Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Синтез мови і що для цього потрібно. Acapela Alyona. ELAN Tempo Multimedia. Читання голосом.

  1. підтримує OS

На сьогоднішній день, для синтезу мови комп'ютером, найкращий і якісний голосовий движок TTS Acapela Multimedia Alyona.

Голосовий движок Acapela Alyona (російська вимова), еволюція відомого російськомовного голосового модуля Микола (Acapela ELAN Tempo Multimedia V5), голосова програма для читання книг з жіночим голосом, яка отримала назву Олена, працює використовуючи SAPI-5 з частотою 22 КГц, за якістю мови синтезу Олена набагато випереджає Миколи, тембр, забарвлення голосу і інтонація на думку користувачів приємніше ніж у движка Катерина від ScanSoft RealSpeak.

Разом з Acapela Alyona використовується Lexicon Manager - зручний редактор словників, який допомагає змінювати вимова слів власноручно, як буквено, так і фонетично.

Доп. інформація: Text-to-speech (TTS) engine або движки синтезу мови - програми схожі на драйвера, призначені для перетворення і синтезу тексту в звукову хвилю. Двигуни синтезу мови не мають вбудованого управління і для того, щоб Ваш комп'ютер заговорив, мало одного TTS. Для використання TTS необхідна програма синтезу (TextAloud, Cool Reader, Balabolka і т.д), яка замінює інтерфейс, дозволяючи працювати з TTS, змінювати його налаштування, звучання і тембр мови, і управляти іншими можливостями.

Викачуємо обов'язково Alyona Russian і Infovox Desktop, а також словник, приклад звучання Олени .
1. Alyona Russian 2.220 (148.93 Mb) завантажити ( Люстерко ) - движок синтезу російської мови.
Nicolai (10,7 МБ) завантажити ( Люстерко ) - ще один якісний голос, приклад звучання Миколи , словники для Миколи .
2. Infovox Desktop 2.220 Engine SP3 (24.08 Mb) завантажити ( Люстерко ) - програма врядування та активації, з рідною, простий читалкою, і найголовніше з програмою редагування Алёніного словника вимови - Lexicon Manager.
3. US English 2.220 (233.13 Mb) завантажити ( Люстерко ) - движок синтезу англійської мови
4. Читалки, програми для читання книг:

5. AlyonaSlovari-Alyona22k (1.2 Mb) завантажити ( Люстерко ) - словники до Олени на 24345 слів.
7. MSagent.exe і ms_speech_api.exe (архів-1,09 МБ) завантажити ( Люстерко ) - MSagent.exe (400 KB) - агент для роботи з двигунами розпізнавання і синтезу мови, ms_speech_api.exe (830 KB) - бібліотеки необхідні для роботи програм розпізнавання і синтезу мови. (Для Windows 7 не потрібні)

Установка.
1) Встановіть головний керуючий елемент Infovox Desktop 2.220 Engine
2) Поверх встановіть голосовий движок Alyona Russian 2.220
3) Запусти License Manager і скопируй кнопкою "Copy to Clipboard" License Code
4) Запусти key.exe, встав туди код і натисни "Make Key", щоб згенерувати ліцензійний файл.
5) імпортує отриманий файл в License Manager натиснувши "Import License File"
6) Додаємо словники за допомогою Lexicon Manager (Lexicon-Voice Associations - Add Lexicon ... або File - Import Lexicon)

підтримує OS

  • Windows XP
  • Windows Vista
  • Windows 7

Nikolai трохи застарів, але за тембром комусь він більше сподобається.

Сам движок називається Acapela ELAN Tempo Multimedia V5.1.0.0 Russian (255 channels) 11,2МБ. приклад звучання - 2,09МБ. Стара версія Elan TTS Speech Cube v4.2.0.0 Evaluation.

Програми для читання книг:
MP3book2005 для редагування словника, записи в MP3 і читання.
ToM Reader Russian, Талалайка для читання і запису в MP3.

Тепер про все по порядку.
ELAN Tempo Multimedia голосовий движок, що продовжує свій розвиток від Digalo. Якість хороша, голос чоловічий - Nicolai. І звичайно головна складова - редагований словник, завдяки якому вимова можна зробити майже ідеальним, на сьогоднішній день. Бачимо всіма програмами, в тому числі ПРОМТ.

MP3book2005 програма для редагування словника, читання, і записи в mp3. Редагує словник прекрасно, але хотілося б, що б вид був книжковий. Підтримувані формати: txt, rtf, htm, fb2.

ToM Reader Russian програма для читання. Головне достоїнство в тому, що не втручається в вимова голосового движка, і читає за пропозиціями, а не по абзацах як у багатьох програмах, тому легко відстежувати читання. Виглядає як книга в палітурці, що теж зручно. Підтримувані формати: txt, doc, rtf, htm.
Якщо виникають питання, заходьте на ФОРУМ , Обов'язково відповім.

Отже, установка.
Для роботи потрібні додаткові бібліотеки (встановлювати в цьому порядку!):
1. MSagent.exe і ms_speech_api.exe (архів-1,09 МБ) завантажити ( Люстерко ) - MSagent.exe (400 KB) - агент для роботи з двигунами розпізнавання і синтезу мови, ms_speech_api.exe (830 KB) - бібліотеки необхідні для роботи програм розпізнавання і синтезу мови. (Для Win 7 не потрібні)
2. Acapela ELAN Tempo Multimedia V5.1.0.0 Nicolai (10,7 МБ) завантажити ( Люстерко ) - движок синтезу російської мови для агента.
3. ToM Reader 2.73 завантажити ( Люстерко ) Або MP3book2005 (7 MB) завантажити ( Люстерко ) - програми для читання, яка сподобається.
4. викачуємо словник наголосів для ELAN Tempo Multimedia Nikolai.
Копіюємо основний словник exc_rus.txt, і abb_rus.txt - для абревіатур, в паку C: \ Program Files \ Elan, а exc_rus.txt ще й в Program Files \ MP3book2005 \ DIC, з заміною. MP3book2005 редагує тільки exc_rus.txt, abb_rus.txt потрібно правити в Блокноті або Word. Це фірмові словники, ними користується ELAN Tempo Multimedia.
Є ще словник, який вбудовується в читає програму ToM Reader (Digalo Russian Nicolai.dic). Ні в якому разі не користуйтеся такими словниками, вони тільки погіршують вимова.
У ToM Reader настройки движка приблизно такі:
Отже, установка

Щоб редагувати словник в MP3book2005 натискаємо кнопку Словник, і якщо потрібно, завантажуємо словник exc_rus.txt. Щоб додати в словник нове слово натискаємо кнопку в верху Вимова, пишемо слово в нижньому рядку, якщо воно виділено в тексті, то воно там вже буде, натискаємо кнопку Перевірити, ставимо курсор на правильне місце наголоси, натискаємо (<), і якщо вимова підходить натискаємо Додати. Потім кнопку в верху Зберегти, щоб перезаписати словник.
Скорочення, на зразок зірок, в фірмових словниках не використовуються, кожне слово записується окремо. Це не зручно, але зате вимова якісніше.
Можна тримати ToM Reader і MP3book2005 одночасно відкритими. Читаєте в ToM Reader, редагуєте в MP3book2005, при цьому після зміни словника ToM Reader треба перезавантажити. Можна використовувати тільки MP3book2005. При цьому треба враховувати, що ToM Reader є безкоштовним, а не зареєстрований MP3book2005 має незначні обмеження.
недоліки:
Acapela ELAN Tempo Multimedia іноді читає слова написані ВЕЛИКИМИ буквами, по буквах.

Digalo Микола - старий варіант.
Можна взяти Digalo TTS 2000 (DigaloCoreRus.exe-7,44 МБ, SAPI 4) і ToM Reader Russian. Digalo TTS 2000 це голосовий движок, який підтримує кілька мов, в тому числі російську. Він платний, але можна знайти crack. ToM Reader Russian це програма, яка використовує Digalo TTS 2000 на читання книг.
Digalo TTS 2000 має російський голос Nicolai, він краще голосів від інших фірм, але не ідеальний, тому для нього потрібен словник. Є два варіанти: використовувати словник вбудовується в ToM Reader, і використовувати словник в самому Digalo. Перший простіше, тому що використовує зірочки (*) замінюють частину слова, але менш якісний, другий складніше, але і якісніше.
У першому випадку беремо словник Digalo Russian Nicolai.dic і копіюємо в папку dict в ToM Reader, яка з'являється при відкритті ToM Reader і в настройках ставите: використовувати словник.
У другому випадку процес трохи довше. Але перевага його в тому, що ви отримаєте більш якісне вимова, і інші програми, такі як ПРОМТ, що не мають можливості підключення словника, матимуть правильну вимову, тому що Digalo буде використовувати свій словник.
Отже, беремо DigaloEditor 1.0 і розпаковуємо в c: \ Program Files \ Digalo \ Digalo 2000 Russian \ russian \ data. Там з'являються: DigaloEditor.exe - програма для редагування словника, abb_rus.txt і exc_rus.txt - словники.
abb_rus.txt для абревіатур, exc_rus.txt для інших слів. DigaloEditor.exe редагує тільки exc_rus.txt, abb_rus.txt потрібно правити в Блокноті або Word.
Тепер про особливості редагування в DigaloEditor.
Якщо ви хочете додати слово або знайти, натискаєте кнопку Додати, і починаєте вводити, при цьому автоматично відбувається пошук, і якщо така комбінація є вона світиться червоним. І найголовніше. При наборі слова воно вже записується в словник, і якщо вийти з нього зберігши результат, воно буде в словнику. В незалежності є таке слово в словнику чи ні. Тому якщо ви написали правильне слово, натискаєте кнопку зберегти. Якщо не правильно або таке слово вже є, то введену рядок видаляєте кнопкою Видалити. І так зберігаєте-видаляєте після кожного набору. Наголос ставиться знаком «<» без лапок, прогалин має бути рівна кількість з одного і з іншого боку. Наприклад: «риба форель риба форе <ль». Рядок: «риба форель риба-форі <ль» викличе помилку в Digalo.
Слова із змінним наголосом в залежності від сенсу, потрібно писати в словосполученні. Підвісна замок = підвісний замо <к.
Результат чути після перезавантаження читаючої програми.
на сторінці Миколи, автора DigaloEditor, знайдете корисну інформацію. Цього сайту вже немає. Посилання на файли не працюють. Зберіг тільки одну сторінку.

Оперативна поліграфія в Рязані.

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают