Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Що таке домен і як правильно його підібрати?

 1. Домени верхнього або першого рівня поділяються на дві групи:
 2. Зверніть увагу на список обмежень по написанню домену
Сьогодні ми поговоримо про те, що таке домен і як правильно підібрати доменне ім'я. Домен - це ім'я сайту в мережі інтернет. Наприклад: intervolga.ru - це домен сайту Інтернет-агентства ИнтерВолга. Yandex.ru - це домен пошукової системи Яндекс. Google.com - це домен пошукової системи Google. Нижче на малюнку представлена ​​структура домена.

Домени верхнього або першого рівня поділяються на дві групи:

перша група

Це національні домени або як їх ще називають географічні. За міжнародною угодою кожній країні виділено двохбуквене позначення, яке називається доменом першого рівня або доменом цієї країни. За створення, підтримку і адміністративне управління доменами верхнього рівня відповідає міжнародна організація ICANN - Інтернет-корпорація з присвоєння імен і номерів (англ. Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Наприклад: «RU» - Росія; «РФ» - Російська Федерація; «UA» - Україна; «DE» - Німеччина; «IT» - Італія; «FR» - Франція; «JP» - Японія.

друга група

Це загальні домени верхнього рівня, спеціально створені для певного класу організацій. «COM» Комерційні організації. Вільна реєстрація. «INFO» Призначений для тих, хто хоче розмістити інформацію про себе, своєї організації, товар або послугу. «NET» Призначений для підприємств, пов'язаних з розвитком мереж і телекомунікаційних технологій. Вільна реєстрація. «PRO» Призначений для професіоналів в різних галузях діяльності. «ORG» Некомерційні організації. Вільна реєстрація. «AERO» Призначений для організацій і фізичних осіб, пов'язаних з аероіндустріей. «INT» Домен обмеженого використання, створений виключно для реєстрації доменних імен міжнародними організаціями. «MUSEUM» Це спеціальний домен призначений для музеїв, а також компаній, що мають відношення до музейної справи.

Домени другого рівня

Домен другого рівня - це те, що зазвичай вибирається для назви сайту. Доменні імена другого рівня можуть бути куплені як підприємством, так і приватною особою. У кожній країні домени другого рівня видає спеціально уповноважена організація. У Росії цим займається РосНИИРОС.

Домени третього рівня

Власник домену другого рівня може створювати необмежену кількість адрес третього рівня. Так, наприклад, власник домену site.ru може створити для себе домен name.site.ru, а для інформації про себе - info.site.ru.

Перейдемо до основного питання «Як правильно підібрати домен?»

Напевно вам відома приказка «Як корабель назвеш, так він і попливе». Тому до підбору домену необхідно підійти з усією відповідальністю.

Пропонуємо вашій увазі 12 рекомендацій по вибору домену

 1. Домен повинен бути максимально коротким. Приклад: ya.ru, ok.ru, ivi.ru, але такі імена майже всі зайняті, так що спробуйте підібрати коротке доменне ім'я не відхиляючись від теми сайту або імені компанії.
 2. Домен повинен легко запам'ятовуватися. Наприклад: Соціальна мережа «ВКонтакте» - vkontakte.ru. Пошукова система Рамблер - rambler.ru.
 3. Домен повинен, по можливості, відображати тематику сайту. Наприклад, сайт про ландшафтний дизайн - Greengarden.ru.
 4. Домен повинен, легко вимовлятися. Зателефонуйте своєму родичу, другу або колезі і попросіть його записати ім'я сайту, яке ви йому скажіть. Перевірте правильність написання. Таким чином ви зрозумієте, чи правильно будуть набирати ім'я вашого сайту в браузері потенційні відвідувачі. Приклади: intervolga.ru, volma.ru, kinopoisk.ru.
 5. Домен повинен відображати назву компанії або сферу її діяльності. Приклади: Наше офіційна назва ТОВ «Інтернет-агентство ИнтерВолга» - наш домен intervolga.ru. Корпорація «Волма» - volma.ru, Мережа магазинів побутової техніки М-Відео - mvideo.ru.
 6. Домен повинен асоціюватися з вашою компанією (назвою та / або її діяльністю). Наприклад: kp.ru асоціюється з газетою «Комсомольська правда». Компанія «АБВ», якщо вона займається миттям вікон, може зареєструвати собі домен «moemokna.ru», і він теж буде асоціюватися з діяльністю компанії.
 7. В домені не повинно зустрічатися, по можливості, «складних» букв. Коли російське слово перекладається на латиницю, одній букві російського алфавіту може відповідати неяк букв латинського алфавіту або навіть буквосполучення. Наприклад «і» = «i» або «y», «х» = «x» або «h», «ф» = «f» або «ph», «з» = «с» або «s», « до »=« c »або« k ». Також зверніть вніманіне на вживання букв "ш", "ж", "и", "ч" при наборі адреси з цими літерами більшість може задатися питанням, а як їх написати. Наприклад Ви хочете, щоб сайт мав назву недвіжімость.ру, але якщо його написати латиною, може виникнути утруднення nedvizhimost.ru, а може і nedvijimost.ru.
 8. Пам'ятайте про транслітерації. Приклад, якщо ви робите сайт, присвячений книгам, то не обов'язково використовувати слово «book», а можна просто використовувати слово «kniga».
 9. Використовуйте різні словники для з'ясування значення слів. Якщо необхідний домен в транслітерації або в перекладі на англійську мову уже зайнятий або складний в вимові і написанні, скористайтеся словниками інших мов (наприклад, Яндекс.Словари) для підбору простого домену на будь-якому з існуючих мов.
 10. Якщо ваші домени зайняті, то можна використовувати цифри на додаток. Наприклад: stroyka34.ru, iv34.ru .
 11. Правильно вибирайте домен і його зону, звертайте увагу, щоб вони відповідали один одному. Наприклад, не дуже вдалим був би домен hoсkey.aero.
 12. Якщо домен зайнятий, поробуйте самі придумати оригінальне і незвичайне ім'я. Наприклад: сайт купонів lalav.ru. У слова lalav немає визначення. Це просто гарне, а головне зручне, ім'я для сайту.

Зверніть увагу на список обмежень по написанню домену

 1. Домен не може бути довшим 63 символів.
 2. В домені можуть використовуватися латинські букви, цифри і дефіс. У доменній зоні .рф можуть використовуватися тільки літери російського алфавіту, цифри і дефіс.
 3. Обмеження по довжині імені домена, неприпустимість використання тільки одних цифр можуть застосовуватися адміністраторами національних доменів.
Якщо ви плануєте зареєструвати свій домен за межами російської доменної зони, то необхідно ознайомитися з умовами реєстрації тієї зони, в якій ви хочете придбати свій домен. Іноді може скластися така ситуацію, коли ви визначилися з доменом або навіть зареєстрували його собі, але він дістався іншим. Давайте розберемося як таке може трапитися.

Чому домен дістався іншим?

 1. Під час не зареєстрований домен (до відкриття сайту, домен вже був куплений кимось іншим).
 2. Неуважно поставилися до умов договору з реєстрації домену.
 3. Зареєстрували корпоративний домен не на юридичну особу, а на сотрудіка фірми (співробітник звільнився і забрав домен з собою).
 4. При звільненні системного адміністратора не поміняли паролі управління доменом.
 5. Забули під час здійснити оплату за перереєстрацію домену на наступний термін.

доменні шахраї

Кіберсквотери - особи, недобросовісно реєструють домен з метою, подальшого отримання прибутку. Як діяти, якщо вас обдурив киберсквоттер?
 1. Звертатися в суд.
 2. Домовлятися «по-хорошому».
Хайджекери - особи, що займаються злочинним захопленням доменів, згідно із законом належать їх законним власникам. Що допомагає хайджекерам?
 1. Помилки при реєстрації доменів.
 2. Недотримання правил передачі доменів.
 3. Нехтування правилами використання доменів.
Хайджекінг зазвичай працює за наступною схемою, коли через whois-сервіс знаходяться реєстраційні дані, зламуються електронна пошта, вказана в них і дістається авторизаційний код для зміни реєстраційних даних. Якщо ви вже підібрали собі домен, реєструйте його відразу, дотримуючись усіх правил реєстрації, так як завтра він може бути зайнятий.

У статті були використані слайди презентації компанії RU-CENTER.

Ця стаття опублікована в Живому Журналі агентства ИнтерВолга: Що таке домен і як правильно його підібрати?


Оцініть статтю:

Перейдемо до основного питання «Як правильно підібрати домен?
Чому домен дістався іншим?
Як діяти, якщо вас обдурив киберсквоттер?
Що допомагає хайджекерам?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,