Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки | Еквід

 1. Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки Як створити лист, яке цікаво...
 2. Верстка і візуальне оформлення листа
 3. обмеження верстки
 4. красива подача
 5. Елементи письма, що впливають на конверсію
 6. відстеження результатів
 7. Прийоми проти спам-фільтрів
 8. Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки
 9. Вибір сервісу розсилки
 10. Верстка і візуальне оформлення листа
 11. обмеження верстки
 12. красива подача
 13. Елементи письма, що впливають на конверсію
 14. відстеження результатів
 15. Прийоми проти спам-фільтрів
 16. Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки
 17. Вибір сервісу розсилки
 18. Верстка і візуальне оформлення листа
 19. обмеження верстки
 20. красива подача
 21. Елементи письма, що впливають на конверсію
 22. відстеження результатів
 23. Прийоми проти спам-фільтрів

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки

Як створити лист, яке цікаво відкрити, приємно читати і хочеться клікнути по посиланню?

Розповімо по-порядку: від вибору сервісу розсилки і шаблонів до головних елементів листи. Плюс підкажемо, як уникнути спам-фільтрів. Читайте і пробуйте прийоми в своїх листах.

Вибір сервісу розсилки

У популярних сервісів навіть на дешевих і безкоштовних тарифах є основний набір:

 • шаблони для складання листів і можливість довантажити власні шаблони;

  Готові шаблони листів в MailChimp

 • основні опції для роботи з базою адрес (видалення дублікатів при завантаженні, імпорт і експорт контактів, ручне додавання і видалення контактів);
 • підстановка імені та інших даних з бази;
 • звіти за основними показниками (open rate, click rate).

Завдяки цих опцій ви зможете зробити симпатичне лист, відправити його вашим передплатникам і отримати дані про їхню реакцію.

Далі вибирайте відповідний тариф і набори функцій. Зверніть увагу:

 • як працює техпідтримка (якою мовою, швидко чи відповідає, які канали для зв'язку використовує);
 • яка пропускна здатність сервісу (це важливо, якщо розмір вашої бази перевищує 100 тисяч користувачів).

Коли сервіс обраний і адреси завантажені, розбийте всю базу передплатників на сегменти і для кожного сегмента продумайте свою пропозицію. Шаблон листа можна використовувати один, а ось зміст різний. Ми не рекомендуємо робити розсилки кожен раз по всій базі. Важко придумати універсальна пропозиція, яке зацікавить відразу всіх.

Верстка і візуальне оформлення листа

Лист повинен мати гарний вигляд і легко читатися на більшості пристроїв - від стаціонарного комп'ютера на Windows XP до смартфона з останньою версією Android. Як цього досягти? Давайте розберемося.

обмеження верстки

У email-розсилках може бути застосовано багато з того, що використовується в дизайні сайтів. Причина - велика кількість поштових програм. Одні користувачі досі переглядає пошту через Outlook, інші читають листи зі смартфонів. Треба підлаштуватися під кожного. Тому:

 • Обмежте вага листи до 5 Мб
  Піклуючись про чистоту поштових скриньок, поштові служби не пропускають занадто важкі листи. У пору повільного інтернету це було виправдано - лист завантажувалося що років. Зараз те ж саме з мобільним інтернетом, він не завжди «літає».
 • Не використовуйте фонові зображення
  Їх не підтримують Gmail і Outlook. Маленька фонова картинка буде закривати тільки частину листа, якщо лист відкриють на великому екрані.
 • Зробіть ширину листа в 600px
  Так його буде зручно читати на більшості пристроїв. Що стосується довжини, все залежить від кількості інформації, яку потрібно вмістити в лист і ... здорового глузду. Мало хто буде читати розсилку на 10 екранів. Тим більше це незручно робити з мобільних телефонів (1 екран на комп'ютері - це 3-4 екрану на смартфоні).
 • Адаптуйте верстку під мобільні пристрої
  З смартфонів відкривають 68% електронних листів . Це останні дані для США, в Росії та ж тенденція. Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
  Щоб вивчити тему докладніше, читайте правила адаптивної верстки .

Шаблони популярних розсильних сервісів (Mailchimp, Unisender і інші) враховують ці вимоги (крім довжини листа, вона на вашій совісті). Якщо збираєтеся створювати власні шаблони, читайте про особливості і обмеженнях email-верстки в енциклопедії emailwiki .

красива подача

Щоб одержувачу було приємно і цікаво читати лист, дотримуйтесь порад:

 • Робіть довжину листа не більше 2-х екранів
  В ідеалі вся інформація повинна поміститься на одному екрані. Так вона буде легше читатися. Головне завдання - відвести передплатника на сайт і спонукати його зробити цільове дію, а не розповісти про все відразу в одному листі.
 • Чи не перевантажувати увагу читачів
  Якщо ви хочете рекомендувати товари, 5-6 найменувань для одного листа достатньо. Якщо хочете поділитися корисною інформацією, дайте 3-4 посилання на найцікавіші матеріали.
 • Компанія інформацію в блоки
  Якщо хочете розповісти про нову статті в блозі, поставте велику картинку і дайте анонс, нижче розмістіть ще пару посилань за подібною темою - на інші статті або товари / акції.

  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями.
  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями

 • Прописуйте alt-теги до картинок
  Ця назва картинки, яке читач побачить, якщо в його поштовому сервісі відключений показ зображень (наприклад, в Gmail за замовчуванням картинки не показуються).

  Так як alt-тег - це текст, до його створення варто підходити так само, як до інших текстів. Якщо ви не можете показати зображення, розкажіть про нього так, щоб неодмінно захотілося відкрити.

 • Посилання оформляйте у вигляді тексту
  І читачеві зручно, і спам-фільтри поштових сервісів не прідерутся. Ні ті, ні інші не люблять довгі посилання на всю рядок посеред тексту.

  Чи не рекомендуємо розсилати листи з скороченими посиланнями (тобто посилання, які були скорочені за допомогою сервісу Google URL Shortener і йому подібних). Поштовий сервіс може запідозрити вас в спам.

Елементи письма, що впливають на конверсію

Відкрив, клікнув - дії, яких ми чекаємо від одержувача. Вони безпосередньо залежать від цих елементів:

 1. Тема листа
  Перше, що бачить ваш передплатник. У заголовку:
  • Чи не брешіть і не обіцяйте більше, ніж написано в тексті листа. Читач образиться і відпише.
  • Розкрийте суть листа.
  • Пишіть коротше, в ідеалі не більш як 5 слів. Довгі заголовки НЕ дочитують.
  • Експериментуйте, щоб виділитися з десятків чужих розсилок.
 2. Прехедер
  Прехедер - продовження і доповнення теми листа, він видно в папці «Вхідні» після теми листа, але більш блідим шрифтом.

  Lingualeo і La Redoute використовують прехедер, а «Лабіринт» і Bonprix немає

  Коли ви ведете звичайну листування, як прехедера використовується перший рядок листа. Для розсилки інтернет-магазину розробіть прехедер спеціально.

 3. кнопки
  Кнопки - ясний заклик до дії. Читач відразу розуміє, куди натиснути, щоб отримати обіцяне, і клацає охочіше. Але не зловживайте. В ідеалі на одному екрані повинна бути одна кнопка. Якщо багато, увага розсіюється і кнопки сприймаються як звичайні посилання.
 4. клікабельні картинки
  За зображенні легше потрапити, ніж за посиланням. Особливо на мобільних пристроях. Якщо ви використовуєте зображення товару і кнопку під ним, проставте посилання і на кнопці, і на зображенні.

відстеження результатів

Поштові сервіси збирають дані по відкриттях (open rate) і кліках (click rate) для кожної розсилки. Порівнюйте їх і вибирайте найефективніші варіанти.

Щоб переходи з розсилок відображалися у вашій системі аналітики, використовуйте utm-мітки і. Це символи, які додаються до кожного посилання. За ним ви відстежити тих, хто перейшов на сайт з листів. Для створення utm-міток використовуйте Компановщік URL .

Прийоми проти спам-фільтрів

Ви можете створити ідеальний заголовок, цікавий текст і приємний дизайн. Але толку не буде, якщо адресати не побачать листи.
У поштових сервісах працюють спам-фільтри. Вони не пропускають підозрілі листи. Дотримуйтесь правил, щоб не опинитися в папці «Спам» (дещо ми вже згадували):

 • Слідкуйте за тим, щоб ваш лист важило не більше 5 Mb.
 • Не використовуйте багато квітів і шрифтів в тексті. Якщо дуже хочеться, 2 шрифту і 3 кольори більш ніж достатньо.
 • Не вставляйте багато картинок. Через них листи стають важкими. Плюс така розсилка виглядає погано, якщо в поштовій програмі показ картинок відключений за замовчуванням.
 • Не використовуйте скорочені посилання.
 • Обов'язково вставляйте посилання «Відмовитися» і не ховайте її. Краще дати можливість відписатися від нецікавою розсилки, ніж потрапити в спам вже з папки «Вхідні».
 • Розміщуйте свої контактні дані в підвалі листа. Це підвищує довіру (і є вимогою міжнародних антиспам-законів).
 • В темі листа і в тексті не використовуйте «кричущі» слова на кшталт «Знижки», «Безкоштовно» і т.д. Детально про стоп-словах в довіднику Unisender .
 • Чи не прикріплюйте до листа файли. Це збільшить вагу листи, вкладення може прийти «битим» або зовсім не дійти до адресата. Краще зробіть окрему сторінку на сайті, де можна було б завантажити необхідні файли.
 • Для розсилки використовуйте перевірені розсильні сервіси.
 • В якості адреси відправника прописувати один з корпоративних адрес. Відправка масових розсилок з адреси на безкоштовному поштовому сервісі викликає підозри спам-фільтра.
 • Не робіть занадто частих розсилок. 1 раз в тиждень - мінімальний інтервал для розсилок. Чим частіше ви будете розсилати листи, тим частіше ваші передплатники будуть дратуватися і жати кнопку «Спам».

***

Ідеального листи не буває. Одних людей приваблюють кричущі заголовки, інших серйозні. Одні відправляють в спам яскраву розсилку з закликами, інші клацають і купують. Варіанти, які працюють зараз, можуть не працювати через півроку.
Тому експериментуйте, пробуйте нові походи і пам'ятайте головне:

 • Користь - єдине, чому клієнт буде відкривати і читати ваші листи. Якщо перші два рази розсилка виявилося марною, в третій раз вона відправиться в «Спам».
 • Чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, сімейним і вільним цікаво різний. Сегментація бази адрес - спосіб збільшити користь і головний тренд в email-маркетингу.

Запитуйте або діліться своїм досвідом ведення розсилки в коментарях.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки

Як створити лист, яке цікаво відкрити, приємно читати і хочеться клікнути по посиланню?

Розповімо по-порядку: від вибору сервісу розсилки і шаблонів до головних елементів листи. Плюс підкажемо, як уникнути спам-фільтрів. Читайте і пробуйте прийоми в своїх листах.

Вибір сервісу розсилки

У популярних сервісів навіть на дешевих і безкоштовних тарифах є основний набір:

 • шаблони для складання листів і можливість довантажити власні шаблони;

  Готові шаблони листів в MailChimp

 • основні опції для роботи з базою адрес (видалення дублікатів при завантаженні, імпорт і експорт контактів, ручне додавання і видалення контактів);
 • підстановка імені та інших даних з бази;
 • звіти за основними показниками (open rate, click rate).

Завдяки цих опцій ви зможете зробити симпатичне лист, відправити його вашим передплатникам і отримати дані про їхню реакцію.

Далі вибирайте відповідний тариф і набори функцій. Зверніть увагу:

 • як працює техпідтримка (якою мовою, швидко чи відповідає, які канали для зв'язку використовує);
 • яка пропускна здатність сервісу (це важливо, якщо розмір вашої бази перевищує 100 тисяч користувачів).

Коли сервіс обраний і адреси завантажені, розбийте всю базу передплатників на сегменти і для кожного сегмента продумайте свою пропозицію. Шаблон листа можна використовувати один, а ось зміст різний. Ми не рекомендуємо робити розсилки кожен раз по всій базі. Важко придумати універсальна пропозиція, яке зацікавить відразу всіх.

Верстка і візуальне оформлення листа

Лист повинен мати гарний вигляд і легко читатися на більшості пристроїв - від стаціонарного комп'ютера на Windows XP до смартфона з останньою версією Android. Як цього досягти? Давайте розберемося.

обмеження верстки

У email-розсилках може бути застосовано багато з того, що використовується в дизайні сайтів. Причина - велика кількість поштових програм. Одні користувачі досі переглядає пошту через Outlook, інші читають листи зі смартфонів. Треба підлаштуватися під кожного. Тому:

 • Обмежте вага листи до 5 Мб
  Піклуючись про чистоту поштових скриньок, поштові служби не пропускають занадто важкі листи. У пору повільного інтернету це було виправдано - лист завантажувалося що років. Зараз те ж саме з мобільним інтернетом, він не завжди «літає».
 • Не використовуйте фонові зображення
  Їх не підтримують Gmail і Outlook. Маленька фонова картинка буде закривати тільки частину листа, якщо лист відкриють на великому екрані.
 • Зробіть ширину листа в 600px
  Так його буде зручно читати на більшості пристроїв. Що стосується довжини, все залежить від кількості інформації, яку потрібно вмістити в лист і ... здорового глузду. Мало хто буде читати розсилку на 10 екранів. Тим більше це незручно робити з мобільних телефонів (1 екран на комп'ютері - це 3-4 екрану на смартфоні).
 • Адаптуйте верстку під мобільні пристрої
  З смартфонів відкривають 68% електронних листів . Це останні дані для США, в Росії та ж тенденція. Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
  Щоб вивчити тему докладніше, читайте правила адаптивної верстки .

Шаблони популярних розсильних сервісів (Mailchimp, Unisender і інші) враховують ці вимоги (крім довжини листа, вона на вашій совісті). Якщо збираєтеся створювати власні шаблони, читайте про особливості і обмеженнях email-верстки в енциклопедії emailwiki .

красива подача

Щоб одержувачу було приємно і цікаво читати лист, дотримуйтесь порад:

 • Робіть довжину листа не більше 2-х екранів
  В ідеалі вся інформація повинна поміститься на одному екрані. Так вона буде легше читатися. Головне завдання - відвести передплатника на сайт і спонукати його зробити цільове дію, а не розповісти про все відразу в одному листі.
 • Чи не перевантажувати увагу читачів
  Якщо ви хочете рекомендувати товари, 5-6 найменувань для одного листа достатньо. Якщо хочете поділитися корисною інформацією, дайте 3-4 посилання на найцікавіші матеріали.
 • Компанія інформацію в блоки
  Якщо хочете розповісти про нову статті в блозі, поставте велику картинку і дайте анонс, нижче розмістіть ще пару посилань за подібною темою - на інші статті або товари / акції.

  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями.
  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями

 • Прописуйте alt-теги до картинок
  Ця назва картинки, яке читач побачить, якщо в його поштовому сервісі відключений показ зображень (наприклад, в Gmail за замовчуванням картинки не показуються).

  Так як alt-тег - це текст, до його створення варто підходити так само, як до інших текстів. Якщо ви не можете показати зображення, розкажіть про нього так, щоб неодмінно захотілося відкрити.

 • Посилання оформляйте у вигляді тексту
  І читачеві зручно, і спам-фільтри поштових сервісів не прідерутся. Ні ті, ні інші не люблять довгі посилання на всю рядок посеред тексту.

  Чи не рекомендуємо розсилати листи з скороченими посиланнями (тобто посилання, які були скорочені за допомогою сервісу Google URL Shortener і йому подібних). Поштовий сервіс може запідозрити вас в спам.

Елементи письма, що впливають на конверсію

Відкрив, клікнув - дії, яких ми чекаємо від одержувача. Вони безпосередньо залежать від цих елементів:

 1. Тема листа
  Перше, що бачить ваш передплатник. У заголовку:
  • Чи не брешіть і не обіцяйте більше, ніж написано в тексті листа. Читач образиться і відпише.
  • Розкрийте суть листа.
  • Пишіть коротше, в ідеалі не більш як 5 слів. Довгі заголовки НЕ дочитують.
  • Експериментуйте, щоб виділитися з десятків чужих розсилок.
 2. Прехедер
  Прехедер - продовження і доповнення теми листа, він видно в папці «Вхідні» після теми листа, але більш блідим шрифтом.

  Lingualeo і La Redoute використовують прехедер, а «Лабіринт» і Bonprix немає

  Коли ви ведете звичайну листування, як прехедера використовується перший рядок листа. Для розсилки інтернет-магазину розробіть прехедер спеціально.

 3. кнопки
  Кнопки - ясний заклик до дії. Читач відразу розуміє, куди натиснути, щоб отримати обіцяне, і клацає охочіше. Але не зловживайте. В ідеалі на одному екрані повинна бути одна кнопка. Якщо багато, увага розсіюється і кнопки сприймаються як звичайні посилання.
 4. клікабельні картинки
  За зображенні легше потрапити, ніж за посиланням. Особливо на мобільних пристроях. Якщо ви використовуєте зображення товару і кнопку під ним, проставте посилання і на кнопці, і на зображенні.

відстеження результатів

Поштові сервіси збирають дані по відкриттях (open rate) і кліках (click rate) для кожної розсилки. Порівнюйте їх і вибирайте найефективніші варіанти.

Щоб переходи з розсилок відображалися у вашій системі аналітики, використовуйте utm-мітки і. Це символи, які додаються до кожного посилання. За ним ви відстежити тих, хто перейшов на сайт з листів. Для створення utm-міток використовуйте Компановщік URL .

Прийоми проти спам-фільтрів

Ви можете створити ідеальний заголовок, цікавий текст і приємний дизайн. Але толку не буде, якщо адресати не побачать листи.
У поштових сервісах працюють спам-фільтри. Вони не пропускають підозрілі листи. Дотримуйтесь правил, щоб не опинитися в папці «Спам» (дещо ми вже згадували):

 • Слідкуйте за тим, щоб ваш лист важило не більше 5 Mb.
 • Не використовуйте багато квітів і шрифтів в тексті. Якщо дуже хочеться, 2 шрифту і 3 кольори більш ніж достатньо.
 • Не вставляйте багато картинок. Через них листи стають важкими. Плюс така розсилка виглядає погано, якщо в поштовій програмі показ картинок відключений за замовчуванням.
 • Не використовуйте скорочені посилання.
 • Обов'язково вставляйте посилання «Відмовитися» і не ховайте її. Краще дати можливість відписатися від нецікавою розсилки, ніж потрапити в спам вже з папки «Вхідні».
 • Розміщуйте свої контактні дані в підвалі листа. Це підвищує довіру (і є вимогою міжнародних антиспам-законів).
 • В темі листа і в тексті не використовуйте «кричущі» слова на кшталт «Знижки», «Безкоштовно» і т.д. Детально про стоп-словах в довіднику Unisender .
 • Чи не прикріплюйте до листа файли. Це збільшить вагу листи, вкладення може прийти «битим» або зовсім не дійти до адресата. Краще зробіть окрему сторінку на сайті, де можна було б завантажити необхідні файли.
 • Для розсилки використовуйте перевірені розсильні сервіси.
 • В якості адреси відправника прописувати один з корпоративних адрес. Відправка масових розсилок з адреси на безкоштовному поштовому сервісі викликає підозри спам-фільтра.
 • Не робіть занадто частих розсилок. 1 раз в тиждень - мінімальний інтервал для розсилок. Чим частіше ви будете розсилати листи, тим частіше ваші передплатники будуть дратуватися і жати кнопку «Спам».

***

Ідеального листи не буває. Одних людей приваблюють кричущі заголовки, інших серйозні. Одні відправляють в спам яскраву розсилку з закликами, інші клацають і купують. Варіанти, які працюють зараз, можуть не працювати через півроку.
Тому експериментуйте, пробуйте нові походи і пам'ятайте головне:

 • Користь - єдине, чому клієнт буде відкривати і читати ваші листи. Якщо перші два рази розсилка виявилося марною, в третій раз вона відправиться в «Спам».
 • Чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, сімейним і вільним цікаво різний. Сегментація бази адрес - спосіб збільшити користь і головний тренд в email-маркетингу.

Запитуйте або діліться своїм досвідом ведення розсилки в коментарях.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Відкрив, прочитав, клікнув: як зробити привабливе лист для розсилки

Як створити лист, яке цікаво відкрити, приємно читати і хочеться клікнути по посиланню?

Розповімо по-порядку: від вибору сервісу розсилки і шаблонів до головних елементів листи. Плюс підкажемо, як уникнути спам-фільтрів. Читайте і пробуйте прийоми в своїх листах.

Вибір сервісу розсилки

У популярних сервісів навіть на дешевих і безкоштовних тарифах є основний набір:

 • шаблони для складання листів і можливість довантажити власні шаблони;

  Готові шаблони листів в MailChimp

 • основні опції для роботи з базою адрес (видалення дублікатів при завантаженні, імпорт і експорт контактів, ручне додавання і видалення контактів);
 • підстановка імені та інших даних з бази;
 • звіти за основними показниками (open rate, click rate).

Завдяки цих опцій ви зможете зробити симпатичне лист, відправити його вашим передплатникам і отримати дані про їхню реакцію.

Далі вибирайте відповідний тариф і набори функцій. Зверніть увагу:

 • як працює техпідтримка (якою мовою, швидко чи відповідає, які канали для зв'язку використовує);
 • яка пропускна здатність сервісу (це важливо, якщо розмір вашої бази перевищує 100 тисяч користувачів).

Коли сервіс обраний і адреси завантажені, розбийте всю базу передплатників на сегменти і для кожного сегмента продумайте свою пропозицію. Шаблон листа можна використовувати один, а ось зміст різний. Ми не рекомендуємо робити розсилки кожен раз по всій базі. Важко придумати універсальна пропозиція, яке зацікавить відразу всіх.

Верстка і візуальне оформлення листа

Лист повинен мати гарний вигляд і легко читатися на більшості пристроїв - від стаціонарного комп'ютера на Windows XP до смартфона з останньою версією Android. Як цього досягти? Давайте розберемося.

обмеження верстки

У email-розсилках може бути застосовано багато з того, що використовується в дизайні сайтів. Причина - велика кількість поштових програм. Одні користувачі досі переглядає пошту через Outlook, інші читають листи зі смартфонів. Треба підлаштуватися під кожного. Тому:

 • Обмежте вага листи до 5 Мб
  Піклуючись про чистоту поштових скриньок, поштові служби не пропускають занадто важкі листи. У пору повільного інтернету це було виправдано - лист завантажувалося що років. Зараз те ж саме з мобільним інтернетом, він не завжди «літає».
 • Не використовуйте фонові зображення
  Їх не підтримують Gmail і Outlook. Маленька фонова картинка буде закривати тільки частину листа, якщо лист відкриють на великому екрані.
 • Зробіть ширину листа в 600px
  Так його буде зручно читати на більшості пристроїв. Що стосується довжини, все залежить від кількості інформації, яку потрібно вмістити в лист і ... здорового глузду. Мало хто буде читати розсилку на 10 екранів. Тим більше це незручно робити з мобільних телефонів (1 екран на комп'ютері - це 3-4 екрану на смартфоні).
 • Адаптуйте верстку під мобільні пристрої
  З смартфонів відкривають 68% електронних листів . Це останні дані для США, в Росії та ж тенденція. Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
  Щоб вивчити тему докладніше, читайте правила адаптивної верстки .

Шаблони популярних розсильних сервісів (Mailchimp, Unisender і інші) враховують ці вимоги (крім довжини листа, вона на вашій совісті). Якщо збираєтеся створювати власні шаблони, читайте про особливості і обмеженнях email-верстки в енциклопедії emailwiki .

красива подача

Щоб одержувачу було приємно і цікаво читати лист, дотримуйтесь порад:

 • Робіть довжину листа не більше 2-х екранів
  В ідеалі вся інформація повинна поміститься на одному екрані. Так вона буде легше читатися. Головне завдання - відвести передплатника на сайт і спонукати його зробити цільове дію, а не розповісти про все відразу в одному листі.
 • Чи не перевантажувати увагу читачів
  Якщо ви хочете рекомендувати товари, 5-6 найменувань для одного листа достатньо. Якщо хочете поділитися корисною інформацією, дайте 3-4 посилання на найцікавіші матеріали.
 • Компанія інформацію в блоки
  Якщо хочете розповісти про нову статті в блозі, поставте велику картинку і дайте анонс, нижче розмістіть ще пару посилань за подібною темою - на інші статті або товари / акції.

  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями.
  Якщо збираєтеся анонсувати акцію, розмістіть кілька блоків з картинками, назвою товарів і кнопками / посиланнями

 • Прописуйте alt-теги до картинок
  Ця назва картинки, яке читач побачить, якщо в його поштовому сервісі відключений показ зображень (наприклад, в Gmail за замовчуванням картинки не показуються).

  Так як alt-тег - це текст, до його створення варто підходити так само, як до інших текстів. Якщо ви не можете показати зображення, розкажіть про нього так, щоб неодмінно захотілося відкрити.

 • Посилання оформляйте у вигляді тексту
  І читачеві зручно, і спам-фільтри поштових сервісів не прідерутся. Ні ті, ні інші не люблять довгі посилання на всю рядок посеред тексту.

  Чи не рекомендуємо розсилати листи з скороченими посиланнями (тобто посилання, які були скорочені за допомогою сервісу Google URL Shortener і йому подібних). Поштовий сервіс може запідозрити вас в спам.

Елементи письма, що впливають на конверсію

Відкрив, клікнув - дії, яких ми чекаємо від одержувача. Вони безпосередньо залежать від цих елементів:

 1. Тема листа
  Перше, що бачить ваш передплатник. У заголовку:
  • Чи не брешіть і не обіцяйте більше, ніж написано в тексті листа. Читач образиться і відпише.
  • Розкрийте суть листа.
  • Пишіть коротше, в ідеалі не більш як 5 слів. Довгі заголовки НЕ дочитують.
  • Експериментуйте, щоб виділитися з десятків чужих розсилок.
 2. Прехедер
  Прехедер - продовження і доповнення теми листа, він видно в папці «Вхідні» після теми листа, але більш блідим шрифтом.

  Lingualeo і La Redoute використовують прехедер, а «Лабіринт» і Bonprix немає

  Коли ви ведете звичайну листування, як прехедера використовується перший рядок листа. Для розсилки інтернет-магазину розробіть прехедер спеціально.

 3. кнопки
  Кнопки - ясний заклик до дії. Читач відразу розуміє, куди натиснути, щоб отримати обіцяне, і клацає охочіше. Але не зловживайте. В ідеалі на одному екрані повинна бути одна кнопка. Якщо багато, увага розсіюється і кнопки сприймаються як звичайні посилання.
 4. клікабельні картинки
  За зображенні легше потрапити, ніж за посиланням. Особливо на мобільних пристроях. Якщо ви використовуєте зображення товару і кнопку під ним, проставте посилання і на кнопці, і на зображенні.

відстеження результатів

Поштові сервіси збирають дані по відкриттях (open rate) і кліках (click rate) для кожної розсилки. Порівнюйте їх і вибирайте найефективніші варіанти.

Щоб переходи з розсилок відображалися у вашій системі аналітики, використовуйте utm-мітки і. Це символи, які додаються до кожного посилання. За ним ви відстежити тих, хто перейшов на сайт з листів. Для створення utm-міток використовуйте Компановщік URL .

Прийоми проти спам-фільтрів

Ви можете створити ідеальний заголовок, цікавий текст і приємний дизайн. Але толку не буде, якщо адресати не побачать листи.
У поштових сервісах працюють спам-фільтри. Вони не пропускають підозрілі листи. Дотримуйтесь правил, щоб не опинитися в папці «Спам» (дещо ми вже згадували):

 • Слідкуйте за тим, щоб ваш лист важило не більше 5 Mb.
 • Не використовуйте багато квітів і шрифтів в тексті. Якщо дуже хочеться, 2 шрифту і 3 кольори більш ніж достатньо.
 • Не вставляйте багато картинок. Через них листи стають важкими. Плюс така розсилка виглядає погано, якщо в поштовій програмі показ картинок відключений за замовчуванням.
 • Не використовуйте скорочені посилання.
 • Обов'язково вставляйте посилання «Відмовитися» і не ховайте її. Краще дати можливість відписатися від нецікавою розсилки, ніж потрапити в спам вже з папки «Вхідні».
 • Розміщуйте свої контактні дані в підвалі листа. Це підвищує довіру (і є вимогою міжнародних антиспам-законів).
 • В темі листа і в тексті не використовуйте «кричущі» слова на кшталт «Знижки», «Безкоштовно» і т.д. Детально про стоп-словах в довіднику Unisender .
 • Чи не прикріплюйте до листа файли. Це збільшить вагу листи, вкладення може прийти «битим» або зовсім не дійти до адресата. Краще зробіть окрему сторінку на сайті, де можна було б завантажити необхідні файли.
 • Для розсилки використовуйте перевірені розсильні сервіси.
 • В якості адреси відправника прописувати один з корпоративних адрес. Відправка масових розсилок з адреси на безкоштовному поштовому сервісі викликає підозри спам-фільтра.
 • Не робіть занадто частих розсилок. 1 раз в тиждень - мінімальний інтервал для розсилок. Чим частіше ви будете розсилати листи, тим частіше ваші передплатники будуть дратуватися і жати кнопку «Спам».

***

Ідеального листи не буває. Одних людей приваблюють кричущі заголовки, інших серйозні. Одні відправляють в спам яскраву розсилку з закликами, інші клацають і купують. Варіанти, які працюють зараз, можуть не працювати через півроку.
Тому експериментуйте, пробуйте нові походи і пам'ятайте головне:

 • Користь - єдине, чому клієнт буде відкривати і читати ваші листи. Якщо перші два рази розсилка виявилося марною, в третій раз вона відправиться в «Спам».
 • Чоловікам і жінкам, молодим і дорослим, сімейним і вільним цікаво різний. Сегментація бази адрес - спосіб збільшити користь і головний тренд в email-маркетингу.

Запитуйте або діліться своїм досвідом ведення розсилки в коментарях.

про автора

Аліна Вашурін - PR-директор в Еквіде. Пише, щоб надихати і просвіщати читачів про все, що пов'язано з електронною комерцією. Любить подорожувати і бігає марафони.

Як цього досягти?
Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
Як цього досягти?
Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?
Як цього досягти?
Згадайте, де в останній раз переглядали пошту ви?

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно