Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Що таке HTTP сервер Apache? Установка веб-сервера Apache 2.4 на Windows. Де скачати Apache 2.4 для Windows? | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

 1. Що таке веб-сервер Apache і для чого він потрібен?
 2. Де скачати Apache? Як встановити HTTP сервер Apache на Windows
 3. Що робити, якщо після установки Apache на Windows з'являється помилка: зайнятий порт 80

Привіт, відвідувач сайту ZametkiNaPolyah.ru ! продовжуємо рубрику Сервера і протоколи . І цим записом відкриваємо новий розділ сервер Apache . В даному розділі ми з вами будемо розбиратися з тим, як працює HTTP сервер Apache. Почнемо ми, звичайно, з установки Apache на Windows. Потрібно відзначити, що більшість хостингів в якості веб-сервера використовують Apache, тому будь-якому веб-майстру необхідно знати основи роботи з цим сервером. Привіт, відвідувач сайту  ZametkiNaPolyah

Що таке HTTP сервер Apache? Установка веб-сервера Apache 2.4 на Windows. Де скачати Apache 2.4 для Windows?

У цьому записі ми з вами розберемося для чого взагалі потрібен веб-сервер, потім поговоримо про деякі особливості сервера Apache і встановимо його на комп'ютер під керуванням Windows, а в завершенні ми подивимося на помилки, які можуть виникнути при установці Apache на Windows 7 і вище .

Що таке веб-сервер Apache і для чого він потрібен?

Зміст статті:

Ми знаємо, що взаємодія в мережі Інтернет можна повністю описати моделлю OSI або еталонною моделлю. Для веб-розробника найбільший інтерес представляють протоколи і технології, що знаходяться на шостому і сьомому рівні еталонної моделі. З усіх протоколів сьомого рівня нам найбільше цікавий протокол HTTP , В основі якого лежить архітектура клієнт-сервер.

з назви клієнт-сервер , Навіть не знаючи самої архітектури, можна зрозуміти, що в процесі є дві дійові особи: клієнт і сервер . Як клієнт виступає комп'ютер, за допомогою якого відвідувач заходить на сайт і браузер, який встановлений на комп'ютер відвідувача. Браузер виконує дві дуже важливі функції:

 1. Він відправляє спеціальні HTTP повідомлення (Такі повідомлення отримали назву HTTP запити ), За допомогою яких він (браузер) повідомляє серверу про те, що і в якому вигляді він хоче отримати. У запитах браузера міститися спеціальні поля HTTP заголовків , За допомогою яких браузер повідомляє різну службову інформацію, і є HTTP методи , За допомогою яких браузер повідомляє про те, що сервера потрібно зробити з повідомленням.
 2. Другою важливою функцією браузера є аналіз HTML документів. Аналізуючи спеціальні HTML теги і HTML атрибути браузер створює сторінку, яку ми бачимо на екрані, ця сторінка складається зі спеціальних HTML елементів .

Але що відбувається на серверному комп'ютері, що дозволяє браузеру отримувати інформацію по протоколу HTTP? Перш ніж відповісти на ці питання, давайте проведемо лінію, що розділяє готові сайти, які викладені на хостинг і для яких куплені доменні імена і сайти, які знаходяться в розробці.

Насправді різниця між ними тільки в тому, що один сайт вже на хостингу з доменом, а інший ще в розробці на локальній машині. Також відзначимо, що сайти, що складаються з звичайних HTML сторінок (Сайти, створені без використання системи управління сайтом або статичні сайти) можуть працювати на локальній машині і без спеціального серверного додатка, це обумовлено тим, що браузер вміє працювати з файлової системою комп'ютера.

Але, як тільки ви вирішили створити динамічний сайт , Наприклад, з використанням мови PHP , У вас виникне необхідність в сервері, який, грубо кажучи, організовував би вам доступ до сайту і його базі даних . В якості такого сервера якраз-таки може виступати Apache. Взагалі, веб-сервер Apache на даний момент найпопулярніший сервер, який реалізує взаємодію по протоколу HTTP (в принципі, це його основна функція, але є ще й інші, про які ми поговоримо пізніше). З імовірністю 70% хостинг, на якому ви розмістите свій сайт, буде використовувати сервер Apache.

Можна дати наступну рекомендацію: якщо ви вже вибрали хостинг і знаєте його програмне забезпечення, то краще за все локальну розробку сайту вести на тому ж ПО, яке встановлено на хостингу. Але, як ми вже говорили, HTTP сервер Apache - найпопулярніший і найчастіше на хостингах ви зіткнетеся саме з ним. Якщо спрощено дивитися на Apache виключно, як на HTTP сервер , То виконує він такі дії:

 1. Отримує запит від клієнта.
 2. Обробляє клієнтський запит.
 3. Шукає ресурс, зазначені в запиті клієнта.
 4. відправляє спеціальний HTTP відповідь клієнту, забезпечений кодом стану , За яким клієнт дізнається, як його зрозумів сервер і зміг він виконати вказану дію.

Зауважимо, що зверху описана дуже спрощена схема дій. Взагалі, сервер Apache є кросплатформним додатком, які реалізують взаємодію по протоколу HTTP. Якщо глибоко не вдаватися в деталі, то можна сказати, що Apache працює однаково на будь-якій операційній системі (хоча це не зовсім так). Тому ви можете встановити Apache до себе на комп'ютер під керуванням Windows, розробити і налаштувати сайт на локальній машині, а потім перенести його на хостинг і з імовірністю 95% ваш сайт буде працювати на хостингу так само, як і на локальному комп'ютері.

Далі ми розглянемо установку сервера Apache і відзначимо, що установка веб-сервера Apache може викликати деякі труднощі у початківців користувачів, якщо труднощі все-таки виникнуть, то рекомендуємо вам придивитися до готової збірці Denwer або локальному веб-сервера AMPPS , В які Apache вже включений і навіть налаштований.

Де скачати Apache? Як встановити HTTP сервер Apache на Windows

Веб-сервер Apache - це серверний додаток, яке реалізує взаємодія по HTTP протоколу. Нехай вас не бентежить розподіл на клієнт і сервер, оскільки концепція клієнт-сервер не ділить апаратні частини на строго серверну або строго клієнтську, вона лише дозволяє розподілити функціонал і навантаження між клієнтськими і серверними додатками, тому ми можемо встановити Apache собі на комп'ютер і працювати з ним, як з віддаленим сервером.

Ми зібралися встановлювати Apache на Windows 10, але тут у нас є невелика заковика. Вся справа в тому, що на даний момент, якщо ви скачаєте Apache з офіційного сайту, потім встановіть його на Windows, то, швидше за все, PHP інтерпретатор відмовиться працювати c версією, завантаженої з офіційного сайту. Тому користувачам Windows рекомендується завантажувати Apache з іншого джерела, ну, якщо тільки ви не хочете самі компілювати Apache і виробляти його первинну конфігурацію.

Також відзначимо, що вам необхідно видалити всі раніше встановлені версії сервера Apache перед установкою. Варто ще сказати, що дана інструкція не допоможе встановити сервер Apache на Windows XP, так як Apache 2.4 буде працювати тільки на Windows 7 і вище. Перед установкою не забудьте вимкнути Скайп або вимкніть в його настройках використання TCP порту 80.

Тепер про те, де завантажити Apache. Власне, викачуємо Apache з цього сайта . Виберете версію, відповідну вашій операційній системі. На даному сайті ви завжди можете знайти актуальну версію сервера Apache для Windows грамотно і правильно скомпільовану, яка гарантовано запуститься.

Сторінка завантаження веб-сервера Apache

Раніше у веб-сервера Apache був инсталлер, тепер, на жаль, установка Apache повністю ручна. Якщо ви хочете встановити додаткові модулі Apache, то завантажувати їх потрібно з цього ж сайту. Сподіваємося, що труднощів зі скачуванням Apache не виникне. Тепер нам необхідно підготувати місце на жорсткому диску, щоб встановити Apache. Так само нам потрібно зручний і професійний текстовий редактор, наприклад: Brackets , Sublime Text 3 , Notepad ++ або IDE NetBeans .

Ми це зробили в такий спосіб: в корені диска С створили папку Server, всередині якої створили ще чотири папки: apache, tmp, www, log, php. Не всі папки ми будемо використовувати в даній інструкції. Все це відображено на малюнку нижче.

Все це відображено на малюнку нижче

Структура папок для установки сервера Apache

В папці www ми створили простий HTML документ , Який назвали Index.html наступного змісту:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

<! DOCTYPE html>

<Html lang = "ru-RU">

<Head>

<Meta charset = "UTF-8">

<Title> Проверочнаястраніца </ title>

<Link rel = "stylesheet" type = "text / css" href = "style.css" />

</ Head>

<Body>

<H1> Apache вдію </ h1>

</ Body>

</ Html>

У цьому документі тільки один HTML заголовок і якщо ми зможемо відкрити його по завершенні установки веб-сервера Apache, то ми все зробили правильно. Для подальшої установки веб-сервера нам потрібно додати шлях в системну змінну PATH :

Про те, як це зробити для Windows 7, ми розглядали в публікації присвяченій установки SQLite на Windows , Про те, як значення в змінну PATH на Windows 10 ми говорили в статті про установку SASS на Windows .

Тепер приступимо до встановлення Apache на Windows. В архіві, який ви завантажили з сайту, є папка Apache24, її вміст потрібно розпакувати в папку c: \ server \ apache (не саму папку, а саме її вміст). Потім знайдіть наступний файл: c: \ server \ apache \ conf \ httpd.conf, відкрийте його в будь-якому зручному редакторі і змініть значення директиви / змінної ServerRoot наступним чином:

"C: / Apache24" на "c: / server / apache"

Потім знайдіть значення змінних DocumentRoot і Directory, замініть їх на нові, якщо ви робите, як в прикладі, то:

DocumentRoot "c: / server / www"

<Directory "c: / server / www">

Коментарі в Apache позначаються символом «#». Мінлива ServerName за замовчуванням закоментований, для установки Apache нам потрібно це виправити, за замовчуванням так:

#ServerName www.example.com:80

Замінюємо на таке значення:

Apache записує інформацію про помилки і про те з якого пристрою і коли були запити до сервера, зберігаючи всю інформацію в спеціальні файли: лог помилок і лог доступу. Щоб ці файли знаходилися в спеціально відведеній для цього папці, ми внесемо такі зміни:

ErrorLog "c: /server/log/apache-error.log"

CustomLog "з: /server/log/apache-access.log" common

Тепер приступимо до встановлення сервісу Apache або служби Windows, в Linux ця штука називається демоном. Для цього нам потрібно відкрити командний рядок Windows від імені адміністратора і виконати наступну команду:

c: \ server \ apache \ bin \ httpd. exe - k install

Якщо при установці Apache на Windows у вас виникла помилка такого змісту: «The program can not start because MSVCR100.dll is missing from your computer . Try reinstalling the program for to fix this problem . »Показана на малюнку нижче.

Помилка при установки Apache на Windows

То вам необхідно завантажити пакет Visual C ++ для Visual Studio 2012 найкраще це зробити з офіційного сайту Windows. Пакет встановиться тільки в тому випадку, якщо ви його будете ставити від імені адміністратора. Запуск Apache на Wibdows здійснюється просто: переходимо в папку c: \ server \ apache \ bin \ і запускаємо файл ApacheMonitor.exe. Після чого в треї (в правому нижньому кутку екрану) з'явиться ярлик сервера Apache, тиснемо на нього лівою кнопкою миші і бачимо контекстне меню, як на малюнку нижче.

Контекстне меню для управління сервером Apache

Натискаємо Start, якщо все пройшло успішно, то набравши в браузері http: // localhost, ви побачите створений раніше HTML документ. На цьому установка Apache на Windows завершена.

Що робити, якщо після установки Apache на Windows з'являється помилка: зайнятий порт 80

Якщо у вас Windows 8 і вище, то ви, швидше за все зіткнетеся з проблемою: сервер Apache не починається через те, що зайнятий порт 80. Всі давно знають про Skype і про те, що його налаштування потрібно поміняти або просто відключить Скайп на той час, поки запущений Apache. Але, швидше за все, справа не в Скайпі.

Справа все в тому, що найчастіше в Windows буває так, що 80 порт зайнятий якимось іншим процесом і Винда лається, суть цієї лайки в наступному: процес system висить на 80 порту PID 4. Можна це перевести на людей зрозумілу мову так: на 80 порту працює якесь системне додаток, його ID = 4.

Порт 80 в Windows може забирати або Kernel, або IIS (хоча це не завжди так, потрібно кожен раз розбиратися). Позбутися від такого прикрого непорозуміння нам допоможете правка реєстру Windows:

 1. Натискаємо клавіші Win + R, вводимо regedit.
 2. У реєстрі шукайте гілку «HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ HTTP»
 3. Потім змінюйте значення ключа "start" з 3 на 4 (якщо не допоможе, то можете попробвать значення 0).
 4. Перезапускаєте комп'ютер.

У моєму випадку звільнити 80 порт в Windows для Apache мені допоміг даний спосіб зі значенням нуль. Інші способи мені не допомогли.

Що таке веб-сервер Apache і для чого він потрібен?
Де скачати Apache?
Що таке HTTP сервер Apache?
Для Windows?
Що таке веб-сервер Apache і для чого він потрібен?
Але що відбувається на серверному комп'ютері, що дозволяє браузеру отримувати інформацію по протоколу HTTP?
Де скачати Apache?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Суши доставка меню
В последние годы японская кухня стала очень популярной в нашей стране. И найти современного человека, который бы никогда не пробовал суши и роллы очень сложно. Но как правильно кушать суши палочками

Обеденные группы для маленькой кухни
Любой дом начинается с кухонной комнаты, а хороший дом - с уютной кухни. Уютной назвать кухню можно, если все в ней гармонично подобрано в соответствии с вашими вкусами и в едином стиле. Многие люди