Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Штатний голосове введення даних в Windows 10 Fall Creators Update

Друзі, ми продовжуємо детальний огляд окремих нововведень, якими Windows 10 обзавелася після впровадження великого оновлення Fall Creators Update. І в цій статті хотілося б приділити увагу оновленої сенсорній клавіатурі операційної системи. Вона була кардинально перероблена і поповнилася новими функціями. Оновлена ​​сенсорна клавіатура підтримує режим Swype - коли при наборі тексту можна ковзати, тобто проводити пальцем або стилусом, не відриваючи його від клавіатури. Як це давно вже можна робити на мобільних пристроях. Сенсорна клавіатура Windows 10 також поповнилася функцією голосового введення тексту. Якщо говорити про десктопах і ноутбуках, додавання такої можливості - це, по суті, єдине корисне нововведення Fall Creators Update в цій частині функціоналу системи. Однак зі штатним голосовим уведенням даних не все так однозначно.

Можливість промовляти текст в мікрофон замість ручного набору символів на клавіатурі в середовищі Windows 10 передбачена тільки для англійської мови. Microsoft обіцяє в майбутньому додати і інші мови розпізнавання, однак поки що маємо тільки те, що маємо. Це, звичайно, серйозне обмеження, і, відповідно, цією функцією зможуть скористатися тільки ті, хто добре знає англійську і працює з набором тексту на цій мові в серйозних масштабах. Проте функція цікава, розглянемо, як її задіяти.

На панелі завдань Windows викликаємо контекстне меню і галочкою відзначаємо опцію «Показувати кнопку сенсорної клавіатури».

Сенсорна клавіатура тепер буде постійно відображатися в системному треї, звідки її можна запустити в будь-який момент. При перемиканні розкладки на англійську на клавіатурі з'явиться значок у вигляді мікрофона. Для диктування необхідно відкрити будь-яке поле введення тексту (будь-який встановлений в системі текстовий редактор, будь-яку програмну форму, будь-яку веб-форму у вікні браузера). Ну і, власне, почати говорити в мікрофон.

Важливий момент: набір тексту голосом буде можливий тільки тоді, коли в системі не відключені мовні служби. Це можна перевірити в додатку «Параметри», зайшовши в розділ «Конфіденційність». У вкладці «Мова, рукописне введення і введення тексту» повинна відображатися кнопка відключення мовних служб. Відповідно, це означає, що в поточний момент служби включені.

В іншому випадку буде відображатися кнопка включення мовних служб. І її, отже, необхідно включити.

Сумно, друзі, що така можливість відсутня для російської мови. Вона явно не завадила б операторам набору тексту, контент-менеджерам, блогерам, та й просто активним користувачам Інтернету. Однак механізми впровадження голосового введення даних російською в середу Windows (причому в будь-яку її версію) існують. Такі механізми забезпечуються сторонніми програмними рішеннями. Але про це ми поговоримо в одній з наступних статей сайту.

Статті на цю тему:

Новости