Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Що таке Joomla? Можливості Joomla. Як створити сайт безкоштовно самому на Joomla. | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

 1. Що таке Joomla? З чого почати вивчення Joomla. Можливості Joomla. Програми для роботи з Joomla.
 2. Матеріали Joomla. Розділи Joomla. Категорії Joomla.

Привіт, шановні відвідувачі мого скромного блогу для початківців Вебразработчик і web майстрів ZametkiNaPolyah.ru . продовжуємо рубрику Як створити сайт безкоштовно і я продовжую новий її розділ Як створити сайт на Joomla, в якому була публікація Як створити сайт на Joomla. Joomla професійний сайт . Той, хто хоче навчитися робити сайти самостійно і той, хто задається питанням, як створити сайт безкоштовно самому, неодмінно в своїх пошуках сформулює інше питання: Що таке Joomla? І чи можна створити сайт безкоштовно самому на Joomla ?. Звичайно, можуть виникнути питання: Що таке Drupal? або Що таке WordPress? Але, швидше за все, виникне питання: що таке Joomla. Тому що Joomla - це найпоширеніша безкоштовна CMS в світі. Тобто, на Joomla можна створювати сайти безкоштовно і самому, при всьому при цьому не володіючи навіть базовими знаннями PHP, але це в найгіршому варіанті. Привіт, шановні відвідувачі мого скромного блогу для початківців Вебразработчик і web майстрів  ZametkiNaPolyah

Що таке Joomla? Можливості Joomla. Як створити сайт безкоштовно самому на Joomla.

Хоча, працювати з Joomla можна і не володіючи знаннями HTML і CSS і при цьому не повинно виникнути ніяких труднощів при самостійно створення сайтів на Joomla, але це теж не є здорово. Але все-таки, перш ніж почати працювати з Joomla і встановлювати її на локальний комп'ютер, я б порадив вам вивчити HTML, а так же синтаксис і правила CSS. І так, давайте почнемо розбиратися з питанням: що таке Joomla?

Не забуваємо підписуватися на RSS-стрічку , twitter і на публічну сторінку Вконтакте

Що таке Joomla? З чого почати вивчення Joomla. Можливості Joomla. Програми для роботи з Joomla.

Зміст статті:

Звичайно, на сторінках свого блогу я постараюся вам допомогти вивчити HTML і CSS і навіть MySQL і PHP, адже ми ж хочемо не тільки використовувати Joomla, але і створювати компоненти, модулі та плагіни Joomla, навіть прості шаблони Joomla вимагають хоча б початкових знань PHP.

Перед тим, як почати роботу з Joomla, слід встановити кілька програм, які допоможуть в створення сайту на Joomla і його подальшому супроводі. Ну в першу чергу слід завантажити, встановити і налаштувати Денвер. Денвер - це збірка, яка дозволяє змоделювати роботу сервера на домашньому комп'ютері або просто локальний сервер Денвер. Можна не ставити Денвер, а встановити і налаштувати три окремих сервера: HTTP сервер Apache, PHP сервер і сервер баз даних MySQL. З локальним сервером для створення сайту на Joomla розібралися.

Вкрай рекомендую мати під рукою браузер, на який можна встановити різні плагіни для веб розробників. До таких браузерам відносяться Mozilla FireFox і Google Chrome, обов'язковими плагінами для будь-якого веб розробника є Web Developer і Firebug. Для того, щоб перенести сайт Joomla на сервер хостинг провайдера вам обов'язково потрібно доступ до сервера по FTP протоколу, а отже і FTP клієнт. Відмінним безкоштовним FTP клієнтом є FileZilla. Ну і останнє за списком, але не за значенням є наявність зручного HTML і PHP редактора з підсвічуванням синтаксису і нумерацією рядків, бажано, щоб такий редактор можна було скачати безкоштовно. І на щастя, такий редактор є - це безкоштовний редактор Notepad ++.

Ну що ж, давайте перейдемо до обговорення питання: що таке Joomla? Повну і вичерпну відповідь на питання що таке Joomla, а так само на багато інших питань, пов'язані з Joomla ви можете знайти на сайті joomlaportal.ru, це сайт російського суспільства Joomla. Сподіваюся, що незабаром ви зможете знайти відповіді на багато свої питання, пов'язані з Joomla і на моєму сайті. Також, ви можете скористатися пошуковими системами і пошукати відеокурси і відеоуроки Joomla, благо, їх вже дуже багато, зустрічаються як вільний графік Joomla, так і платні. Різниці між ними практично ніякої, точніше різниця є: ви віддасте гроші за те, що могли б отримати безкоштовно від інших авторів. Так ось, щодо відеоуроків Joomla, вони, по-моєму, допомагають не так, як хороша текстова інструкція або книга. Але, в освоєння наук всі засоби хороші.

Ох, щось я відволікся від основної теми даної публікації. Приступимо все-таки до розгляду питання: що таке Joomla і можливості Joomla:

 • Joomla - це система управління контентом або система управління вмістом сайту (CMS). CMS - це програма, в нашому випадку написана на мові PHP, яка надає графічний інтерфейс користувачам, адміністраторам і модераторам сайту для його управління і зміни. CMS Joomla є відгалуженням від платної системи управління вмістом Mambo.
 • На даний момент існує кілька стабільних і підтримуваних розробниками версій Joomla, які можна скачати і з успіхом використовувати в своїх цілях. Але, на своєму блозі я буду описувати тільки роботу з Joomla 1.5, можливо, що в подальшому я передумаю.
 • Найсмачнішою особливістю Joomla, як втім у інших безкоштовних популярних CMS, таких як Drupal та WordPress, є те, що Joomla постійно оновлюється і підтримується розробниками, виправляються помилки і несправності.
 • CMS Joomla досить просто встановити на локальний сервер, налаштувати Joomla локально, а потім перенести її на хостинг, щоб встановити Joomla достатньо скопіювати файли в папку на сервері і створити базу даних, але не лякайтеся, база даних створюється автоматично.
 • Всі настройки Joomla і вся робота з Joomla відбувається з адмінки Joomla. У Joomla є зручний візуальний редактор, за допомогою якого можна створювати матеріали Joomla (редактор TinyMCE). Тому для створення сайту на Joomla і його наповнення вам не обов'язково знати HTML і CSS.
 • Для Joomla існує безліч безкоштовних шаблонів, шаблони Joomla бувають безкоштовні, платні та клубні (теж платні). За допомогою шаблонів Joomla можна кардинально змінити зовнішній вигляд Joomla.
 • При роботі з Joomla вам не обов'язково знати PHP, MySQL, JavaScript, XML, оскільки розширювати функціонал Joomla можна за допомогою всіляких розширень Joomla (модулів, плагінів і компонентів) від сторонніх розробників. Так само, як і шаблони Joomla, розширення бувають платні та безкоштовні.
 • У сайтів, створених на CMS Joomla є свої особливості пошукового просування. Існує безліч як корисних, так і непотрібних SEO розширень Joomla. І з ними ми теж постараємося розібратися.
 • Найпростішим відповіддю на питання, що таке Joomla і можливості Joomla є список сайтів на Joomla, але це окрема тема і їй можна виділити цілу публікацію.

Загалом, я вже відповів на питання: що таке Joomla і можливості Joomla, як міг, коротко, але відповів, подальші публікації рубрики Joomla, допоможуть вам створити свій перший сайт на Joomla і налаштувати Joomla під себе. Адже в процесі ознайомлення з Joomla у вас, як і у мене, можливо, не вдасться і не розуміння, з якими я постараюся допомогти вам розібратися.

Перша проблема, з якою стикаються практично всі новачки, що створюють сайти на Joomla, пов'язана з додаванням і створенням матеріалів Joomla. Ні, не зі статичними матеріалами, які створюються в Joomla у вигляді окремого пункту меню Joomla.

Проблема полягала в тому, як створені матеріали можна об'єднати в одну тематичну групу і виводити їх на сайт Joomla за датою додавання, щоб більш ранні матеріали перебували вище більш пізніх матеріалів Joomla, як в блозі на WordPress, на жаль WordPress, на якому створено цей блог , все-таки, в даному плані гірше Joomla, не кажучи вже про Drupal. До речі, на Joomla можна створити блог.

Давайте я трохи забіжу вперед і коротко напишу про те, як створювати матеріали Joomla і як їх систематизувати. У далекій я приділю цій темі цілу публікацію, а зараз обмежуся загальними моментами.

Матеріали Joomla. Розділи Joomla. Категорії Joomla.

Матеріали Joomla, розділи Joomla і категорії Joomla - це якраз те, навіщо приходять користувачі на наші сайти - це весь контент Joomla. Якщо матеріали Joomla - це інформаційний вміст сайту на Joomla, то розділи і категорії - це структура сайту на Joomla, яку бачать користувачі та, за допомогою якої вони орієнтуються на сайті.

Таким чином, ми можемо сортувати матеріали Joomla по вкладеності, а саме по розділами і підрозділами, підрозділами є категорії Joomla. Так, у CMS Joomla всього лише два рівня вкладеності, зате ви може створити скільки завгодно розділів Joomla, а всередині кожного розділу можна створити скільки завгодно категорій Joomla. Зверніть увагу: кожна категорія Joomla повинна бути обов'язково прив'язана до якогось розділу і ніяк інакше.

І так, щоб створити матеріал Joomla, нам необхідно створити розділ Joomla і вже в розділ нам можна додавати матеріал Joomla. Але, якщо нам необхідно розбити розділ на підрозділи, то ми повинні створити категорії Joomla, які будуть прив'язані до конкретних розділів Joomla, і додавати матеріали Joomla в конкретні, заздалегідь створені категорії. Таким чином ми можемо створювати пункти меню Joomla, за якими будуть закріплені цілі розділи або категорії, а не просто окремі статті. Не забувайте: розділи Joomla і категорії Joomla - це структура сайту, яку бачать відвідувачі, вона повинна бути прозорою, простий і логічно зрозумілою для ваших відвідувачів.

Закріпити за пунктом меню категорію або розділ Joomla можна двома способами, кожен із способів має своє унікальне відображення статей і матеріалів. Коли ви почнете створювати пункти меню Joomla, вам буде запропоновано вибрати тип відображення матеріалів: «Шаблон блогу категорій» і «Шаблон списку категорій». Якщо ви оберете перший шаблон відображення матеріалів Joomla, то матеріали будуть відображатися, як статті блогу на WordPress.

Якщо ви виберете другий шаблон відображення матеріалів Joomla, то ви побачите на сторінці список, складений із заголовків матеріалів Joomla, які знаходяться в даному розділі або категорії, сортування матеріалів буде відбуватися за датою публікації матеріалу. Сподіваюся, що я допоміг відповісти вам на запитання: що таке Joomla і можливості Joomla?

На цьому все, спасибі за увагу, сподіваюся, що був хоч чимось корисний і до швидких зустрічей на сторінках блогу для початківців Вебразработчик і вебмайстрів ZametkiNaPolyah.ru . Не забуваємо коментувати і ділитися з друзями;)

Що таке Joomla?
І чи можна створити сайт безкоштовно самому на Joomla ?
Звичайно, можуть виникнути питання: Що таке Drupal?
Або Що таке WordPress?
Що таке Joomla?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно