Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Установка Windows Vista і Windows XP на одному диску. Рішення проблем при установці

Сторінка 1: Жорстка Віста
Сторінка 2: Закопать Вісту

Жорстка «Віста»

Практично з першого дня появи «Вісти» в продажу користувачі стали скаржитися на появу досить хитромудрого повідомлення про помилку при інсталяції, яка говорить, що, мовляв, Windows Vista так і не змогла знайти жорсткий диск, що задовольняє всім її вимогам.

Справа погіршувалася тим, що жорсткий диск вимогам-то якраз і задовольняв, і проблема ця заганяла користувача в тужливий тупик.

Насправді, особливої ​​проблеми тут немає - справа в драйверах для чіпсета; відповідно, проблема вирішується таким чином: на сайті виробника ноутбука або материнської плати треба завантажити останні драйвери для чіпсета, що підтримують RAID або SATA і працюють під Windows Vista; практично всі сучасні виробники материнських карт заздалегідь подбали про підтримку Windows Vista, тому проблем з драйверами бути не повинно.

Завантажені файли, насамперед, необхідно дбайливо переписати на який-небудь зовнішній носій - наприклад, на USB-флешку; тепер ми у всеозброєнні, і можна перезавантажуватися, запускаючи процес установки заново.

Нам залишився останній крок - вказати програмі установки Windows Vista на правильні драйвери; зробити це можна, клацнувши на напис «Load Drivers» в тому вікні, де користувачеві пропонується вибрати місце установки нової ОС.

Єдиний випадок, коли можуть виникнути труднощі, використання деяких особливо стародавнім «залізом»; з іншого боку, хто в здоровому глузді буде ставити Windows Vista на давнє залізо?

До виробників, які не тільки декларували перехід на Windows Vista, але і випустили оновлення своїх драйверів, відносяться: (чіпсети P975, 965, 875, 865); NVidia і драйвера для чіпсетів nForce 4 Series, nForce 430/410, і

Втім, пальму першості в помилках, пов'язаних з драйверами, займає кілька інша проблема. При установці «Вісти» володарі деяких DVD-ROM'ов, переважно фірми NEC, зіткнулися з наступною труднощами: Windows Vista на етапі збору інформації про систему раптово почала вимагати драйвери для, ні багато, ні мало, DVD-приводу, чим неабияк шокувала бувалих користувачів (як відомо, DVD-ROM'и відносяться до так званим IDE-пристроїв, для яких драйвери-то не особливо й потрібні).

Насправді ж проблема пов'язана з тим, що на певних (зокрема, 965-х) чіпсетах DVD-приводи підключаються через досить примхливий контролер JMicron, який і викликає ці незрозумілі конфлікти.

Відповідно, рішення задачі по установці «Вісти» в даному випадку лежить через настройки BIOS - там необхідно знайти настройки SATA і перевести її в режим роботи ACHI. Тепер можна перезавантажуватися - проблема вирішена.

Зрідка трапляється і дзеркальна ситуація, коли треба відключити AHCI; проявляється вона в такий спосіб - при установці «Вісти» оболонка підвисає на пункті «Завершення установки» і навідріз відмовляється що-небудь робити; дозволяється все досить просто - в настройках BIOS треба змінити режим AHCI на ATA.

Повернення до витоків

На цьому установчі проблеми з «залізом» закінчуються, і починаються «установчі» проблеми більш серйозного плану - наприклад, як «поселити» на одній машині і Windows XP, і Windows Vista.

Рішень тут може бути кілька; найпростіше - встановити «Вісту» поверх вже встановленої Windows XP; головне тут - встановити обидві ОС на різні логічні розділи, причому «Віста» жорстко вимагає собі файлову систему NTFS.

За словами джерел, близьких до компанії Microsoft, в наборі Service Pack1 для Windows Vista, який буде випущений в кінці 2007 - початку 2008 року, поліпшення будуть стосуватися і драйверів. Буде покращена система роботи з зовнішніми накопичувачами, флеш-драйвами і картами пам'яті і іншими носіями інформації, а також поповниться штатний список сертифікованих драйверів для системи.

Далі слід очистити розділ, куди буде встановлена ​​свіжа Windows Vista, зробивши резервну копію важливої ​​інформації, і можна запускати Windows Vista Setup, не виходячи з Windows XP; при цьому якихось особливих складнощів виникнути не повинно, головне - вказати Windows Vista у відповідному вікні, на який же диск їй треба угнездиться. Після установки зміни будуть помітні відразу: при завантаженні нас привітає Windows Boot Manager, який дозволить вибрати потрібну операційну систему для завантаження. Це найпростіший варіант; справа йде складніше, якщо вам необхідно встановити не Windows Vista поверх Windows XP, а Windows XP поверх Windows Vista - хоча і тут немає нічого складного.

Це найпростіший варіант;  справа йде складніше, якщо вам необхідно встановити не Windows Vista поверх Windows XP, а Windows XP поверх Windows Vista - хоча і тут немає нічого складного

Сторінка 1 .. 2 ..

Бородкін Олексій

Єдиний випадок, коли можуть виникнути труднощі, використання деяких особливо стародавнім «залізом»; з іншого боку, хто в здоровому глузді буде ставити Windows Vista на давнє залізо?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,