Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Способи аналізу статей для копірайтерського блогу

 1. Навіщо на сайтах потрібен тлумачний інформаційний контент
 2. Звідки взяти корисний контент для сайту
 3. Мої скромні думки з приводу пошуку інформації
 4. Цілі і способи аналізу статей
 5. Аналіз статей з метою визначити поняття про питання, що відрізняється від вашої точки зору
 6. Аналіз статей у важливій для вас питання
 7. Аналіз статей з метою заповнити пропуск в інформації
 8. Оновлення інформації, яка з часом стала не актуальною
 9. Такий великий висновок, узагальнюючий все вище сказане

Копірайтинг, копірайтери Копірайтинг, копірайтери. Так гордо і я грішний, і інші мої колеги називають себе. Перш ніж представити вам способи аналізу статей для блогу розберемо, що означає визначення копірайтера. Без цього ніяк.

Я зустрічав це визначення в статтях і книжках багатьох корифеїв копірайтингу.

Копірайтинг - це мистецтво написання продає тексту, а копірайтер - його творець.

Задайте собі питання, називаєте ви себе таким автором. Я поки немає. Занадто багато чому треба навчитися.

Тому поки відношу себе до веб-райтерам, тим людям, які працюють над статтями для сайтів. Саме працює, ви не помилилися. Пише, значить, творить і творить. А автор текстів чи веб-райтер перелопачує купу матеріалів, щоб видати на-гора тлумачний контент. Це означає, що його статті є авторський матеріал, написаний на основі аналізу статей інших авторів.

Навіщо на сайтах потрібен тлумачний інформаційний контент

Тема розмови в цій статті не про відмінності між копирайтерами і веб-райтерами, або рерайтерами, що теж є предметом особливої ​​гордості деякої категорії авторів. У цій статті піде розмова про аналіз текстів і пошуку інформації як для сайту клієнта, так і для свого блогу.

Не секрет, що багато блогерів-копірайтери пишуть статті для себе, натхненні прикладом колег. Сам такий, прочитаю цікаву статтю на сайті товариша по цеху, і оцінюю користь від її написання. Розміщення у себе цікавою статті на злобу дня може принести такі вигоди:

 1. прихід клієнтів по фокусної слову і ключових запитах з довгим хвостом (низькочастотні запити);
 2. експертність автора - хороша інформативна стаття покаже рівень професійної підготовки та інтересів копірайтера серед своїх колег по цеху;
 3. швидке просування в ТОП пошукової видачі;
 4. впевнене знаходження сайту в ТОПі, ніяка контекстна реклама конкурента не зіб'є ваші позиції.

Ви написали інформативну корисну статтю, яка відноситься до інтелектуального контенту - будьте впевнені, що вона допоможе просунути сайт в початок пошуку. Навіть якщо вона здасться моторошно нудною і складною, заінтригований заголовком і блоком-вмістом, читач постарається хоча-б просканувати її поглядом від початку до кінця. Він захоче з'ясувати, чи не криється за «лісом буків» цінна інформація. Час, який буде витрачено читачем напевно займе більше хвилини, а це значить, що відсоток відмов менше. Як зменшити кількість відмов писав тут . Невеликий відсоток відмов позитивно позначається на позиції сайту.

Звідки взяти корисний контент для сайту

Про те, де брати теми для статей я вже писав, але від нагадування цього нікуди не дітися, тому ось:

 • сайти своїх колег-копірайтерів;
 • свій досвід, яким багато копірайтери жадають поділитися;
 • є одна корисна програма FeedDemon, працює вона набагато швидше Гугла і Яндекса;
 • книги - є в Мережі ресурси, на яких надано не побита в інтерв'ю з багатьма «гуру» література відомих авторів, які не популярні книжки від паперову версію або видавництва МІФ, а насправді тлумачний і вистражданий на власному досвіді цінний контент. Про це згадував тут .

Мої скромні думки з приводу пошуку інформації

думка 1

Нас в першу чергу цікавлять теми для свого блога. Знайшли привабливу, на злобу дня тему, взяли собі на замітку. Потім почали шукати і аналізувати аналогічну інформацію. Однак з «многа інформації» беріть тільки те, що потрібно і що заслуговує на увагу. Не зупиняйтеся на якомусь одному думці, досліджуйте питання з усіх боків і з негативною точки зору теж.

Попалася мені стаття «15 термінів, про які може не знати копірайтер» я вирішив вивчити, ці терміни. Стаття на тему WP «Біла книга» привела замовника. Та й інші терміни стали темами для статей.

думка 2

Саме перевірені напрацювання найбільше цікавлять читачів. Якщо немає свого власного досвіду, то почерпнути його можна в коментарях до статей або на форумах. Немає потреби переказувати про типах заголовків. Робив щось подібне, дивимося тут . Дуже вже нудна стаття вийшла, сам без здригання читати не можу. Та й нехай на неї, сидить в ТОПі за своїм ключу і бути добра.

думка 3

Користуватися порадами визнаних копірайтерів насправді ніхто не забороняв і не забороняє. Програма FeedDemon прекрасна річ для пошуку інформації Міхель Фортин знав про що говорив. Втім, це моя суб'єктивна думка, я її поки тільки освоюю, хоча мені в ній комфортно працювати. FeedDemon тут русифікована версія програми . Принадність полягає в тому, що навіть не запускаючи браузер, можна бути в курсі всіх розсилок, на які підписаний. При цьому всі повідомлення будуть розкладені по ключових запитах, наприклад: копірайтинг, фріланс і т. Д. Наберіть ключ, який вас зацікавив і ви знайдете свіжу інформацію по темі. Прикол. Захотіли дізнатися, що про вас є в Мережі - знайдете навіть коментарі до статей, що ви залишали три роки тому.

Втім, досить про це. З ідеями визначилися. Їх при належній фантазії знайдеться в Мережі багато. Спробуємо розібратися, як правильно вивчати чужі ідеї Скориставшись, творчим підходом, можна втілити в життя на своєму блозі нові публікації.

думка 4

Нехай ваш сайт стане кліетооріентірованним. Пишіть для клієнта, щоб потім можна було розмовляти з клієнтом доводами, наведеними в своїх статтях. Хороший приклад клієнтоорієнтованого сайту - сайт Олени Котової . Читайте інтерв'ю з нею і розповідь про сайті комунікацій на моєму блозі.

Цілі і способи аналізу статей

Є чотири способи аналізу статей:

 1. дослідження точки зору, що відрізняється від ваших переконань і спрямованість думки;
 2. з'явився важливий для вас питання, не чекайте відповідь від більш досвідченого товариша, зробіть аналіз статей на актуальну для вас тему;
 3. аналіз статей з метою доповнити відомий вам матеріал;
 4. оновлення відомостей, які вже застаріли.

Хтось може додати щось своє, буду вдячний за коментарі.

Аналіз статей з метою визначити поняття про питання, що відрізняється від вашої точки зору

У чому полягає подібний напрямок проведення аналізу? Ви досконало розбираєтеся в питанні. Однак існує одне «але». Є точки зору, противні вашим переконанням. Наприклад, Главред. Багато маститі і досвідчені копірайтери його не люблять, нарівні з ними його не люблять і копірайтери з бірж. І тим і іншим просто накладно, а деяким страшно їм користуватися. Мені, наприклад, він подобається, комусь ні. Ось вам і не схожа на вашу думку точка зору. Ось і тема для написання статті для свого блогу. Захотіли стати вище за інших. Встаньте навшпиньки і напишіть черговий опус, який критикує Главред Крім того, більшість вам скаже: «Ах, який молодець». Як довго така стаття буде популярна? Як і стояння навшпиньки - не довго.

Захотіли заявити про себе, на довший термін. Напишіть аргументовану і епатажну статтю про позитивні властивості Главреда, расшарьте її по найбільш масовим робочим групам на ФБ. Саме робочим, а не надутим. Зловите потоки критики (м'яко сказано), популярність та інші лаври. Якщо будете писати аргументовано то вас точно визнають. Навряд чи скористаюся цим. Ні, не боюся критики. Кишка поки тонка і рівень освіти не пускає, без належної підготовки не зможу написати статтю, яка пройшла б редакторський ценз Ільяхова. Тому поки утримаюся. Хоча, може бути трохи пізніше.

Аналіз статей у важливій для вас питання

Вчитися в ВНЗ я пішов пізно, в 33 роки - необхідність. Тому цим способом статейного аналізу користувався вельми усвідомлено, не на рівні післяшкільного студіози. Дуже вже він гарний у навчанні. З його допомогою я вивчав інформацію для виконання курсових, контрольних та дипломної роботи.

Хтось скаже: «Фе, заочне навчання». Однак, саме завдяки дослідженню інформації для вирішення поставлених завдань, я навчився працювати з документами, ставити собі питання і вирішувати їх. Так і в копірайтингу. Постала переді мною завдання написати рекламний буклет для компанії з металообробки. П'ять днів вивчав тему, написав величезний список питань. Потім за півдня зробив. Отримав від замовника подяку і гонорар. З'явилася робота написати прес-реліз. В результаті народився нудний конспект-пам'ятка для написання прес-релізу . Актуальний тільки для мене, хтось інший навряд чи буде вивчати це питання на мою конспекту.

Або, наприклад, захотів я дізнатися більше інформації по тому, як аргументовано оперувати фактами з приводу підвищення цін на свої статті. Став вивчати позитивні сторони написання інформаційних статей для комерційних сайтів. Так я зможу впевнено диктувати свої вимоги замовникам. Мої слова будуть не голослівними, а підтвердженими інформацією і статтею в своєму блозі.

Аналіз статей з метою заповнити пропуск в інформації

У момент створення блогу, під час навчання в школі у моєї улюбленої вчительки Юлії Вовкодав, була отримана установка. Блог треба наповнювати контентом. Бажано, щоб статті направити для залучення замовника. Це такі теми: « Як вибрати копірайтера? », Стаття стосується бірж, тому що в той час я ще не остаточно пішов звідти і мене кілька хвилювали проблеми біржових обивателів. Інший варіант - стаття: « Як скласти ТЗ? ». Ну, і інші аналогічні напрямки. Це загальні теми, характерні для початківця копірайтера, тільки-тільки що створив свій блог. Питання в тому, чи зможе автор піднятися на сходинку вище і стане писати насправді глибокі статті, а не поверхневі тексти «аби було».

На початку своєї кар'єри зустрічав авторів блогів, які обмежують себе коротким викладом матеріалу. Саме це спонукало на те, щоб писати великі розгорнуті статті на будь-які досліджувані теми. Шкода, що багато, навіть симпатичні мені автори ігнорують поглиблене вивчення матеріалу.

Оновлення інформації, яка з часом стала не актуальною

В цей спосіб входить широкий варіант вивчення інформації.

 • Ця тема стосується статей, представлених закордонними авторами. Свого часу дізнався про статтю «Блогери проти копірайтерів» Захотів її прочитати, перевів і спробував підлаштувати під сучасні реалії. До сих пір соромно за прояв емоцій. Хоча не можна сказати, що матеріал настільки старий, як може здатися.
 • Інший варіант. Оновлення власних статей. Написані спочатку, в момент створення блогу, вони вимагають коректування. З висоти набутого досвіду погляд на підняті в статтях питання стає дещо інший. На багато дивишся по-іншому. Наприклад, стаття про вибір виконавця зазнала деяких змін і набула зовсім іншого вид . Зараз працюю над удосконаленням статті з написання технічного контенту подивимося, що вийде.

Такий великий висновок, узагальнюючий все вище сказане

Ідея цієї статті витала дуже давно, виникла після роботи над ось цієї статтею з пошуку тем для свого блогу і клієнтських сайтів Надалі задум зазнав змін, а на підставі прочитаних колись публікацій про способи проведення аналізу статей, з'явилося бажання написати цю статтю. Захотілося розповісти про способи, якими користуюся в роботі з пошуку інформації. Їх можуть застосувати у своїй творчості інші автори. Побажати їм робити більш глибокий аналіз матеріалу при написанні свого тексту. Користуватися декількома джерелами, вивчати питання з усіх боків. Зважувати за і проти в ставленні до проблеми.

Аналіз статей на інших ресурсах для власного навчання дає набагато більше, ніж відвідування чергового вебінару або конференції. Особливо це актуально коли як би отримання знань перемежовується з виконанням домашніх справ. Що толку слухати виступ спікера і одночасно робити замовлення, або ще прозаїчніше - готувати борщ.

Однак просто прочитати статтю мало. Недостатньо сказати: «Яка гарна стаття» або просто Залишити коментар. Ця стаття стала підсумком аналізу матеріалу на цю тему, який породив бажання написати свою, несхожу ні на що статтю, з використанням власного досвіду.

Вона ж стала підсумком якогось самостійного уроку по самонавчання. У Рунеті не так багато авторів блогів з копірайтингу, читаючи які отримуєш задоволення від повноти представленого матеріалу і коли немає ні найменшого натяку на лазівку у вигляді нерозкритою сторони питання. Однак не так давно з'явилася стаття « 46 фахівців, які пишуть про текст і редактуре », Багато корисних блогів і сайтів.

Звичайно, існує інший, в корені не схожий вид статейного аналізу. Це вивчення водності, наявності стоп-слів, позиції статті в пошуковій видачі.

Для мене важливим є аналіз статей за смисловим наповненням. Робота для свого блогу вимагає набагато більш поглибленого вивчення інформації, більшого обмірковування, ніж просто написання статті щоб вона була присутня. Коли річ написана від душі і віддача від неї є, і замовник на неї клюне і читач лайк поставить.

Буду радий коментарям, не допускаю до розмови виключно явних тролів, які не хрін їм підлогу в хаті топтати, об'єктивну критику вітаю і поважаю. Сподобалася стаття, натискайте спасибі, для вас це не складе труднощів, а автор буде знати, що працював недаремно і стаття комусь пішла на користь.

Успіхів вам, панове автори, в самообучении і вивченні цього дійсно цікавого мистецтва - копірайтинг.

Як довго така стаття буде популярна?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают