Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Що вибрати, коли переріс безкоштовний хостинг?

  1. Виділений сервер (Dedicated Server)
  2. Віртуальний хостинг (Standart Virtual Hosting)
  3. Віртуальний виділений сервер (VPS)
  4. Як вибрати хостера?
  5. На закінчення

Рано чи пізно будь-який веб-майстер розуміє, що його проект дозрів для міграції з безкоштовного хостингу туди, де хоч хтось за щось відповідає. Відсутність чужої реклами, відмовостійкість, повноцінна технічна підтримка, договірні зобов'язання з боку провайдера послуги - ось ті речі, необхідність яких стає очевидною, як тільки проект, комерційний або будь-який інший, набирає неабияких обертів.

Перш ніж відгукуватися на привабливі пропозиції тих чи інших хостинг-провайдерів, треба визначитися з тим, що ж дійсно вам потрібно: виділений сервер, віртуальний хостинг або віртуальний виділений сервер, який є свого роду гібридом перших двох варіантів.

Виділений сервер (Dedicated Server)

Найпростіший для розуміння варіант - окремий фізичний комп'ютер з власними апаратними ресурсами, якими розпоряджаєтесь тільки ви. Привабливий на перший погляд варіант, якби не одне «але». І полягає воно в тому, що оренда виділеного сервера - найбільш дорогий варіант серед усіх можливих. Навскидку, при інших рівних, це варіант обійдеться вам на порядок дорожче, будь-якого іншого. Навіщо ж тоді його орендувати? Бувають випадки, коли без цього не обійтися.

Дане рішення виправдане в тому випадку, коли ви чітко розумієте, для чого вам необхідний окремий сервер. Це можуть бути якісь підвищені вимоги до ресурсів системи, висока відвідуваність (від 5 000 відвідувачів на добу) або використання програмного забезпечення, не сумісного з іншими проектами на цьому ж сервері. Виділений сервер необхідний розробникам ПО, а також тим з просунутих адміністраторів сайтів, яким потрібен весь спектр інструментів адміністрування свого ресурсу.

Віртуальний хостинг (Standart Virtual Hosting)

В даний час це найдешевший і популярний вид хостингу, зазвичай обирається для невеликих сайтів, відвідуваність яких не перевищуº 1 000 уникав на добу. Ваш ресурс «крутиться» у віртуальному середовищі, що дозволяє розподілити обчислювальні ресурси між декількома (десятками? Сотнями?) Проектами на одній апаратній платформі.

У плюси віртуального хостингу можна сміливо записати невисоку вартість оренди, наявність такий-сякий (в порівнянні з безкоштовними аналогами) технічної підтримки, простоту адміністрування. Зворотний бік у цих достоїнств, звичайно ж, теж є. І пов'язана вона в першу чергу саме з тим, що ваш сайт працює на тій же платформі, що і безліч інших, про які вам, по суті, нічого не відомо.

Поділ ресурсів часто призводить до того, що ви, припустимо, обмежені в максимальному розмірі завантаження, стикаєтеся з дуже повільним виконанням скриптів або не можете одночасно запустити достатню кількість процесів php. Решті ж теж машинний час потрібно не менше, ніж вам.

Несподіванки можуть підстерігати вас ще й через те, що всі сайти, що працюють на віртуальному хостингу, мають єдиний мережевий інтерфейс і, як наслідок, IP-адреса. Так в один прекрасний день ви можете виявити, що ваш ресурс потрапив в спам-лист тільки через те, що хтось із «сусідів» займався розсилками. І це лише один з безлічі варіантів, коли на роботу або доступність вашого сайту можуть вплинути інші клієнти того ж хостера.

Невисока ціна віртуального хостингу зазвичай означає і відповідне якість роботи технічної підтримки. І вам доводиться або змиритися з цим фактом, або окремо доплачувати за те, щоб ваші тікети не залишалися без уваги.

Віртуальний виділений сервер (VPS)

Перераховані вище особливості виділених і віртуальних серверів цілком логічно привели до появи такої послуги як «віртуальний виділений сервер» (VPS / VDS). Що поєднує в собі більшість достоїнств як віртуальних, так і виділених серверів, він найкращим чином підходить для проектів з відвідуваністю 1 000-5 000 уникав на добу.

Ціни на віртуальні виділені сервери поступово наближаються до вартості оренди віртуальних серверів, так що це рішення може бути і прекрасним вибором «на виріст», коли аудиторія сайту поки невелика, але швидко зростає.

Принадність VPS / VDS полягає в тому, що, не дивлячись на його «віртуальну природу», він може в рамках свого тарифу розпоряджатися цілком конкретними апаратними ресурсами, будь то процесор, масив оперативної пам'яті або твердотільний накопичувач (жорсткий диск).

Віртуалізація на рівні операційної системи дає можливість використовувати власний мережевий інтерфейс, окремий IP і постійний гарантований доступ до оплаченим апаратних ресурсів, які в разі потреби завжди можна збільшити, відправивши звичайний тікет. Ну і, звичайно, з VPS / VDS ви ніяк не залежите від своїх «сусідів».

Як вибрати хостера?

Визначившись з типом сервера, який вам потрібен, ви вже можете розглядати пропозиції конкретних провайдерів. Але перш ніж бігти в касу, треба переконатися в тому, що провайдер пропонує обчислювальні потужності, розташовані в правильному дата-центрі.

Важливим фактором є і географічне розташування дата-центру. Причому, це має значення не тільки з точки зору оцінки часу затримки. Наприклад, всі знають, що для роботи з російськими клієнтами ваш ресурс повинен відповідати вимогам федерального закону 152-ФЗ «Про захист персональних даних» , В той час як для України ця вимога неактуально і можна розглянути варіанти придбання хостингу в суміжних країнах-членах Євросоюзу.

Наявність у компанії офіційного оформлення в майбутньому може позбавити вас від проблем, пов'язаних з раптовим припиненням послуги з причин юридичного характеру. Так, проблеми будуть не у вас, а у хостера, але відвідувачам, які не зможуть зайти на ваш ресурс, це буде абсолютно байдуже. Для того, щоб додатково убезпечити себе від цього і інших форс-мажорів, краще звертатися до тих провайдерам послуг хостингу, які працюють на ринку не перший рік і вже довели свою здатність забезпечити стабільну доступність сайтів своїх клієнтів.

Останнє по порядку, але не за значенням - якість технічної підтримки. Саме на це доводиться левова частка всіх негативних відгуків, що залишаються в мережі про будь-якому хостинг-провайдера. Ви не знайдете такого, про який би відгукувалися тільки добре, але заздалегідь скласти більш-менш об'єктивну думку все ж можна.

Практично всі компанії обіцяють надавати послуги технічної підтримки в режимі 24/7, але далеко не всі готові при цьому обговорювати середній час реакції фахівця на тікет. Ось його дізнатися з відгуків цілком реально. Добре, коли воно становить менше години , Незалежно від часу доби, і зовсім погано, коли воно перевищує 4 години.

На закінчення

Очевидно, в рамках цього матеріалу немає необхідності розглядати такі речі, як підтримувані операційні системи або типи CMS - кожен веб-майстер сам прекрасно знає, який набір технологій йому необхідний, і без праці зорієнтується в пропозиціях, наявних на ринку. Важливо лише пам'ятати, що крім чисто технічних факторів вибору є й інші, не менш важливі, від яких залежить те, наскільки безхмарним стане життя вашого проекту на новому місці.

PS Матеріал підготовлений за підтримки фахівців компанії FASTVPS .

Навіщо ж тоді його орендувати?
Десятками?
Сотнями?
Як вибрати хостера?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно