Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Що краще адаптивна верстка або мобільна версія

 1. Адаптивна верстка VS мобільна версія Століття глобальної мобілізації. Смартфони дозволили виходити...
 2. Мобільна версія.
 3. Що краще мобільна версія або адаптивна верстка?
 4. Що ж вибрати адаптивну верстку або мобільну версію?

Адаптивна верстка VS мобільна версія

Століття глобальної мобілізації. Смартфони дозволили виходити в інтернет в будь-який час в будь-якому місці. Часом з телефону навіть зручніше ніж з комп'ютера переглядати сайти, соцмережі, шукати інформацію або місце на карті. Операційні системи намагаються наближати до мобільних по інтерфейсу. Кордон між комп'ютерними і мобільними платформами стає все тоншою: мобільні пристрої роблять потужними і закладають практично функціонал повноцінного комп'ютера, а комп'ютерні інтерфейси наближають до мобільних за допомогою, наприклад, загальних іконок, схожого розташування елементів, схожих жестів.

Така тенденція не може не вплинути на створення сайтів. Менеджери рекомендують "мобільні" сайти, клієнти хочуть, дизайнери малюють, верстальники, як не дивно, верстають, а програмісти вигадують рішення.

Простіше, звичайно, відразу при створенні сайту, визначити як він буде вести себе на мобільному пристрої, але є старі клієнти і їх старі і не дуже сайти, для яких не було передбачено такого рішення. хоча хтось вважає, що "мобільні" сайти робити не треба .

Розуміння того, що кількість мобільного трафіку зростає як на дріжджах, призводить до необхідності придумувати рішення для коректного відображення і зручності використання сайту на смартфонах і планшетах. Я бачу два реальних рішення, зазначені, власне, в заголовку статті. Є третій варіант - мобільний додаток, але цей варіант відкидаємо. Чому? Ну наприклад, якщо мені потрібно зробити одноразову або нечасто покупку, я не буду встановлювати собі на смартфон додаток, легше знайти інший сайт. Створення додаток має сенс для великого проекту, або для частоіспользуемих клієнтами проекту, який буде зручніше відкривати через окремий додаток, ніж через мобільний браузер. Зараз, кого не візьми, у кожного є свій додаток, але, за фактом, більшості вони просто не потрібні.

Залишається два варіанти: адаптивна верстка або мобільна версія. Для початку визначимо в чому різниця між ці двома методами.

Адаптивна верстка.

На сайті не змінюється вміст. Воно підлаштовується по ширину і висоту екрану. Окремі частини контенту можу розтягуватися або звужуватися, по-іншому вибудовуватися (були в 3 стовпці - стали в один), масштабироваться, ховатися (але не зникати) під кнопку (найчастіше, що ховається під кнопку - це меню).

Мобільна версія.

Робиться на піддомені. Найчастіше зустрічаються такі варіанти m.clickon.ru, mobile.clickon.ru, pda.clickon.ru ну або взагалі просто - clickon.ru/mobile/.

Визначається, що користувач прийшов з мобільного пристрою і його перенаправляють на мобільну версію з можливістю переходу на повну версію. При цьому вміст сайту, зовнішній вигляд і функціонал можуть кардинально відрізнятися. Як правило, ця відмінність полягає в спрощенні, урізання сайту, в першу чергу, для швидкого завантаження на мобільних пристроях.

Як правило, ця відмінність полягає в спрощенні, урізання сайту, в першу чергу, для швидкого завантаження на мобільних пристроях

Що краще мобільна версія або адаптивна верстка?

Щоб розібратися в цьому питанні розглянемо плюси і мінуси кожного з варіантів.

Є загальні плюси:

Мобільна версія:

 • можливість "вирізати" непотрібний функціонал

 • Переверстати сайт так, що мати рідна дизайнер не дізнається. Це істотно, якщо на мобільній версії елементи знаходяться зовсім в інших місцях ніж на повній версії.

 • На серверній стороні використовувати іншу або трохи змінену логіку, що дозволяє гнучко управляти функціоналом мобільної версії і збільшувати її швидкість завантаження

 • Окремий домен, через що будуть ридати сеошникі, тому що для пошукових систем це буде два різних сайту.

 • Необхідність в разі чого переходити на повну версію. Наприклад, для отримання повного функціоналу. Також якщо, наприклад, буде посилання на мобільну версію на іншому сайті, то зайшли з комп'ютера, доведеться робити зайве дію (клікати "повна версія") або користуватися незручною для комп'ютера версією.

Адаптивна верстка:

 • Сайт завжди підлаштовується під поточний дозвіл. При зменшенні вікна браузера на комп'ютері або ж при зміні орієнтації на мобільному пристрої.

 • Як правило, при цьому способі всі елементи знаходяться на тих же місцях, що і в повній версії і для користувача, який знає повну версію, не важко буде розібратися і з мобільного.

 • Той же домен, ті ж адреси. Ніяких редиректів, проблем з сайтмапамі і Роботс. Сеошники посміхаються.

 • Складний, високонавантажених проект буде довго відкриватися на мобільному пристрої. Хоч 4G, хоч 24G, мобільний інтернет - це мобільний інтернет.

 • Відсутність гнучкості у виборі функціоналу. Все що було на комп'ютері, буде і на мобільному телефоні. Всі елементи на тих же (або майже на тих же) місцях, що не завжди добре. Щоб щось прибрати, потрібно приховувати в css, що прибирає непотрібний функціонал, але не збільшує швидкість завантаження. І якщо, наоброт, що щось має бути тільки мобільному телефоні, буде теж грузиться завжди і лише ховатися на великих дозволах.

 • Маленьке дозвіл не завжди мобільне пристрої. Може просто відкрите не на весь екран віконце браузера. На перший погляд "ну і що такого?". Але бувають речі, які потрібно відображати тільки на мобільних пристроях, а в цьому випадку вони з'являться і на комп'ютері.

Що ж вибрати адаптивну верстку або мобільну версію?

Як ми бачимо, незважаючи на те, що це досить-таки близькі поняття, відмінності є.

На користь чого зробити вибір.

Якщо це високонавантажених інтернет-магазин, або якийсь великий проект, то, очевидно, для високої продуктивності потрібно робити мобільну версію.

Якщо сайт не дуже "важкий" або зовсім простий, то адаптивна верстка буде кращим, витонченим і красивим рішенням.

Я ж голосую за третій варіант. Це все ж адаптивна верстка, але оптимізована спочатку, тобто спочатку бистрозагружающаяся. Це добре не тільки для користувачів, які зайшли з мобільних пристроїв, але для користувачів з комп'ютера.

Швидкий сайт - хороший сайт.

Потрібно ще на етапі розробки технічного завдання і дизайну, визначити як буде виглядати сайт на маленьких екранах. І навіть бути готовим відмовитися від частини непотрібного функціонала на догоду швидкості і універсальності. А розробникам, що створює сайт, задатися питанням оптимізації запитів до бази даних і, відповідно, до скорочення їх числа, оптимізації коду на серверній і клієнтській частинах.

Адаптивна верстка - кращий варіант. І краще задуматися про це ще на етапі формування технічного завдання. Відкладене на потім така проблема може відгукнутися:

 • сео-оптимізаторів зниженням в мобільній видачі і, отже, зниженням кількості заходів з мобільних пристроїв (а це величезна постійне збільшення кількості людей);
 • програмістам часом витраченим на те, щоб сайт "хоч якось" виглядав на смартфонах, а пізніше на адаптивну переверстку або створення мобільної версії
 • власникам сайтів втраченими клієнтами, які підуть до конкурентів, у яких сайт на телефоні виконує свої функції і виглядає коректно.
Що краще мобільна версія або адаптивна верстка?
Що ж вибрати адаптивну верстку або мобільну версію?
Чому?
Що краще мобільна версія або адаптивна верстка?
На перший погляд "ну і що такого?
Що ж вибрати адаптивну верстку або мобільну версію?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,