Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Ruby - дозволь цибулині зробити що-небудь з тобою

Я переконаний, що у кожної людини, є особиста і, можливо, навіть глибоко драматична історія приходу в світ Ruby. Моя ж, на самій-то справі, і не перша, і не друга, так що можна спробувати згадати з чого все починалося.

Ruby не викладають в університетах, Ruby не використовується корпораціями зла. Коли з'явилася перша документація по Ruby англійською, складно було знайти людей, які б розуміли, про що ти говориш, не було вчителів, які б сказали: «Треба робити так, тому що інакше не буде працювати». Проте, люди знаходили і приходили до цієї мови. Це була перша хвиля, і вона багато в чому допомогла донести Ruby до решти світу. Цікаво дивитися презентації того часу. Matz, творець Ruby, радісно розповідав про перспективи свого дітища - адже для Ruby вже було розроблено 200 або близько того бібліотек. До слова, зараз їх близько півтора мільйонів.

У 2005 р з'являється фреймворк для створення веб-додатків Ruby on Rails. У 2005 р DHH публікує на YouTube відео з провокаційною назвою «Як створити блог за 15 хвилин». І дійсно, як і обіцяв, за 15 хвилин, використовуючи Rails-фреймворк, створює готове додаток. Начебто, він встиг написати один або два тести.

Відкривається друге дихання. Через рік Ruby стає одним з десяти найпопулярніших мов програмування в світі. І навіть займає в цьому рейтингу не останню сходинку.

Коли мені розповіли про «новий і неймовірний мову програмування з Японії», я ще працював з C і PHP. Перше, що мені показали, - сайт tryruby.org. Там можна було в інтерактивному режимі пройти півгодинної, чи що, курс по мові. Наприклад, додаток просило ввести число «2», і ти слухняно це робив. Далі розумна машина пропонувала тобі вивести на екран «Hello world» і хвалило за успіхи, якщо все виходило. Все це супроводжувалося саркастичними зауваженнями, якщо ти робив щось не так. Пам'ятаю, що в одному з перших вправ, було завдання викликати метод перетворення числа «2» в рядок 2.to_s. У той момент для мене це було настільки чудесатее: деформований свідомість трактувало число як адреса в пам'яті, але ніяк не як об'єкт. Проте, філософія мови "everything is an object" після цього стала гранично зрозумілою: над головою, в кращих традиціях мультфільмів, запалилася лампа, і я зрозумів, це та мова, яка я хочу вивчати.

Це не єдине, чому я став використовувати Ruby. Навіть б сказав, що як раз вирішальну роль зіграли люди, які, рано чи пізно, але відкривали для себе цю мову.

Ага, ось ці двоє.

Євангелісти Ruby того часу нехай і розповідали про мову і його особливості, але не ставили технологію на перше місце. Тусовка того часу була схожа на посиденьки біля багаття: «Ей, чувак, дивись, який ніштяк, а давай його заточити?». Перш за все, це люди, відкриті люди, з якими приємно спілкуватися.

Якщо порівнювати Ruby і, скажімо, Пітон, то це буде так: щоб взяти участь в Ruby розробці, то досить сказати: «Гей, дивіться, який кльовий патч я написав!» - в Пітоні ж потрібні були б зусилля, співмірні з захистом дисертації.

Врізка Свою роль в просуванні мови зіграв товариш why the lucky stiff, опублікувавши онлайн книгу Why's (poignant) Guide to Ruby. Вона начебто і була про Ruby, але починалася так: «Прикинься, що ти відкрив цю книгу (хоча, можливо, ти вже її відкрив) і прямо посередині бачиш велику цибулину (друкар вклав її на моє прохання). Отже, ти восклікнешь: «Ух и! У цій книзі є цибулина! »(Навіть якщо зовсім не любиш цибулю, впевнений, оціниш проблеми, пов'язані з транспортуванням так званого керівництва з програмування з будь-яким овочем всередині). Потім ти запитаєш себе: «Хвилинку. Я думав, що це - книга про мову Ruby, той новий неймовірний мову програмування з Японії. І хоча я можу оцінити проблеми транспортування так званого керівництва з програмування з будь-яким овочем всередині ... До чого тут цибулина? Що я буду з нею робити? »Ні. Будь ласка, не ламай над цим голову. Тобі не треба нічого робити з цибулиною. Відклади її в сторону і дозволь їй зробити що-небудь з тобою ».

Категорично раджу якщо і не прочитати її, то хоча б перегорнути.

Ruby займає дев'ятий рядок за індексом Tiobe серед найпопулярніших мов програмування і навіть потіснив таких мамонтів, як Perl:

Ruby займає дев'ятий рядок за індексом Tiobe серед найпопулярніших мов програмування і навіть потіснив таких мамонтів, як Perl:

У компанії ми займаємося Ruby не тільки тому, що вважаємо це крутим, що це дозволяє швидко доводити стартапи до MVP, що з його допомогою можна будувати потужні веб-додатки, що на цій мові можна отримувати задоволення від розробки, а й тому, що в останнім часом простежується чіткий тренд, кількість проектів всередині компанії на Ruby зростає.

У минулому році ми створили центр компетенції для консолідації знань і об'єднання зусиль з просування Ruby. Почали виступати на публічних тематичних заходах. Ruby став мейнстрімовим скіллом в DataArt - з'явився окремий грейд цієї технології. Щиро вважаю, що кількість проектів на цій технології в компанії буде тільки рости.

Тусовка того часу була схожа на посиденьки біля багаття: «Ей, чувак, дивись, який ніштяк, а давай його заточити?
До чого тут цибулина?
Що я буду з нею робити?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно