Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Свій бізнес: відкриття 5D кінотеатру

Кінематограф був найпопулярнішим видом мистецтва в XX столітті і в XXI він тільки зміцнив свої позиції. Магія кіно, підживлюючи свою силу з джерела технічного прогресу, не тільки володіє умами і душами, але і приносить хороші гроші тим, хто готовий вкладати. Експерти оцінюють темпи зростання обладнання 5D на російському ринку за останні два роки в 140 відсотків.

3D кінотеатри підкорили глядачів ще в минулому столітті. Вони транслювали стереофільми, що дають відчуття об'ємного зображення. Потім з'явилися зали з 4D, у яких крісла стоять на рухомій платформі, нахиляється і рухається відповідно до подіями на екрані. Кінотеатри 5D подарували людям можливість ще більше зануритися в події фільму за допомогою вітру, бризок, запахів і інших ефектів.

Що ж собою являє кінотеатр 5D? Це ультрасучасний атракціон, кімната, всередині якої розташовується від 3 до 12 крісел на рухомій платформі, сучасна акустична система, екран, система відеопроекторів, система спецефектів і камера відеоспостереження, що дозволяє переконатися, що в залі все в порядку. Екран, пов'язаний з відеокамерою, знаходиться на зовнішній частині атракціону. На вході всі глядачі отримують стереоочки. Динамічна платформа може мати від 4 до 6 гідравлічних поршнів, які забезпечують нахил до 20 градусів в будь-якій площині.

За зв'язок руху платформи з сюжетом фільму відповідає стійка управління. Найпоширеніші спеціальні ефекти - це вітер, вода і блискавки. Для вітру використовується сценічний вентилятор, для води - розпилювачі, для блискавок - стробоскоп. За окрему плату (від 10 до 30 тисяч) можна додатково додати дим, сніг, вогонь, мильні бульбашки.

Вартість кінотеатру залежить від кількості місць і обладнання і складає від 1 мільйона до 4 мільйонів рублів.

На російському ринку присутні компанії, готові здавати обладнання для атракціонів 5D в оренду з правом викупу. Такий договір може бути укладений як з фізичною, так і з юридичною особою. Умови прості: вік фізичної особи не менше 25 років, позитивний баланс за останній рік для юридичної особи та внесок в розмірі 30 відсотків від вартості обладнання. Тривалість оренди становить від 6 до 12 місяців.

Також у вас є можливість відкрити бізнес по франшизі. Такий варіант пропонують кілька великих компаній, обіцяючи допомогу в налагодженні обладнання, якісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, налагоджену маркетингову стратегію.

Для установки 5D кінотеатру необхідно приміщення площею від 20 до 30 квадратних метрів, висотою 3,5 метра. Також знадобиться підведення електроживлення 380В з запасом потужності 10 кВт. Стіни повинні ізолювати звук, підійде гіпсокартон з набиванням з мінеральної вати. Товщина стін не менше 10 сантиметрів. Для покриття підлоги краще всього використовувати ковролін. Оптимальний колір стін - темний.

Для обслуговування атракціону достатньо однієї людини, але оскільки кінотеатр працює з ранку до вечора, а іноді і вночі, а особливо багато відвідувачів буває у вихідні дні, то зазвичай запрошуються дві людини зі змінним графіком.

Дуже відповідально поставтеся до вибору місця. Вдале місце - запорука успіху вашого бізнесу. Зазвичай 5D кінотеатри відкривають в популярних місцях відпочинку: торгово-розважальних центрах або парках атракціонів. Чим більше людей, які бажають себе розважити, тим швидше окупляться ваші вкладення. Швидше за все 5D-бізнес починає приносити дохід в парках курортних міст в літній період. Наприклад, в Сочі такий атракціон вартістю 1,4 мільйона рублів окупився за 3 місяці. Але тут потрібно врахувати і те, що атракціон в курортному Сочі взимку буде просто займати місце, а в звичайному великому місті приносити стабільний дохід. 5D атракціони в невеликих містах окупаються довго, як показує практика. Іноді період окупності може тривати до двох років, хоча конкуренція там набагато нижче, ніж в містах-мільйонниках.

Цікава бізнес-ідея - це пересувний кінотеатр 5D. Його можна перевозити на вантажній машині туди, де проводяться ярмарки та фестивалі, де така висока прохідність народу, який не буває і в найпопулярнішому торговому центрі. Очевидний плюс - це велика кількість глядачів. Мінус - витрати на транспортування, на обслуговуючий персонал, на розвантаження, житло. Якщо виникнуть технічні неполадки - складно знайти фахівця. Возити техніка з собою - ще витрати. І, знову ж таки, це скоріше сезонний бізнес, тому що взимку в Россі масові заходи на відкритому просторі проходять рідко.

В кінотеатрах 5D показують зовсім не ті фільми, які йдуть в звичайних кінотеатрах. Картини 5D створюються режисерами спеціально для таких атракціонів, щоб по максимуму використовувати можливості обладнання і подарувати відвідувачеві весь можливий спектр відчуттів. У назвах фільмів найчастіше можна зустріти словосполучення «будинок страху», «божевільна гонка», «прокляття демонів», «жах на кладовищі», «підводні пригоди», «космічну подорож», «таємничий світ джунглів» і т.д. Комплект фільмів ви отримуєте при купівлі кінотеатру, але, щоб підтримувати інтерес постійних клієнтів, репертуар потрібно оновлювати хоча б раз в 2-3 місяці. Асортимент фільмів, що продаються через Інтернет, досить великий. Деякі картини розраховані тільки на дорослих глядачів, інші порадують дітей, треті можна дивитися всією сім'єю. Тривалість фільмів становить від 4 до 12 хвилин, середня вартість відвідування - 150 рублів.

Щоб займатися цим бізнесом, вам досить відкрити ІП і перейти на спрощену систему оподаткування (ССО). Вибирайте такі види діяльності за КВЕД: "Діяльність ярмарок та парків з атракціонами" (Код 92.33) і "Інша діяльність з організації відпочинку та розваг, не включена в інші угруповання" (Код 92.72). Касовий апарат купувати не потрібно, можна використовувати бланки суворої звітності, які легко купити або замовити в друкарні.

Не забудьте зареєструвати атракціон в Держтехнагляді. Для цього потрібно зібрати наступні документи: заяву про реєстрацію (за спеціальною формою), копії установчих документів юридичних осіб або копію свідоцтва про державну реєстрацію заявника як індивідуальний підприємець, копію свідоцтва про постановку на облік в податковому органі; паспорт атракціону (російською мовою), виданий заводом-виготовлювачем атракціону (пронумерований і зброшуровані), копію акта обстеження технічного стану атракціону, виданого спеціалізованою організацією, копію сертифіката відповідності на атракціон (при наявності), копію акта про приймання атракціону після завершення монтажу, копію акта спеціалізованої організації про вимірі опору ізоляції та протокол вимірювання опору заземлювального контуру; копії правовстановлюючих документів (договорів) на яку він обіймав ділянку; копію керівництва по експлуатації.

Наталя Меркулова
(c) www.openbusiness.ru

Що ж собою являє кінотеатр 5D?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно