Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Створення сайту з нуля або використання CMS: що вибрати? - xBB.uz

Припустимо, є завдання - створити сайт «під ключ» . Мається на увазі повнофункціональний веб-проект, для управління яким клієнту не потрібно знань програмування або будь-яких технологій. Вирішити це завдання можна декількома способами, наприклад, використовувати для розробки CMS або ж створити веб-сайт «з нуля». Які переваги мають ці методи?

CMS - це система управління контентом, яка використовується в процесі створення сайту і управління проектом. Такі веб-орієнтовані системи дозволяють із зручністю наповнювати сайт текстовим, мультимедійним вмістом. Причому користувачеві (клієнту) пропонується багатий інструментарій для редагування і публікації інформації в Інтернеті.

Таким способом створити веб-сайт «під ключ» досить просто. Існує безліч систем управління контентом, в тому числі безкоштовних. Найпопулярніші з них: Drupal, Joomla, Typo3, Mambo, PHP-Nuke, Wordpress.

Для графічного оформлення сайту можна використовувати шаблон, а можна створити власний унікальний дизайн. Більшість CMS підтримують певні системи управління базами даних. CMS, що працюють на платформі PHP, часто підтримують СУБД MySQL.

Якщо використання CMS істотно спрощує процес проектування і розробки сайту, чому ж досі існує таке поняття, як «сайт з нуля»?

Дуже просто: CMS пропонує інструментарій для розробки сайтів, можливості якого обмежені. Якщо потрібно створити унікальний сервіс або реалізувати недавно створену ідею, готові системи управління сайтом не зможуть це зробити. Тут необхідно програмування «з нуля».

CMS відмінно підходять для створення корпоративних сайтів, візиток, інтернет-магазинів, особистих сторінок і блогів. Звичайно, для створення сайту на основі CMS все ж потрібні деякі знання верстки та основ програмування. Системи управління контентом мають різні можливості, а також відрізняються рівнем надійності. Масштабованість і швидкість роботи - найважливіші характеристики проекту.

Власноруч створений сайт без використання відкритих кодів можна спроектувати будь-яким чином, реалізувати масштабованість, час відгуку відповідно до специфікації до проекту.

Перед тим як замовити сайт під ключ , Потрібно чітко сформулювати вимоги до проекту. А вже на їх підставі вибрати, що більше підійде - використання CMS або програмування «з нуля».

Напевно кожен з нас хотів-би створити який-небудь сайт. Але це не так просто як здається. По-перше, треба часто за ним дивитися, по-друге для створення простого сайту вам треба знати хоча-б на нижчому рівні HTML і СSS. Після його оволодіння можна вже створювати професійні сайти на основі PHP і MYSQL. Важко? Дійсно!

Для полегшення створення і редагування сайтів були створені CMS системи. Новітні CMS системи дозволяють дуже швидко і без особливих знань WEB програмування створювати сайти різної складності, що набагато економить наш час. Якщо ви хочете створити простий сайт (блог), то можете сміливо ставити на свій сервер CMS WordPress. Якщо ж вам потрібно більш солідний сайт - використовуєте DLE, Joomla. Зараз я коротко розкажу про кожну з цих CMS систем.

Основна перевага WordPress - простота роботи. На його установку, як правило, буде потрібно не більше 5 хвилин. В Інтернеті ви можете завантажити величезну кількість безкоштовних шаблонів, які дуже просто редагуються. Його функціональність можна ще більше розширити, використовуючи плагіни. Їх також багато в Інтернеті. Крім блогу, якщо добре постаратися, можна зробити з даної CMS і професійний сайт.

Найпопулярніша CMS - DLE. Вже багато тисяч сайтів оснащені цією системою, велика частина з них - це інформаційно розважальні портали. В даний CMS пакет входять безліч інструментів, потрібних для створення повноцінного сайту. Головною особливістю цієї CMS є зниження навантаження на сервер, завдяки технології AJAX.

DLE має дуже стильний і багатофункціональний центр адміністрування, а також потужну систему безпеки. Не так просто буде вас зламати з DLE. Але один мінус - повна версія даної CMS платна. Тому безліч людей спочатку використовують Demo версію, в яку входять деякі обмеження.

Безліч веб-майстрів вибирають Joomla, завдяки її доступності. Доступна - тому що безкоштовна. Ви легко можете вивчити дану CMS в будь-якому самовчителі, яких вже дуже багато. Завдяки даній CMS можна створити сайт будь-якої складності, так як вона розвивається вже більше ніж 6 років. Joomla вважається легким движком, так як має невеликий набір інструментів. Завдяки Joomla ви будете економити свій час, що дуже важливо і отримувати максимально можливий результат.

Автор: kawasaki777, 04.12.2010

PS від редактора. Автор багато написав про переваги CMS перед створенням сайту «з нуля», але питання розкрив не зовсім правильно і не до кінця. Имхо, в сучасних умовах створювати сайти з нуля має сенс тільки в освітніх цілях, щоб навчитися писати CMS. Якщо досвідчений професіонал створює сайт, то він обов'язково використає CMS, якщо не загальнодоступну, то самопісний. А що ви думаєте з цього приводу?

Попередні публікації:

Останнє редагування: 2010-12-04 12:58:20

Мітки матеріалу: створення сайту , cms , створення сайту з нуля , використання cms , сайт , інтернет сайт

1 коментар

Залиште, будь ласка, свій коментар до публікації

Які переваги мають ці методи?
Якщо використання CMS істотно спрощує процес проектування і розробки сайту, чому ж досі існує таке поняття, як «сайт з нуля»?
Важко?
А що ви думаєте з цього приводу?

Новости