Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Шаблонізаціі Joomla - альтернативний макет і перевизначення шаблонів

 1. альтернативний макет
 2. Альтернативний макет категорій і статей
 3. Альтернативний макет окремої статті
 4. Альтернативний макет категорії
 5. Альтернативний макет пункту меню
 6. стиль модуля
 7. Додаткові возможности

Привіт, друзі! В попередній замітці ми торкнулися теми wordpress, тут же будемо розглядати joomla, а саме як створити і перевизначити шаблони виведення. Ні, ні, не загальний шаблон сайту (хоча працювати будемо з ним), а щось інше, ніж багато розробників, на жаль, просто нехтують. Але про все по порядку.

Давайте спочатку розберемо, як влаштована шаблонізаціі в joomla. Я поясню в загальних рисах, але так, щоб вам стало відомо про будь шаблонах я веду мову. Всі ми знаємо, що у сайту є шаблон, який ми можемо змінити на будь-який, який захочемо. Так ось в даному шаблоні можуть міститися як би під-шаблони, а саме шаблони розширень. Уявіть, ви хочете змінити стиль виведення, наприклад, будь-якого модуля, візьмемо, модуль виведення останніх матеріалів. Модуль може бути як рідним вбудованим, так і стороннім, в принципі не важливо, суть одна. Уявіть нам потрібно поміняти місцями заголовок статті і картинку анонса, тобто було - спочатку йде заголовок статті, потім під ним картинка, потім дата, потім текст і т.д. А нам дизайнер намалював так - картинка вище, а заголовок нижче. Як ми будемо міняти? Ось тут найцікавіше ... Багато розробники, не замислюються про те, що joomla це швидко розвивається система, якій властиво часте оновлення. Але багато розробників знаходять ці самі рядки в файлах модуля і змінюють їх як їм потрібно. А хіба так можна? Чому, можна, тільки після поновлення модуля або движка, якщо це рідний модуль - плакали ваші зміни і всі ваші труди підуть в нікуди. Тобто, змінені файли просто затруться при оновленні. Так ось, розробники передбачили це і придумали систему шаблонізаціі і на мій погляд це дуже правильний і зручний підхід.

структура статті

Так яким же чином відбувається перевизначення шаблонів? Joomla, як і більшість сучасних двигунів працює по моделі MVC - модель, вид, контролер. Не буду зараз заглиблюватися, але скажу, що дана модель передбачає відділення логіки від шаблону. Так ось, як раз цей шаблон і виноситься в головний шаблон joomla. Joomla так влаштована, що якщо в головному шаблоні сайту в папці «html» не знайдені шаблони розширень, то вона виведе їх з ядра. Щоб було зрозуміло наведу один приклад.

Візьмемо стандартний компонент com_content - це компонент статті joomla. Спробуємо перевизначити вид обраних статей. Виведемо їх, наприклад, на головній сторінці. Для цього нам необхідно винести шаблон виводу обраних статей компонента в головний шаблон joomla. Для цього створюємо в корені головного шаблону сайту папку html, далі в ній папку «com_content», далі в ній папку «featured» (вибрані матеріали), тобто шлях буде приблизно таким - / templates / ваш шаблон / html / com_content / featured. Тепер йдемо за наступним шляхом - / components / com_content / views / featured / tmpl / і копіюємо файли default.php, default_links.php і default_item.php в створену папку «featured» вашого шаблону. Тепер редагуєте дані файли так, як нам нам необхідно. Зміни відразу ж зможете побачити на сайті. Тепер при оновленні joomla ваші зміни залишаться недоторканими.

Таким чином можна перевизначити шаблон виводу практично будь-якого компонента або модуля, як вбудованих, так і сторонніх. У плагінів шаблонів немає. Перевизначення шаблонів може здатися з одного боку рутиною - створювати папки в певній послідовності, якщо що то неправильно зробимо шаблони працювати не будуть. В останніх версіях joomla, починаючи з joomla 3.2 з'явилася можливість створювати перевизначення автоматично прямо з адмінки сайту. Для цього йдемо в Розширення -> Менеджер шаблонів -> в списку шаблонів навпаки використовуваного шаблону в колонці «Шаблон» тиснемо за назвою шаблону і потрапляємо в редактор шаблону.

Далі, переходимо на вкладку «Створити перевизначення» і перед нами відкриється три стовпці списку розширень для яких є перевизначення: модулі, компоненти і макети.

Тепер досить клацнути по цікавого розширенню і перевизначення автоматично створяться в папці обраного шаблону. На мій погляд це дуже спрощує життя, тому що не треба паритися які папки створювати, що куди вкладати і т.д.

Також, крім шаблонів компонентів і модулів ми можемо перевизначити вид макетів. Що таке макети? Наприклад, нам треба змінити шаблон посторінковою навігації. Для цього достатньо в адмінці створити шаблон макета «Pagination» і змінити його так, як потрібно. Макети - це новинка, яка з'явилася в joomla 3.

альтернативний макет

Тепер ми розуміємо, що перш, ніж міняти оформлення виведення певного розширення необхідно створити його шаблон. Але уявіть, що одного й того ж модулю необхідно задати кілька оформлень, тобто в одному розділі сайту оформлення одне, в іншому розділі оформлення інше. Як тут бути? Скажу, що і це розробники передбачили і створили спеціальну опцію під назвою «Альтернативний макет». Таку опцію ви можете побачити в налаштуваннях модуля або компонента. Ось, наприклад, в настройках модуля це виглядає так.

Давайте для прикладу перевизначити шаблон модуля форми авторизації на сайті і створимо два шаблони. Щоб було зрозуміло, чим вони відрізняються один від одного зробимо кнопку входу в одному шаблоні помаранчевої, за замовчуванням кнопка входу в шаблоні «Protostar» синя. Для цього спочатку йдемо в менеджер шаблонів і створимо перевизначення для модуля «mod_login» - Розширення -> Менеджер шаблонів -> в колонці «Шаблон» вибираємо наш шаблон, у мене це шаблон «Protostar» -> вкладка «Створити перевизначення» і в колонці « модулі »клацаємо по посиланню« mod_login ».

Далі отримуємо повідомлення, що перевизначення створено і наступне, що ми зробимо це перейдемо в папку шаблону «Protostar» (якщо сайт на хостингу, то краще скористатися ftp-клієнтом, наприклад, total Commander'ом) і бачимо, що в корені шаблону з'явилася папка «html», відкриваємо цю папку, далі папку «mod_login» і бачимо два файли шаблону: default Далі отримуємо повідомлення, що перевизначення створено і наступне, що ми зробимо це перейдемо в папку шаблону «Protostar» (якщо сайт на хостингу, то краще скористатися ftp-клієнтом, наприклад, total Commander'ом) і бачимо, що в корені шаблону з'явилася папка «html», відкриваємо цю папку, далі папку «mod_login» і бачимо два файли шаблону: default.php і default_logout.php. Ми можемо змінити дані файли так, як ми цього хочемо і результат відразу ж можемо поспостерігати на сайті після оновлення сторінки. Але ці зміни пременися відразу до всіх створеним модулів «mod_login», а нам треба створити два різних оформлення.

Для того, щоб зрозуміти суть альтернативного макета йдемо в настройки модуля Login Form -> вкладка «Додаткові параметри» і переконуємося, що в списку, що випадає «Альтернативний макет» присутній тільки шаблон за замовчуванням і все.

Тепер створимо копії шаблонів перевизначення в папці mod_login шаблону сайту (виділяємо файл, тиснемо ctrl + с, потім ctrl + v), у нас з'являться файли з приставкою »- копія». Перейменуємо обидва файли, замінивши приставку »- копія» на, наприклад, «-alternative» (назви файлів повинні бути строго латиницею і не містити знаки нижнього підкреслення), тобто у нас повинні з'явитися два додаткових файлу: default-alternative.php і default-alternative_logout.php. Тепер шукаємо код кнопки в файлі default-alternative.php з класом «btn btn-primary» і міняємо «btn-primary» на «btn-warning» (клас кнопки попередження в twitter bootstrap ), Тобто ось так - class = "btn btn-warning».

Тепер йдемо в настройки модуля mod_login і бачимо, що в списку «Альтернативний макет» з'явився додатковий шаблон «default-alternative».

Все, тепер ми можемо клонувати наш модуль і вибрати в опції «Альтернативний макет» шаблон «default-alternative». Тепер даний шаблон буде виводиться на сайті з помаранчевої конопочкой входу.

Альтернативний макет категорій і статей

Також, як і модулів статей і категоріям також можна призначити свій альтернативний макет виведення. Ми можемо перевизначити висновок будь-якої статті або категорії. При створенні сайту часто доводиться вдаватися до таких методів, особливо, якщо це великий сайт і на ньому багато всякої різної інформації.

Альтернативний макет ми можемо призначити окремої категорії і окремої статті.

Альтернативний макет ми можемо призначити окремої категорії і окремої статті

Варто відзначити відразу, що альтернативний макет категорії спрацює, тільки в тому випадку, якщо категорія не прив'язана до пункту меню з типом «У блозі категорій» або «Список матеріалів категорії». Щоб вивести альтернативний макет категорії, яка прив'язана до пункту меню скористаємося іншим методом, але про це нижче ...

Альтернативний макет окремої статті

Давайте створимо альтернативний макет окремому матеріалі. Наприклад, в окремому матеріалі я задав заголовку H2 клас pageTitle, таким чином даний матеріал став унікальним по відношенню до інших. Як цього можна досягти? Просто створюємо альтернативний макет сторінки і присвоюємо його потрібної статті. Для цього спочатку створимо перевизначення для статті: Розширення -> Менеджер шаблонів -> колонка «Шаблон», вибираємо ваш шаблон -> Створити перевизначення -> в колонці «Компоненти» знаходимо «com_content», розкриваємо список і клацніть по посиланню «article».

Тепер йдемо в директорію - / templates / ваш шаблон / html / com_content / article / і створюємо копію файлу default.php. Далі перейменовуємо даний файл, наприклад, так - default-alt.php. Вносимо необхідні правки в шаблон (я задав заголовку сторінки клас pageTitle, якщо пам'ятаєте). Тепер призначимо даний шаблон потрібної статті - Матеріали -> Менеджер матеріалів -> вибираємо потрібний матеріал -> Параметри відображення матеріалу -> спускаємося вниз і в поле «Альтернативний макет» вибираємо наш макет - default-alt.

Тепер, якщо перезавантажити сторінку ми зможемо побачити наші зміни.

Давайте тепер нашому альтернативному макету «default-alt» дамо адекватну назву. Наприклад, назвемо так - Мій альтернативний макет. Для цього ми повинні додати константу з перекладом - TPL_ НАЗВА вашого шаблону _COM_CONTENT_ARTICLE_LAYOUT_ НАЗВА ФАЙЛА АЛЬТЕРНАТИВНОГО МАКЕТА = "Мій альтернативний макет» - в файл локалізації шаблону - ru-RU.tpl_ назву шаблону .sys.ini.

Я використовую стандартний шаблон «protostar» і назва файлу альтернативного макета у мене - default-alt.php. У моєму випадку я для перекладу додав константу TPL_PROTOSTAR_COM_CONTENT_ARTICLE_LAYOUT_DEFAULT-ALT = "Мій альтернативний макет» в файл ru-RU.tpl_protostar.sys.ini (/ language / ru-RU /). Тепер при виборі альтернативного макета у мене виводиться моє назву.

Існує більш простий метод локалізації альтернативного макета за допомогою перевизначення мовних констант joomla. Про це я писав у даній статті , Можете також почитати. Переклад створюється з адмінки і в файли залазити не потрібно. Для цього йдемо - Розширення -> Менеджер мов -> Перевизначення констант. Далі в поле «Фільтр» перемикається на область панелі управління з потрібним мовою (у мене російська, в багатомовному сайті доведеться створювати для кожної мови).

Тепер тиснемо на кнопочку «Створити» і в полі «Мовна константа» вводимо нашу константу, у мене це - TPL_PROTOSTAR_COM_CONTENT_ARTICLE_LAYOUT_DEFAULT-ALT. В поле «Текст» вводимо її переклад - Мій альтернативний макет. Тиснемо зберегти. Все, макет також буде переведений.

Хотілося б додати, що наш альтернативний макет можна визначити і глобально, тобто за замовчуванням буде застосовуватися до всіх матеріалів. Для цього йдемо в настройки матеріалів - Менеджер матеріалів -> клацаємо по кнопці «Налаштування» у правому верхньому кутку -> в першій вкладці «Матеріали» в самому вгорі бачимо поле «Вибір макета».

Альтернативний макет категорії

Приблизно так само, як і для статті створюється альтернативний макет категорії. Створюємо перевизначення шаблону списку статей категорії (при створенні перевизначення клацаємо вже за посиланням «category»). Далі, йдемо в наш шаблон і відкриваємо створену папку перевизначення - category. У цій папці знаходимо файли: blog.php, blog_item.php і blog_children.php і створюємо їх копії (виділяємо, CTRL + C -> CTRL + V). Перейменуємо копії даних файлів, я назвав їх так: myblog.php, myblog_item.php і myblog_children.php. Ви можете замінити префікс «myblog_» своїм ім'ям, але послідовність дій повинна бути саме такою, інакше можуть виникнути помилки. Тепер в адмінці сайту відкриваємо категорію, якій хочемо призначити альтернативний макет і у вкладці «Параметри» знаходимо поле «Альтернативний макет». Розкривши список ми побачимо створений нами макет (за замовчуванням вже присутні два макети: Блог і Список).

Ще раз нагадаю! Даний альтернативний макет буде застосований тільки в тому випадку, якщо категорія не прив'язана до пункту меню з типом блог категорії або список категорії.

Також можна дати адекватну назву макету, створивши мовну константу - TPL_ Ім'я шаблону _COM_CONTENT_CATEGORY_LAYOUT_ НАЗВА ФАЙЛА МАКЕТА (копія файлу blog.php). У моєму випадку це буде - TPL_PROTOSTAR_COM_CONTENT_CATEGORY_LAYOUT_MYBLOG, в поле переклад я дав свою назву - Мій блог.

Отже ми переопределили шаблон виводу блогу категорії, але якщо ви помітили в папці category перевизначення існують ще й файли: default.php, default_item.php і default_children.php - це у нас файли шаблону списку категорії. Так, що якщо хочете створити альтернативний макет списку категорії, то вам необхідно створити копії саме даних файлів. Інше все аналогічно.

Здавалося б все, але тут є ще один момент, про який я теж хочу розповісти. Ось уявіть у нас список матеріалів категорії, виводяться вони в форматі блогу. Давайте тепер змінимо заголовок матеріалу в списку категорії. За замовчуванням він H2, а ми його переробимо в H3. Правки вносяться в файл blog_item.php, але я буду зміни вносити в альтернативний макет, в файл myblog_item.php. Так от якщо ми відкриємо цей файл, то з'ясується, що деякі блоки винесені в окремі файли, включаючи наш заголовок статті. Згадайте третю колонку «Макети» при створенні перевизначення в шаблоні. Так ось, зараз як раз ми і звернемося до даної колонці. Нам необхідно створити перевизначення макетів стандартного компонента статті joomla. Для цього ми йдемо в перевизначення і в колонці «Макети» клацаємо по посиланню «content». Тепер переходимо в папку нашого шаблону, далі папка «html» і бачимо, що там з'явилася ще одна папка - «layouts». Відмінно! Тепер зайдемо в цю папку -> joomla -> content і тут нам необхідно знайти файл, який містить заголовок нашої статті. Для цього повернемося в наш файл myblog_item.php (в моєму випадку) і шукаємо рядки, де у нас виводиться заголовок. У мене це 23 рядок. Виглядає вона наступним чином:

<? Php echo JLayoutHelper :: render ( 'joomla.content.blog_style_default_item_title', $ this-> item); ?>

Виходячи з даного коду, ми бачимо, що у нас підключається файл з назвою - blog_style_default_item_title, ось як раз його і будемо шукати в папці layouts. У мене цей файл присутній - blog_style_default_item_title.php. Можна відразу відкрити його і відредагувати, але я пропоную також створити альтернативний макет даного шаблону заголовка. Для цього створюємо копію даного файлу і перейменуємо його, наприклад, я його назвав так - myblog_style_default_item_title.php. Тепер переходимо в файл myblog_item.php і міняємо рядок

<? Php echo JLayoutHelper :: render ( 'joomla.content.blog_style_default_item_title', $ this-> item); ?>

на

<? Php echo JLayoutHelper :: render ( 'joomla.content.myblog_style_default_item_title', $ this-> item); ?>

Тепер, файл шаблону myblog_style_default_item_title.php можна змінювати як завгодно і зміни будуть застосовані саме в тій категорії, якої призначений альтернативний макет категорії. Ось так ось все влаштовано. Таким же чином перевизначаються і інші шаблони колонки «Макети».

Даний альтернативний макет також можна визначити глобально, тобто за замовчуванням буде призначатися всім категоріям. Йдемо в налаштування стандартного компонента статті joomla і у вкладці «Категорія» вибираємо потрібний макет.

Альтернативний макет пункту меню

Тепер давайте розглянемо інший варіант створення альтернативного макета з прив'язкою до пункту меню. Йдемо в директорію - / templates / ваш шаблон / html / com_content / categoty і створюємо копію файлу blog.xml і далі перейменовуємо на (в моєму випадку) myblog.xml. Тепер давайте відкриємо цей файл. На початку файлу ми побачимо структуру наступного вигляду:

<Layout title = "COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_BLOG_TITLE" option = "COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_BLOG_OPTION"> <help key = "JHELP_MENUS_MENU_ITEM_ARTICLE_CATEGORY_BLOG" /> <message> <! [CDATA [COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_BLOG_DESC]]> </ message> </ layout>

Це структура якраз і визначає пункт меню для нашого макета. Змінимо наступні константи на свої, замінивши виділений фрагмент відповідно до створеного альтернативним шаблоном і створимо для них перевизначення в мовних файлах:

COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_ BLOG _TITLE
COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_ BLOG _OPTION
JHELP_MENUS_MENU_ITEM_ARTICLE_CATEGORY_ BLOG
COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_ BLOG _DESC

Я назвав їх наступним чином:

COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_MYBLOG_TITLE
COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_MYBLOG_OPTION
JHELP_MENUS_MENU_ITEM_ARTICLE_CATEGORY_MYBLOG
COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_MYBLOG_DESC

Йдемо в менеджер мов і створюємо перевизначення констант для області панель управління з потрібним вам мовою. Мені вистачило створити перевизначення для двох констант: COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_MYBLOG_TITLE і COM_CONTENT_CATEGORY_VIEW_MYBLOG_DESC.

Створюємо новий пункт меню, вибираємо тип «Матеріали» і бачимо, що там з'явився новий тип створеного нашого альтернативного макета. Я назвав його «Альтернативний макет блогу категорії».

Я назвав його «Альтернативний макет блогу категорії»

Тепер висновок статей в даному пункті меню буде відображатися відповідно до створеного макетом.

Хочу попередити, що якщо ви створюєте альтернативний макет пункту меню, то даний альтернативний макет вибрати глобально або з категорії у вас вже не вийде, тому що він буде вже не доступний.

стиль модуля

Давайте повернемося до наших модулів и подивимось, что ще там можна сделать, щоб спростіті нам життя. До сих пір ми розбіралі внутрішні макети шкірного Розширення, говорили про ті, что їх можна перевізначіті, но у модулів є як би ще й зовнішня оболонка, яка булу нам недоступна при віщесказаніх методах. Що це за оболонка така? Це, например, блок з класом moduletable, Який огортає КОЖЕН модуль зі стандартні стилі Виведення xhtml. Такоже сюди можна Включити ще й заголовок модуля, Який за замовчуванню виводу в тезі H3. Тепер уявіть ситуацію - вам потрібно одному з модулів, вірніше його заголовку змінити тег H3 на звичайний div-блок з певним класом, скажімо, клас moduleTitle, + ще додати всередину даного блоку тег span, тобто обрамити заголовок ще додатковим тегом span. Це стосувалося окремого модуля. А що, якщо вам потрібно вивести таким чином все модуля в певній модульної позиції?

Давайте будемо розбиратися. Ми можемо створити унікальну обгортку і призначити її будь-якому модулю. Для цього створюємо файл modules.php в папці вашого шаблону, а саме повний шлях виглядає так - / templates / ваш шаблон / html / modules.php. Відкриваємо цей файл і вставляємо в нього наступний код:

<? Php / ** * @package Joomla.Site * @subpackage Template.system * * @copyright Copyright (C) 2005 - 2015 Open Source Matters, Inc. All rights reserved. * @License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt * / defined ( '_ JEXEC') or die; / * * Xhtml * / function modChrome_xhtml ($ module, & $ params, & $ attribs) {if (! Empty ($ module-> content)):?> <Div class = "moduletable <? Php echo htmlspecialchars ($ params -> get ( 'moduleclass_sfx'));?> "> <? php if ((bool) $ module-> showtitle):?> <h3> <? php echo $ module-> title; ?> </ H3> <? Php endif; ?> <? Php echo $ module-> content; ?> </ Div> <? Php endif; }

Але не поспішайте зберігати, нам треба його ще відредагувати, а якщо бути точніше створити унікальний стиль модуля, інакше на сайті з'явиться помилка у вигляді білого екрану (при відключеному відображенні помилок), тому що даний стиль вже існує. Нас цікавить функція «modChrome_xhtm» дамо їй унікальне ім'я, я назвав так - «modChrome_myStyle». Все, тепер вміст функції можна підредагувати так, як нам це потрібно. В результаті, якщо здійснити задумане я модернізував код наступним чином:

<? Php / ** * @package Joomla.Site * @subpackage Template.system * * @copyright Copyright (C) 2005 - 2015 Open Source Matters, Inc. All rights reserved. * @License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt * / defined ( '_ JEXEC') or die; / * * MyStyle * / function modChrome_myStyle ($ module, & $ params, & $ attribs) {if (! Empty ($ module-> content)):?> <Div class = "moduletable <? Php echo htmlspecialchars ($ params -> get ( 'moduleclass_sfx'));?> "> <? php if ((bool) $ module-> showtitle):?> <div class =" moduleTitle "> <span> <? php echo $ module-> title; ?> </ Span> </ div> <? Php endif; ?> <? Php echo $ module-> content; ?> </ Div> <? Php endif; }

Тепер можна зберегти даний файл. Наступне, що ми зробимо, йдемо в менеджер модулів і відкриваємо на редагування потрібний модуль. Переходимо на вкладку «Додаткові параметри», спускаємося вниз і в останньому фільтрі «Стиль модуля» бачимо, що у нас з'явився додатковий стиль - у мене це myStyle.

Переходимо на вкладку «Додаткові параметри», спускаємося вниз і в останньому фільтрі «Стиль модуля» бачимо, що у нас з'явився додатковий стиль - у мене це myStyle

Вибираємо даний стиль і спостерігаємо результат. якщо проінспектувати Firebug'ом бачимо, що замість звичайного заголовка H3 у нас з'явився div-блок з класом moduleTitle, що містить ще й внутрішній тег span.

якщо проінспектувати  Firebug'ом  бачимо, що замість звичайного заголовка H3 у нас з'явився div-блок з класом moduleTitle, що містить ще й внутрішній тег span

Ця особливість призначати унікальний стиль кожного модуля з'явилася в joomla 3. У joomla 2.5 я такої можливості не бачив. Так що оновіться до joomla 3 , Якщо ви цього ще не зробили.

Тепер давайте розглянемо, як зробити висновок всіх модулів по заданому стилю в певній модульної позиції. Модульна позиція в шаблоні вставляється наступний чином:

<Jdoc: include type = "modules" name = "header" style = "layout_xhtml" />

name = "header» - замість header вводите свою назву модульної позиції.

Якщо ви помітили в даній позиції виводиться стандартний стиль - xhtml. Замінимо його на наш створений - myStyle, тобто ось так:

<Jdoc: include type = "modules" name = "header" style = "layout_myStyle" />

Все, тепер все модуля в даній модульної позиції будуть виводитися на нашу стилю. Респект розробникам, що дали таку можливість так гнучко налаштовувати шаблон!

Додаткові возможности

Якщо ви помітили в тій же вкладці модуля «Додаткові параметри» крім полів «Альтернативний макет» і «Стиль модуля» присутні також такі поля, як, «Суфікс CSS-класу модуля», «Кешування», «HTML-тег модуля», « Розмір Bootstrap »,« HTML-тег заголовка »,« CSS-клас заголовка ». Ну, поле «Кешування» до шаблонізаціі відношення не має, тому поки його опустимо. Розглянемо інші поля.

Суфікс CSS-класу модуля - додає суфікс до блоку з класом moduletable. Додатковий клас можна задати, як через пробіл, так і через дефіс або зовсім написати разом. Таким чином, ми можемо уникализировать клас блоку модуля і писати для нього такі стилі, які хочемо.

HTML-тег модуля - працює, якщо ми виберемо стиль модуля html5. Даний стиль створений за замовчуванням. Опція дозволяє замінити стандартний div-блок на один з обраних елементів html5 - section, nav, article і т.д.

Розмір Bootstrap - працює при обраному стилі модуля html5. Дана опція актуальна тільки в тому випадку, якщо ви в своєму шаблоні сайту використовуєте фреймворк Twitter Bootstrap . Вказує розмір модуля, вибираючи відповідну цифру. Наприклад, якщо виберемо цифру 2, то в наш блок з класом moduletable додасться через пробіл клас span2. Якщо ви знайомі з даними фреймворком, то знаєте що блок з класом span2 має свою певну ширину і дана ширина адаптується в залежності від розміру екрана вікна браузера.

HTML-тег заголовка - працює при обраному стилі модуля html5. Якщо пам'ятаєте, за замовчуванням тег заголовка у модуля - H3. Так ось, цей тег можна перевизначити рівнем заголовка від H1 до H6 або вибрати тег параграфа - p.

CSS-клас заголовка - також, дана опція буде працювати при обраному стилі html5. Задає клас заголовку модуля.

Ось в принципі і все, що я знаю про шаблони joomla і про що я вам хотів розповісти. Якщо спливе ще що то, то обов'язково додам в дану статтю.

Наостанок нагадаю - завжди перевизначайте стандартні шаблони при верстці шаблону, інакше ризикуєте втратити все зміни при оновленні движка або розширень!

На цьом все. Всім до зустрічі! Чекаю на Ваші Коментарі.

перевірка орфографії

Як ми будемо міняти?
А хіба так можна?
Що таке макети?
Як тут бути?
Як цього можна досягти?
Php echo JLayoutHelper :: render ( 'joomla.content.blog_style_default_item_title', $ this-> item); ?
Php echo JLayoutHelper :: render ( 'joomla.content.blog_style_default_item_title', $ this-> item); ?
Php echo JLayoutHelper :: render ( 'joomla.content.myblog_style_default_item_title', $ this-> item); ?
Що це за оболонка така?
А що, якщо вам потрібно вивести таким чином все модуля в певній модульної позиції?

Новости