Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

«У мене самого двоє дітей, і вони катаються на атракціонах, які у Яковлєва в кляузи»

2.05.2017

Карусельний скандал в Челнах: як опозиціонер домігся перевірки парків атракціонів за участю ФСБ

Новий сезон парків атракціонів в Челнах почався зі скандалу. Опозиціонер Сергій Яковлєв зажадав порушити кримінальну справу стосовно нового директора Риму Сафіулліна за поганий технічний стан каруселей автограду і орендну плату «в дві каси». Сафіуллін заявив, що це інтрига, а каруселі, навпаки, вперше за 15 років пройшли належний огляд. У протистоянні розбирався «БІЗНЕС Online».

2

Рим Сафіуллін вважає все викладене в листі кляузи і не виключає, що це своєрідна помста звільненого в минулому році головного інженера парку Перемоги

«АТРАКЦІОНИ СМЕРТІ ПОЧНУТЬ ГРУ в російську рулетку»

Напередодні святкування Першотравня і офіційного відкриття атракціонів в челнінськіх парках чергову гучну викриває лист під не менш гучним заголовком «Група Магдеева-Абдулліна запустила атракціони смерті» опублікував в своєму «Живому журналі» депутат міськради, керівник регіонального відділення центру по боротьбі з корупцією в органах держвлади Сергій Яковлєв.

У листі він закликає городян не водити своїх дітей в міські парки - парк Перемоги і «Комсомольський», так як всі атракціони там не тільки не готові до використання, але і небезпечні для життя. У листі, зокрема, затятий опонент міської влади описав, що до нього звернувся співробітник МУП «Парк культури та відпочинку» (його ім'я не розкривається - прим. Ред.) Та розповів, що вперше за 15 років роботи атракціони парку належним чином не обслуговувалися , а їх випробування перед початком сезону не проводилися.

«Це та робота, яку зазвичай починали робити ще в листопаді, вона велася всю зиму і весну. На сьогоднішній день жоден атракціон не готовий до використання. Співробітник сказав, що на одній з нарад головний інженер (парку на ГЕСе) ставив питання про неприпустимість використання атракціонів без випробувань, на що новий директор (Рим Сафіуллін - прим. Ред.) Сказав: "Як-небудь нехай покрутяться, гроші заробимо і тоді відремонтуємо ". На моє запитання до цього співробітника про те, яким чином буде запускатися парк без документального супроводу, той відповів, що днями приїжджає з Ярославля компанія, яка і видасть відповідні документи, питання формально буде вирішене », - пише депутат.

На моє запитання до цього співробітника про те, яким чином буде запускатися парк без документального супроводу, той відповів, що днями приїжджає з Ярославля компанія, яка і видасть відповідні документи, питання формально буде вирішене », - пише депутат

Таке визнання змусило Яковлєва, за його власними словами, в терміновому порядку звернутися в ФСБ. Не виключено, що втручання силовиків якось вплинуло на подальший хід подій. Як стверджує автор листа, 29 квітня ярославська компанія закінчила перевірку атракціонів - практично у кожного були виявлені дефекти. Свого листа Яковлєв супроводжував звітами фахівців (з їх особистими підписами, датований 26 квітня 2017 року), які проводили огляд, де вказується на несправності, які слід усунути до початку експлуатації каруселей. Десь відсутня кріплення, десь метал з'їдений корозією, десь згнили дошки. Наприклад, на одному з найулюбленіших городянами екстремальних атракціонів - «Стелла Магнетик», судячи з протоколу дефектів, в механізмі пристрої безпеки посадочних модулів гайка на штоку собачки храповика крутиться від руки, в колесі є підвищений люфт в осі, а в самій конструкції атракціону є тріщини в розтяжках між столбчатимі опорами, тріщини є і в гальмівних пластинах, в деяких місцях конструкції відсутній кріплення. Атракціон знаходиться в непрацездатному стані, роблять висновок фахівці. Однак жодне розпорядження на вечір 29 квітня виконано не було, хоча парк був запущений в роботу, розповідає Яковлєв, в тому числі і та сама дефектна «Стелла Магнетик».

Опублікований лист депутата дійсно наробило чимало галасу. Він стверджує, що тільки в перші години після публікації листа його прочитали «близько 40 тисяч небайдужих людей, передаючи його" з рук в руки "через соцмережі і месенджери, а зараз (на ранок 2 травня - прим. Ред.) Кількість переглядів наближається вже до 100 тисячам ». Користувачі WhatsApp в Челнах активно поширювали посилання на Яковлевський ЖЖ.

Депутат через лист звернувся до слідчого комітету РТ і прокуратуру з вимогою провести перевірку і зупинити роботу атракціонів. «Прошу відреагувати швидко, враховуючи, що атракціони смерті вже з ранку почнуть гру з жителями міста в російську рулетку», - закінчив послання Яковлєв.

«Прошу відреагувати швидко, враховуючи, що атракціони смерті вже з ранку почнуть гру з жителями міста в російську рулетку», - закінчив послання Яковлєв

«ЗАПЛАТИЛИ 40 РУБЛІВ, ЗНАЧИТЬ, кататися»

Після Першотравня історія мала продовження. Сьогодні Яковлєв виклав в своєму ЖЖ новий коментар з приводу роботи атракціонів. У ньому він говорить про те, що «завдяки нашому з вами небайдужості» робота атракціонів була зупинена, а з керівництвом парку працюють відповідні органи. У повідомленні опозиціонер знову закликає не водити дітей у парки до тих пір, поки у відставку не підуть головний інженер парку Перемоги і директор Сафіуллін. «Як нам з вами водити в ці парки своїх дітей, знаючи, що ними керують люди, які нас вже обдурили? При першій же "потребі" вони зроблять це знову - це аксіома, яку не треба доводити ... Ми можемо голосувати рублем і реально впливати на ситуацію. З огляду на, що виручка парку була тільки в 2015 році за сезон 75 мільйонів рублів, аргумент у нас з вами більш ніж серйозний », - емоційно заявив Яковлєв, висловивши при цьому готовність особисто взяти участь в інспекції парку і доповісти всім про реальну ситуацію.

У другому своєму посланні Яковлєв стверджує, що наочний доказ поганий технічний стан каруселей вже є. «Ось що сталося вчора, 1 травня на неостановленное атракціоні" дитячі американські гірки "- гусінь вийшла з ладу прямо під час катання діточок. Повірте, дивом ніхто не постраждав. Один зі свідків зробив відео і виклав. Дивіться, ми і наші діти для цієї організованої групи папір. І це наочний приклад, як маючи попередження і резонанс, вони роблять по своєму », - заявив депутат (орфографія і пунктуація автора збережені - прим. Ред.). В якості підтвердження порушник спокою виклав посилання на відео в соцмережі «ВКонтакте», яке, втім, через деякий час вже було недоступно. Правда, на просторах соцмережі воно все ж залишилося. На ньому видно, як працівники парку намагаються вручну рухати склад з маленьких візків, в яких сидять дітлахи. В цей час жіночий голос за кадром каже: «Раз-два - взяли. Заплатили 40 рублів, значить, як хочете, так і катайте ». Слідом за відео в челнінськіх групах з'явилися й інші повідомлення від батьків, чиї діти, мабуть, виявилися в той день на атракціоні.

У розмові з кореспондентом «БІЗНЕС Online» Яковлєв пояснив, що «гусениця» зупинилася разом з дітьми, яких батьки змушені були вивуджувати з вагончиків власними силами. Після цього інциденту співробітники парку нібито забороняють проводити фото- і відеозйомку дітей на атракціонах. Крім того, депутат розповів, що деякі атракціони комісія взагалі визнала неремонтоздатність. Зокрема, карусель «Сюрприз» з парку на ГЕСе експерти відправили в утиль. В цілому ж тільки по атракціонів в парку Перемоги було виписано 40 приписів.

Кляузи, ПОМСТА АБО «ТУФТА»?

У день виходу першого листа директор МУП «Парк культури і відпочинку» Сафіуллін, до якого за роз'ясненнями звернувся «БІЗНЕС Online», повідомив, що вважає все викладене кляузи і не виключає, що це своєрідна помста звільненого в минулому році головного інженера парку Перемоги. Господар атракціонів пояснив, що як раз-таки в цьому році каруселі в парках проходили огляд, а до цього «була туфта» - кілька років поспіль проводила перевірку іжевська компанія «Калібр», у якій в переліку послуг взагалі не було атракціонної діяльності. Назва ж ярославської компанії Сафіуллін згадав не відразу - лише через два дні після розмови з'ясувалося, що мова йде про ТОВ «Аттракціонстандарт».

«Раніше формально атракціони приймала іжевська компанія. Тому з'ясувалося, що стан атракціонів було подзапущенное. Ми провели перевірку і, відповідно до висновку, усунули ті недоліки, за якими були виписані приписи, після цього атракціони запустили в експлуатацію. Ті каруселі, де приписи не виконані, в експлуатацію поки не запущені - це "Веселі гірки", "Орбіта", "Вальс", "Стелла Магнетик" і "Зубр". У міру усунення зауважень будуть підписуватися акти, вони теж запрацюють. Я головою відповідаю за ці атракціони. І піднімати шум з-за того, що сталося щось страшне ... Навпаки, страшного не сталося, і ми добиваємося, щоб все було зроблено правильно. Атракціони Ростехнадзору непідконтрольні. Ярославська компанія акредитована проводити подібні випробування. Я дітей на несправні атракціони ніколи б не пустив. У мене самого двоє дітей, і вони сьогодні катаються на тих атракціонах, які у Яковлєва в його кляузи вважаються несправними », - прокоментував директор парку, під кінець повідомивши, що представники ФСБ дійсно в день приймання атракціонів дивилися документи і ліцензії.

Сьогодні Сафіуллін був ще більш балакучий і дав коментар для всіх ЗМІ вже безпосередньо на місці дії, тобто в парку.

«За існуючим регламентом всі атракціони діляться на ті, які можуть представляти будь-яку небезпеку для відвідувачів, і ті, які найменш небезпечні. У кожного з них є паспорт, в якому завод-виготовлювач вказує, через який період має проводитися техосвідетельствованіе. Це може бути і п'ять років, і три роки, і один рік, - розповідав директор Мупа. - Виходячи з цього, ми повинні у ліцензованій організації замовляти послуги з огляду цих атракціонів. Цього року вийшло так, що в парку Перемоги у нас повинно було пройти огляд 10 атракціонів, а на ГЕСе - 6 атракціонів. 26-го числа, після того як отримав на руки Техзаключеніе експертної організації, я своїм наказом заборонив експлуатацію всіх 16 атракціонів. І зазначені атракціонів не експлуатувалися ні до 26 квітня, ні після. Ми на них людей не катали, - підкреслив директор Мупа. - Програма максимум у нас - до 9 травня всі зауваження усунути, акти отримати і ввести залишилися атракціони в експлуатацію ».

За його словами, на сьогоднішній день на трьох з 10 атракціонів у парку Перемоги зауваження вже усунені, вони введені в експлуатацію. Йдеться про атракціони «Лебеді», «Вітерець» та «Хіп-хоп». На інших ведуться роботи по усуненню. Кореспондент «БІЗНЕС Online» дійсно міг переконатися, що на самому екстремальному з наявних в парку атракціонів - «Стеллі Магнетик» - два слюсаря якраз займалися усуненням виявлених неполадок.

Що стосується атракціонів, розташованих у парку «Комсомольський», то вже до 30 квітня, за словами Сафіулліна, на чотирьох з шести приписи техревізоров були усунені. Вони вже працюють. П'ятий атракціон під назвою «Вітерець» зараз знаходиться в роботі, а ось «Сюрприз» доведеться списати. Експертна організація не продовжила терміну його експлуатації через крайню зношеність.

«Я зараз готую документи для списання цього атракціону», - розповів директор Мупа, додавши, що такі атракціони в країні вже не випускаються і на його місце прийде ставити якийсь інший. Те, що подальша експлуатація «Сюрпризу» не дозволена, за словами Сафіулліна, може говорити тільки про те, що була обрана «правильна експертна контора».

«З приводу того, що атракціон буде закритий, напевно, я повинен турбуватися - гроші якісь загубляться. Але в частині того, що я біди уникнув, що нічого поганого не сталося, я тільки радий. Це означає, що я запросив правильну контору, - заявив він. - Після перевірки вони відразу сказали: "Ми продовжувати експлуатацію" Сюрпризу "не будемо". Адже вони теж несуть повну відповідальність за свої рішення. І ніхто не хоче в тюрму сідати через це ».

При цьому він розповів, що починаючи з нинішнього року вимоги до атестаційних фірмам посилені. І хоча ліцензія їм видається безстроково, щороку вони повинні її підтверджувати. А що стосується посилення правил огляду, то з нинішнього року всі без винятку атракціони повинні проходити її щорічно.

У муніципалітеті заяву Яковлєва про зупинку каруселей «завдяки небайдужості» спростовують. «Зупинок атракціонів з дня їх запуску не було, - повідомив" БІЗНЕС Online "керівник виконкому Рінат Абдуллін. - Жоден об'єкт і не запускається без акту. Частина атракціонів часто не працює на початку сезону - діють тільки допущені. Це звичайна практика. Сьогодні наші фахівці перевірили допуски, видані експертною організацією, йде перевірка і фінансової звітності. У нас немає питань до директора парків. Він досвідчений керівник, пройшов велику школу. Крім того, експлуатація будь-яких об'єктів контролюється, навіть снігова гірка взимку здається за актом, тим більше атракціони - технічно складні конструкції.

Фінансова перевірка не закінчена, але подвійна каса - це малоймовірно. Директор адже відзвітував, що виручка виросла в десятки разів. Управління культури досить його роботою - він хороший господарник ».

ЗАКРИТЕ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ І ОРЕНДА У ДВІ КАСИ

Нагадаємо, що Сафіуллін очолив Челнінскіе парки рік тому після минулого Расима Мухаметзянова. Тому Яковлєв в листі і називає нового директора ставлеником мера Човнів Наиля Магдеева і сіті-менджера Ріната Абдулліна, до яких депутат вже давно відчуває особисту неприязнь. Раніше Сафіуллін був заступником гендиректора по експлуатації в МУП «Метроелектротранс» в Казані. До цього він кілька років обіймав посаду заступника керівника виконкому Єлабуга. У 2011 році по відношенню до чиновника було порушено кримінальну справу за підозрою в шахрайстві з бюджетними коштами, а також у перевищенні посадових повноважень. Слідство вважало, що з його допомогою інший чиновник виконкому незаконно нарахував собі премію в розмірі 200 тис. Рублів. Втім, пізніше справу припинили, а всі звинувачення зняли. Відзначимо також, що Рим є братом Ілсура Сафіулліна - депутата Держради РТ, гендиректора ГУП «Національна торгова марка РТ».

До слова, Яковлєв в першому листі, знову ж таки з посиланням на свого інформатора в парку культури, пише, що з приходом Сафіулліна виручка від орендарів в основній своїй масі йшла повз каси через адміністратора до директора. «Директор в минулому році запросив по черзі до себе орендарів і кожному оголосив, що тепер тільки малу частину орендної плати вони будуть проводити офіційно, іншу частину передаватимуть неврахованими грошима», - розповідає опозиціонер.

У відповідь на прохання кореспондента «БІЗНЕС Online» прокоментувати прозвучали гучні звинувачення в тому, що орендарі в парку працюють в дві каси, Сафіуллін категорично відкинув їх. «Я вам одну цифру тільки приведу для порівняння. У нас є договори про проведення спільних заходів, у нас немає орендарів, я не здаю їм в оренду або в суборенду ніяку землю. Я проводжу спільні заходи. У 2015 році, до мого приходу в МУП на посаду директора, парком з торгових точок на проведенні спільних заходів було зароблено 26 тисяч рублів, а в 2016 році, коли я сюди прийшов, було зароблено 365 тисяч рублів. Різниця, я думаю, є. В цьому році ця сума буде ще вище, тому що збільшується кількість фірм, з якими ми будемо проводити спільні заходи ».

Для більшої переконливості Сафіуллін заявив, що в парку функціонує система відеоспостереження, всі матеріали зберігаються протягом місяця і можна при бажанні прийти і все отсмотреть: «Чи заходив я до когось, чи брав якісь гроші чи ні ...» І крім усього іншого, у всіх орендарів адже є договори, де прописана сума до сплати. Сьогодні, за його словами, в парк якраз заявилися співробітники управління фінансів мерії, які почали контролювати договори і перевіряти наявність коштів, що надійшли по касі. «Вони будуть зараз перевіряти і через якийсь час дадуть свій висновок. Але я готовий заприсягтися, що тут ніяких порушень немає. Навіщо мені, що працює тут перший рік, своє ім'я дискредитувати? »- сказав Сафіуллін.

»- сказав Сафіуллін

«СЕЙЧАС ФІРМ СТАЛО БАГАТО. ЧИМ БІЛЬШЕ ПЛАТИШ, ТИМ КРАЩЕ РЕЗУЛЬТАТ »

Расим Мухаметзянов, Колишній директор парку атракціонів, которого Сафіуллін Фактично обвинили у недостатній Перевірці техстану атракціонів, відразу відкінув всі підозрі и сообщил, что особисто з Яковлєвім ні про что НЕ розмовляю. «Що за Ярославську компанію привів Рим Сафіуллін, я теж не знаю, в перший раз чую, але іжевський" Калібр "перевіряв атракціони не тільки при мені - цю організацію приваблювала і попередній директор, Маргарита Миколаївна Дієва, - пояснив екс-директор. - "Калібр" тоді по-іншому називався, але ця компанія була спочатку створена при кафедрі опору матеріалів в Іжевському державному технологічному університеті. Вони проводили дослідження атракціонної техніки мало не по всьому Поволжя - багато у них замовляли. Це зараз фірм стало багато - підмосковні, ярославські, краснодарські ... Як їх порівняти? Чим більше платиш, тим краще результат. Напевно, якщо ленінградську виїзну лабораторію запросити, це буде коштувати в 5-6 разів дорожче, хоча виїзне обладнання у них те ж саме, що і в Іжевську. А у "Калібру" цінник середній - за перевірку старого колеса огляду, наприклад, ми їм платили близько 14 тисяч рублів, і по лінії Держтехнагляду всі свідчення підшиті. Вони використовували лабораторні методи неруйнівного контролю; проводили ультрафіолетові дослідження; перевіряли обладнання на тріщини, на знос матеріалів, щоб допустимі норми по товщині були дотримані; візуально оглядали. Щорічно ми проводили виміри опору контурів ізоляції - це вже силами місцевих компаній. Сьогодні мені все це вже нецікаво, я отгорел. Рік тому я пішов з посади гідно, результати були непоганими, рейтинг - високим ».

Відзначимо, що серед замовників інженерного консультаційного центру «Калібр» фігурують не тільки парки атракціонів - послугами їх лабораторії користуються такі гіганти промисловості, як ВАТ «Мечел», ВАТ «Роснефть», ВАТ «Буммаш» та ін. Директор ІКЦ «Калібр» Сергій Шилов сьогодні, на жаль, виявився поза зоною доступу до бездротової мережі. Зате «БІЗНЕС Online» вдалося зв'язатися з директором ТОВ «Аттракціонстандарт» Володимиром Зав'яловим. Зауважимо, що одночасно Зав'ялов є власником ТОВ «Співдружність акторів р Ярославля».

За його словами, огляд атракціонів завершено повністю, хоча їх стан залишає бажати кращого. «Ми все перевірили і акти видали, все як годиться, - повідомив Зав'ялов. - Два атракціону ми запропонували списати - "Вихор" та "Сюрприз". Вони не повинні бути в експлуатації вже кілька років. Як мінімум два роки тому їх вже треба було вимикати. Є й дрібні, але виправні недоліки - найближчим часом все поправлять. Сьогоднішнього директору досить важко починати, у нього складна ситуація. Він молодий хлопець, працював в іншій сфері, ще не в усьому розбирається. Але все буде в порядку, хвилюватися нема про що ».

За словами Зав'ялова, його компанія займається в основному атестацією атракціонів в міських парках, другий напрямок - ремонт і експертиза сценічного обладнання. Його замовниками є, наприклад, нижегородський парк атракціонів, практично всі парки Московської області. Перед нинішнім сезоном фахівці «Аттракціонстандарта» крім Човнів проїхали через Курган і Альмет'євськ. «Альметьєвський парк в прекрасному стані, без вад», - попутно відзначив Зав'ялов. У порівнянні з «Калібром» і його замовниками рівня «Роснефти» ярославська компанія виглядає простіше, однак, як повідомив «БІЗНЕС Online» директор ТОВ «Аттракціонстандарт», він сам 15 років відпрацював директором парку в Ярославлі і механіку цього бізнесу знає як свої п'ять пальців . Директор додав, що сьогодні і його організацію перевіряє комісія з Москви.

Нагадаємо, що до складу МУП «Парк культури та відпочинку», заснованого в 1972 році, входить два парки загальною площею 11 га, розташованих в Автозаводському та Комсомольському районах міста. На двох майданчиках розташовано 72 атракціону. Щорічно парк атракціонів відвідують від 1 до 1,5 млн. Чоловік. Майданчик в парку «Комсомольський» закладена в травні 1972 року на території лісопосадки в селищі Гидростроителей, займає площу понад 4 га, на її території працює 27 атракціонів. Майданчик в парку «Перемога» в Автозаводському районі створена в 1980 році і користується більшою популярністю, займає площу понад 7 га, на її території працює 45 атракціонів.

Парковий комплекс входить в десятку кращих парків Росії, є неодноразовим переможцем всеросійського огляду-конкурсу «Кришталеве колесо» в Сочі (в 2003 і 2005 роках, в 2012-му - двічі). У 2006 році йому присвоєно звання «Кращий заклад культури» Набережних Човнів, в 2008 і 2014 роках - «Краща територія з благоустрою та озеленення».

Зазвичай сезон в парках починається 1 травня, проте, якщо погода дозволяє, атракціони в роботу запускають раніше. У цьому році 27 квітня їх вже відкрили для експлуатації.

«Як нам з вами водити в ці парки своїх дітей, знаючи, що ними керують люди, які нас вже обдурили?
Кляузи, ПОМСТА АБО «ТУФТА»?
Навіщо мені, що працює тут перший рік, своє ім'я дискредитувати?
Як їх порівняти?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно