Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

ТОП-21 професій майбутнього | Блог Лабораторії Касперського

 1. 01. Інженер-конструктор ДНК
 2. 02. Фабрикант людських органів
 3. 03. Марсіанські колоністи
 4. 04. Стюарди та стюардеси на космічних кораблях
 5. 05. Інженер з міжпланетної зв'язку
 6. 06. Колоністи - хранителі порядку
 7. 07. Космічні шахтарі
 8. 08. Жителі плавучих міст
 9. 09. Розробники двигунів, що працюють на сонячній енергії
 10. 10. Програмісти і розробники допоміжної інфраструктури для безпілотних авто
 11. 11. Розробник систем безпеки для критичної інфраструктури і індустріальних систем
 12. 12. Експерти з обробки та аналізу даних
 13. 13. кіберполіцейських, контролюючі розвиток штучного інтелекту
 14. 14. Штурмовики-кіберсолдат віртуального світу
 15. 15. Поліцейські з фільму «Особлива думка»
 16. 16. Архітектори віртуального простору
 17. 17. Професійні кібератлети доповненої реальності
 18. 18. Розробники цифрового будинку
 19. 19. Фахівці з талантам
 20. 20. Фахівці з цифрової генеалогії
 21. 21. Власники готелів для тих, хто хоче зануритися в минуле

Рік тому я вирішив вживити собі в руку биочип. Тоді почався мій наймасштабніший експеримент, в якому «піддослідним кроликом» були мої власні розум і тіло. Його мета - зрозуміти, як будуть жити підключені люди майбутнього, а також заздалегідь розібратися, що може піти не так і як ці проблеми можна вирішити. Я став записувати результати досліджень і публікувати їх в цьому блозі. Так з'явився # BionicManDiary .

Зараз ви читаєте восьму запис в моєму щоденнику: в цей раз я хочу розповісти вам про те, які професії зараз тільки формуються, але вже завтра стануть одними з найбільш затребуваних на планеті Земля.

Зараз ви читаєте восьму запис в моєму щоденнику: в цей раз я хочу розповісти вам про те, які професії зараз тільки формуються, але вже завтра стануть одними з найбільш затребуваних на планеті Земля

01. Інженер-конструктор ДНК

Ця професія, строго кажучи, вже існує - людина, яка вивчає наслідки зміни людської ДНК. Людське тіло - це конструктор, початкові «цеглинки» якого строго визначені в момент зачаття. Грубо кажучи, людина з вродженим дефектом легких (на генетичному рівні) не має жодних шансів стати чемпіоном професійного марафону. Цей розклад не дає спокою людям багато років.

Зараз фахівці намагаються вирішити цю проблему за допомогою ДНК. У 1 грамі ДНК міститься 700 терабайт інформації - з цим набором можна експериментувати майже нескінченно. Для порівняння: для того щоб перебрати пароль всього з 16 символів, сучасного комп'ютера буде потрібно 10 тисяч століть . Уявіть, скільки потрібно часу для розшифровки терабайт інформації. У самому недалекому майбутньому люди, що професійно займаються будівництвом ідеальних комбінацій ДНК для різнобічних завдань, будуть дуже затребувані.

02. Фабрикант людських органів

На даний момент в лабораторних умовах можна виростити 11 частин тіла людини . На 3D-принтерах сьогодні друкують навіть частини ракет , Не кажучи вже про людські імплантатах. Абсолютно логічно припустити, що дані процеси стануть масовими в найближчі три - п'ять років. З'явиться нова професія «фермер-заводчик людських органів» - людина, яка професійно вирощує (і / або друкує) частини тіла і органи для подальшого продажу медичним установам і дослідницьким лабораторіям.

03. Марсіанські колоністи

Ілон Маск дуже серйозно налаштований на колонізацію Марса. На 2018 рік (Так, так, ваша здогадка вірна - це рік Собаки за східним календарем, і він зовсім поруч!) Запланована перша експедиція на Марс. Багато колоністи полетять, що називається, «в один кінець» - жити і померти на іншій планеті.

Багато колоністи полетять, що називається, «в один кінець» - жити і померти на іншій планеті

04. Стюарди та стюардеси на космічних кораблях

Як я вже сказав, у 2018 році Маск планує висадити людину на Червоній планеті. Квиток коштуватиме до $ 500 тисяч (З нетерпінням чекаємо появи програми Mars SpaceMiles). Подібний цінник дозволить створити на планеті повноцінну колонію на самозабезпеченні, так як відправка кількох мільйонів колоністів для розігріву атмосфери (терраформирования) стане цілком виправданою з економічної точки зору.

Космічний транспорт буде літати регулярно. В екіпаж обов'язково увійдуть професіонали, що стежать за комфортом пасажирів. Вони будуть прекрасно підготовлені, знайомі з технікою безпеки, роботою основних агрегатів космічного корабля, його екосистеми та інфраструктури. Це будуть хороші психологи і, якщо відбір довірять Річарду Бренсону , - красені і красуні, готові до зйомки в Playboy / Playgirl.

Вам майже 40, ви хочете змінити своє життя і почати працювати в космосі? На жаль, ми з вами вже запізнилися, доведеться нам вирішувати проблеми Землі на Землі. Але у сучасних дітей вперше за 4 млрд років з'явився реальний шанс працювати в космосі full time.

05. Інженер з міжпланетної зв'язку

Від 3 до 22 хвилин: ось проблема, яку потрібно буде вирішити в найближчому майбутньому. Саме стільки - в залежності від поточного відстані між планетами - летить сигнал від Землі до Марса. І означає це приблизно наступне: колоніст, який відкрив Google на Марсі, чекатиме в середньому півгодини - поки запит піде на Землю і відповідь у вигляді сторінки з результатами пошуку повернеться назад на Марс. І так кожен раз.

Іншими словами, Інтернет в поточному вигляді не пристосований для використання цивілізацією, що живе на двох і більше планетах. Це завдання вимагає вирішення в найближчому майбутньому. Виникне нова професія, цілий профіль фахівців, що займаються розробкою фундаментальної архітектури глобальної комунікаційної мережі і правил її роботи.

Наприклад, саме ці фахівці можуть вирішити, що на Марс треба відправити «дамп» всього найнеобхіднішого з Інтернету для створення локальної версії, яка буде розвиватися автономно від земної і обмінюватися з рідною планетою тільки найважливішим. Цікаво, як швидко на Марсі з'явиться порно власного виробництва, викладене на марсіанські торренти?

06. Колоністи - хранителі порядку

На початковому етапі поліцейські і військові структури на Марсі будуть не потрібні. Але як тільки колонія досягне критичної чисельності - скажімо, 100 чоловік і більше, - на Червоній планеті з'являться свої «шерифи», що стежать за порядком. Коли колонія стане багатомільйонної, вона рано чи пізно захоче незалежності і суверенітету. Для цього їй потрібні власні збройні сили. Власне, я бачу той же сценарій, що стався у Великобританії і США, - врешті-решт Марс і Земля будуть жити дружно, але до того їм доведеться з'ясувати відносини.

Власне, я бачу той же сценарій, що стався у Великобританії і США, - врешті-решт Марс і Земля будуть жити дружно, але до того їм доведеться з'ясувати відносини

07. Космічні шахтарі

За даними НАСА, в астероидном поясі неподалік від Землі бовтається, за різними оцінками, від 1,1 млн до 1,9 млн великих астероїдів і кілька мільйонів дрібних. Багато з них містять корисні копалини і навіть воду. Щоб ви уявляли собі масштаб - в космосі прямо зараз парять величезні шматки золота, платини, урану, плутонію, цинку і багатьох інших елементів з таблиці Менделєєва. Причому один такий камінець із золота може бути порівнянний з усім золотовалютним запасом всіх країн світу за весь час існування Землі. У цих умовах інтерес до буріння астероїдів виглядає цілком закономірно. До 2025 року такі проекти можуть стати абсолютно реальними .

Зрозуміло, більша частина робіт буде автоматизована. Але повністю відмовитися від участі людини навряд чи вдасться - з економічної точки зору вигідно мати невеликі перевалочно-розвантажувальні бази прямо в космосі для оптимізації логістики.

Приблизно так працює рибальська індустрія: в океані плавають повноцінні заводи з переробки і пакування продукції, на яких живуть і працюють цілі сім'ї. У зовсім недалекому майбутньому можна буде скуштувати романтики по всьому забралу скафандра - підняти великий палець догори і полетіти автостопом в район Сатурна, добувати безцінні мінерали для добрих і безкорисливих транснаціональних конгломератів на зразок Weyland-Yutani .

08. Жителі плавучих міст

Колонізувати можна не тільки далекі планети. Наша власна Земля досліджена і використана далеко не повністю. Не так давно я натрапив на один цікавий проект - прототип плавучого міста, по суті своїй чудо інженерної думки, втілене в формі дрейфуючого в океані хмарочоса на повному забезпеченні від поновлюваних джерел енергії. Насправді таких проектів близько десятка . Я абсолютно впевнений, що такі колонії з'являться в найближчому майбутньому.

09. Розробники двигунів, що працюють на сонячній енергії

Нафтові компанії помруть. Так само, як вмирають тютюнові. Я щиро підтримую Ілона Маска в його кампанії зі зміни мислення людей, які не здатні злетіти над проблемою і подивитися на картину в цілому: ми спалюємо вуглеводні і вбиваємо планету, в той час як поруч ширяє Сонце, чия енергія безкоштовна і вічна (для більшості живуть ). Tesla Motors довела, що автомобільна інфраструктура без бензину - реальність. Найближчим часом зросте попит на інженерів, фізиків і розробників двигунів нового типу.

Ці двигуни будуть працювати від поновлюваних джерел енергії: сонця, вітру, термоядерного синтезу і інших видів «палива», в тому числі ще не винайдених як клас. Якщо подумує про кар'єру інженера - зараз якраз чудовий час, попит активно формується. наприклад, HyperLoop вже відкрив набір .

10. Програмісти і розробники допоміжної інфраструктури для безпілотних авто

безпілотні машини анонсували практично всі великі автоконцерни. Тобто питання не «бути чи не бути?» - питання тільки «коли?». Але зробити такий автомобіль - це півсправи. Потрібно ще створити для нього відповідну інфраструктуру: розумні парковки, які через мережу повідомляють про наявність вільних місць, розумні заправки, самостійно «запрошують» електрокари на підзарядку, розумні дороги і багато іншого.

Інфраструктура міста: його громадський транспорт, системи харчування, постачання, безпеки - все це повинно ідеально поєднуватися з безпілотниками будь-якого роду. Тому попит на фахівців даного профілю буде рости: вдосконалення інфраструктури і екосистеми (будь-який) - це не стан, а нескінченний процес.

11. Розробник систем безпеки для критичної інфраструктури і індустріальних систем

Як ви думаєте, чи повинні ядерна електростанція або розумне місто працювати на Windows або якийсь інший користувальницької ОС? Нам здається, що ні в якому разі. Для користувача ймовірність злому в 0,001% цілком прийнятна. До речі, цей показник можна досягти, тільки якщо використовувати краще ПО для захисту. Але ймовірність ядерного теракту, влаштованого за допомогою хакерів, неприйнятна ні в якому відношенні.

У 1961 році над територією Північної Кароліни, США, мало не вибухнула ядерна бомба потужністю в 260 разів більше, ніж в Хіросімі. І це не жарт . У 1961-му нас врятувало диво. Практично всі або вже все управляється комп'ютером - чи так буде в осяжному майбутньому. Тому потрібно переконатися, що як мінімум до таких важливих речей, як стратегічні озброєння, водопостачання, електростанції і інша інфраструктура, хакери не доберуться.

Наша мета як людства - в найкоротший час перевести всі об'єкти критичної інфраструктури на захищені операційні системи, що виключають будь-яку можливість збою або злому. такі рішення є . А ось фахівці з впровадження знадобляться прямо ... сьогодні.

12. Експерти з обробки та аналізу даних

До винаходу мікроскопа у 1590 році люди навіть не підозрювали, що навколо них живуть бактерії. Тому в ті часи так часто пояснювали словом «магія» найрізноманітніші події на зразок діареї після поїдання немитого яблука. Мікроскоп відкрив нам очі на світ, який існував паралельно з нами мільйони років. Те ж саме відбувається зараз з даними.

Так само як ми колись побачили бактерії, зараз ми відкрили світ великих даних. У них входить інформація про те, що ми їмо, як часто, як багато бігаємо, що купуємо, скільки їздимо, де виникають пробки і так далі. Народилася нова професія - вчений по ракетам даними - людина, яка вміє працювати з масивами даних і програмувати логіку видачі та відображення для отримання конкретних відповідей на конкретні запитання. Наприклад, скільки часу в середньому займає у людини прочитання блог-поста на кшталт цього.

13. кіберполіцейських, контролюючі розвиток штучного інтелекту

Немає єдиної думки з приводу того, що принесе нам виникнення штучного інтелекту. Більшість вчених погоджуються, що він таїть величезну загрозу, але дослідження тривають. Мені здається, що штучний інтелект небезпечний і сам по собі таїть величезну загрозу з дуже простої причини. Людині для еволюції потрібні сотні тисяч років, а штучний інтелект, здатний до самовдосконалення і створення власного коду та інфраструктури, витратить на це частки секунди.

Грубо кажучи, інтелектуальний прогрес AI від хробака до Стівена Хокінга займе пару секунд. А ще через пару секунд Хокінг буде для нього хробаком. У цих умовах ми, як біологічний вид, будемо потрібні штучного інтелекту тільки в тому випадку, якщо він побачить в нас цінність для своєї екосистеми. А ми, об'єктивно, не надто потрібні хоча б тому, що ми наділені правом приймати рішення і натискати на червону кнопку, що відключає AI.

Тому в найближчі роки на світ з'явиться новий тип поліції, що складається не з людей з автоматами, а з простих хлопців в джинсах і футболках з захмарними IQ. Завданням цих розумників буде контроль над AI і утримання його архітектури і вектора розвитку в безпечних для еволюції людини межах. Так буде як мінімум до досягнення епохи сингулярності, коли органічні форми життя зможуть злитися з штучними в нову форму. Homo Cyberneticus.

14. Штурмовики-кіберсолдат віртуального світу

Навряд чи людство чекає велика кровопролитна війна. Причин дві. По-перше, найближчим часом нам буде потрібно величезна кількість нових колоністів для відправки на Марс, супутники Юпітера і Сатурна, видобутку мінералів в поясі астероїдів і так далі. Кожна людина в прямому сенсі стане на вагу золота. По-друге, якщо почати третю світову, людство напевно скотиться назад до динозаврів, а цього дуже не хочеться: зникнуть бекон, трюфельні цукерки, аргентинський стейк і шираз з Австралії.

Але війна проте йде - просто в кіберпросторі. Попит на Антихакер великий як ніколи. Можна прямо сьогодні записатися на співбесіду в «Лабораторію Касперського» і отримати роботу (якщо у вас правильний набір навичок). Попит величезний - армія борців з кіберзлочинністю недоукомплектована. Тому всі діти, які сьогодні роблять успіхи в математиці, фізиці, програмуванні, логіці та інших точних науках, мають всі шанси змінити світ. У прямому сенсі - ніяких метафор.

15. Поліцейські з фільму «Особлива думка»

Збираючи дані про все і про всіх, ми випускаємо джина з пляшки - він всемогутній, але результат залежить від того, хто тре лампу. Звичайно, великі дані дозволяють істотно оптимізувати і поліпшити якість життя: скасувати пробки, збільшити тривалість життя, знизити кількість інцидентів на дорозі і так далі. По суті, біг дата - це високоточний інструмент передбачення майбутнього.

Ви ніколи не замислювалися, як навігатор від Гугл визначає, чекати нам пробок на такій-то вулиці чи ні? У компанії немає доступу до дорожніх камер, але замість них у Гугла є мільйони смартфонів, які відправляють йому дані в реальному часі. Так Гугл розуміє, що з високим ступенем ймовірності на вулиці N о 5 годині вечора буде пробка, просто тому, що вона майже завжди утворюється там в цей час.

Побічний ефект ... Уявіть, що хтось пару десятків років збирає петабайт даних про мільярди людей - їх поведінці, звичках і так далі (до речі, в цьому немає нічого фантастичного - це вже реальність). Дані можна буде вибудувати в певні патерни і, грубо кажучи, почати передбачати, що в такому-то віці така-то послідовність дій з високим ступенем ймовірності позначає, що людина задумала вбивство.

Неминуче виникне бажання такі вбивства запобігати до їх здійснення. Чи збережеться в цих умовах право людини на свободу вибору до останнього моменту? Або бажання запобігти злочинові переважить? У другому випадку обов'язково з'являться спеціальні люди, які займуться розслідуванням ще не скоєних злочинів.

16. Архітектори віртуального простору

В цьому році почалися продажі шоломів віртуальної реальності, що дозволяють повноцінно обманювати мозок людини. Гряде бум цієї індустрії, піонерами якій, зрозуміло, будуть порно і комп'ютерні ігри. Але за насиченням первісних потреб основою цільової аудиторії настане ера системного розвитку віртуального простору, можливо - віртуальних версій країн і континентів.

Але за насиченням первісних потреб основою цільової аудиторії настане ера системного розвитку віртуального простору, можливо - віртуальних версій країн і континентів

Для того щоб в віртуальності хотілося жити, вона не повинна будуватися з однакових блоків і цегли - панельні будинки ніколи не будуть такими привабливими, як унікальні архітектурні споруди. Віртуальність дозволить талановитим архітекторам «порвати» всесвіт і втілити в віртуальному світі найсміливіші проекти, в тому числі порушують фізику реального простору. Попит на таких фахівців буде величезним, так як багато людей і компанії захочуть мати яскраву, індивідуальну «візитну картку» в просторі, насиченому однотипними віртуальними ботами і шаблонами.

17. Професійні кібератлети доповненої реальності

Кіберспорт - це багатомільярдні індустрія в одній тільки Південній Кореї, а в світовому масштабі вона ще більше. Ця галузь зростає семимильними кроками, причому швидкість адаптації нових технологій вражає. Згадайте, дрони з'явилися всього кілька років тому, і ось вже в цьому році була створена професійна ліга з цілком конкретними призами в доларах США.

Настала епоха, в якові людина может професійно играть в ігри и Забезпечувати себе и сім'ю: пару років тому призовий фонд тієї ж DOTA Склаві более $ 6 млн . З РОЗВИТКУ технологій доповненої реальності гри станут ще більш видовищних и актівніше. Я думаю, скоро з'явиться новий тип спорту, Який поєднує реальність и Віртуальні текстури. Грубо кажучи, в недалекому майбутньому ми напевно побачимо арени, на яких зовсім реальні люди будуть бігати по реальному приміщенню в шоломах віртуальної реальності, відстрілюючи один одного, ворогів і долаючи смуги перешкод. І на це буде дуже круто подивитися.

18. Розробники цифрового будинку

Концепція цифрового будинку з'явилася не вчора - двері, які відкриваються самі, стіни, що перетворюються в телевізори, дзеркала у ванній з вбудованою селф-камерою, розумні холодильники ... Все це буде працювати на відмінно, тільки якщо хтось талановито спроектує екосистему під конкретне приміщення, потреби і звички власника, кількість і вік членів сім'ї і так далі. Розробка таких систем, робота над алгоритмами і призначеними для користувача сценаріями - це навіть не робота, це мистецтво. Робочі місця для тих, хто здатний все це реалізувати, з'являються вже зараз.

19. Фахівці з талантам

7,4 млрд чоловік - це дуже багато. Всі люди хочуть їсти, але далеко не всі хочуть працювати. Що страшніше - не всі можуть працювати, так як кожен з нас one-of-a-kind - має свої унікальні таланти і не дуже-то великий шанс їх розкрити. Традиційні системи навчання неефективні, особливо з точки зору ефективного і масового пошуку талантів. Багато великих компаній на кшталт Google і «Лабораторії Касперського» вже навіть диплом вишу не завжди запитують при наймі кандидатів - основна увага приділяється саме здібностям і мотивації кандидата, а не «корочок» і формальним регалій.

У найближчі 15-20 років з'явиться нова професія ніби геологічного розвідника, тільки шукати ці фахівці будуть не корисні копалини, а талановитих людей. Вони будуть копатися в мільйонах і мільярдах соціальних мереж, профілів і баз даних, за певними ознаками виявляти схеми поведінки, характерні для талановитих людей, і ознаки прояву таланту на ранніх стадіях. Виявивши кандидата, рекрутери будуть запускати інструменти вербування, чіпляють людей «за живе» - наприклад, за найбільш цікаві їм види діяльності (гроші будуть пропонувати всі роботодавці, так що навряд чи вони будуть головним мотиватором).

20. Фахівці з цифрової генеалогії

Залишаючи цей світ, ми завжди залишаємо своїм нащадкам якийсь спадщина - книги, фотографії, мемуари, старі платівки. Зараз з'являється новий вид спадщини - цифрове: ми ось-ось почнемо передавати дітям і онукам ключі від хмарних сховищ з усіма нашими файлами або дані облікового запису в Facebook і Instagram. Не дивуйтеся: соціальні мережі зберігають більше інформації про людину, ніж він сам в силах запам'ятати, і ця інформація має цінність для майбутніх поколінь. На жаль, ми, люди, вкрай ліниві і неосвічені: будь-яке завдання, яка вимагає серйозного занурення, часу і сил, вводить нас в стан тане на сонці жуйки, текучої та абсолютно безвольною.

Дослідження чиєїсь пам'яті і копання в ній - саме таке завдання. В майбутньому ми почнемо платити гроші за те, щоб хтось професійно будував родинне дерево даних, або, наприклад, швидко покопався в пам'яті всіх дідусів, бабусь і прапрапрадедушек і знайшов відповідь на потрібне питання, чи просто показав цікаву добірку на тему «хто в моєму роду за останню тисячу років любив кататися на конях ». Сам пошук буде автоматизовано, але, оскільки Google, Facebook і інші сервіси даними не обмінюються, єдиного вікна пошуку, швидше за все, не буде (слава конкуренції!). Тому така послуга напевно буде платною, і надавати її будуть професійні агентства.

21. Власники готелів для тих, хто хоче зануритися в минуле

Ми всі або вже підключені до Мережі, або ось-ось будемо. Такий стан речей створює очевидні передумови для розвитку ринку туризму «назад», тобто, умовно кажучи, специфічного формату, коли людина приїжджає в готель, здає телефони і всі пристрої-гаджети, сідає на коня або інший транспорт і їде в хату, де йому видають свічку, сокира, книгу і килимок для йоги, зроблений з натурального каучуку і соломи. Попит поки невисокий - але він росте і буде рости. Я впевнений.

Вам майже 40, ви хочете змінити своє життя і почати працювати в космосі?
Цікаво, як швидко на Марсі з'явиться порно власного виробництва, викладене на марсіанські торренти?
Тобто питання не «бути чи не бути?
» - питання тільки «коли?
Ви ніколи не замислювалися, як навігатор від Гугл визначає, чекати нам пробок на такій-то вулиці чи ні?
Чи збережеться в цих умовах право людини на свободу вибору до останнього моменту?
Або бажання запобігти злочинові переважить?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно