Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Тест зовнішніх акумуляторів для ноутбука, планшета і смартфона

Зазвичай, коли ми говоримо про портативних батарейках з USB виходом, то уявляємо собі мініатюрні моделі, за допомогою яких ми можемо в будь-який момент зарядити свій смартфон або планшет.

Останнім часом такі батарейки стали дійсно дуже популярні. Вони компактні і легкі, але при цьому мають досить велику ємність і підходять практично до всіх портативних пристроїв, які підтримують зарядку по USB.

Однак, не тільки смартфони, планшети, ігрові консолі та медіаплеєри потребують періодичної підзарядки акумулятора в відсутності можливості підключитися до розетки. Я говорю про ноутбуках, ультрабуках, аматорських і напівпрофесійних фото і відеокамер та інших типах пристроїв, для яких можливість збільшити час автономної роботи навіть більш актуальна, ніж для смартфона або планшета.

Пам'ятаю, коли купував свою любительську відеокамеру, то звернув увагу на те, що в характеристиках виробник вказав годину автономної роботи на штатному акумуляторі. Для збільшення часу до двох годин пропонувалося купити додатковий акумулятор підвищеної потужності. Тоді я подумав, що години мені більше, ніж достатньо для зйомки. Як же я помилявся. По-перше, про годину можна навіть не мріяти, максимум хвилин двадцять. Для того, щоб зняти фільм про один день відпочинку або поїздці в якесь цікаве місце, необхідно куди більше 20 хвилин. Навіть якщо потім весь фільм займе не більше 10 хвилин, то сирого матеріалу буде куди більше. В результаті, мені довелося купити кілька акумуляторів підвищеної ємності, витрачати чимало часу на їх зарядку, після чого можна було сподіватися на те, що їх сумарної ємності буде достатньо для зйомки одного дня. Рішення дуже незручне, але іншого виходу у мене не було.

У цьому огляді я розповім про дві моделі портативних батарей, які дозволили докорінно змінити моє уявлення про можливості автономного використання практично будь-яких типів пристроїв, в тому числі мого п'ятнадцяти дюймового MacBook Pro і любительської камери JVC. Йтиметься про двох батарейках iconBIT, ємністю понад 20000 мАг.

Особливістю зовнішніх батарей, про які ми будемо говорити нижче, можна вважати не тільки велику ємність вбудованого акумулятора, але і в підтримці декількох варіантів вихідної напруги, а також широкого асортименту перехідників, що дозволяють використовувати їх з різними пристроями. Крім цього, дані моделі батарей мають вбудовану сонячну панель, завдяки якій можна вирішити задачу зарядки деяких типів гаджетів в умовах тривалої відсутності доступу до розетки.

iconBIT FTB20000S

Перша батарея, про яку я хочу поговорити в цьому огляді, отримала назву iconBIT FTB20000S . Вона має ємність 20000 мАг. Зовні батарея схожа на ..., навіть не знаю на що. Можливо, на підставку для ультрабука. Її корпус з ударостійкого пластику з приємним софттач покриттям має розміри 282x205x18 мм і важить трохи менше кілограма. На перший погляд, гаджет може здатися значним за розміром, але це дозволило зробити батарею дуже тонкої (всього 18 мм) і обладнати її великий сонячною панеллю розміром 235x135 мм. Такий дизайн виявився дуже зручним з точки зору транспортування, - батарейка вільно поміщається в відсік для паперів в сумці для ноутбука.

На лицьовій стороні батарейки, крім сонячної панелі, розташована пара кнопок і набір індикаторів, за допомогою яких користувач може не тільки оцінити рівень заряду вбудованого акумулятора, але і переконатися в правильності обраного вихідного напруги, статусу зарядки і активності сонячної панелі.

Однією з особливостей моделі iconBIT FTB20000S можна вважати широкий набір вихідних напруг: 3, 6, 9, 12, 16, 19, 22 і 24 Вольта. Вихідний струм для режиму 3В дорівнює 1А, для режимів 3, 6, 9 і 12В - 2А, і для режимів 16, 19, 22 і 24В - 4А. Вибір вихідної напруги здійснюється за допомогою перемикача на бічній грані корпусу. З його допомогою користувач вибирає один з двох діапазонів напружень: від 3 до 12В і від 16 до 24В. Далі потрібне напруження встановлюється за допомогою кнопки включення. Крім цього, батарея обладнана стандартним USB портом з вихідним струмом 2.1А, за допомогою якого ви можете заряджати будь-які гаджети з харчуванням по USB, включаючи нові моделі iPhone і iPad.

Для ефективного використання широкого діапазону підтримуваних напруг, iconBIT FTB20000S укомплектована 13 роз'ємами для телефонів, 15 роз'ємами для ноутбуків і відеокамер, набором USB перехідників і кабелем для живлення ноутбуків Apple MacBook.

Зауважу, до останнього часу користувачі ноутбуків Apple були позбавлені можливості використовувати альтернативні способи зарядки своїх ноутбуків. Вся справа була в унікальному роз'ємі MagSafe. Один з виробників зовнішніх батарей використовував чесне, але дуже незручне рішення для підключення до ноутбуків Apple. Воно полягало в використанні фірмового адаптера в прикурювач від Apple. iconBIT запропонувала куди більш зручне рішення.

Єдине, на що варто звернути увагу, так це те, що роз'єм MagSafe використовується в ноутбуках Apple до 2011 року. Для використання iconBIT FTB20000S з більш пізніми моделями ноутбуків Apple необхідно придбати адаптер MagSafe 2.

Для зарядки вбудованого акумулятора можна використовувати мережевий адаптер або адаптер в прикурювач, що входить в комплект. При зарядці від мережевого адаптера час зарядки складає 4-5 годин, що можна вважати рекордом для пристроїв, обладнаних акумулятором великою ємністю.

iconBIT FTB23000S

Дизайн наступної моделі, що отримала назву iconBIT FTB23000S , Вже використовувався в одній з попередніх моделей, ємність якої була 6000 мАг. Ємність нової моделі майже в чотири рази більше, і становить 23000 мАг. У порівнянні з "шеститисячної" батарейкою, нова батарейка має трохи більші розміри (222 х 126 х 21 мм) і вага всього 653 грами. Її корпус виконаний з міцного пластику з приємним софттач покриттям і глянсовими вставками з боків.

Її корпус виконаний з міцного пластику з приємним софттач покриттям і глянсовими вставками з боків

Зауважте, не дивлячись на велику ємність, ця модель помітно компактніше iconBIT FTB20000S. Не можна не визнати, що плоский дизайн моделі iconBIT FTB20000S дійсно дуже зручний з точки зору носіння в кишені для паперів в сумці для ноутбука, але, більш компактний дизайн моделі iconBIT FTB23000S, виявився куди більш практичним. Її можна також зручно носити її в тому ж кишені для паперів в сумці для ноутбука, але при цьому, ніщо не заважає носити її в сумці для планшета, дорожній сумці або в рюкзаку. Це можна було б розглядати як реальне перевага даної моделі, але я б не став поспішати з висновками.

Це можна було б розглядати як реальне перевага даної моделі, але я б не став поспішати з висновками

Практично вся верхня сторона корпусу батареї зайнята сонячною панеллю. Її площа майже вдвічі менше площі сонячної панелі в моделі FTB20000S, що говорить про вдвічі меншою вихідної потужності. Поруч із сонячною панеллю розташовані чотири індикатори, що відображають рівень заряду вбудованого акумулятора і активність сонячної панелі, три індикатори вихідної напруги і кнопка включення. Вона ж використовується для контролю заряду і включення вбудованого світлодіодного ліхтарика.

Вона ж використовується для контролю заряду і включення вбудованого світлодіодного ліхтарика

Перемикач вихідної напруги розташований на бічній стороні корпусу. На відміну від попередньої моделі, FTB23000S підтримує більш скромний набір вихідних напруг: 12, 16 і 19В. Вихідний струм у всіх трьох випадках дорівнює 3А. Для більшості сучасних пристроїв цього більш, ніж достатньо. Що ж стосується пристроїв, що вимагають меншої напруги харчування, то для них можна обійтися USB виходом, які мають струм 2.1А.

1А

Набір різних типів перехідників в цій моделі більш скромний. У комплект входять 10 перехідників для різних моделей ноутбуків і відеокамер, додатковий кабель з microUSB виходом і набором перехідників для телефонів Nokia, широким роз'ємом для iphone 4, iPad і iPod попереднього покоління, а також роз'єм Lightning для iphone 5, iPad і iPod нового покоління.

У комплект входять 10 перехідників для різних моделей ноутбуків і відеокамер, додатковий кабель з microUSB виходом і набором перехідників для телефонів Nokia, широким роз'ємом для iphone 4, iPad і iPod попереднього покоління, а також роз'єм Lightning для iphone 5, iPad і iPod нового покоління

Як і попередня модель, FTB23000S укомплектована кабелем з роз'ємом MagSafe. Правда, на відміну від FTB20000S тут використовується кабель меншої довжини. Особливою проблеми в цьому немає. Його довжини вистачає для зручного використання в сумці і на столі.

Його довжини вистачає для зручного використання в сумці і на столі

Для зарядки вбудованого акумулятора можна використовувати мережевий адаптер. Адаптер в прикурювач в комплект цієї моделі не входить. Час зарядки складає близько 4-6 годин, що також можна віднести до плюсів даної моделі.

Заряджаємо ноутбук ...

Прийшов час поговорити про те, на що здатні обидві моделі в реальних, так би мовити, польових умовах? Для вивчення реальних можливостей я скористався кількома пристроями. Перш за все, мені хотілося подивитися наскільки ефективні батареї iconBIT при роботі з ноутбуками Apple. Я використовував дві моделі: MacBook Pro Retina 15 "(Intel core i7) і MacBook Air 13" (Intel Core i5). З кожним ноутбуком було проведено дві серії випробування. У першій серії батарея підключалася до ноутбука з повністю зарядженим акумулятором. У другій серії моделювалася більш типова ситуація, коли акумулятор ноутбука розряджений і нам потрібно терміново підключитися до розетки, в ролі якої буде виступати зовнішня батарея. в обох серіях, ноутбуки працювали в режимі Веб серфінгу з невисокою навантаженням на Wi-Fi і яскравістю екрана, встановленої на 50% .

Отже, в першій серії тестів MacBook Pro Retina 15 "з підключеною батареєю FTB20000S пропрацював 7 годині 55 хвилин. З них 2 години 55 хвилин на зовнішньої батареї. У недосвідченого користувача отриманий результат може викликати питання: чому так мало, адже на вбудованому акумуляторі, ємністю 8460 мАг, ноутбук працює 5 годин? в теорії, зовнішня батарея ємністю 20000 мАг повинна була забезпечити як мінімум 18 годин роботи. Тут необхідно враховувати, що немає прямої залежності між ємністю вбудованого акумулятора ноутбука і ємністю зовнішньої батареї. Пам'ятайте, що ємність в нинішні батареї вказана для вихідної напруги 3.7В. Нам же необхідно було використовувати вихідну напругу 19В з вихідним струмом 4 А. У цьому випадку, левова частка енергії вбудованого акумулятора витрачається на перетворення. Так що, результат, отриманий в реальних умовах більш, ніж нормальний. батарея FTB23000S показала кілька більший час автономної роботи, що дорівнює 3 години 10 хвилинам, що обумовлено збільшеною ємністю вбудованого акумулятора.

Час автономної роботи ноутбука MacBook Air 13 "(ємність вбудованого акумулятора 6670мАч) виявилося трохи вище, що обумовлено його меншим енергоспоживанням. При підключенні батареї FTB20000S ноутбук пропрацював 3 години 35 хвилин, і більше 4 годин при підключенні батареї FTB23000S.

По-другої серії тестів, коли батарея підключалася до ноутбука з повністю розрядженим акумулятором результати вийшли більш скромними, особливо в умовах, коли я продовжую використовувати ноутбук під час зарядки. У цьому випадку батарея FTB20000S дозволила продовжити час автономної роботи MacBook Pro Retina 15 "всього на 40 хвилин. MacBook Air 13" пропрацював трохи менше години. З батареєю FTB23000S обидва ноутбука пропрацювали приблизно на 10 хвилин довше.

У разі якщо зарядка вбудованого акумулятора проводиться при вимкненому живленні ноутбука, то з батареєю FTB20000S мені вдалося зарядити акумулятор MacBook Pro Retina 15 "приблизно на 45%, а MacBook Air 13" на 60%. З батареєю FTB23000S результат вийшов на рівень 55% для MacBook Pro Retina 15 ", і 65% для MacBook Air 13". Іншими словами в режимі зарядки при вимкненому живленні ноутбука ми отримуємо приблизно теж додатковий час автономної роботи, що і в разі підключення зовнішньої батареї до повністю зарядженого ноутбука.

Далі мені було цікаво подивитися на що здатні батареї iconBIT при підключенні до Windows ноутбуків. Модель HP ENVY 6-1154er протестувати не вдалося. У своєму новому дизайні HP використовує подовжений штекер харчування. Це пов'язано з формою корпусу і місцем розташування роз'єму живлення. Я пробував використовувати стандартний перехідник, що входить в комплект поставки, але, на жаль, добитися хорошого контакту мені так і не вдалося. Як ви розумієте, це не недолік розглянутих моделей батарей. Це, скоріше, конструктивна особливість конкретного ноутбука і тут нічого не поробиш.

До другої моделі, ACER Aspire E1 15.6 "(intel core i5), обидві зовнішні батареї підійшли без проблем. Більш того, який використовується акумулятор, ємністю 4400 мАг, дозволив більш ефективно використовувати зовнішні батареї. Так в першій серії тестів, коли зовнішня батарея підключається до ноутбука за повністю зарядженим акумулятором, батарея FTB20000S дозволила використовувати ноутбук протягом 3 годин 20 хвилин. При підключенні батареї FTB23000S мені вдалося збільшити час автономної роботи на 4 години. Інакше кажучи, використовуючи зовнішню батарею iconBIT мені вдалося подвоїти час автономної роботи ноутбука.

У другій серії випробувань результати залежать від режиму роботи ноутбука. Якщо підключати батарею до працюючого ноутбука з повністю розрядженим акумулятором, то можна розраховувати на 60-80 хвилин з обома моделями батарей. Якщо підключити батарею до виключеного ноутбука, то тут можна сміливо розраховувати на 70-85% зарядки вбудованого акумулятора.

Заряджаємо планшети і смартфони ...

У наступній серії випробувань я використовував батареї iconBIT для зарядки планшетів. Тут використовувався iPad 3 і кілька планшетів на Android. Випробування проводилися в два етапи. Спочатку батарея підключалася до планшета з повністю зарядженим акумулятором, а потім до планшета з розрядженим акумулятором. У тестах з iPad 3 з повністю зарядженим акумулятором мені вдалося потроїти час автономної роботи як з батареєю FTB20000S, так і FTB23000S. При підключенні до повністю розрядженому планшету результат вийшов теж дуже хороший. При активному використанні планшета під час зарядки, ємності зовнішньої батареї вистачило на півтори зарядки планшета. Якщо планшет вимкнути під час зарядки, то можна сміливо розраховувати на дві повні зарядки.

З Android планшетами ситуація ще цікавіша, особливо з 7 "моделями, обладнаними акумуляторами ємністю від 3000 до 5000 мАг. Незалежно від режиму, в якому ви використовуєте зовнішню батарею, її ємності вистачить майже на тиждень. Це стосується обох моделей батарей. Теж можна сказати і про використання зовнішніх батарей зі смартфонами. Я спробував їх з iPhone 5 і iconBIT NetTAB Mercury Quad. Використовуючи обидві батареї мені вдалося обійтися без розетки близько тижня, щодня заряджаючи свій iPhone 5. При цьому в зовнішній батареї залишалося ще близько 25% енергії, що дозволяло сподіватися ще на одну повну зарядку. C iconBIT NetTAB Mercury Quad результат трохи менший, що обумовлено тим, що ємність вбудованого акумулятора майже в два рази більше, ємності акумулятора iPhone 5. Проте, використовуючи батарею FTB20000S або FTB23000S ви можете днів на п'ять забути про розетку.

Безумовно, можливість збільшити час автономної роботи за допомогою батарей FTB20000S або FTB23000S вкрай важлива для всіх пристроїв, про які я говорив вище, але є пристрої, для яких можливість збільшити час роботи не просто актуально, а життєво необхідно.

Харчування для фото- або відеокамери ...

Якщо з ноутбуком або планшетом ми можемо сісти десь в кафе і підключитися до розетки, то з фото або відеокамерою такий фокус не пройде. Тут без компактної і ємною батареї не обійтися. Для моєї любительської камери ідеально підійшла модель FTB20000S. Вона не тільки має необхідний перехідник, але і підтримує напруга 6В (для зарядки потрібні 5.2В 1A). Використовуючи її мені вдалося збільшити час безперервного запису до 6 годин. Для мене це справжній рекорд. До сих пір, тягаючи з собою кілька штатних акумуляторів, мені вдавалося домогтися півтора-двох годин безперервної зйомки, що здавалося дуже непоганим результатом. Тут же мені вдалося збільшити час більш, ніж в три рази, і при цьому отримати більш зручне і універсальне рішення, і, що для мене було важливо, більш доступне по грошах.

З батареєю FTB23000S все виявилося трохи складніше. Справа в тому, що ця модель підтримує вихідні напруги від 12В, моєї ж камері потрібні 5-6В. В цьому випадку можна використовувати USB вихід батареї. Він ідеально підходить для цієї мети, але потрібного перехідника в комплекті немає. Зробити його нескладно. Мені він обійшовся в 100 рублів. З цією батареєю моя камера пропрацювала більше 7 годин.

Сонячні панелі...

Відразу поспішу розчарувати всех, хто решил, что з ее с помощью можна буде заряджатися вбудований акумулятор. Потужності вікорістовуваніх Сонячних панелей Досить малі для цього. Вбудований акумулятор буде розряджатіся швидше, чем заряджатися. З тих же причин, не Вийди використовуват Сонячна панель для зарядки акумулятора ноутбука. Однако, нам ніщо НЕ заважає використовуват ее для зарядки прістроїв, что НЕ вімагають великого Струму зарядки. Це могут буті деякі моделі телефонів и смартфонів, Бездротові навушники, GPS пріймачі та деякі інші пристрої. Такоже важліво розуміті, что ефективність Сонячних панелей безпосередно Залежить від уровня освітленості. Наприклад, в похмуру погоду розраховувати на необхідну ефективність сонячних панелей не варто, а ось влітку або взимку, в яскравий сонячний день, ці сонячні панелі будуть дуже затребувані.

Висновок

Розглянувши можливості двох моделей батарей великої ємності я можу стверджувати, що вони можуть бути цікаві не тільки для тих з нас, кому доводиться проводити багато часу в перельотах і переїздах, а й для тих, хто активно використовує різні гаджети в повсякденному міського життя. Кинувши таку батарейку в сумку ви можете позбавити себе від необхідності шукати розетку для того, щоб зарядити свій ноутбук, планшет, смартфон або відеокамеру.

Яку саме модель вибрати? Відповідь на це питання залежить не тільки від особистих переваг, але і від конкретних завдань. Особисто мені більше сподобалася модель FTB23000S. При кілька більшої місткості, вона має більш компактні розміри і практично вдвічі меншу вагу. При незначного доопрацювання я можу використовувати її для вирішення широкого кола завдань: від зарядки раптово розрядився смартфона до збільшення часу автономної роботи мого MacBook Pro і відеокамери. Модель FTB20000S, незважаючи на дещо більші розміри і вагу, має ряд переваг. Зокрема, вона підтримує більш багатий набір перехідників і вихідних напруг, що дозволяє використовувати її для більш широкого асортименту пристроїв, включаючи найрізноманітніші моделі аматорських фото- і відеокамер.

Останнє питання, яке цікавить всіх, хто зацікавився цими моделями зовнішніх батарей, - ціна. На сьогоднішній день, модель FTB20000S доступна за 4990 рублів. Модель FTB23000S обійдеться на 250 рублів дорожче.

Прийшов час поговорити про те, на що здатні обидві моделі в реальних, так би мовити, польових умовах?
У недосвідченого користувача отриманий результат може викликати питання: чому так мало, адже на вбудованому акумуляторі, ємністю 8460 мАг, ноутбук працює 5 годин?
Яку саме модель вибрати?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают