Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Топ-10 білоруських корпоративних блогів

Не можна сказати, що білоруська блогосфера йде вперед семимильними кроками - скоріше навпаки, справа з цим йде досить складно. І якщо багато білоруських користувачі досить довго ведуть свої особисті блоги , То корпоративні блоги в Байнет - явище і зовсім рідкісне. "Комп'ютерні вести" постаралися вибрати кращі з них.

На відміну від сайту, де інформація пропонується користувачеві в "односторонньому" порядку, блог швидше має форму своєрідного діалогу, що дозволяє компанії не тільки розповісти про свої послуги, але і безпосередньо дізнатися думку і побажання споживача. І часто корпоративний блог не менш важливий, ніж корпоративний сайт.

Власне, що називається "корпоративним блогом"? Це блог, який ведуть певною організацією. Використовується корпоративний блог для внутрішньої організації роботи корпорації (внутрішньокорпоративний блог) і для зв'язків з громадськістю (публічний блог). Сьогодні ми поговоримо, в основному, про публічних блогах.

Для того щоб розповісти вам про кращих корпоративних блогах Білорусі, "Комп'ютерні вести" склали топ-10 блогів вітчизняних компаній. Основними критеріями стали інформативність, оновлюваність, а також зручність читання і юзабіліті блогів.

Отже, поїхали.

Отже, поїхали

1. На перше місце ми поставили блог компанії LG в Білорусі.

Чому саме він? Цей блог являє собою відмінний приклад якісного і цікавого публічного корпоративного блогу. Думаємо, він вже став (або стане) улюбленим місцем для шанувальників продукції цієї компанії.

Майже кожен день в блозі з'являються нові пости - в основному, це огляди вже існуючих гаджетів, інформація про новинки і релізах, різних концептах і просто новинах фірми. Огляди написані цікавим і доступною мовою, і тільки зрідка такого роду новини розбавляються записами про корпоративні заходи. Що важливо для читача - цей блог містить в собі інформацію, цікаву пересічному користувачеві, і не є спробою поєднати внутрішньокорпоративний і публічний блоги. Саме його можна взяти за зразок усім компаніям, які хочуть вести комунікацію з читачем за допомогою блогу.

Саме його можна взяти за зразок усім компаніям, які хочуть вести комунікацію з читачем за допомогою блогу

2. Не можна не згадати і про корпоративному блозі одного з найпопулярніших в Білорусі інтернет-ресурсів. Незважаючи на те, що на Онлайнер працюють форум і безліч інформаційних розділів, блог - досить важлива частина сайту: з нього зручно черпати цікаву інформацію про все на світі, що не потрапило в тематичні стрічки публікацій.

Про зміст блога можна сказати наступне: в постах публікується майже все. А якщо точніше - то це будь-яка інформація, яку редактори сайту вважають цікавою і цікавою. Блог Onliner.by цікавий тим, що він створює враження неформальності в спілкуванні з читачем: там публікуються не лише посади про зміни на сайті, але і замітки на різну тематику, починаючи з новин і закінчуючи чимось на зразок "подорожніх нотаток".

Подібний формат і мова блогу створюють певну затишну атмосферу і змушують користувача знову і знову повертатися туди - за цікавими новинами. Нові пости в цьому блозі з'являються часто, читаються залпом і привертають найширшу аудиторію читачів - як, втім, і весь портал.

Нові пости в цьому блозі з'являються часто, читаються залпом і привертають найширшу аудиторію читачів - як, втім, і весь портал

3. Цей блог - теж один з тих, які можуть зацікавити абсолютно всіх. Блог білоруського туристичного порталу Holiday.by - відмінний приклад того, що корпоративний мережевий щоденник може дійсно виявитися дуже корисним і цікавим.

І якщо на самому сайті можна знайти всю необхідну інформацію для людини, яка хоче помандрувати, то в блозі є не тільки інформація про новини сайту або різні інтерв'ю. Там ви також знайдете пости, які містять докладні і дуже цікаві звіти про подорожі в різні країни і про відвідини різних заходів. Читаються вони на одному диханні, і якщо ви любите подорожувати, не відходячи від екрану, то цей блог - для вас. Фотографії в постах чи залишать когось байдужим.

Крім змісту постів, тому, щоб затриматися на блозі, сприяють зручний інтерфейс і часта оновлюваність - нові пости з'являються мало не щодня.

Крім змісту постів, тому, щоб затриматися на блозі, сприяють зручний інтерфейс і часта оновлюваність - нові пости з'являються мало не щодня

4. В ході підготовки матеріалу про корпоративні блогах ми помітили, що різні компанії, пов'язані з нерухомістю (фірми, які торгують нерухомістю, або займаються будівництвом), досить часто заводять корпоративний блог, однак при цьому адміністратори сайтів просто перестають додавати в нього нову інформацію, або ж займаються цим з періодичністю повного сонячного затемнення.

У корпоративному блозі центру "Пакодан" нові записи з'являються дуже часто. Читачеві пропонується інформація, пов'язана виключно з нерухомістю, однак при цьому не можна сказати, що публікуються тільки пости вузької спрямованості. Наприклад, там було знайдено багато цікавої інформації про те, що слід знати людині, яка вирішила придбати квартиру або будинок, а так само цікаві замітки "на тему": історії про будівництво, про те, що вже побудовано, а так само про те, що будується і що планується побудувати в місті Мінську.

5. Посилання на блог " Альфа-банку "- перше, що видає Гугл на запит" корпоративні блоги Білорусі ". З'явився цей блог досить давно - ще в 2009-му році. Цілком очікувано, що тематика його досить специфічна, і навряд чи буде сильно цікава пересічному обивателю. А ось фахівцям банківської справи, та й усім, хто "в темі", буде цікаво зазирнути туди.

Треба сказати, що це дуже гарний блог зі зручним інтерфейсом, що є його безперечним плюсом.

Що стосується основного - тобто змісту - в блозі публікуються репортажі з різних заходів, до яких так чи інакше має відношення банк, різні думки з приводу економічної ситуації в країні, інтерв'ю з експертами, а також оперативно з'являються новини про нові послуги банку. Мабуть, сьогодні це один з найпрофесійніших корпоративних блогів байнета, і єдиний його мінус, на наш погляд, - деяка сухість постів.

6. Як пишеться на сайті, "Норматівка.by" - це інформаційно-правова система, яка надає можливість для якісного і швидкого прийняття рішень в області економіки, трудового права, бухгалтерського і податкового обліку.

Блог для такої системи - не просто приємне доповнення до сайту, але і самостійний інструмент, який приверне нових клієнтів, а так само буде зручним джерелом новин для клієнтів старих.

У ньому публікуються новини нормативно-правової сфери, а так само новини про зміни на Normativka.by. Оновлюється він кілька разів на місяць - цього цілком достатньо, якщо врахувати специфіку сайту, так що в перерві між записами читач не встигне забути про те, що він читав в попередній раз. Думаємо, що цей корпоративний блог може додати в закладки кожен бухгалтер.

7. У білоруського розробника антивірусів є свій досить цікавий блог. Він досить часто оновлюється, записи - виключно по справі: інформація про новинки ПО, статті про віруси і т.д. Юзабіліті на висоті: є можливість швидко знайти необхідну інформацію, що ще зручно - є архів (хоча блог відносно молодий - існує він з грудня 2010 року). Правда, на жаль, знайти безпосередньо на блозі посилання на сайт компанії у нас так і не вийшло, та й оновлень хотілося б теж більш частих.

8. Блог холдингу " Атлант-М ", Що спеціалізується на продажу та сервісному обслуговуванні автомобілів, - не зовсім публічний, а скоріше, внутрішньокорпоративний блог.

До слова, створюється враження, що в білоруській блогосфері внутрішньокорпоративний блог - явище, в принципі, дуже рідкісне.

Чим цікавий цей блог? За форматом він скоріше схожий на тематичний сайт, ніж на звичайний блог. Пости не слідують один за іншим "в порядку черговості", а рознесені по групах: окремо йдуть новини холдингу, інтерв'ю, інформація про конкурси та їх результати, навіть є така рубрика, як "новини у фотографіях".

Звичайно, можна заперечити, що вважати цей блог білоруським можна лише умовно. Тому ми і не стали його піднімати високо в рейтингу. Та й як уже говорилося, він скоріше буде цікавий співробітникам компанії, ніж її клієнтам.

Та й як уже говорилося, він скоріше буде цікавий співробітникам компанії, ніж її клієнтам

9. Чи якийсь користувач байнета не знає про порталі TUT.by. Однак не всі знають, що у цій компанії також є свій корпоративний блог.

Він з'явився на TUT.by досить давно, і в той час захоплення він не викликав - нові пости з'являлися нечасто, і цікавляться явищем білоруських корпоративних блогів згадували про блозі TUT.by як про "ледве дихаючому" представника білоруської блогосфери.

Ситуація з тих пір помітно покращилася: блог став оновлюватися частіше, пости стало більш інформативними. Однак від блогу головного білоруського порталу очікуєш більшого, особливо після ознайомлення з блогом його головного конкурента, який в даному огляді розташувався на другій позиції. Власне, блог TUT.by ми розмістили симетрично йому з кінця списку саме для контрасту - в будь-якому випадку, до перших місць він поки не дотягує.

by ми розмістили симетрично йому з кінця списку саме для контрасту - в будь-якому випадку, до перших місць він поки не дотягує

10. Корпоративний блог УП "БЕЛПРОМОЦЕНКА" - один з найбільш часто згадуваних корпоративних блогів Білорусі.

Компанія, яка його веде, спеціалізується на наданні таких послуг, як оцінка майнових прав, обстеження будівель і споруд, судова будівельно-технічна експертиза.

Стандартна інформація, необхідна клієнтам, є на сайті. У блозі же публікується інформація та новини, які будуть цікаві як клієнтам компанії, так і людям, які працюють в цій сфері. Однак частота появи записів у блозі залишає бажати кращого, що не сприяє регулярному відвіданню сайту. Зате з блогу легко потрапити на сайт і на форум, і навіть є "консультант-online".


Яке ж з усього вишенапісанного можна вивести резюме?

По-перше, білоруські компанії з певною недовірою ставляться до корпоративних блогам, і хоча не можна сказати, що такі блоги можна порахувати на пальцях, явище це донині залишається не надто масовим.

По-друге, навіть самі барвисті і цікаві корпоративні блоги білоруських компаній не виконують ту функцію, яку, по ідеї, повинні виконувати: блог створюється для зв'язку, тобто спілкування, будь то спілкування між співробітниками компанії, або ж спілкування між співробітниками компанії і клієнтами . Наші ж блоги читаються, але чи не коментують взагалі, або коментуються дуже слабо. Тобто, на даний момент блоги використовуються для отримання інформації "в односторонньому" порядку, їм не вистачає інтерактиву.


Треба сказати, що ті блоги, які потрапили в наш рейтинг - далеко не єдині корпоративні блоги в Байнет. Нижче наведено список інших знайдених корпоративних блогів, з різних причин не потрапили в топ-10, але цілком заслуговують вашої уваги:

Absinthium

Власне, що називається "корпоративним блогом"?
Чому саме він?
Чим цікавий цей блог?
Яке ж з усього вишенапісанного можна вивести резюме?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно