Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Сучасні тенденції і тренди пошукового просування сайтів

 1. Принцип роботи пошукових систем вчора і сьогодні
 2. минуле
 3. справжнє
 4. Просування сайтів в регіонах
 5. Чим важлива поведінка користувача на сайті?
 6. Що таке просування сайтів сьогодні?
 7. Оцінка результатів просування
 8. Як підрахувати вартість просування сайту?
 9. Інші інструменти просування

Одним з найбільш ефективних інструментів для залучення цільових користувачів на сайт є SEO (просування сайту в природній видачі пошукових систем).

Люди активно користуються пошуковими системами і шукають там інформацію про товари і послуги. Це так звані «гарячі клієнти».

Перед власником сайту постає два завдання:

 • привести їх на цей сайт (отримати відвідувачів),
 • спонукати зробити покупку або замовити послуги / вивести на контакт (конверсія).

Ці два завдання нероздільні, так як просте залучення трафіку на сайт не дасть результатів для компанії, так само як і хороший якісний сайт без відвідувачів буде марний. Для вирішення цих двох завдань необхідно наступне:

 • просування сайту в пошукових системах по ключових запитах, що надасть його власникові цільових відвідувачів;
 • наявність на сайті корисної інформації, привабливого дизайну, зрозумілої структури, вигідної пропозиції по товарів або послуг і т.д., що дозволить спонукати відвідувача зробити покупку / замовити послугу або просто зателефонувати в компанію.

Про те, як вирішити ці два завдання, і піде мова нижче.

Принцип роботи пошукових систем вчора і сьогодні

Пошукові машини змінюють і вдосконалюють свої алгоритми з року в рік. Те, що працювало ще кілька років тому, вже не працює зараз. Якщо раніше було достатньо великої кількості посилань на сайт, присутність ключових слів в текстах і т.д., то сьогодні цього недостатньо. На даний момент важливо наявність якісного і цікавого сайту, хороших посилань, довіри користувачів. Що буде в майбутньому - не знає ніхто.

Проведемо порівняльну характеристику основних тенденцій в просуванні сайтів минулого і сьогодення.

минуле

Ще кілька років тому пошукові машини набагато лояльніше ставилися до сайтів, і оптимізаторів не становило жодних проблем просунути сайт часто тільки технічними засобами.

 • Закупівля великої кількості посилань. Дуже сильний вплив мали зовнішні посилання (посилання, що ведуть на просувний сайт), тому вони закуповувалися оптимізаторами в великих кількостях (також їх можна було отримати з каталогів, за допомогою спаму). За рахунок їх покупки можна було просунути практично будь-який сайт в першу десятку пошукової системи (зараз вплив покупних посилань мінімально і тільки за рахунок них сайт просунути не вийде). У підсумку в першій десятці видачі було багато відверто поганих (неякісних) сайтів.
 • Присутність в тексті великої кількості ключових слів. У минулому намагалися використовувати якомога більше ключових слів в тексті, додавали блоки тексту з ключовими словами, написаними кольором фону (наприклад, білий текст на білому тлі), перераховували ключові слова в заголовках.
 • Особливі способи перелинковки сторінок (посилання з одних сторінок сайту на інші) і т.д. Вважалося, що якщо якимось особливим секретним способом проставити посилання з одних сторінок сайту на інші, то сайт потрапить в першу десятку.

справжнє

 • Закупівля посилань працює частково. Зараз працює лише малий відсоток покупних посилань, не більше 20-30% (це ж підтверджують і самі представники Яндекса), і тільки для хороших, комерційних сайтів. Причому обчислити, які саме посилання робочі, а які - ні, дуже складно і витратно. Куплені посилання для некомерційних тематик працюють ще гірше.
 • Технічна оптимізація. Сайт повинен бути технічно правильно зроблено - правильний код, правильна настройка сервера, ЧПУ сторінок і т.д. Детальніше про внутрішню технічній основі сайту можна прочитати в статті Трофімової Анжеліки «Що необхідно зробити на сайті перш, ніж почати його рекламу» . На останніх семінарах представники Яндекса говорять про те, що зараз і в найближчому майбутньому все більше будуть враховуватися так звані поведінкові і інші суб'єктивні чинники (зараз про це офіційно оголошено стосовно інтернет-магазинах, продвигающимся по регіону Москва і Московська область).
 • Дизайн сайту та зручність для користувача інтерфейсу. Сайт повинен допомогти користувачеві вибрати потрібний йому товар / послугу і знайти потрібну інформацію. Цьому сприяють якісні, грамотні описи та фотографії, зручний пошук і можливість порівняння за різними параметрами, рейтинги, огляди, рекомендації для різних груп покупців, посилання-підказки «також можна подивитися» або «з цим товаром купують» і т.д.
 • Довіра до сайту компанії. Оскільки користувач збирається витратити свої гроші, він повинен довіряти сайту і поданій ним компанії. Відомий бренд, максимально повна контактна інформація, відгуки реальних покупців, портфоліо - все це допомагає зрозуміти, що за сайтом варто серйозний бізнес.
 • Поведінкові фактори:
  • кількість переглянутих сторінок;
  • відсоток відмов;
  • активність користувача по використанню сервісів на сайті (переходи по посиланнях, скачування документів, відправка повідомлень через форми замовлення і зворотного зв'язку і т.д.);
  • сторінки входу і виходу;
  • шляху користувача по сайту (з якої сторінки і на які перейшов користувач);
  • відгуки та рекомендації в соціальних мережах ( «лайки» користувачів, посилання на сторінки послуг і товарів з профілів соцмереж).

З цього можна зробити висновок, що просунути неякісний сайт стає все важче і важче, а в недалекому майбутньому це стане практично нездійсненним завданням. Саме тому необхідний комплексний підхід, а не тільки облік технічних характеристик сайту (які, безумовно, вкрай важливі і без них не обійтися).

Просування сайтів в регіонах

Видача пошукових систем все більше стає орієнтованою на регіони. Яндекс ввів регіональну видачу ще в 2009 році. Це означає, що для кожного регіону перевага віддається сайтам, які належать саме до цього регіону (якщо ви робите пошук з Москви, то у видачі вам будуть представлені переважно московські сайти, якщо зі Смоленська, то Смоленські). Тому дуже важливо правильно вибрати регіон, в якому слід просувати сайт, а потім провести правильну настройку регіональності, щоб домогтися в цьому регіоні хороших позицій по потрібних ключових запитах.

Спочатку сайту можна привласнити тільки один регіон (через сервіс Яндекс.Вебмастер). Це робиться безкоштовно. Для присвоєння одного регіону через Яндекс.Вебмайстер досить мати регіональні контактні дані (адреса офісу в потрібному регіоні, реальний, робочий телефон, бажано мати федеральний номер телефону (8-800)). Це потрібно для того, щоб модератор надав потрібний регіон сайту і сайт став добре шукатися у видачі потрібного регіону. Якщо стоїть завдання просування в декількох регіонах, бажано мати федеральний номер і адреси офісів у всіх цільових регіонах.

Якщо сайт знаходиться в каталозі Яндекса (каталог сайтів пошукової системи Яндекс), то йому дозволяється привласнити до 7 регіонів. В даний каталог можна потрапити як платно (це коштує 15 000 руб.), Так і безкоштовно. Для того, щоб потрапити в Яндекс.Каталог на платній основі, необхідно відправити заявку з описом сайту, після її схвалення оплатити необхідну суму - і сайт протягом 3-х днів з каталогу. Для того, щоб подати заявку безкоштовно, потрібно також заповнити форму заявки з адресою та описом сайту, але заявку можуть розглядати скільки завгодно довго (буває, що понад рік) і безкоштовно сайти приймають дуже рідко.

Об'єктивно, в каталозі дуже жорстка модерація, і потрапити в нього комерційному сайту складно навіть за гроші. Модератори ретельно вручну відбирають сайти і додають тільки якісні, корисні для користувачів ресурси. Знаходження сайту в Яндекс корисно не тільки можливістю присвоєння до 7 регіонів, воно також дає можливість припливу цільових відвідувачів з самого каталогу. А також всім відомо, що в даному каталозі знаходяться тільки якісні ресурси, відповідно, знаходження там сайту вже говорить про те, що він якісний і корисний, і викликає довіру.

Також важливо враховувати, що просто просування сайту та отримання цільових відвідувачів потрібного регіону, ще не буде гарантією отримання замовлень або затребуваності товару в даному регіоні. Іноді доводиться стикатися з ситуаціями, коли фізично компанія розташовується в одному регіоні, а просуватися хоче по іншому, більш крупному. Наприклад, компанія знаходиться в Смоленську, а просування сайту замовляє по Москві. В результаті компанія не отримує очікуваного ажіотажу дзвінків і повального інтересу до їхніх послуг, не дивлячись на досить високий рівень цільового трафіку з регіону.

Це пояснюється тим, що Московський ринок перенасичений місцевими пропозиціями з аналогічними послугами, і нікому не відома компанія з регіону просто нецікава Московським замовникам, їм простіше звернутися до місцевих компаніям (місцеві компанії перевірені, вони знаходяться поруч, в разі виникнення питань і форс-мажорів, бренд пізнаваний, розкручений і так далі). Такі фактори потрібно враховувати при замовленні просування. Іншими словами, клієнту необхідно об'єктивно оцінити свою конкурентоспроможність на ринку купно міста, а не хапатися за гіпотетичне «звичайно ж, хочу в Москву!».

Чим важлива поведінка користувача на сайті?

Тема поведінкових факторів активно обговорюється останній рік. Саме в останній рік Яндекс став дуже активно звертати увагу на те, як користувачі поводяться на сайті.

До поведінкових факторів відноситься:

 • Кількість часу, проведена кожним користувачем на сайті.
 • Відсоток відмов (в тому числі відсоток відмов по кожному конкретному ключовому слову). Рівень відмов - це такий відсоток користувачів, які залишають сайт відразу ж після перегляду сторінки, через яку вони прийшли на нього. Високий показник відмов свідчить про те, що сторінки входу не виправдовують очікувань відвідувача.
 • Кількість переглянутих сторінок.
 • Активність користувачів (скачування документів, відправка повідомлень через форми зворотного зв'язку і заявки, розрахунку на калькуляторах і т.д.). Чим краще поведінкові показники, тим лояльніше Яндекс буде ставитися до сайту.

На поведінкові чинники можна впливати прямо і побічно. Прямий вплив - це накрутка. Зараз накрутка успішно відслідковується пошуковими системами і вкрай негативно позначається на позиціях сайту. Неможливо на 100% ідентично зімітувати дії живої людини (користувача). Всі системи накрутки діють з яких-небудь заданими алгоритмами, які відслідковуються і обчислюються. Тому вкрай не рекомендується вдаватися до цього методу.

Другий спосіб - це непрямий вплив. Поведінкові фактори можна «легально» поліпшити, зробивши сайт якісним, корисним і цікавим для відвідувачів. Для цього потрібне ретельне продумування структури, опрацювання сторінок сайту, розміщення якісних текстів і фотографій, різних сервісів (наприклад, калькулятор вартості послуг і т.д.), розміщення потрібної та актуальної інформації. Якщо над сайтом працювати, це призведе до поліпшення не тільки лояльності пошукової системи, але і підвищить інтерес і довіру користувачів до сайту. Адже сайт - обличчя компанії в інтернеті.

Що таке просування сайтів сьогодні?

Просування сьогодні, з одного боку, правильна технічна реалізація, а з іншого боку, творча, аналітична робота, спрямована в першу чергу на створення правильного сайту з продуманим юзабіліті і якісним представленням інформації. Отже, на чому базується просування?

 • Технічна оптимізація сайту (оптимізація коду, правильні відповіді серверів, ЧПУ сторінок і так далі). Тобто сайт повинен бути правильно реалізований технічно. Варто сказати про те, що не завжди правильні сайти коштують дорого. Для середнього і малого бізнесу підійдуть швидкі і недорогі рішення - сайти, виконані за технологією WebCanape, які вже за замовчуванням оснащені всім необхідним для просування і відповідають всім базовим вимогам SEO (Пошукової оптимізації).
 • Зовнішні посилання. Незважаючи на те, що відсоток зовнішніх посилань, які дійсно працюють, невисокий, без них неможливо домогтися гарних результатів.
 • Робота над внутрішнім змістом сайту. Зараз просування сайту - це більше маркетинг і реклама. Досвід останніх років свідчить про те, що найбільшого успіху досягають сайти, над якими довго і копітко працювали: продумували структуру, постійно розміщували актуальну інформацію, опрацьовували тексти (робили їх продають, «чіпляє», що спонукають до дії), розробляли додаткові сервіси (калькулятор, каталоги і т.д.), ретельно опрацьовували портфоліо компанії.

Навіть така дрібниця, як постійне розміщення новин на сайті дає дуже багато - відвідувачі бачать, що сайт живий, його оновлюють, - значить, компанія і її бізнес живуть і розвиваються. Важлива також підтримка актуальності інформації на самому сайті: написання аналітичних статей, розміщення документації (наприклад, БНіП та ДСТУ), розміщення новин, загальне оновлення інформації.

 • Розміщення інформації на зовнішніх регіональних ресурсах (каталоги, довідники, дошки оголошень). Крім покупки посилань, необхідно проводити комплексний піар сайту в цільовому регіоні. Це і реєстрація сайту в довідниках і каталогах, розміщення інформації на профільних порталах, дошках оголошень, підтримка актуальності розміщеної інформації, написання та розміщення прес-релізів, статей на профільних сайтах.
 • Розміщення інформації на профільних порталах, форумах, спільнотах і підтримка дискусій і актуальності інформації. Люди активно користуються регіональними форумами, довідниками і каталогами, спілкуються в спільнотах за інтересами, тому розміщення інформації там і підтримку тематичних дискусій досить ефективно.

З цього можна зробити висновок, що просування сьогодні - це комплексний підхід, який включає в себе не тільки технічну сторону, висновок сайту на певні позиції, а комплексну рекламу і піар в мережі інтернет, ретельне опрацювання самого сайту.

Оцінка результатів просування

Як же можна оцінити роботу оптимізаторів? Існує кілька способів оцінки ефективності просування.

1. Фактичні:

 • продажу послуг / товарів: клієнт знайшов компанію через інтернет, зацікавився інформацією на сайті, здійснив покупку (скористався послугами компанії);
 • дзвінки / заявки: потенційний клієнт знайшов компанію також через інтернет і подзвонив в компанію або відправив заявку за допомогою форми зворотного зв'язку або онлайн-заявки.

Компанія, що займається просуванням, не може безпосередньо впливати на ці фактори і, відповідно, не може їх гарантувати, тому як тут мають місце бути обставини, які не підвладні продвіженцев: наприклад, некомпетентність менеджерів, які вчасно не відповіли на дзвінок або недостатньо добре представили послугу / товар, завищені ціни на товари / послуги, недостатній асортимент товарів, незатребуваний продукт і т.д.

На все це може вплинути тільки власник компанії, який пропонує свій продукт або послугу на продаж. Оптимізатори можуть лише залучити цільовий трафік і зробити все можливе, щоб у користувача була довіра до сайту (тобто зробити сайт якісним, живим), а вплинути на якість і затребуваність самого продукту / послуги вони ніяк не можуть.

2. Непрямі: відвідуваність, пошуковий трафік, аналіз ключовим слів, за якими приходять на сайт. Всі ці фактори досить просто проаналізувати. Всю інформацію можна отримати в системі статистики. Можна використовувати систему статистики Яндекс.Метрика, яка дає великий обсягом досить точної інформації. Важливо, щоб на сайт користувачі приходили за цільовими, комерційним запитам. Інформаційних запитів повинно бути мінімальна кількість.

Існують запити комерційного характеру і общеінформаціонного. Комерційними називають запити, які робить користувач з метою що-небудь купити або скористатися послугою (наприклад, «купити меблі», «замовити сайт»). Общеінформаціонние запити використовуються для пошуку інформації ознайомчого характеру (наприклад, «полагодити комп'ютер своїми руками», «фотографії меблів»). Відвідуваність з пошуку також повинна бути на рівні прогнозованої.

Статистика досягнення цілей. Яндекс.Метрика дозволяє відстежувати так звані цілі - це спеціально задані сторінки, за якими метрика окремо відстежує рівень відвідуваності. Наприклад, ми може відстежити, скільки разів в день була відправлена ​​форма заявки або скільки разів в день був проведений розрахунок на калькуляторі вартості. Такі дані важливі при аналізі ефективності інструмента або сервісу, а також сайту в цілому.

Статистика відмов, час на сайті, шляхи по сайту. Таку статистику можна зібраті як по сайту в цілому, так и за ключовими словами, за Якими Користувачі приходили на сайт. Если Відсоток відмов великий (более 70%), це говорити про ті, что Користувачі НЕ знаходять потрібної информации и йдут з сайту, відповідно сайт недостатньо добре опрацьованій. Також важливо дивитися, скільки користувач провів часу на сайті, які сторінки відвідував, з якої сторінки пішов.

Позиції в результатах пошуку по конкретним фразам. Незважаючи на те, що просування ведеться по трафіку, залучення користувачів на сайт неможливо без просування окремо взятих ключових запитів. Якщо відвідувачі приходять на сайт за певними фразами, значить, сайт за цими фразами без праці можна знайти у видачі пошукової системи.

Можна точно відстежити, скільки відвідувачів прийшло на сайт з пошуку і за якими фразами. Можна сказати, що просування ефективно, якщо:

 • на сайті заявлений або більш високий рівень відвідуваності і є позитивна динаміка зростання трафіку;
 • користувачі приходять за ключовими словами, при цьому такі фрази носять комерційний характер (наприклад, «купити м'які меблі», «замовити просування сайту», «корпусні меблі під замовлення» і т.д.), відсоток інформаційних і загальних фраз невисокий;
 • відсоток відмов невеликий;
 • користувачі активно користуються сервісами (наприклад, калькулятором);
 • користувачі переглядають декілька сторінок з описом товарів / послуг,
 • використовується форма відправки онлайн-заявок і т.д.

Як підрахувати вартість просування сайту?

Якщо ви вирішили довірити оптимізацію і просування сайту SEO-фахівцям, необхідно розуміти, з чого складається вартість просування.

Існує два види просування сайту в пошукових системах - по позиціях і по трафіку.

Просування по позиціях поступово відходить у минуле, тому як при просуванні в конкурентних тематиках по високочастотним фразам дуже складно вийти на хороші позиції з невеликим бюджетом, а молодому сайту це зробити практично неможливо (навіть якщо бюджет буде великим). Це особливо актуально для великих регіонів. Для невеликих регіонів з населенням до 1 млн. Жителів вихід в топ за конкурентними фразам все ще можливий.

На зміну старій технології приходить просування по трафіку, тобто власник сайту платить не за позиції окремих ключових слів у видачі, а за кількість залучених цільових відвідувачів за підсумками місяця. Це найбільш ефективна і прозора система оцінки роботи оптимізаторів. При цьому таке просування більш стабільно і в меншій мірі залежить від зміни алгоритмів пошукових систем. Суть даного просування в тому, що так само, як і в першому варіанті, вибираються ключові слова і просуваються у видачі. Але, на відміну від першого варіанта, використовується велика кількість низькочастотних слів, конкуренція за якими мінімальна.

Переваги такого підходу:

 • мінімальні витрати за рахунок мінімальної конкуренції (економія бюджету);
 • охоплення великої кількості ключових фраз;
 • мінімальна залежність від зміни алгоритмів пошукових систем;
 • вибір більш точних фраз, а значить, залучення більш цільових відвідувачів на сайт (мінімізація нецільового трафіку);
 • успіх в Короткі Терміни даже для молодих сайтів.

При цьому слід сказати, що бюджети на просування в різних регіонах будуть істотно відрізнятися. Просування в Москві за тими ж фразами обійдеться набагато дорожче просування в Смоленську. Кількість прогнозованого трафіку також буде відрізнятися (з Москви його буде більше, з Смоленська - менше). Незважаючи на те, що метою ставиться, головним чином, залучення трафіку по окремим найважливішим фразам, також важливо домагатися хороших позицій в пошуку, навіть вони не повинні бути низькочастотними.

Оплата за оптимізацію сайту проводиться одноразово, а за просування стягується щомісячна абонентська плата - в Смоленську розцінки починаються від 15 000 руб., Верхня межа вартості не позначений.

Інші інструменти просування

Крім безпосередньо пошукового просування, існують не менш ефективні інструменти для реклами сайту в інтернеті:

 • контекстна реклама (Яндекс, Google);
 • розміщення інформації про компанію в Яндекс.Довіднику;
 • вивантаження товарів в Яндекс.Маркет (стосовно інтернет-магазинах);
 • розміщення на сайті кнопок соціальних мереж (наприклад, «мені подобається», «+1» і т.д.);
 • продвижения в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ .

Такі інструменти при правильному налаштуванні можуть виявитися недорогими у використанні і вкрай ефективними для залучення цільових клієнтів. При використанні цих інструментів в комплексі з просуванням в пошуковій видачі можна домогтися дуже високих результатів.

Хочете замовити ефективне SEO просування сайту в Яндекс і Google? Зв'яжіться з нами по телефону: 8-800-200-94-60, доб. 321 або залиште запит на електронну пошту [email protected] .

Що таке просування сайтів сьогодні?
Чим важлива поведінка користувача на сайті?
Що таке просування сайтів сьогодні?
Отже, на чому базується просування?
Як підрахувати вартість просування сайту?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно