Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Юлія Польова - творець магазину етичною взуття Calico

 1. ПРО ПРОЕКТ
 2. СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ
 3. ДАТА ВІДКРИТТЯ
 4. БЮДЖЕТ НА ЗАПУСК
 5. САЙТ
 6. АДРЕСА
 7. ЯК ПРИЙШЛА ІДЕЯ
 8. ЩО ЗРОБИЛИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
 9. З ЧОГО ПОЧИНАВСЯ ПРОЕКТ
 10. ПРО КЛІЄНТІВ
 11. ЗА РАХУНОК оптових ПОСТАВОК Я МОЖУ ЗРОБИТИ ТАК, ЩО ЦЯ ВЗУТТЯ У МОЄМУ МАГАЗИНІ КОШТУВАТИМЕ ДЕШЕВШЕ,...
 12. ЩО ПРЕДСТАВЛЯЄ СОБОЮ БІЗНЕС
 13. ПОСТУП
 14. ПЕРСПЕКТИВИ
 15. ПОРАДИ

Польова не знає точно, скільки веганів живе в Росії або хоча б в столиці: такої статистики не існує, - зате знає, яке взуття і одяг потрібна тисячі тих, хто підписався на новини її інтернет-магазину. Етична взуття, за словами Юлії, не просто зроблена без використання натуральної шкіри і хутра, а проведена відповідно до стандартів культури вегана: без хімікатів, тестів на тварин і забруднення навколишнього середовища. Таке взуття 26-річна студентка факультету релігієзнавства РДГУ початку привозити в Росію в листопаді 2011 року, в грудні вона відкрила свій інтернет-магазин і вже отримала кілька пропозицій про продаж франшизи в регіони.

ПРО ПРОЕКТ

ПРО ПРОЕКТ

СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ

продаж взуття

продаж взуття

ДАТА ВІДКРИТТЯ

Грудень 2011 року

Грудень 2011 року

БЮДЖЕТ НА ЗАПУСК

не більше 400 000 рублей

не більше 400 000 рублей

САЙТ

Calicostore.ru

ru

АДРЕСА

Нижній сухозлітним пер., 5, будова 4

, 5, будова 4

ЯК ПРИЙШЛА ІДЕЯ

Я веган вже кілька років і по собі знаю, як складно знайти взуття не зі шкіри, щоб вона була зручною і добре виглядала. У Росії пропозиції майже немає. Тому коли я задумалася про свій бізнес, то відразу вирішила, що буду робити щось для спільноти веганів. Етична взуття - це не просто черевики зі шкірозамінника, це означає, що компанія, яка її виробляє, не забруднює навколишнє середовище, використовує екологічні матеріали, дотримується права тварин і людей. «Калико» в перекладі з англійської - «коленкор», вид такни і забарвлення тварин, коли присутній три кольори, як правило, білий, чорний і рудий - у мене така собака, дворняжка.

ЩО ЗРОБИЛИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ

З моменту виникнення ідеї до конкретних кроків пройшло приблизно півроку. Весь цей час ми щось читали про ринок, вивчали, намагалися знайти статистику, підписувалися на розсилки всіх взуттєвих інтернет-магазинів і стежили за тим, як у них побудований маркетинг. Немає точної статистики, скільки веганів живе в Росії і навіть в Москві, тому доводилося все робити навмання, орієнтуватися на чисельність співтовариств в «ЖЖ», «Фейсбуці», «ВКонтакте», питати, скільки клієнтів у веганських кафе. В процесі збору документів немає нічого складного, але все відбувається трохи довше, ніж хотілося б, це важливо розуміти. Зараз у нас є фірма-посередник, яка має право вести торговельну діяльність із зарубіжними партнерами. Ми почали співпрацювати з ними з самого початку, тому що не хотіли відразу отримувати ліцензію на цей рід діяльності, бізнес міг не піти. Це забирає частину прибутку, в майбутньому від послуг дилера ми відмовимося.

З ЧОГО ПОЧИНАВСЯ ПРОЕКТ

Нам не дуже щастило: ми збиралися відкритися в листопаді, щоб потрапити в високий сезон, коли всі купують взуття на зиму, але відкрилися тільки перед самим Новим роком. Добре, що наш товар - не ковбаса, він не протухне. Першу партію зимового взуття, 104 пари, ми продати не встигли, але в наступному році знову її виставимо на віртуальну полицю. Після першої партії стало зрозуміло, що найбільш ходовий жіночий розмір не 37-38, як ми думали, а 39-40. Якщо в перший раз ми намагалися привезти побільше розмірів, то тепер розширюємо асортимент. Займатися потрібно тим, в чому ти добре розбираєшся. Взуття Vegetarian Shoes я знаю давно, замовляла собі її по інтернету не раз і знаю, що веганам вона підійде. Навесні нам знову не пощастило: ви пам'ятаєте, яка була весна, її не було - після зими відразу настало літо. Але демісезонна колекція продавалася краще зимової, нас уже знали.

ПРО КЛІЄНТІВ

Веганські співтовариство досить закрите, і те, що я сама вегетаріанка, ходжу в ті ж речі, що і вони, і можу підтримати розмову, - великий плюс, клієнти стають набагато лояльніше. Постійні клієнти приносять близько 40% обороту. З регіонів вже почали приходити замовлення.

З регіонів вже почали приходити замовлення

ЗА РАХУНОК оптових ПОСТАВОК Я МОЖУ ЗРОБИТИ ТАК, ЩО ЦЯ ВЗУТТЯ
У МОЄМУ МАГАЗИНІ КОШТУВАТИМЕ ДЕШЕВШЕ, НІЖ ЯКБИ ЛЮДИНА САМ ЗАМОВЛЯВ ЇЇ ІЗ АНГЛІЇ

ЗА РАХУНОК оптових ПОСТАВОК Я МОЖУ ЗРОБИТИ ТАК, ЩО ЦЯ ВЗУТТЯ  У МОЄМУ МАГАЗИНІ КОШТУВАТИМЕ ДЕШЕВШЕ, НІЖ ЯКБИ ЛЮДИНА САМ ЗАМОВЛЯВ ЇЇ ІЗ АНГЛІЇ

ЩО ПРЕДСТАВЛЯЄ СОБОЮ БІЗНЕС

У мене два партнера, один з них працює генеральним директором компанії, у неї великий трудовий стаж за плечима і освіту МВА. Без освіти і досвіду не можна зробити свій бізнес. У нас низькомаржинального бізнес, маржа становить близько 12%, тому потрібно збільшувати обсяг продажів. У мене немає офісу, я приймаю замовлення по телефону - на сайті висить мій номер, він доступний з 10 ранку до 9 вечора. Клієнти самі забирають взуття з нашого невеликого складу на «Армі», заодно вони можуть купити ще пару-другу. Складно поки оцінити оборот, в будь-якому випадку спочатку всі виручені гроші вкладатимемо в покупку нових колекцій. Пара взуття у нас на сайті стоїть 3,5-4 тисячі рублів, якщо самому замовляти її в Англії, вийде дорожче. Поки ми замовляємо взуття тільки у компанії Vegeterian Shoes, але в майбутньому сезоні з'явиться ще кілька європейських постачальників.

ПОСТУП

Зараз ми орієнтуємося на співтовариство веганів «ВКонтакте», у нас в цій соцмережі понад 1 000 друзів і дуже низький відсоток відписувався від новин. В останніх опитуваннях, які ми проводили, щоб дізнатися, який розмір переважно носить наш покупець, брали участь близько 400 осіб - 100 з гаком хлопчиків і майже 300 дівчаток. Просування в основному йде через «ВКонтакте», трохи менше через інші соціальні мережі. Зараз ми розмістили рекламу в «Яндекс.Директ» - подивимося, як це спрацює. Ми відразу подружилися з багатьма веганські кафе, розкладаємо там листівки, рекламу, вони розповідають про нас клієнтам.

ПЕРСПЕКТИВИ

Розширюватися є куди. По-перше, ми не замикаємося тільки на взуття - ми робимо магазин етичною одягу і будемо розширювати асортимент. По-друге, ще не охоплені суміжні спільноти. Нещодавно почали приходити пропозиції з регіонів, люди хочуть стати нашими франчайзі і продавати нашу взуття у себе. Ми дали собі рік на те, щоб зрозуміти, як йдуть справи. Минуло півроку, і ми розуміємо, що, незважаючи на невдачу і деякі помилки, це справжній бізнес і ми будемо продовжувати його розвивати.

ПОРАДИ

ПОРАДИ

Скільки б досліджень і історій чужого досвіду ви не прочитали, врахувати все неможливо і вчитися доведеться на власних помилках.

Скільки б досліджень і історій чужого досвіду ви не прочитали, врахувати все неможливо і вчитися доведеться на власних помилках

Відкривати просто інтернет-магазин взуття чи одягу - шлях в нікуди, їх занадто багато, а для того щоб зробити нішевий магазин, потрібно самому дуже добре розбиратися в тому, як живуть твої клієнти, що їм потрібно. У нас є кілька конкурентів, які намагаються продавати взуття для веганів, але вони не живуть з цим і не розуміють, що потрібно спільноті. У підсумку на їх сайтах ми бачимо багато взуття зі шкірозамінника.

У підсумку на їх сайтах ми бачимо багато взуття зі шкірозамінника

Все відбувається дуже повільно, до цього потрібно бути готовим. У нас були зволікання з реєстрацією, зі створенням сайту, англійські партнери виявилися стабільними і вальяжно і не так швидко, як нам хотілося б, відповідали на листи.

У нас були зволікання з реєстрацією, зі створенням сайту, англійські партнери виявилися стабільними і вальяжно і не так швидко, як нам хотілося б, відповідали на листи

Страх, що не вийде те, що задумав, - це нормально, але не можна сприймати його занадто серйозно, потрібно продовжувати намагатися.

Страх, що не вийде те, що задумав, - це нормально, але не можна сприймати його занадто серйозно, потрібно продовжувати намагатися

Легких і швидких грошей в такому бізнесі не буде, це важливо розуміти. Але легкі і швидкі гроші - це зовсім не те, до чого потрібно прагнути.

Новости