мобільні пристрої
  З смартфонів відкривають 68% електронних листів . Це останні дані для США, в Росії та ж тенденція. Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
  Щоб вивчити тему докладніше, читайте правила адаптивної верстки .

Шаблони популярних розсильних сервісів (Mailchimp, Unisender і інші) враховують ці вимоги (крім довжини листа, вона на вашій совісті). Якщо збираєтеся створювати власні шаблони, читайте про особливості і обмеженнях email-верстки в енциклопедії emailwiki .

красива подача

Щоб одержувачу було приємно і цікаво читати лист, дотримуйтесь порад:

 • Робіть довжину листа не більше 2-х екранів
  В ідеалі вся інформація повинна поміститься на одному екрані. Так вона буде легше читатися. Головне завдання - відвести передплатника на сайт і спонукати його зробити цільове дію, а не розповісти про все відразу в одному листі.
 • Чи не перевантажувати увагу читачів
  Якщо ви хочете рекомендувати товари, 5-6 найменувань для одного листа достатньо. Якщо хочете поділитися корисною інформацією, дайте 3-4 посилання на найцікавіші матеріали.
 • Компанія інформацію в блоки
  Якщо хочете розповісти про нову статті в блозі, поставте велику картинку і дайте анонс, нижче розмістіть ще пару посилань за подібною темою - на інші статті або товари / акції.

  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями.
  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями

 • Прописуйте alt-теги до картинок
  Ця назва картинки, яке читач побачить, якщо в його поштовому сервісі відключений показ зображень (наприклад, в Gmail за замовчуванням картинки не показуються).

  Так як alt-тег - це текст, до його створення варто підходити так само, як до інших текстів. Якщо ви не можете показати зображення, розкажіть про нього так, щоб неодмінно захотілося відкрити.

 • Посилання оформляйте у вигляді тексту
  І читачеві зручно, і спам-фільтри поштових сервісів не прідерутся. Ні ті, ні інші не люблять довгі посилання на всю рядок посеред тексту.

  Чи не рекомендуємо розсилати листи з скороченими посиланнями (тобто посилання, які були скорочені за допомогою сервісу Google URL Shortener і йому подібних). Поштовий сервіс може запідозрити вас в спам.

Елементи письма, що впливають на конверсію

Відкрив, клікнув - дії, яких ми чекаємо від одержувача. Вони безпосередньо залежать від цих елементів:

 1. Тема листа
  Перше, що бачить ваш передплатник. У заголовку:
  • Чи не брешіть і не обіцяйте більше, ніж написано в тексті листа. Читач образиться і відпише.
  • Розкрийте суть листа.
  • Пишіть коротше, в ідеалі не більш як 5 слів. Довгі заголовки НЕ дочитують.
  • Експериментуйте, щоб виділитися з десятків чужих розсилок.
 2. Прехедер
  Прехедер - продовження і доповнення теми листа, він видно в папці «Вхідні» після теми листа, але більш блідим шрифтом.

  Lingualeo і La Redoute використовують прехедер, а «Лабіринт» і Bonprix немає

  Коли ви ведете звичайну листування, як прехедера використовується перший рядок листа. Для розсилки інтернет-магазину розробіть прехедер спеціально.

 3. кнопки
  Кнопки - ясний заклик до дії. Читач відразу розуміє, куди натиснути, щоб отримати обіцяне, і клацає охочіше. Але не зловживайте. В ідеалі на одному екрані повинна бути одна кнопка. Якщо багато, увага розсіюється і кнопки сприймаються як звичайні посилання.
 4. клікабельні картинки
  За зображенні легше потрапити, ніж за посиланням. Особливо на мобільних пристроях. Якщо ви використовуєте зображення товару і кнопку під ним, проставте посилання і на кнопці, і на зображенні.

відстеження результатів

Поштові сервіси збирають дані по відкриттях (open rate) і кліках (click rate) для кожної розсилки. Порівнюйте їх і вибирайте найефективніші варіанти.

Щоб переходи з розсилок відображалися у вашій системі аналітики, використовуйте utm-мітки і. Це символи, які додаються до кожного посилання. За ним ви відстежити тих, хто перейшов на сайт з листів. Для створення utm-міток використовуйте Компановщік URL .

Прийоми проти спам-фільтрів

Ви можете створити ідеальний заголовок, цікавий текст і приємний дизайн. Але толку не буде, якщо адресати не побачать листи.
У поштових сервісах працюють спам-фільтри. Вони не пропускають підозрілі листи. Дотримуйтесь правил, щоб не опинитися в папці «Спам» (дещо ми вже згадували):

 • Слідкуйте за тим, щоб ваш лист важило не більше 5 Mb.
 • Не використовуйте багато квітів і шрифтів в тексті. Якщо дуже хочеться, 2 шрифту і 3 кольори більш ніж достатньо.
 • Не вставляйте багато картинок. Через них листи стають важкими. Плюс така розсилка виглядає погано, якщо в поштовій програмі показ картинок відключений за замовчуванням.
 • Не використовуйте скорочені посилання.
 • Обов'язково вставляйте посилання «Відмовитися» і не ховайте її. Краще дати можливість відписатися від нецікавою розсилки, ніж потрапити в спам вже з папки «Вхідні».
 • Розміщуйте свої контактні дані в підвалі листа. Це підвищує довіру (і є вимогою міжнародних антиспам-законів).
 • В темі листа і в тексті не використовуйте «кричущі» слова на кшталт «Знижки», «Безкоштовно» і т.д. Детально про стоп-словах в довіднику Unisender .
 • Чи не прикріплюйте до листа файли. Це збільшить вагу листи, вкладення може прийти «битим» або зовсім не дійти до адресата. Краще зробіть окрему сторінку на сайті, де можна було б завантажити необхідні файли.
 • Для розсилки використовуйте перевірені розсильні сервіси.
 • В якості адреси відправника прописувати один з корпоративних адрес. Відправка масових розсилок з адреси на безкоштовному поштовому сервісі викликає підозри спам-фільтра.
 • Не робіть занадто частих розсилок. 1 раз в тиждень - мінімальний інтервал для розсилок. Чим частіше ви будете розсилати листи, тим частіше ваші передплатники будуть дратуватися і жати кнопку «Спам».

***

Ідеального листи не буває. Одних людей приваблюють кричущі заголовки, інших серйозні. Одні відправляють в спам яскраву розсилку з закликами, інші клацають і купують. Варіанти, які працюють зараз, можуть не працювати через півроку.
Тому експериментуйте, пробуйте нові походи і пам'ятайте головне:

 • Користь - єдине, чому клієнт буде відкривати і читати ваші листи. Якщо перші два рази розсилка виявилося марною, в третій раз вона відправиться в «Спам».
 • Чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, сімейним і вільним цікаво різний. Сегментація бази адрес - спосіб збільшити користь і головний тренд в email-маркетингу.

Запитуйте або діліться своїм досвідом ведення розсилки в коментарях.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки

Як створити лист, яке цікаво відкрити, приємно читати і хочеться клікнути по посиланню?

Розповімо по-порядку: від вибору сервісу розсилки і шаблонів до головних елементів листи. Плюс підкажемо, як уникнути спам-фільтрів. Читайте і пробуйте прийоми в своїх листах.

Вибір сервісу розсилки

У популярних сервісів навіть на дешевих і безкоштовних тарифах є основний набір:

 • шаблони для складання листів і можливість довантажити власні шаблони;

  Готові шаблони листів в MailChimp

 • основні опції для роботи з базою адрес (видалення дублікатів при завантаженні, імпорт і експорт контактів, ручне додавання і видалення контактів);
 • підстановка імені та інших даних з бази;
 • звіти за основними показниками (open rate, click rate).

Завдяки цих опцій ви зможете зробити симпатичне лист, відправити його вашим передплатникам і отримати дані про їхню реакцію.

Далі вибирайте відповідний тариф і набори функцій. Зверніть увагу:

 • як працює техпідтримка (якою мовою, швидко чи відповідає, які канали для зв'язку використовує);
 • яка пропускна здатність сервісу (це важливо, якщо розмір вашої бази перевищує 100 тисяч користувачів).

Коли сервіс обраний і адреси завантажені, розбийте всю базу передплатників на сегменти і для кожного сегмента продумайте свою пропозицію. Шаблон листа можна використовувати один, а ось зміст різний. Ми не рекомендуємо робити розсилки кожен раз по всій базі. Важко придумати універсальна пропозиція, яке зацікавить відразу всіх.

Верстка і візуальне оформлення листа

Лист повинен мати гарний вигляд і легко читатися на більшості пристроїв - від стаціонарного комп'ютера на Windows XP до смартфона з останньою версією Android. Як цього досягти? Давайте розберемося.

обмеження верстки

У email-розсилках може бути застосовано багато з того, що використовується в дизайні сайтів. Причина - велика кількість поштових програм. Одні користувачі досі переглядає пошту через Outlook, інші читають листи зі смартфонів. Треба підлаштуватися під кожного. Тому:

 • Обмежте вага листи до 5 Мб
  Піклуючись про чистоту поштових скриньок, поштові служби не пропускають занадто важкі листи. У пору повільного інтернету це було виправдано - лист завантажувалося що років. Зараз те ж саме з мобільним інтернетом, він не завжди «літає».
 • Не використовуйте фонові зображення
  Їх не підтримують Gmail і Outlook. Маленька фонова картинка буде закривати тільки частину листа, якщо лист відкриють на великому екрані.
 • Зробіть ширину листа в 600px
  Так його буде зручно читати на більшості пристроїв. Що стосується довжини, все залежить від кількості інформації, яку потрібно вмістити в лист і ... здорового глузду. Мало хто буде читати розсилку на 10 екранів. Тим більше це незручно робити з мобільних телефонів (1 екран на комп'ютері - це 3-4 екрану на смартфоні).
 • Адаптуйте верстку під мобільні пристрої
  З смартфонів відкривають 68% електронних листів . Це останні дані для США, в Росії та ж тенденція. Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
  Щоб вивчити тему докладніше, читайте правила адаптивної верстки .

Шаблони популярних розсильних сервісів (Mailchimp, Unisender і інші) враховують ці вимоги (крім довжини листа, вона на вашій совісті). Якщо збираєтеся створювати власні шаблони, читайте про особливості і обмеженнях email-верстки в енциклопедії emailwiki .

красива подача

Щоб одержувачу було приємно і цікаво читати лист, дотримуйтесь порад:

 • Робіть довжину листа не більше 2-х екранів
  В ідеалі вся інформація повинна поміститься на одному екрані. Так вона буде легше читатися. Головне завдання - відвести передплатника на сайт і спонукати його зробити цільове дію, а не розповісти про все відразу в одному листі.
 • Чи не перевантажувати увагу читачів
  Якщо ви хочете рекомендувати товари, 5-6 найменувань для одного листа достатньо. Якщо хочете поділитися корисною інформацією, дайте 3-4 посилання на найцікавіші матеріали.
 • Компанія інформацію в блоки
  Якщо хочете розповісти про нову статті в блозі, поставте велику картинку і дайте анонс, нижче розмістіть ще пару посилань за подібною темою - на інші статті або товари / акції.

  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями.
  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями

 • Прописуйте alt-теги до картинок
  Ця назва картинки, яке читач побачить, якщо в його поштовому сервісі відключений показ зображень (наприклад, в Gmail за замовчуванням картинки не показуються).

  Так як alt-тег - це текст, до його створення варто підходити так само, як до інших текстів. Якщо ви не можете показати зображення, розкажіть про нього так, щоб неодмінно захотілося відкрити.

 • Посилання оформляйте у вигляді тексту
  І читачеві зручно, і спам-фільтри поштових сервісів не прідерутся. Ні ті, ні інші не люблять довгі посилання на всю рядок посеред тексту.

  Чи не рекомендуємо розсилати листи з скороченими посиланнями (тобто посилання, які були скорочені за допомогою сервісу Google URL Shortener і йому подібних). Поштовий сервіс може запідозрити вас в спам.

Елементи письма, що впливають на конверсію

Відкрив, клікнув - дії, яких ми чекаємо від одержувача. Вони безпосередньо залежать від цих елементів:

 1. Тема листа
  Перше, що бачить ваш передплатник. У заголовку:
  • Чи не брешіть і не обіцяйте більше, ніж написано в тексті листа. Читач образиться і відпише.
  • Розкрийте суть листа.
  • Пишіть коротше, в ідеалі не більш як 5 слів. Довгі заголовки НЕ дочитують.
  • Експериментуйте, щоб виділитися з десятків чужих розсилок.
 2. Прехедер
  Прехедер - продовження і доповнення теми листа, він видно в папці «Вхідні» після теми листа, але більш блідим шрифтом.

  Lingualeo і La Redoute використовують прехедер, а «Лабіринт» і Bonprix немає

  Коли ви ведете звичайну листування, як прехедера використовується перший рядок листа. Для розсилки інтернет-магазину розробіть прехедер спеціально.

 3. кнопки
  Кнопки - ясний заклик до дії. Читач відразу розуміє, куди натиснути, щоб отримати обіцяне, і клацає охочіше. Але не зловживайте. В ідеалі на одному екрані повинна бути одна кнопка. Якщо багато, увага розсіюється і кнопки сприймаються як звичайні посилання.
 4. клікабельні картинки
  За зображенні легше потрапити, ніж за посиланням. Особливо на мобільних пристроях. Якщо ви використовуєте зображення товару і кнопку під ним, проставте посилання і на кнопці, і на зображенні.

відстеження результатів

Поштові сервіси збирають дані по відкриттях (open rate) і кліках (click rate) для кожної розсилки. Порівнюйте їх і вибирайте найефективніші варіанти.

Щоб переходи з розсилок відображалися у вашій системі аналітики, використовуйте utm-мітки і. Це символи, які додаються до кожного посилання. За ним ви відстежити тих, хто перейшов на сайт з листів. Для створення utm-міток використовуйте Компановщік URL .

Прийоми проти спам-фільтрів

Ви можете створити ідеальний заголовок, цікавий текст і приємний дизайн. Але толку не буде, якщо адресати не побачать листи.
У поштових сервісах працюють спам-фільтри. Вони не пропускають підозрілі листи. Дотримуйтесь правил, щоб не опинитися в папці «Спам» (дещо ми вже згадували):

 • Слідкуйте за тим, щоб ваш лист важило не більше 5 Mb.
 • Не використовуйте багато квітів і шрифтів в тексті. Якщо дуже хочеться, 2 шрифту і 3 кольори більш ніж достатньо.
 • Не вставляйте багато картинок. Через них листи стають важкими. Плюс така розсилка виглядає погано, якщо в поштовій програмі показ картинок відключений за замовчуванням.
 • Не використовуйте скорочені посилання.
 • Обов'язково вставляйте посилання «Відмовитися» і не ховайте її. Краще дати можливість відписатися від нецікавою розсилки, ніж потрапити в спам вже з папки «Вхідні».
 • Розміщуйте свої контактні дані в підвалі листа. Це підвищує довіру (і є вимогою міжнародних антиспам-законів).
 • В темі листа і в тексті не використовуйте «кричущі» слова на кшталт «Знижки», «Безкоштовно» і т.д. Детально про стоп-словах в довіднику Unisender .
 • Чи не прикріплюйте до листа файли. Це збільшить вагу листи, вкладення може прийти «битим» або зовсім не дійти до адресата. Краще зробіть окрему сторінку на сайті, де можна було б завантажити необхідні файли.
 • Для розсилки використовуйте перевірені розсильні сервіси.
 • В якості адреси відправника прописувати один з корпоративних адрес. Відправка масових розсилок з адреси на безкоштовному поштовому сервісі викликає підозри спам-фільтра.
 • Не робіть занадто частих розсилок. 1 раз в тиждень - мінімальний інтервал для розсилок. Чим частіше ви будете розсилати листи, тим частіше ваші передплатники будуть дратуватися і жати кнопку «Спам».

***

Ідеального листи не буває. Одних людей приваблюють кричущі заголовки, інших серйозні. Одні відправляють в спам яскраву розсилку з закликами, інші клацають і купують. Варіанти, які працюють зараз, можуть не працювати через півроку.
Тому експериментуйте, пробуйте нові походи і пам'ятайте головне:

 • Користь - єдине, чому клієнт буде відкривати і читати ваші листи. Якщо перші два рази розсилка виявилося марною, в третій раз вона відправиться в «Спам».
 • Чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, сімейним і вільним цікаво різний. Сегментація бази адрес - спосіб збільшити користь і головний тренд в email-маркетингу.

Запитуйте або діліться своїм досвідом ведення розсилки в коментарях.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Як цього досягти?
Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
Як цього досягти?
Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
Як цього досягти?
Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,