Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

«Система стала простіше»: за п'ять років число отримали російське громадянство іноземців збільшилася майже втричі

Іноземці стали частіше отримувати громадянство РФ. Число людей, що вибрали російський паспорт, з 2012 по 2017 рік зросла майже в три рази. Відповідні дані RT надали в МВС. Як розповіли у відомстві, зростання відбулося в основному за рахунок приїжджих з України, з Казахстану, Таджикистану, Вірменії та Узбекистану. При цьому кількість українців, які вирішили стати громадянами Росії, за останні п'ять років збільшилася майже в сім разів.

За п'ять років (з 2012 по 2017 рік) число отримали російське громадянство іноземців збільшилася майже в три рази - з 95 737 до 257 822 чоловік. Такі дані RT надали в МВС.

У минулому році найбільше російських паспортів видали українцям - 85 119. Їх число в порівнянні з 2012 роком зросла майже в сім разів. Тоді громадянство РФ було надано 12 803 українцям, вони займали четверту сходинку серед отримують російське громадянство.

На другому місці в минулому році виявилися вихідці з Казахстану - 40 718 осіб. За п'ять років їх число зросло майже в три рази (в 2012-му казаха було видано 14 585 паспортів).

У стільки ж разів збільшилася кількість паспортів, що видаються переселенцям з Таджикистану (у 2017 році - 29 039 документів проти 9773 у 2012-му).

Також до п'ятірки країн, вихідці з яких частіше за інших отримують російське громадянство, увійшли Вірменія (2017 рік - 25 144 особи, 2012 рік - 13 176) і Узбекистан (2017 рік - 23 334 особи, 2012 рік - 13 409).

Також по темі

Іноземці стали частіше отримувати громадянство РФ Дорога додому: за десять років до Росії повернулися 584,9 тисячі співвітчизників

У період з 2007 по 2016 рік у Росію в рамках державної програми переселилися 584,9 тисячі співвітчизників, більшість з ...

Отримати російське громадянство іноземці можуть в загальному або спрощеному порядку. Перший має на увазі, що спочатку мігранту необхідно оформити дозвіл на тимчасове проживання. Термін його дії становить три роки. Після цього можна запросити дозвіл на проживання, який видається на п'ять років, потім іноземець має право подати документи на отримання російського паспорта.

Щороку уряд визначає розмір квоти на видачу дозволів на тимчасове проживання в Росії. У 2017 році її розмір становив 110 880 дозволів (п'ятьма роками раніше цей показник був трохи менше - 105 807).

Спрощений же порядок дає можливість скоротити термін отримання громадянства до одного року і менше. Їм можуть скористатися, наприклад, іноземці, які перебувають у шлюбі з громадянами РФ.

Глава комітету Ради Асамблеї народів Росії з питань громадської дипломатії Аркадій Тумасов відзначив, що на статистику істотно вплинуло полегшення мігрантам процесу подачі документів.

«Я пов'язую це зі спрощенням процедури і з вибудовуванням чіткої політики по відношенню до мігрантів. Раніше, щоб пройти реєстрацію, потрібно від двох до трьох днів. За кожною довідкою потрібно було бігати по всьому місту, а зараз це робиться централізовано завдяки системі одного вікна », - пояснив він.

Президент Федерації мігрантів Росії Вадим Коженов підкреслив, що завдяки введенню прозорою патентної системи все більше приїжджих воліють працювати в Росії легально. В кінцевому підсумку багато хто з них вирішують отримати громадянство.

«Система стала простіше, прозоріше і зрозуміліше. Щороку близько 60 млрд рублів податків з мігрантів збирають. Це величезні гроші, - заявив Коженов. - Люди тепер можуть легко приїхати, почати легально працювати за допомогою патентів. Таким чином, людина отримує право подати на дозвіл на тимчасове проживання, а раніше він жив у країні нелегально і не міг цього зробити ».

Іноземним громадянам, які прибувають на заробітки в Росію в безвізовому порядку, необхідно отримати міграційний патент. Це актуально для всіх країн СНД, крім Туркменії. Її громадянам, а також мігрантів з країн, які не входять до СНД, потрібно отримувати дозволу на роботу.

Коженов додав, що вихідці з Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) прирівняні в трудових правах до громадян РФ. Їм, за словами експерта, легше інших закріпитися в Росії і згодом оформити громадянство.

Нагадаємо, ЄАЕС був створений на початку 2015 року. Зараз в організацію разом з Росією входять чотири країни: Вірменія, Білорусія, Киргизія і Казахстан.

Громадяни Казахстану, як зазначив Коженов, раніше були першими за кількістю отриманих паспортів. Згідно з даними МВС, у 2012 році вони займали лідируючу позицію за виданими документами (14 585 чоловік). Однак незабаром ситуація змінилася: неблагополучна обстановка на Україні змусила все більше людей їхати в Росію і, як наслідок, отримувати громадянство.

«З Казахстану їхали люди, у яких є родинні зв'язки в Росії, в спрощеному порядку за три місяці вони отримували документи. Але як тільки почалася війна на Україні, звідти поїхало ще більше людей », - пояснив експерт.

Судовий юрист української діаспори в Москві Леонід Козак, в свою чергу, звернув увагу, що отримання громадянства - тривалий процес. Так, ті жителі України, які покинули країну після державного перевороту, почали отримувати російські паспорти тільки через три роки.

«Як правило, процедура займає від трьох до п'яти років. В кінці 2013 - початку 2014 року відбулася революція на Україні, почалися бойові дії на південному сході країни. Ясна річ, що подібні події не могли не відбитися на житті громадян України. Багато в цей час і в наступні роки переїхали в Росію. Стали асимілюватися, отримувати дозвільні документи на проживання, - зазначив Козак. - Відповідно, в період з 2017 по 2020 рік можна відстежувати зростання отримання російського громадянства, тому що люди, які переїхали в 2013 році і пізніше, якраз підходять до етапу отримання паспорта ».

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав закон, який, зокрема, спрощує процес отримання громадянства та виду на проживання в Росії для українців. Документ набув чинності з 1 вересня 2017 року.

Тепер вихідці з України, які бажають отримати громадянство Росії, можуть підписати заяву про відмову від українського громадянства. Такий документ оформляється нотаріально, одна копія залишається в міграційній службі РФ, друга - направляється на Україну. Ця заява замінює собою довідку, яку раніше потрібно було отримувати в уповноважених органах України.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно