Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Що таке Майнінг і куди деліcь все відеокарти - простими словами

  1. Чому блоки повинні бути «гарними»
  2. Майнер
  3. Майнінг альткоінов або чому відеокарти пропали саме зараз
  4. Що буде, якщо Майнер перестануть Майні
  5. висновок

Ви напевно чули з новин, що з продажу зникли всі відеокарти. Ви навіть дізналися звідти, хто все скупив - Майнер. Вони «Майн» криптовалюта на своїх «фермах». Упевнений, що ви чули про найвідомішу криптовалюта - біткойнов.

Але ще я вважаю, що ви не дуже розумієте, чому це почалося саме зараз, в чому конкретно полягає цей самий Майнінг і чому взагалі так багато шуму навколо якихось дивних «електронних фантиків». Може, якщо все зайнялися Майнінг, то і вам треба? Давайте розберемося в суті того, що відбувається.

Давайте розберемося в суті того, що відбувається

Для початку трохи основ біткойнов і блокчейна. Детальніше ви можете почитати про це в інший нашій статті , А тут я напишу зовсім коротко.

Біткойн - децентралізовані віртуальні гроші. Тобто немає якогось центрального органу, ніхто не довіряє нікому, але тим не менш можна безпечно організувати платежі. Допомагає в цьому блокчейн.

Технологія блокчейн, на мій погляд, - це новий інтернет. Це ідея такого ж рівня, як інтернет.

- Герман Греф

Блокчейн - це такий інтернет-щоденник. Блокчейн є послідовний ланцюжок блоків, в кожному з яких записані транзакції: хто і кому скільки біткойнов перевів. Англійською його ще називають ledger - буквально «гроссбух». Власне, гроссбух і є - але з парою важливих особливостей.

Про біткоіни дуже просто

Перша ключова особливість блокчейна - все повноцінні учасники мережі біткойнов зберігають весь ланцюжок блоків з усіма транзакціями за весь час. І постійно дописують в кінець нові блоки. Повторю, весь блокчейн у кожного користувача зберігається цілком - і він точно такий же, як у всіх інших учасників.

Другий ключовий момент: блокчейн заснований на криптографії (звідси і «крипто» в слові криптовалюта). Правильна робота системи гарантована математикою, а не репутацією якоїсь людини або організації.

Ті, хто створюють нові блоки, називаються Майнер. В нагороду за кожен новий блок його творець зараз отримує 12,5 біткойнов. По курсу на 1.07.2017 - це приблизно $ 30 000. Трохи пізніше ми поговоримо про це докладніше.

До речі, нагороди за створення блоків - це єдиний спосіб емісії біткойнов. Тобто все нові біткойни створюються саме за допомогою Майнінг.

Новий блок створюється тільки раз в 10 хвилин. На це є дві причини.

По-перше, зроблено це для стабільної синхронізації - щоб за 10 хвилин встигнути поширити блок по всьому інтернету. Якби блоки створювалися безперервно всіма бажаючими, то інтернет був би заполонений різними версіями, і було б складно зрозуміти, яку з цих версій все повинні в підсумку дописати в кінець блокчейна.

По-друге, ці 10 хвилин витрачаються на те, щоб зробити новий блок «красивим» з математичної точки зору. Тільки правильний і тільки красивий блок дописується в кінець щоденника-блокчейна.

Чому блоки повинні бути «гарними»

Правильний блок - це значить, що в ньому все вірно, все за правилами. Основне правило: той, хто передає гроші, дійсно має стільки грошей.

А красивий блок - це такий, згортка від якого має багато нулів на початку. Детальніше про те, що таке згортка (або «хеш» - результат якогось математичного перетворення блоку) ви знову-таки можете згадати звідси . Але для нас зараз це зовсім не принципово. Важливим є те, що для отримання красивого блоку його потрібно «трясти». «Трясти» означає трохи змінювати блок - а потім перевіряти, а чи не став він раптом красивим.

Кожен майнер безперервно «трясе» блоки-кандидати та сподівається, що саме йому пощастить першому «натрясті» гарний блок, який і буде включений в кінець блокчейна, - а значить, саме цей майнер отримає нагороду в $ 30 000.

При цьому, якщо раптом Майнер стане в десять разів більше, то блокчейн автоматично зажадає, що для визнання нового блоку гідним записи в блокчейн він тепер повинен бути в десять разів «красивіше». Тим самим швидкість появи нових блоків збережеться - буде з'являтися все одно один блок раз в 10 хвилин. А от імовірність якогось конкретного Майнера отримати нагороду зменшиться в 10 разів.

Тепер ми готові відповісти на питання, навіщо ж блоки повинні бути красивими. Це зроблено для того, щоб який-небудь умовний Вася не міг взяти і просто переписати всю історію транзакцій.

У Васі вийде заявити: «Ні, не відправляв я Міші 10 біткоіни, в моєму варіанті історії немає такого - вірте мені». Адже в цьому підробленому варіанті історії блоки повинні бути красивими, а як ми знаємо, щоб натрясті хоча б один такий блок, треба, щоб все Майнер працювали цілих 10 хвилин, куди вже одному Васі впоратися.

Майнер

Концепція зрозуміла, тепер давайте уважніше подивимося на Майнер.

У 2009 році, коли про біткойнов знали тільки ентузіасти (або скоріше навіть тільки його творці) і коштував він по п'ять центів за штуку, Майн було легко. Майнер було небагато, припустимо, сто. А значить, в середньому за добу умовного Майнер Інокентію хоч раз випадала удача натрясті блок і отримати нагороду.

До 2013 року, коли курс біткойнов підріс до сотні доларів за штуку, ентузіастів-Майнер було вже стільки, що чекати удачі довелося б місяцями. Майнер стали об'єднуватися в «пули». Це такі картелі, які трясуть один і той же блок-кандидат все разом, а потім ділять нагороду на всіх по справедливості (пропорційно витраченим зусиллям).

Це такі картелі, які трясуть один і той же блок-кандидат все разом, а потім ділять нагороду на всіх по справедливості (пропорційно витраченим зусиллям)

Домашня ферма зі значною потужністю по мірках 2013 року

Потім з'явилися спеціальні пристрої - ASIC . Це такі мікросхеми, які створені спеціально для виконання конкретного завдання. В даному випадку «Асіка» вузько заточені під те, щоб якомога ефективніше «трусити» блоки біткойнов.

Майнінг-потужність «Асіка» незрівнянно більше потужності звичайного комп'ютера, який вміє виконувати будь-які розрахунки. У Китаї, Ісландії, Сінгапурі та інших країнах стали будувати величезні «ферми» з систем на ASIC. Вигідно розташувати ферму в шахті під землею, тому що там холодно. Ще вигідніше поруч побудувати ГЕС, щоб електрику було дешевше.

Підсумком цієї гонки озброєнь стало те, що Майні саме біткойни в домашніх умовах стало абсолютно невиправдано.

Промислова ферма для Майнінг криптовалюта

Майнінг альткоінов або чому відеокарти пропали саме зараз

Біткойн - перша і найпопулярніша криптовалюта. Але з приходом популярності криптовалюта як явища як гриби стали з'являтися конкуренти. Зараз існує близько сотні альтернативних криптовалюта - так званих альткоінов.

Зараз існує близько сотні альтернативних криптовалюта - так званих альткоінов

Топ10 криптовалюта, відсортованих за ринковою капіталізацією (сумарної вартості всіх випущених монет). Дані на 1.07.2017, джерело coinmarketcap.com

Кожен творець альткоіна не хоче, щоб Майні його монетки було відразу дуже складно і дорого, тому він придумує нові критерії краси блоків. Бажано такі, щоб створення спеціалізованих пристроїв (ASIC) було ускладнено або максимально відстрочено.

Все робиться для того, щоб будь-який фанат цього альткоіна міг взяти свій звичайний комп'ютер, вносити відчутний вклад в сумарну потужність мережі і отримувати нагороду. Для «трясіння» зі звичайною відеокарта - так вже вийшло, що відеокарти добре підходять для подібних обчислень. Таким чином за допомогою доступності процесу Майнінг можна збільшити популярність цього альткоіна.

Зверніть увагу на другий рядок у таблиці вище - Ethereum. Це порівняно нова криптовалюта (з'явилася в 2015 році), але з особливими можливостями. Якщо коротко, то головне нововведення Ethеreum - можливість включати в блокчейн не тільки статичну інформацію про проведені платежі, а й інтерактивні об'єкти - смарт-контракти, - які працюють за запрограмованим правилам.

Чому це створило такий ажіотаж ми поговоримо в окремій статті. Поки буде досить сказати, що нові властивості Ethereum забезпечили великий інтерес «кріптоівесторов» і, як наслідок, бурхливе зростання її біржової ціни. Якщо на початок 2017 року один «ефір» коштував $ 8, то вже до 1 червня курс пробив позначку в $ 200.

Майні саме Ethereum стало особливо вигідно, тому Майнер і скупили відеокарти.

Відеокарта Gigabyte спеціально для Майнінг - відразу без всяких непотрібних речей на зразок виходу на монітор. джерело

Що буде, якщо Майнер перестануть Майні

Припустимо, що Майні стало невигідно (прибуток не окуповує витрати на обладнання і електрика), і Майнер перестають Майні або починають Майні якусь іншу валюту. Що тоді? Чи правда, що якщо Майнер перестануть Майні, то біткойнов перестане працювати або буде працювати дуже повільно?

Ні. Як ми з вами з'ясували вище, блокчейн постійно адаптує критерії «краси» створюваних блоків, щоб в середньому швидкість їх створення була постійною. Якщо буде в 10 разів менше Майнер, новий блок доведеться «трясти» в 10 раз менше, але сам блокчейн при цьому буде повністю виконувати свої функції.

Історія горе-Майнер. Реальність героя перевірити важко, але факти викладені вірні. На 12.07.2017 біржовий курс ефіру становить $ 200

Зверніть увагу, нагорода за новий блок скорочується з часом. І це теж запрограмовано в правилах біткойнов. Перші чотири роки (2009-2012) нагорода становила 50 біткойнов ($ 125 000 за поточним курсом і всього лише $ 500 за курсом на середину 2012 року), зараз - 12,5 біткойнов.

Поки зростання біржового курсу з лишком компенсує падіння нагороди, але коли-небудь основний прибуток буде надходити з комісій за переклади, які теж забирає собі майнер. Без роботи і без нагороди вони не залишаться.

висновок

Ми розібралися, що ж насправді з себе представляє Майнінг, навіщо він потрібен, кому і коли вигідно Майні, куди з магазинів зникли всі відеокарти, і чому деякі виробники тепер випускають відеокарти відразу без виходу на монітор.

Але найцікавіше - чому ж нова валюта Ethereum заслужила таку популярність, поки залишилося за кадром. Слідкуйте за новинами, ми про це обов'язково розповімо.

Може, якщо все зайнялися Майнінг, то і вам треба?
Що тоді?
Чи правда, що якщо Майнер перестануть Майні, то біткойнов перестане працювати або буде працювати дуже повільно?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно