Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Способи аналізу статей для копірайтерського блогу

 1. Навіщо на сайтах потрібен тлумачний інформаційний контент
 2. Звідки взяти корисний контент для сайту
 3. Мої скромні думки з приводу пошуку інформації
 4. Цілі і способи аналізу статей
 5. Аналіз статей з метою визначити поняття про питання, що відрізняється від вашої точки зору
 6. Аналіз статей у важливій для вас питання
 7. Аналіз статей з метою заповнити пропуск в інформації
 8. Оновлення інформації, яка з часом стала не актуальною
 9. Такий великий висновок, узагальнюючий все вище сказане

Копірайтинг, копірайтери Копірайтинг, копірайтери. Так гордо і я грішний, і інші мої колеги називають себе. Перш ніж представити вам способи аналізу статей для блогу розберемо, що означає визначення копірайтера. Без цього ніяк.

Я зустрічав це визначення в статтях і книжках багатьох корифеїв копірайтингу.

Копірайтинг - це мистецтво написання продає тексту, а копірайтер - його творець.

Задайте собі питання, називаєте ви себе таким автором. Я поки немає. Занадто багато чому треба навчитися.

Тому поки відношу себе до веб-райтерам, тим людям, які працюють над статтями для сайтів. Саме працює, ви не помилилися. Пише, значить, творить і творить. А автор текстів чи веб-райтер перелопачує купу матеріалів, щоб видати на-гора тлумачний контент. Це означає, що його статті є авторський матеріал, написаний на основі аналізу статей інших авторів.

Навіщо на сайтах потрібен тлумачний інформаційний контент

Тема розмови в цій статті не про відмінності між копирайтерами і веб-райтерами, або рерайтерами, що теж є предметом особливої ​​гордості деякої категорії авторів. У цій статті піде розмова про аналіз текстів і пошуку інформації як для сайту клієнта, так і для свого блогу.

Не секрет, що багато блогерів-копірайтери пишуть статті для себе, натхненні прикладом колег. Сам такий, прочитаю цікаву статтю на сайті товариша по цеху, і оцінюю користь від її написання. Розміщення у себе цікавою статті на злобу дня може принести такі вигоди:

 1. прихід клієнтів по фокусної слову і ключових запитах з довгим хвостом (низькочастотні запити);
 2. експертність автора - хороша інформативна стаття покаже рівень професійної підготовки та інтересів копірайтера серед своїх колег по цеху;
 3. швидке просування в ТОП пошукової видачі;
 4. впевнене знаходження сайту в ТОПі, ніяка контекстна реклама конкурента не зіб'є ваші позиції.

Ви написали інформативну корисну статтю, яка відноситься до інтелектуального контенту - будьте впевнені, що вона допоможе просунути сайт в початок пошуку. Навіть якщо вона здасться моторошно нудною і складною, заінтригований заголовком і блоком-вмістом, читач постарається хоча-б просканувати її поглядом від початку до кінця. Він захоче з'ясувати, чи не криється за «лісом буків» цінна інформація. Час, який буде витрачено читачем напевно займе більше хвилини, а це значить, що відсоток відмов менше. Як зменшити кількість відмов писав тут . Невеликий відсоток відмов позитивно позначається на позиції сайту.

Звідки взяти корисний контент для сайту

Про те, де брати теми для статей я вже писав, але від нагадування цього нікуди не дітися, тому ось:

 • сайти своїх колег-копірайтерів;
 • свій досвід, яким багато копірайтери жадають поділитися;
 • є одна корисна програма FeedDemon, працює вона набагато швидше Гугла і Яндекса;
 • книги - є в Мережі ресурси, на яких надано не побита в інтерв'ю з багатьма «гуру» література відомих авторів, які не популярні книжки від паперову версію або видавництва МІФ, а насправді тлумачний і вистражданий на власному досвіді цінний контент. Про це згадував тут .

Мої скромні думки з приводу пошуку інформації

думка 1

Нас в першу чергу цікавлять теми для свого блога. Знайшли привабливу, на злобу дня тему, взяли собі на замітку. Потім почали шукати і аналізувати аналогічну інформацію. Однак з «многа інформації» беріть тільки те, що потрібно і що заслуговує на увагу. Не зупиняйтеся на якомусь одному думці, досліджуйте питання з усіх боків і з негативною точки зору теж.

Попалася мені стаття «15 термінів, про які може не знати копірайтер» я вирішив вивчити, ці терміни. Стаття на тему WP «Біла книга» привела замовника. Та й інші терміни стали темами для статей.

думка 2

Саме перевірені напрацювання найбільше цікавлять читачів. Якщо немає свого власного досвіду, то почерпнути його можна в коментарях до статей або на форумах. Немає потреби переказувати про типах заголовків. Робив щось подібне, дивимося тут . Дуже вже нудна стаття вийшла, сам без здригання читати не можу. Та й нехай на неї, сидить в ТОПі за своїм ключу і бути добра.

думка 3

Користуватися порадами визнаних копірайтерів насправді ніхто не забороняв і не забороняє. Програма FeedDemon прекрасна річ для пошуку інформації Міхель Фортин знав про що говорив. Втім, це моя суб'єктивна думка, я її поки тільки освоюю, хоча мені в ній комфортно працювати. FeedDemon тут русифікована версія програми . Принадність полягає в тому, що навіть не запускаючи браузер, можна бути в курсі всіх розсилок, на які підписаний. При цьому всі повідомлення будуть розкладені по ключових запитах, наприклад: копірайтинг, фріланс і т. Д. Наберіть ключ, який вас зацікавив і ви знайдете свіжу інформацію по темі. Прикол. Захотіли дізнатися, що про вас є в Мережі - знайдете навіть коментарі до статей, що ви залишали три роки тому.

Втім, досить про це. З ідеями визначилися. Їх при належній фантазії знайдеться в Мережі багато. Спробуємо розібратися, як правильно вивчати чужі ідеї Скориставшись, творчим підходом, можна втілити в життя на своєму блозі нові публікації.

думка 4

Нехай ваш сайт стане кліетооріентірованним. Пишіть для клієнта, щоб потім можна було розмовляти з клієнтом доводами, наведеними в своїх статтях. Хороший приклад клієнтоорієнтованого сайту - сайт Олени Котової . Читайте інтерв'ю з нею і розповідь про сайті комунікацій на моєму блозі.

Цілі і способи аналізу статей

Є чотири способи аналізу статей:

 1. дослідження точки зору, що відрізняється від ваших переконань і спрямованість думки;
 2. з'явився важливий для вас питання, не чекайте відповідь від більш досвідченого товариша, зробіть аналіз статей на актуальну для вас тему;
 3. аналіз статей з метою доповнити відомий вам матеріал;
 4. оновлення відомостей, які вже застаріли.

Хтось може додати щось своє, буду вдячний за коментарі.

Аналіз статей з метою визначити поняття про питання, що відрізняється від вашої точки зору

У чому полягає подібний напрямок проведення аналізу? Ви досконало розбираєтеся в питанні. Однак існує одне «але». Є точки зору, противні вашим переконанням. Наприклад, Главред. Багато маститі і досвідчені копірайтери його не люблять, нарівні з ними його не люблять і копірайтери з бірж. І тим і іншим просто накладно, а деяким страшно їм користуватися. Мені, наприклад, він подобається, комусь ні. Ось вам і не схожа на вашу думку точка зору. Ось і тема для написання статті для свого блогу. Захотіли стати вище за інших. Встаньте навшпиньки і напишіть черговий опус, який критикує Главред Крім того, більшість вам скаже: «Ах, який молодець». Як довго така стаття буде популярна? Як і стояння навшпиньки - не довго.

Захотіли заявити про себе, на довший термін. Напишіть аргументовану і епатажну статтю про позитивні властивості Главреда, расшарьте її по найбільш масовим робочим групам на ФБ. Саме робочим, а не надутим. Зловите потоки критики (м'яко сказано), популярність та інші лаври. Якщо будете писати аргументовано то вас точно визнають. Навряд чи скористаюся цим. Ні, не боюся критики. Кишка поки тонка і рівень освіти не пускає, без належної підготовки не зможу написати статтю, яка пройшла б редакторський ценз Ільяхова. Тому поки утримаюся. Хоча, може бути трохи пізніше.

Аналіз статей у важливій для вас питання

Вчитися в ВНЗ я пішов пізно, в 33 роки - необхідність. Тому цим способом статейного аналізу користувався вельми усвідомлено, не на рівні післяшкільного студіози. Дуже вже він гарний у навчанні. З його допомогою я вивчав інформацію для виконання курсових, контрольних та дипломної роботи.

Хтось скаже: «Фе, заочне навчання». Однак, саме завдяки дослідженню інформації для вирішення поставлених завдань, я навчився працювати з документами, ставити собі питання і вирішувати їх. Так і в копірайтингу. Постала переді мною завдання написати рекламний буклет для компанії з металообробки. П'ять днів вивчав тему, написав величезний список питань. Потім за півдня зробив. Отримав від замовника подяку і гонорар. З'явилася робота написати прес-реліз. В результаті народився нудний конспект-пам'ятка для написання прес-релізу . Актуальний тільки для мене, хтось інший навряд чи буде вивчати це питання на мою конспекту.

Або, наприклад, захотів я дізнатися більше інформації по тому, як аргументовано оперувати фактами з приводу підвищення цін на свої статті. Став вивчати позитивні сторони написання інформаційних статей для комерційних сайтів. Так я зможу впевнено диктувати свої вимоги замовникам. Мої слова будуть не голослівними, а підтвердженими інформацією і статтею в своєму блозі.

Аналіз статей з метою заповнити пропуск в інформації

У момент створення блогу, під час навчання в школі у моєї улюбленої вчительки Юлії Вовкодав, була отримана установка. Блог треба наповнювати контентом. Бажано, щоб статті направити для залучення замовника. Це такі теми: « Як вибрати копірайтера? », Стаття стосується бірж, тому що в той час я ще не остаточно пішов звідти і мене кілька хвилювали проблеми біржових обивателів. Інший варіант - стаття: « Як скласти ТЗ? ». Ну, і інші аналогічні напрямки. Це загальні теми, характерні для початківця копірайтера, тільки-тільки що створив свій блог. Питання в тому, чи зможе автор піднятися на сходинку вище і стане писати насправді глибокі статті, а не поверхневі тексти «аби було».

На початку своєї кар'єри зустрічав авторів блогів, які обмежують себе коротким викладом матеріалу. Саме це спонукало на те, щоб писати великі розгорнуті статті на будь-які досліджувані теми. Шкода, що багато, навіть симпатичні мені автори ігнорують поглиблене вивчення матеріалу.

Оновлення інформації, яка з часом стала не актуальною

В цей спосіб входить широкий варіант вивчення інформації.

 • Ця тема стосується статей, представлених закордонними авторами. Свого часу дізнався про статтю «Блогери проти копірайтерів» Захотів її прочитати, перевів і спробував підлаштувати під сучасні реалії. До сих пір соромно за прояв емоцій. Хоча не можна сказати, що матеріал настільки старий, як може здатися.
 • Інший варіант. Оновлення власних статей. Написані спочатку, в момент створення блогу, вони вимагають коректування. З висоти набутого досвіду погляд на підняті в статтях питання стає дещо інший. На багато дивишся по-іншому. Наприклад, стаття про вибір виконавця зазнала деяких змін і набула зовсім іншого вид . Зараз працюю над удосконаленням статті з написання технічного контенту подивимося, що вийде.

Такий великий висновок, узагальнюючий все вище сказане

Ідея цієї статті витала дуже давно, виникла після роботи над ось цієї статтею з пошуку тем для свого блогу і клієнтських сайтів Надалі задум зазнав змін, а на підставі прочитаних колись публікацій про способи проведення аналізу статей, з'явилося бажання написати цю статтю. Захотілося розповісти про способи, якими користуюся в роботі з пошуку інформації. Їх можуть застосувати у своїй творчості інші автори. Побажати їм робити більш глибокий аналіз матеріалу при написанні свого тексту. Користуватися декількома джерелами, вивчати питання з усіх боків. Зважувати за і проти в ставленні до проблеми.

Аналіз статей на інших ресурсах для власного навчання дає набагато більше, ніж відвідування чергового вебінару або конференції. Особливо це актуально коли як би отримання знань перемежовується з виконанням домашніх справ. Що толку слухати виступ спікера і одночасно робити замовлення, або ще прозаїчніше - готувати борщ.

Однак просто прочитати статтю мало. Недостатньо сказати: «Яка гарна стаття» або просто Залишити коментар. Ця стаття стала підсумком аналізу матеріалу на цю тему, який породив бажання написати свою, несхожу ні на що статтю, з використанням власного досвіду.

Вона ж стала підсумком якогось самостійного уроку по самонавчання. У Рунеті не так багато авторів блогів з копірайтингу, читаючи які отримуєш задоволення від повноти представленого матеріалу і коли немає ні найменшого натяку на лазівку у вигляді нерозкритою сторони питання. Однак не так давно з'явилася стаття « 46 фахівців, які пишуть про текст і редактуре », Багато корисних блогів і сайтів.

Звичайно, існує інший, в корені не схожий вид статейного аналізу. Це вивчення водності, наявності стоп-слів, позиції статті в пошуковій видачі.

Для мене важливим є аналіз статей за смисловим наповненням. Робота для свого блогу вимагає набагато більш поглибленого вивчення інформації, більшого обмірковування, ніж просто написання статті щоб вона була присутня. Коли річ написана від душі і віддача від неї є, і замовник на неї клюне і читач лайк поставить.

Буду радий коментарям, не допускаю до розмови виключно явних тролів, які не хрін їм підлогу в хаті топтати, об'єктивну критику вітаю і поважаю. Сподобалася стаття, натискайте спасибі, для вас це не складе труднощів, а автор буде знати, що працював недаремно і стаття комусь пішла на користь.

Успіхів вам, панове автори, в самообучении і вивченні цього дійсно цікавого мистецтва - копірайтинг.

Як довго така стаття буде популярна?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,