Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

SEO копірайтінг: що це таке, і для чого його роблять?

Сьогодні буде животрепетна тема, без знання якої жоден поважаючий себе копірайтер не має право говорити, що вміє робити сео. Отже, чи не буде довгих промов і вступів. Поїхали. Сьогодні буде животрепетна тема, без знання якої жоден поважаючий себе копірайтер не має право говорити, що вміє робити сео

З визначення - комплекс заходів по залученню якісного, кількісного та природного трафіку на Ваш сайт.

Спробую спростити для Вас, розкроївши пропозицію на шматочки.

Якісний трафік - можна привернути увагу до свого сайту абсолютно всіх користувачів Рунету, з усього світу. Вони прийдуть на Ваш сайт, тому що про це їм повідомила пошукова система, що Ви є представником, наприклад, великого авто дилера, а насправді Ви продавець, який торгує апельсинами - це не якісний трафік.

Необхідно, щоб Ваші користувачі були щиро зацікавлені в продукті, який Ви пропонуєте.

Кількісний трафік - тепер, коли у Вас є своя аудиторія, що проглядає сторінки результатів пошукової системи, трафік збільшується.

Природний трафік - за такий трафік не потрібно платити гроші.

Відмінність від традиційного копірайтера полягає в сфері діяльності та знаннях, які необхідні для профпридатності.

Для мене однією з найбільш характерних особливостей традиційного копірайтера від інтернет-копірайтера є той факт, що останній працює виключно в глобальному інформаційному просторі, наповнюючи сайти унікальним контентом, які допомагають піднятися в ТОПі пошукача .

Для роботи з текстами, фахівця потрібно володіти певними знаннями. Вміти оптимізувати і адаптувати їх під машини, з урахуванням ряду особливостей.

Вибудовувати структурність, з певним обсягом, який не просто відповідає на питання користувача, а відповідає, що цікавить його тематиці, містить спеціалізовану лексику і сприймається пошуковими системами, як придатний.

Також копірайтер необхідно розуміти, що великі тексти потрібно розділяти на кілька частин, придумувати унікальні підзаголовки для кожної, що містять в собі ключові фрази, потім все це оформляти в списки і так до логічного завершення.

Після написання вміти перевіряти унікальність тексту, знати і вміти користуватися сервісами по оптимізації текстів.

Скажу Вам одне, не знати СЕО - велика розкіш!

Розуміння того, як сайти виявляються попереду, дає умільцю непоганий і постійний дохід, від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за одну оптимізацію. Причому історія не разова, адже немає гарантії, що Ваш сайт не витіснять з "верхівки айсберга" і якщо Ви не розумієте, як він опинився в ТОПі, розібратися в причинах його падіння теж не зможете. Вам знову і знову доведеться звертатися до фахівця. На Вас підсаджуються!

І це другий плюс копірайтера - постійна зайнятість. Перший як Ви зрозуміли, не пристойно хороший дохід!

Перший як Ви зрозуміли, не пристойно хороший дохід

Як я вже писала вище, для того щоб з традиційного копірайтера перекваліфікуватися в фахівця, який працює з текстами, виключно в інтернеті, необхідно мати певний багаж знань, навичок і вміти застосовувати їх на практиці. Звідси досить простий висновок, чим товще Ваш портфель, тим динамічніше зростає рівень Вашого доходу.

Розповім Вам докладніше про портфель.

Початківцю фахівця або професіоналу необхідно підтверджувати свій рівень. Зробити це можна кількома способами:

 • У Вас профільну освіту - журналістика, рекламна сфера, PR - діяльність.
 • У Вас висока грамотність.
 • Ви володієте іноземними мовами.
 • У Вас є, що показати замовнику (портфоліо, рекомендації і так далі).
 • Ви високоорганізована людина, вмієте планувати свій день - це дуже важливий момент для початківців фахівців.

Чим більше роботи, тим вищий дохід. Але важливо не перестаратися!

Спробуємо оцифрувати всі вищесказане. Для прикладу візьмемо текст об'ємом 1 000 знаків, за який Ви в середньому можете отримати від 300 рублів. Припустимо, що в день Ви пишете від 3 текстів і Ваш дохід складе в місяць близько 30 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але при успішному сценарії, як Ви розумієте.

Які труднощі при цьому можуть виникнути?

 • По-перше, різноманітність пропонованих тематик для написання текстів, вивчення ніші, профілю, ресурсу, виявлення сильних і слабких сторін і так далі, передбачає собою досить довгий, за часом, процес. А час, як відомо дорогого коштує!
 • По-друге, для написання такої кількості текстів, необхідно таку ж кількість замовників, на пошук яких ми знову тринькаємо свій безцінний ресурс.

А тепер до СЕО-копірайтингу.

Фахівці цього профілю можуть оцінювати свою роботу не за кількістю знаків, а за обсягом роботи, отримуючи, в залежності від масштабності проекту, від 40 000 рублів.

З усього вищевикладеного я зробила наступний висновок, що копірайтинг - відповідальна професія, як і всі інші. І для того, щоб мати хорошу прибутковість, необхідно багато працювати, вчитися новому, прокачувати свої навички. Причому робити це потрібно постійно, незалежно від того, скільки Ви цим вже займаєтеся. Переконала?

Переконала

Я спробую Вам розповісти, що з себе представляють якісно написані тексти.

Важливо не забувати, що тексти створюються для того, щоб їх читали. Для цього вони повинні бути написані цікаво і просто.

При створенні текстів необхідно розуміти, хто Ваш читач і намагатися, при написанні тексту дивитися його очима.

Припустимо, що Ви пишете тексти про те, як схуднути швидко і без обмежень в харчуванні. Вірно припустити, що Ваш читач зацікавлений в питанні і відчуває внутрішній дискомфорт, горе. Його пряма зацікавленість в даному питанні призвела до Вашого тексту, з метою отримати відповіді на тему, що цікавить. Тут копірайтер виступає таким собі віртуальним консультантом, тому величезне значення несе в собі те, наскільки близька Вам ця тема або наскільки Ви занурюєтеся в неї при вивченні. Якщо людина вирішила, за допомогою Ваших рекомендацій прийти до поставленої мети, не забувайте про ступінь відповідальності, покладеної на Ваш ресурс.

Ще одне правило в написанні тексту виглядає так. Інформація повинна не просто викликати інтерес до прочитання, вона повинна приносити користь. По-іншому, це не буде відповідати запитам, і інтерес до Вашого джерела швидко пропаде, що призведе до зниження рейтингу.

Власне що я маю на увазі, дивіться. Припустимо, Ви написали дуже цікаву статтю про те, з якими труднощами доводиться стикатися водієві в зимовий період часу, а саме про те, як не заводиться автомобіль в лютий мороз, про те, як важливо вчасно поміняти гуму, яка вона повинна бути і так далі. Описали стан автолюбителя в такі моменти, як йому нелегко поєднувати любов до автомобілів і до водіння з кліматичними примхами природи. При цьому в Вашій статті повністю відсутня користь, а саме поради, як і в яких ситуаціях, необхідно надходити, що робити. При цьому при всьому, поради, якими Ви доповніть свою статтю, як мінімум повинні бути перевіреними на практиці і дійсно стати корисними, тобто, якщо ними скористаються, то 100% вони допоможуть.

Зовнішній вигляд статті грає не останню роль. Структурованість допомагає краще сприймати текст і викликає велику ступінь довіри, ніж суцільне полотно. Раджу не лінуватися і приділяти належну увагу формуванню.

Заголовки і підзаголовки - на цьому зупинюся детальніше.

Значимість написання заголовків дуже висока. Вони повинні бути соковитими, конкретними і зрозумілими. При встановленні заголовків до тексту приділіть увагу оформленню, відокремлюючи їх від основного тексту. Правильно складений заголовок не залишить без уваги Вашу статтю.

Підзаголовки, нумерація та маркування допомагають вибудувати структуру тексту. Погодьтеся, зручніше читати такий текст. Раджу підзаголовки не робити дуже довгими. Правило написання заголовків - тут теж підійде лаконічність, оригінальність і зрозумілість.

Для пожвавлення тексту часто використовуються ілюстрації, які розбавляють і структурують великі обсяги. Плюс до всього, вони є джерелом додаткової інформації. Ілюстрації можуть бути як готовими, грамотно підібраними під текст, так і авторськими, тобто спеціально виготовленими під формат.

Використовуйте при написанні тексту абзаци. З ними Ви допоможете читачеві легше сприймати інформацію і він обов'язково дочитає Вашу сторінку до кінця!

Нарешті ми дісталися до обсягу, який просуває нашу сторінку в ТОП. Як же правильно зрозуміти, скільки потрібно видати знаків, щоб вийти вперед?

Тут відповідь проста. Ось кілька факторів і способів визначення:

 • Проаналізуйте конкурентів в першій десятці, подивіться, за допомогою чого вони вийшли в ТОП. Якщо у всіх є спеціальний текст, швидше за все Вам потрібно слідувати по їх аналогії, по-іншому ніяк.
 • Необхідно розуміти про що Ви пишете і відштовхуватися від специфіки продукту. Стаття повинна бути корисною, звідси легко визначається обсяг, необхідний для передачі повної інформації, ну і для того, щоб Вас зрозуміли.
 • ТЗ - від кількості ключових слів буде залежати обсяг передбачуваної статті. Важко буде занести в 2000 знаків 50 ключових слів, наприклад, і навпаки, якщо ключових слів 10, а обсяг по - технічним завданням 10 000, тут точно не обійтися без води.
 • Унікальність - однієї з важливих особливостей інтернет-текстів, та й в принципі будь-яких текстів є унікальність. Я з цим повністю згодна, але прокоментую так цей момент - у всьому має бути здоровий глузд! Є специфічні ніші, де дуже важко уникализировать основні слова, наприклад автомобільна покришка. Такі спроби призводять до нечитабельності тексту, втрачається смислове навантаження. І це набагато гірше, ніж недобір по унікальності.
 • Також хочу зробити акцент на часто повторюваних словах. Чули вислів "не нудить", так от я про це. Спам - в принципі аналогічне поняття, також як і нудоту, заспамленності тексту можна визначити на спеціальних сервісах, наприклад text.ru.

Так виглядає мій ряд спостережень, для написання якісного тексту. Сподіваюся стаття була корисною!

Сподіваюся стаття була корисною

Ми живемо у вік стрімкого розвитку інформаційних технологій, і те, що сьогодні було актуальним, завтра вже застаріває. Теж саме і з ресурсами, для фахівців глобальної мережі.

Гідних джерел інформації з вивчення роботи з текстами в глобальному просторі безліч. Тут я б порадила звертати до новинок, щоб бути в курсі змін на ринку. Також непогано освіжати знання, відвідувати спеціалізовані тренінги, отримувати нові знання і застосовувати їх на практиці.

Що можна почитати, а краще перечитати кілька разів, а потім ще законспектувати, для повного занурення в процес.

 • Авторська покрокова інструкція Рамазана Міндубаева, Дмитра Булатова та Альберта Сафіна "Світла сторона просування сайтів" - в книзі запропонована покрокова інструкція по створенню системи і зростання трафіку, заявок і прибутку за допомогою просування.
 • "Керівництво по внутрішнім чинникам", Гроховського Л. - відмінна книга для початківців. Після прочитання рекомендую приступити до практики. Визначити нішу і написати статті під неї і знову повернутися до книги. Підкріплення теорії практикою завжди сприяє більш якісному засвоєнню матеріалу.
 • "Просування порталів та інтернет-магазинів", Гроховського Л. - книга рекомендована для фахівців у рік роботи. Містить в собі готові ТЗ з написання модулів для сайту. Багато корисної інформації для розкрутки сайтів. Рекомендую!

Кожен поважаючий себе фахівець, перш за все, цінує свій час! Обсяги робіт, деколи бувають дуже великими і зробити все вручну не представляється можливим. Початківці фахівці навіть не здогадуються про спеціальні сервіси, які значно полегшують роботу і оптимізує часові витрати.

Пропоную свою добірку основних інструментів, найбільш часто вживаних:

 1. Сама відома програма MSWord , Призначена для набору тексту з можливістю подальшого редагування. У MSWord зручно перевіряти орфографічні та пунктуаційні помилки.
 2. Використання словника синонімів помітно спрощує життя. Словник вставити можна прямо в MSWord або завантажити незалежну програму.
 3. Електронна версія тлумачного словника також стати в нагоді в роботі. Наприклад тлумачний словник Ожегова.
 4. Мови програмування, специфікації HTML, CSS2.
 5. HTML-редактор допомагає виявити помилки при наборі коду, підсвічуючи, якщо є помилки.
 6. Аналізатори Keyword - працюють з ключовими словами.
 7. Сервіси для оптимізаторів (Яндекс. Веб-майстер).
 8. HTML- і CSS-валідатори від W3C.

Де можна навчитися мистецтву написання унікальних текстів, стати затребуваним фахівцем і непогано заробляти?

Я запропоную два варіанти, але швидше за все їх більше.

Можна самостійно вивчати по книгах, за різними інтернет-джерел. Переглянути купу відео на Ютубі на дану тему, зареєструватися на онлайн-сервісах, пробувати відточувати свою майстерність. Цей спосіб підійде для найбільш просунутих користувачів, які мають уявлення, як працювати в інтернеті.

Другий спосіб для мене виявився цікавішим.

Поділюся своїм досвідом. У листопаді 2018 роки я вступила в стрункі ряди початківців копірайтерів в "Жіночу школу копірайтингу" Марії Налобина .

І ось на 5 тижні навчання я, новачок в сфері копірайтингу, спокійно написала статтю, та ту саму, яку Ви зараз читаєте, і мені було досить просто і цікаво.

Чому просто?

Тому що на курсі з першого дня ми починаємо писати тексти, немає не такі, це вже за межею тижнів! Весь процес навчання проходить під керівництвом досвідчених наставників-кураторів, які весь час на сторожі твого прогресу.

Сам курс побудований досить структурно, я б назвала його покроковою інструкцією із застосуванням! Матеріал легко засвоюється, не залишається нудного післясмаку. Мені подобається!

Ну а найголовнішим моїм инсайтом стало те, що саме поєднання теорії та практики дає можливість знаходити замовників, заробляти під час навчання і відточувати отримані навички!

Так, невелика ремарочка, на курсі не дають розслабитися, матеріал подається за принципом від простого до складного. Кожен урок закінчується інтригою того, що попереду ще дуже багато корисного і смачного. І це мотивує не зупинятися і приносить видимі результати!

Чому цікаво?

Ну тут як робити перші кроки! Адже все навчилися ходити в дитинстві, ось принцип такий же!

Приходьте до Маші на курс друзі і вчіться самому затребуваному на ринку мистецтва копірайтингу!

Підводячи підсумки статті, мені дуже хочеться вірити, що у мене вийшло розповісти про процеси створення сео-текстів, про їх особливості та значущості в просуванні Вашого бізнесу.

Світ не стоїть на місці, глобальний простір постійно розширює межі і горизонти для нових можливостей. Так чому б саме сьогодні не скористатися однією з них! Будьте в ТОПі друзі!

Які труднощі при цьому можуть виникнути?
Переконала?
Як же правильно зрозуміти, скільки потрібно видати знаків, щоб вийти вперед?
Де можна навчитися мистецтву написання унікальних текстів, стати затребуваним фахівцем і непогано заробляти?
Чому просто?
Чому цікаво?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно