Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Розлучення: як спілкуватися з колишнім чоловіком або колишньою дружиною

 1. Скандал і ненависть
 2. Як почати спілкуватися після розлучення?
 3. Відгороджується від невдалого шлюбу
 4. Чи не маніпулюйте дитиною
 5. Родичі колишнього чоловіка
 6. Якщо колишній чоловік знайшов нову пару

Ви розлучилися і не збираєтеся відновлювати шлюбні і любовні відносини, але залишилися спільні діти, бізнес або інша необхідність для зустрічей Ви розлучилися і не збираєтеся відновлювати шлюбні і любовні відносини, але залишилися спільні діти, бізнес або інша необхідність для зустрічей. Як зробити це спілкування максимально комфортним? Спробуємо разом з оглядачем порталу www.interfax.by розібратися в складнощах постсемейной життя.

Скандал і ненависть

Люди рідко розходяться мирно. Зазвичай в справу йде биття посуду, взаємні звинувачення, крики ненависті і перетягування на свій бік дітей і знайомих. І головне бажання розірвав шлюб - більше ніколи не зустрічатися з людиною, який виявився невічно чоловіком.

Перший час після розлучення не примушуйте себе і не зустрічайтеся з колишнім чоловіком або дружиною. Потрібно відновитися морально і усвідомлено підготуватися до наступного кроку (якщо ви, звичайно, взагалі збираєтеся його робити). Як правило, після розлучення більшість бездітних пар перестають спілкуватися, так як не бачать в цьому сенсу. Але якщо є спільна дитина, спілкування так чи інакше доводиться продовжити.

Як почати спілкуватися після розлучення?

Що радять фахівці: поговорити. Це, виявляється, найскладніше, тому що образа друг на друга часто не дає цивілізовано спілкуватися і все знову зводиться до лайки. Але в наше століття космічних швидкостей на допомогу приходить віртуальне спілкування. Так-так, листування в інтернет-месенджерах і обмін е-мейлами. Те, що буває важко сказати в обличчя, стримавши емоції, набагато легше написати, відредагувати і вже тільки після цього відправити. Навіть якщо є нестримне бажання повідомити щось неприємне, на папері або на екрані монітора ця інформація буде виглядати більш легкотравно. І тільки після деякого часу подібного спілкування зустрічайтеся особисто - коли відчуєте, що готові до цього.

Як буває в реальності

Поліна, 30 років: У будь-якому випадку треба прагнути до миру. Якщо стався розлучення, винні обидва. Жінка тягне на себе ковдру і при цьому звинувачує у всьому чоловіка. Але ж заміж-то по любові виходила? До тих пір, поки ми будемо дивитися на чоловіка як на додаток до сім'ї, нічого доброго не буде. Сім'я - це праця і щоденне виховання як себе, так і чоловіка. Після розлучення треба прагнути залишитися в хороших відносинах, так як ваші діти можуть повторити негативний сімейний досвід.

Аліна, 29 років: Як налагоджувати добрі відносини з колишнім чоловіком, який викинув нас з маленькою донькою зі спільної квартири, і аліменти крихітні, тому що у нього «чорна» зарплата в конверті? При розгульного і ситого життя його. Які можуть бути взагалі відносини ?! Це п у ​​с т о е місце для мене!

Відгороджується від невдалого шлюбу

Що радять фахівці: ваші нові відносини з колишнім чоловіком повинні бути нейтрально-ділові. Ви не дружити з ним збираєтеся, а підтримувати мінімально мирні відносини, в яких буде комфортно вашій дитині. Тому ви повинні відгородитися від усього хорошого і поганого, що між вами було, інакше не вийде побудувати зручні для всіх схеми перетину в просторі. Адже, незважаючи на розлучення, чадо не має втратити не тільки батька (так вже вийшло, що у нас в країні діти частіше залишаються з мамою), але і бабусі й дідусі з його боку.

Пропонується уявити, що ваш колишній чоловік - ваш діловий партнер, який підвів вас, але потрібно продовжувати працювати далі. Таке абстрагування від минулих образ і настроювання на беземоційну лад істотно спростить всім життя.

Як буває в реальності

Ольга, 35 років: Буквально вчора намагалася поговорити, з'ясувати, чому наш тато грошей не приносить вже півроку. А він, бачте, гроші в бізнес вкладає, щоб нібито дітям потім щось давати. А на зауваження: «Так дітям зараз потрібна допомога і їжа, причому кожен день, а не по вихідним» він мені відповів: «Пішла від мене - так і забезпечуй сама, або я дітей заберу».

Чи не маніпулюйте дитиною

Що радять фахівці: ні в якому разі не можна налаштовувати дитину проти колишнього чоловіка і його родичів, навіть якщо вам дуже сильно хочеться зробити його інструментом помсти. Це егоїстично і загрожує психологічними травмами. Діти дуже сильно переживають розлучення батьків, часто вважають себе винними в ньому, їх світ і так руйнується, а ви ще підливаєте масла в вогонь. Не переносьте своє ставлення до колишнього чоловіка на дітей. Ніяких «Твій тато нас кинув» або «Твоя мама дура» - він продовжує вас любити точно так же, як до розлучення, і ви не маєте права коливати в ньому впевненість у тому, що і ви не стали любити його менше.

Найоптимальніший варіант - зібратися всім разом і чітко пояснити: так, ми розлучилися, тому що у нас були проблеми, і більше ніколи не будемо жити разом, але ти залишаєшся для нас найдорожчою людиною і наше ставлення до тебе не змінилося.

Як буває в реальності

Олексій, 30 років: Я розлучаюся з дружиною, у нас син. Те, що ми розлучаємося, не говорить про те, що я не хочу бачити дитину. Я шалено його люблю, але, на жаль, сім'я розвалилася. І якщо я пішов з того будинку - це зовсім не означає, що мені плювати на дитину.
Я хочу бачити сина частіше одного разу на тиждень і хочу забирати його хоча б на один день, щоб звозити до діда, або на виставку, або просто на риболовлю. Синові 7 років. І я сподіваюся, що, коли він виросте, він зрозуміє мене.

Родичі колишнього чоловіка

Що радять фахівці: часто бабусі і дідусі сильніше переживають розлучення своїх дітей, ніж вони самі, і намагаються максимально акуратно брати участь в цих «боях», оберігаючи дитину. І вам ні в якому разі не можна позбавляти їх спілкування з улюбленим онуком чи онукою. Просто слід домовитися про те, що ніяких розмов про розлучення за вашою спиною відбуватися не повинно, так як вони травмують дитину.

Як буває в реальності

Ольга, 32 роки: Я абсолютно не перешкоджаю спілкуванню дитини з її законними бабусею і дідусем. Якщо чесно, я не зовсім розумію протилежний розклад, ну хіба якщо це небезпечно для дитини з якоїсь причини. Невже бувають ситуації в житті, коли дитині не потрібні люди, які його люблять і можуть його багато чому навчити?

Настя, 28 років: Мій нинішній чоловік впевнений, що спілкування з колишніми родичами призводить до роздвоєння особистості у дитини. Я з ним згодна. Син плутається в мотиваціях, тому що папа колишній і нинішній - абсолютно різні за всіма параметрами люди. Але ж закон зобов'язує вирішувати таке спілкування ...

Якщо колишній чоловік знайшов нову пару

Що радять фахівці: ставитеся до цього як до природного перебігу подій, адже, розлучаючись, ви повинні були розуміти, що ваша екс-половина тепер стає вільною, а то й іде від вас до іншого. Важливо не зациклюватися на цю подію, тому що, застряє в ньому, ви пропускаєте власне життя і можливість знайти свою нову любов.

Як буває в реальності

Ліза, 34 роки: Мій колишній чоловік - прекрасна людина, і відносини після розлучення у нас залишилися нормальні. Казка? Та нічого подібного. Перший час, звичайно, був напряг, чого тут приховувати. Але потім ми стали просто дуже хорошими друзями, причому і з його новою дружиною теж. Вона, до речі сказати, познайомила мене з моїм теперішнім чоловіком. Це реальність, яку ви самі можете зробити, якщо, звичайно, докладіть зусиль.

Розповідайте про своє вдалому і невдалому досвіді спілкування з колишніми чоловіками і дружинами після розлучення. Питання про те, наскільки дієві поради професійних психологів, залишається відкритим - кожна ситуація вкрай індивідуальна.

Тетяна Прудіннік

Як зробити це спілкування максимально комфортним?
Як почати спілкуватися після розлучення?
Але ж заміж-то по любові виходила?
Які можуть бути взагалі відносини ?
Невже бувають ситуації в житті, коли дитині не потрібні люди, які його люблять і можуть його багато чому навчити?
Казка?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно