Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Розлучення: як спілкуватися з колишнім чоловіком або колишньою дружиною

 1. Скандал і ненависть
 2. Як почати спілкуватися після розлучення?
 3. Відгороджується від невдалого шлюбу
 4. Чи не маніпулюйте дитиною
 5. Родичі колишнього чоловіка
 6. Якщо колишній чоловік знайшов нову пару

Ви розлучилися і не збираєтеся відновлювати шлюбні і любовні відносини, але залишилися спільні діти, бізнес або інша необхідність для зустрічей Ви розлучилися і не збираєтеся відновлювати шлюбні і любовні відносини, але залишилися спільні діти, бізнес або інша необхідність для зустрічей. Як зробити це спілкування максимально комфортним? Спробуємо разом з оглядачем порталу www.interfax.by розібратися в складнощах постсемейной життя.

Скандал і ненависть

Люди рідко розходяться мирно. Зазвичай в справу йде биття посуду, взаємні звинувачення, крики ненависті і перетягування на свій бік дітей і знайомих. І головне бажання розірвав шлюб - більше ніколи не зустрічатися з людиною, який виявився невічно чоловіком.

Перший час після розлучення не примушуйте себе і не зустрічайтеся з колишнім чоловіком або дружиною. Потрібно відновитися морально і усвідомлено підготуватися до наступного кроку (якщо ви, звичайно, взагалі збираєтеся його робити). Як правило, після розлучення більшість бездітних пар перестають спілкуватися, так як не бачать в цьому сенсу. Але якщо є спільна дитина, спілкування так чи інакше доводиться продовжити.

Як почати спілкуватися після розлучення?

Що радять фахівці: поговорити. Це, виявляється, найскладніше, тому що образа друг на друга часто не дає цивілізовано спілкуватися і все знову зводиться до лайки. Але в наше століття космічних швидкостей на допомогу приходить віртуальне спілкування. Так-так, листування в інтернет-месенджерах і обмін е-мейлами. Те, що буває важко сказати в обличчя, стримавши емоції, набагато легше написати, відредагувати і вже тільки після цього відправити. Навіть якщо є нестримне бажання повідомити щось неприємне, на папері або на екрані монітора ця інформація буде виглядати більш легкотравно. І тільки після деякого часу подібного спілкування зустрічайтеся особисто - коли відчуєте, що готові до цього.

Як буває в реальності

Поліна, 30 років: У будь-якому випадку треба прагнути до миру. Якщо стався розлучення, винні обидва. Жінка тягне на себе ковдру і при цьому звинувачує у всьому чоловіка. Але ж заміж-то по любові виходила? До тих пір, поки ми будемо дивитися на чоловіка як на додаток до сім'ї, нічого доброго не буде. Сім'я - це праця і щоденне виховання як себе, так і чоловіка. Після розлучення треба прагнути залишитися в хороших відносинах, так як ваші діти можуть повторити негативний сімейний досвід.

Аліна, 29 років: Як налагоджувати добрі відносини з колишнім чоловіком, який викинув нас з маленькою донькою зі спільної квартири, і аліменти крихітні, тому що у нього «чорна» зарплата в конверті? При розгульного і ситого життя його. Які можуть бути взагалі відносини ?! Це п у ​​с т о е місце для мене!

Відгороджується від невдалого шлюбу

Що радять фахівці: ваші нові відносини з колишнім чоловіком повинні бути нейтрально-ділові. Ви не дружити з ним збираєтеся, а підтримувати мінімально мирні відносини, в яких буде комфортно вашій дитині. Тому ви повинні відгородитися від усього хорошого і поганого, що між вами було, інакше не вийде побудувати зручні для всіх схеми перетину в просторі. Адже, незважаючи на розлучення, чадо не має втратити не тільки батька (так вже вийшло, що у нас в країні діти частіше залишаються з мамою), але і бабусі й дідусі з його боку.

Пропонується уявити, що ваш колишній чоловік - ваш діловий партнер, який підвів вас, але потрібно продовжувати працювати далі. Таке абстрагування від минулих образ і настроювання на беземоційну лад істотно спростить всім життя.

Як буває в реальності

Ольга, 35 років: Буквально вчора намагалася поговорити, з'ясувати, чому наш тато грошей не приносить вже півроку. А він, бачте, гроші в бізнес вкладає, щоб нібито дітям потім щось давати. А на зауваження: «Так дітям зараз потрібна допомога і їжа, причому кожен день, а не по вихідним» він мені відповів: «Пішла від мене - так і забезпечуй сама, або я дітей заберу».

Чи не маніпулюйте дитиною

Що радять фахівці: ні в якому разі не можна налаштовувати дитину проти колишнього чоловіка і його родичів, навіть якщо вам дуже сильно хочеться зробити його інструментом помсти. Це егоїстично і загрожує психологічними травмами. Діти дуже сильно переживають розлучення батьків, часто вважають себе винними в ньому, їх світ і так руйнується, а ви ще підливаєте масла в вогонь. Не переносьте своє ставлення до колишнього чоловіка на дітей. Ніяких «Твій тато нас кинув» або «Твоя мама дура» - він продовжує вас любити точно так же, як до розлучення, і ви не маєте права коливати в ньому впевненість у тому, що і ви не стали любити його менше.

Найоптимальніший варіант - зібратися всім разом і чітко пояснити: так, ми розлучилися, тому що у нас були проблеми, і більше ніколи не будемо жити разом, але ти залишаєшся для нас найдорожчою людиною і наше ставлення до тебе не змінилося.

Як буває в реальності

Олексій, 30 років: Я розлучаюся з дружиною, у нас син. Те, що ми розлучаємося, не говорить про те, що я не хочу бачити дитину. Я шалено його люблю, але, на жаль, сім'я розвалилася. І якщо я пішов з того будинку - це зовсім не означає, що мені плювати на дитину.
Я хочу бачити сина частіше одного разу на тиждень і хочу забирати його хоча б на один день, щоб звозити до діда, або на виставку, або просто на риболовлю. Синові 7 років. І я сподіваюся, що, коли він виросте, він зрозуміє мене.

Родичі колишнього чоловіка

Що радять фахівці: часто бабусі і дідусі сильніше переживають розлучення своїх дітей, ніж вони самі, і намагаються максимально акуратно брати участь в цих «боях», оберігаючи дитину. І вам ні в якому разі не можна позбавляти їх спілкування з улюбленим онуком чи онукою. Просто слід домовитися про те, що ніяких розмов про розлучення за вашою спиною відбуватися не повинно, так як вони травмують дитину.

Як буває в реальності

Ольга, 32 роки: Я абсолютно не перешкоджаю спілкуванню дитини з її законними бабусею і дідусем. Якщо чесно, я не зовсім розумію протилежний розклад, ну хіба якщо це небезпечно для дитини з якоїсь причини. Невже бувають ситуації в житті, коли дитині не потрібні люди, які його люблять і можуть його багато чому навчити?

Настя, 28 років: Мій нинішній чоловік впевнений, що спілкування з колишніми родичами призводить до роздвоєння особистості у дитини. Я з ним згодна. Син плутається в мотиваціях, тому що папа колишній і нинішній - абсолютно різні за всіма параметрами люди. Але ж закон зобов'язує вирішувати таке спілкування ...

Якщо колишній чоловік знайшов нову пару

Що радять фахівці: ставитеся до цього як до природного перебігу подій, адже, розлучаючись, ви повинні були розуміти, що ваша екс-половина тепер стає вільною, а то й іде від вас до іншого. Важливо не зациклюватися на цю подію, тому що, застряє в ньому, ви пропускаєте власне життя і можливість знайти свою нову любов.

Як буває в реальності

Ліза, 34 роки: Мій колишній чоловік - прекрасна людина, і відносини після розлучення у нас залишилися нормальні. Казка? Та нічого подібного. Перший час, звичайно, був напряг, чого тут приховувати. Але потім ми стали просто дуже хорошими друзями, причому і з його новою дружиною теж. Вона, до речі сказати, познайомила мене з моїм теперішнім чоловіком. Це реальність, яку ви самі можете зробити, якщо, звичайно, докладіть зусиль.

Розповідайте про своє вдалому і невдалому досвіді спілкування з колишніми чоловіками і дружинами після розлучення. Питання про те, наскільки дієві поради професійних психологів, залишається відкритим - кожна ситуація вкрай індивідуальна.

Тетяна Прудіннік

Як зробити це спілкування максимально комфортним?
Як почати спілкуватися після розлучення?
Але ж заміж-то по любові виходила?
Які можуть бути взагалі відносини ?
Невже бувають ситуації в житті, коли дитині не потрібні люди, які його люблять і можуть його багато чому навчити?
Казка?

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно