Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Ruby - дозволь цибулині зробити що-небудь з тобою

Я переконаний, що у кожної людини, є особиста і, можливо, навіть глибоко драматична історія приходу в світ Ruby. Моя ж, на самій-то справі, і не перша, і не друга, так що можна спробувати згадати з чого все починалося.

Ruby не викладають в університетах, Ruby не використовується корпораціями зла. Коли з'явилася перша документація по Ruby англійською, складно було знайти людей, які б розуміли, про що ти говориш, не було вчителів, які б сказали: «Треба робити так, тому що інакше не буде працювати». Проте, люди знаходили і приходили до цієї мови. Це була перша хвиля, і вона багато в чому допомогла донести Ruby до решти світу. Цікаво дивитися презентації того часу. Matz, творець Ruby, радісно розповідав про перспективи свого дітища - адже для Ruby вже було розроблено 200 або близько того бібліотек. До слова, зараз їх близько півтора мільйонів.

У 2005 р з'являється фреймворк для створення веб-додатків Ruby on Rails. У 2005 р DHH публікує на YouTube відео з провокаційною назвою «Як створити блог за 15 хвилин». І дійсно, як і обіцяв, за 15 хвилин, використовуючи Rails-фреймворк, створює готове додаток. Начебто, він встиг написати один або два тести.

Відкривається друге дихання. Через рік Ruby стає одним з десяти найпопулярніших мов програмування в світі. І навіть займає в цьому рейтингу не останню сходинку.

Коли мені розповіли про «новий і неймовірний мову програмування з Японії», я ще працював з C і PHP. Перше, що мені показали, - сайт tryruby.org. Там можна було в інтерактивному режимі пройти півгодинної, чи що, курс по мові. Наприклад, додаток просило ввести число «2», і ти слухняно це робив. Далі розумна машина пропонувала тобі вивести на екран «Hello world» і хвалило за успіхи, якщо все виходило. Все це супроводжувалося саркастичними зауваженнями, якщо ти робив щось не так. Пам'ятаю, що в одному з перших вправ, було завдання викликати метод перетворення числа «2» в рядок 2.to_s. У той момент для мене це було настільки чудесатее: деформований свідомість трактувало число як адреса в пам'яті, але ніяк не як об'єкт. Проте, філософія мови "everything is an object" після цього стала гранично зрозумілою: над головою, в кращих традиціях мультфільмів, запалилася лампа, і я зрозумів, це та мова, яка я хочу вивчати.

Це не єдине, чому я став використовувати Ruby. Навіть б сказав, що як раз вирішальну роль зіграли люди, які, рано чи пізно, але відкривали для себе цю мову.

Ага, ось ці двоє.

Євангелісти Ruby того часу нехай і розповідали про мову і його особливості, але не ставили технологію на перше місце. Тусовка того часу була схожа на посиденьки біля багаття: «Ей, чувак, дивись, який ніштяк, а давай його заточити?». Перш за все, це люди, відкриті люди, з якими приємно спілкуватися.

Якщо порівнювати Ruby і, скажімо, Пітон, то це буде так: щоб взяти участь в Ruby розробці, то досить сказати: «Гей, дивіться, який кльовий патч я написав!» - в Пітоні ж потрібні були б зусилля, співмірні з захистом дисертації.

Врізка Свою роль в просуванні мови зіграв товариш why the lucky stiff, опублікувавши онлайн книгу Why's (poignant) Guide to Ruby. Вона начебто і була про Ruby, але починалася так: «Прикинься, що ти відкрив цю книгу (хоча, можливо, ти вже її відкрив) і прямо посередині бачиш велику цибулину (друкар вклав її на моє прохання). Отже, ти восклікнешь: «Ух и! У цій книзі є цибулина! »(Навіть якщо зовсім не любиш цибулю, впевнений, оціниш проблеми, пов'язані з транспортуванням так званого керівництва з програмування з будь-яким овочем всередині). Потім ти запитаєш себе: «Хвилинку. Я думав, що це - книга про мову Ruby, той новий неймовірний мову програмування з Японії. І хоча я можу оцінити проблеми транспортування так званого керівництва з програмування з будь-яким овочем всередині ... До чого тут цибулина? Що я буду з нею робити? »Ні. Будь ласка, не ламай над цим голову. Тобі не треба нічого робити з цибулиною. Відклади її в сторону і дозволь їй зробити що-небудь з тобою ».

Категорично раджу якщо і не прочитати її, то хоча б перегорнути.

Ruby займає дев'ятий рядок за індексом Tiobe серед найпопулярніших мов програмування і навіть потіснив таких мамонтів, як Perl:

Ruby займає дев'ятий рядок за індексом Tiobe серед найпопулярніших мов програмування і навіть потіснив таких мамонтів, як Perl:

У компанії ми займаємося Ruby не тільки тому, що вважаємо це крутим, що це дозволяє швидко доводити стартапи до MVP, що з його допомогою можна будувати потужні веб-додатки, що на цій мові можна отримувати задоволення від розробки, а й тому, що в останнім часом простежується чіткий тренд, кількість проектів всередині компанії на Ruby зростає.

У минулому році ми створили центр компетенції для консолідації знань і об'єднання зусиль з просування Ruby. Почали виступати на публічних тематичних заходах. Ruby став мейнстрімовим скіллом в DataArt - з'явився окремий грейд цієї технології. Щиро вважаю, що кількість проектів на цій технології в компанії буде тільки рости.

Тусовка того часу була схожа на посиденьки біля багаття: «Ей, чувак, дивись, який ніштяк, а давай його заточити?
До чого тут цибулина?
Що я буду з нею робити?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают