Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Установка Windows Vista і Windows XP на одному диску. Рішення проблем при установці

Сторінка 1: Жорстка Віста
Сторінка 2: Закопать Вісту

Жорстка «Віста»

Практично з першого дня появи «Вісти» в продажу користувачі стали скаржитися на появу досить хитромудрого повідомлення про помилку при інсталяції, яка говорить, що, мовляв, Windows Vista так і не змогла знайти жорсткий диск, що задовольняє всім її вимогам.

Справа погіршувалася тим, що жорсткий диск вимогам-то якраз і задовольняв, і проблема ця заганяла користувача в тужливий тупик.

Насправді, особливої ​​проблеми тут немає - справа в драйверах для чіпсета; відповідно, проблема вирішується таким чином: на сайті виробника ноутбука або материнської плати треба завантажити останні драйвери для чіпсета, що підтримують RAID або SATA і працюють під Windows Vista; практично всі сучасні виробники материнських карт заздалегідь подбали про підтримку Windows Vista, тому проблем з драйверами бути не повинно.

Завантажені файли, насамперед, необхідно дбайливо переписати на який-небудь зовнішній носій - наприклад, на USB-флешку; тепер ми у всеозброєнні, і можна перезавантажуватися, запускаючи процес установки заново.

Нам залишився останній крок - вказати програмі установки Windows Vista на правильні драйвери; зробити це можна, клацнувши на напис «Load Drivers» в тому вікні, де користувачеві пропонується вибрати місце установки нової ОС.

Єдиний випадок, коли можуть виникнути труднощі, використання деяких особливо стародавнім «залізом»; з іншого боку, хто в здоровому глузді буде ставити Windows Vista на давнє залізо?

До виробників, які не тільки декларували перехід на Windows Vista, але і випустили оновлення своїх драйверів, відносяться: (чіпсети P975, 965, 875, 865); NVidia і драйвера для чіпсетів nForce 4 Series, nForce 430/410, і

Втім, пальму першості в помилках, пов'язаних з драйверами, займає кілька інша проблема. При установці «Вісти» володарі деяких DVD-ROM'ов, переважно фірми NEC, зіткнулися з наступною труднощами: Windows Vista на етапі збору інформації про систему раптово почала вимагати драйвери для, ні багато, ні мало, DVD-приводу, чим неабияк шокувала бувалих користувачів (як відомо, DVD-ROM'и відносяться до так званим IDE-пристроїв, для яких драйвери-то не особливо й потрібні).

Насправді ж проблема пов'язана з тим, що на певних (зокрема, 965-х) чіпсетах DVD-приводи підключаються через досить примхливий контролер JMicron, який і викликає ці незрозумілі конфлікти.

Відповідно, рішення задачі по установці «Вісти» в даному випадку лежить через настройки BIOS - там необхідно знайти настройки SATA і перевести її в режим роботи ACHI. Тепер можна перезавантажуватися - проблема вирішена.

Зрідка трапляється і дзеркальна ситуація, коли треба відключити AHCI; проявляється вона в такий спосіб - при установці «Вісти» оболонка підвисає на пункті «Завершення установки» і навідріз відмовляється що-небудь робити; дозволяється все досить просто - в настройках BIOS треба змінити режим AHCI на ATA.

Повернення до витоків

На цьому установчі проблеми з «залізом» закінчуються, і починаються «установчі» проблеми більш серйозного плану - наприклад, як «поселити» на одній машині і Windows XP, і Windows Vista.

Рішень тут може бути кілька; найпростіше - встановити «Вісту» поверх вже встановленої Windows XP; головне тут - встановити обидві ОС на різні логічні розділи, причому «Віста» жорстко вимагає собі файлову систему NTFS.

За словами джерел, близьких до компанії Microsoft, в наборі Service Pack1 для Windows Vista, який буде випущений в кінці 2007 - початку 2008 року, поліпшення будуть стосуватися і драйверів. Буде покращена система роботи з зовнішніми накопичувачами, флеш-драйвами і картами пам'яті і іншими носіями інформації, а також поповниться штатний список сертифікованих драйверів для системи.

Далі слід очистити розділ, куди буде встановлена ​​свіжа Windows Vista, зробивши резервну копію важливої ​​інформації, і можна запускати Windows Vista Setup, не виходячи з Windows XP; при цьому якихось особливих складнощів виникнути не повинно, головне - вказати Windows Vista у відповідному вікні, на який же диск їй треба угнездиться. Після установки зміни будуть помітні відразу: при завантаженні нас привітає Windows Boot Manager, який дозволить вибрати потрібну операційну систему для завантаження. Це найпростіший варіант; справа йде складніше, якщо вам необхідно встановити не Windows Vista поверх Windows XP, а Windows XP поверх Windows Vista - хоча і тут немає нічого складного.

Це найпростіший варіант;  справа йде складніше, якщо вам необхідно встановити не Windows Vista поверх Windows XP, а Windows XP поверх Windows Vista - хоча і тут немає нічого складного

Сторінка 1 .. 2 ..

Бородкін Олексій

Єдиний випадок, коли можуть виникнути труднощі, використання деяких особливо стародавнім «залізом»; з іншого боку, хто в здоровому глузді буде ставити Windows Vista на давнє залізо?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно