Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси | Світ ПК | Видавництво «Відкриті системи»

  1. Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси 25.04.2011 Автор: Марина Бондаренко, Сергій Бондаренко...
  2. Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси
  3. Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси
  4. Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси

Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси

25.04.2011 Автор: Марина Бондаренко, Сергій Бондаренко

Багато найбільш затребувані операції по роботі з фото і відео можна виконати в онлайнових редакторах. Крім того, що такі кошти не вимагають установки на жорсткий диск, вони привабливі ще й тим, що за їх використання в більшості випадків не потрібно платити. У онлайнових сервісів є ще одна важлива перевага: завдяки тому що всі операції по обробці файлів виконуються на віддаленому сервері, продуктивність комп'ютера, на якому працює користувач, не має значення. А значить, навіть на малопотужному нетбуці можна без проблем редагувати відео високої роздільної здатності.
У нашому огляді мова піде про кращих онлайнових сервісах для роботи з мультімедіаданнимі.

Pixlr - графічний редактор

Серед безлічі онлайнових інструментів для обробки зображень Pixlr виділяється підтримкою багатьох мов (серед яких є і російська), "фотошопоподобним" інтерфейсом, а також наявністю полегшеної версії, зручною для виконання простих завдань.
Сервіс підтримує завантаження зображень практично з будь-яких джерел: можна імпортувати фотографію з галерей Facebook, Flickr, Picasa, вказати пряме посилання на зображення, завантажити його з жорсткого диска або вставити з буфера обміну. Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис.

Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис

Інтерфейс Pixlr нагадує наявний у Photoshop

У Pixlr є практично всі основні засоби для обробки зображень: рівні, криві, градієнти, різноманітні фільтри. При створенні проектів можна використовувати шари, для яких доступні різні варіанти змішування, а також стилі шарів і маски. На основної палітри присутні всі найбільш затребувані інструменти: "чарівна паличка" і "ласо" для зручного виділення, штамп для видалення дефектів і клонування фрагментів, лікує кисть для ретуші, інструмент для видалення ефекту червоних очей і ін. Редактор Pixlr підтримує роботу з гарячими клавішами , причому практично всі вони збігаються з тими, що передбачені в Photoshop. До речі, дуже зручно, що в багатьох випадках, коли використовуються комбінації клавіш, редактор виводить повідомлення. Наприклад, при натисканні + J на ​​екрані з'являється напис: "Дублювати шар".
Готові проекти можуть бути збережені у вигляді файлів форматів JPEG, BMP, PNG, а також у власному форматі сервісу - PXD. Останній має сенс використовувати, якщо в подальшому планується повернутися до роботи над проектом. При виборі цього формату будуть збережені шари.
Полегшена версія сервісу - Pixlr Express - підтримує тільки завантаження зображень з жорсткого диска і за вказаним URL. Даний редактор допоможе швидко обрізати і повернути зображення, змінити його розміри, виконати корекцію і автоматичну настройку рівнів, зробити картинку більш чіткої або, навпаки, розмити її, усунути шум, відбілити зуби і прибрати червоні очі. Крім того, доступні такі ефекти, як калейдоскоп, віньєтка, сепія та ін. Приємно, що при виборі будь-якого дії відразу ж буде видно, як ефект проявиться на зображенні, так що буде легко прийняти рішення про те, чи потрібно його застосовувати.

Ще один інструмент, пропонований творцями Pixlr, - доповнення Grabber для Firefox. Воно дозволить швидко завантажувати в онлайновий редактор зображення з будь-якої веб-сторінки простим клацанням на ньому. Крім того, Grabber працює як засіб для захоплення екрану. З недавнього часу це додаток стало доступно і для Google Chrome, однак його можливості дещо відрізняються.

Pixlr
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: pixlr.com
Сайт: pixlr.com

MakeAGIF - творець анімованих файлів GIF

Безкоштовний сервіс MakeAGIF не можна назвати багатофункціональним. Він допомагає виконати тільки одну операцію - згенерувати анімований файл формату GIF, який може, зокрема, стати в нагоді для створення оригінального аватара або банера.
Даний ресурс працює в одному з двох режимів. У першому з них користувачеві пропонується завантажити серію зображень, на основі яких буде згенеровано анімація (причому число точок по ширині або по висоті не повинна перевищувати 1024). У другому режимі MakeAGIF може захопити зображення з веб-камери і зробити GIF-файл з отриманих фотографій.

MakeAGIF створить анімацію на основі секвенції кадрів

Офлайн зображення не обов'язково повинні бути одного розміру. Сервіс здатний змінити дозвіл вихідного файлу на максимальне, мінімальне або вказане користувачем. Крім того, є можливість визначити швидкість програвання, тривалість відтворення одного кадру, необхідність зациклення анімації. Варто звернути увагу на те, що за замовчуванням всі створювані за допомогою MakeAGIF файли публікуються в загальнодоступній галереї. Якщо вам не хочеться відкривати свій файл для перегляду іншим людям, потрібно змінити відповідні налаштування перед натисканням кнопки створення анімації.
А після того як файл буде готовий, відкриється сторінка, на якій можна буде переглянути його, зберегти на жорсткий диск, а також отримати посилання для публікації на форумах і в блогах.

MakeAGIF
Мова інтерфейсу:англійська
Преміум-аккаунт:немає
Розробник:MakeAGIF
сайт: www.makeagif.com

PicMarkr - захисник зображень «водяними знаками»

PicMarkr - ще один спеціалізований ресурс для роботи з зображеннями. Він допоможе виконати лише одне, але дуже важливе дію - захистити свої картинки водяними знаками.
Сервіс підтримує завантаження зображень з жорсткого диска, а також з Flickr, Facebook і Picasa. За один раз вдасться обробити до п'яти файлів. А після додавання фотографій слід визначити, чи потрібно зменшувати їх дозвіл, а потім вибрати налаштування водяного знака. Також PicMarkr може додавати на зображення графічний логотип і напис. Положення водяного знака може бути будь-яким, для тексту пропонується вибрати колір напису. Ще один спосіб захисту, який хоча і псує зовнішній вигляд зображення, все ж захищає більш надійно - це розташування логотипу або написи на всій площі. Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно.

Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно

PicMarkr захистить зображення водяними знаками


По завершенні обробки зображень PicMarkr пропонує завантажити готові картинки на підтримувані онлайнові сервіси або ж переписати їх на жорсткий диск.
Незважаючи на те що всі основні функції сервісу доступні безкоштовно, PicMarkr пропонує платну Pro-версію. У ній, зокрема, доступні такі можливості, як збереження власних шаблонів водяних знаків і перейменування файлів в пакетному режимі.

PicMarkr
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: 40 дол.
Розробник: WeWantToSiliconValley
Сайт: picmarkr.com


Raven Vector Editor - працівник з векторною графікою

Додатків для роботи з векторною графікою набагато менше, ніж графічних редакторів для обробки растрових зображень. Adobe Illustrator, Corel Draw, безкоштовний Inkscape - ось, мабуть, і всі програми, які, так би мовити, на слуху. Онлайновий векторний редактор Raven Vector Editor цілком може поповнити арсенал дизайнера і стати паличкою-виручалочкою в тих випадках, коли неможливо використовувати звичне настільний додаток.
Онлайн-додаток містить всі основні інструменти, які, ймовірно, можна побачити в редакторі векторної графіки: криві, направляючі, засоби для градієнтної заливки і для додавання тексту. Проекти можуть складатися з декількох шарів, і для них доступні різні режими змішування. До того ж під час роботи з редактором для багатьох операцій передбачені гарячі клавіші. Є в Raven Vector Editor і інструмент для перетворення растрових зображень у векторний формат. Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF.

Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF

Raven Vector Editor - непогана онлайнова альтернатива Adobe Illustrator


Для роботи з Raven Vector Editor реєстрація не потрібна. Однак щоб отримати можливість зберігати файли на сервісі, а також додавати на свої роботи водяні знаки в автоматичному режимі, потрібно створити обліковий запис. До недавнього часу ці функції були платними, але з середини лютого всі можливості сервісу стали доступні безкоштовно для всіх, а платні акаунти були скасовані. Правда, деякі обмеження все ж залишилися. Наприклад, не можна переписати робочий файл на жорсткий диск зі збереженням шарів. Втім, реалізувати дану можливість творці сервісу обіцяють вже в найближчому часі. А поки готові проекти можуть бути експортовані в PDF, SVG, EPS або в BMP.

Raven Vector Editor
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Aviary
Сайт: www.aviary.com/tools/vector-editor


JayCut - творець відеороликів

Створений в 2006 р шведськими студентами, сервіс JayCut сьогодні вважається одним з кращих онлайнових інструментів для роботи з відео. Для користувачів ресурс абсолютно безкоштовний: для повноцінної роботи потрібно лише реєстрація. До того ж рекламою JayCut також не набридає. Нещодавно інтерфейс редактора відео переведений і на російську мову, що значно спрощує роботу з ним для тих, хто не сильний в відеомонтаж.
Проект підтримує завантаження відео і графічних файлів з жорсткого диска, а також запис безпосередньо з веб-камери. Що стосується звукового супроводу, то і його при наявності підключеного мікрофона можна записати в онлайновому редакторі. Завантажені фрагменти зберігаються в бібліотеці, причому не тільки в рамках однієї сесії. Якщо ви зайдете в інтерфейс JayCut через пару тижнів, то виявите їх.
Для редагування відео використовується тимчасова шкала (timeline), на якій фрагменти відео потрібно розміщувати в тому порядку, в якому вони повинні бути представлені в готовому ролику. Масштабом відображення шкали часу дозволяється керувати. Крім того, є інструменти для нарізки кліпів, настройки швидкості відтворення і управління кольором.
У процесі створення ролика можна використовувати переходи, яких в JayСut налічується близько двох десятків. Для них на часовій шкалі виділена окрема доріжка, а ще одна призначена для додавання текстових ефектів. Це можуть бути як титри, так і субтитри або рядок, що біжить.

Редагування відео JayCut містить непогану колекцію ефектів переходу


На жаль, число відеоефектів в поточній версії редактора залишає бажати кращого. Присутні фільтри для додавання на зображення зернистості, для перетворення кольорового ролика в чорно-білий і для додавання ефекту старої плівки. Крім того, в останній версії сервісу є ефект зеленого екрану, що допомагає усунути зелений або інший колір з відеоряду і тим самим відокремити основний об'єкт від фону. Такий ефект часто використовується в відеомонтаж, коли потрібно накласти один фрагмент відео на інший.
JayСut - це не тільки інструмент для створення відеороликів, а й хостинг для них. По завершенні роботи над проектом сервіс пропонує вибрати один з варіантів його збереження (для публікації в Інтернеті, для перегляду на екрані комп'ютера або на портативному пристрої), після чого конвертує відео в потрібний формат і дає посилання для завантаження. Відеоролик також зберігається в профілі користувача на сайті, так що його можна завантажити звідти в будь-який момент. А якщо дати посилання на свій профіль друзям, то вони отримають можливість помилуватися результатами вашої творчості. Втім, те, що все ролики за замовчуванням зберігаються в загальнодоступному профілі, не завжди буває корисно, оскільки автор має право сам вирішувати, що показувати іншим, а що - ні. Але єдиний спосіб виключити ролики з показу в профілі - це видалити їх з JayCut. Про це завжди варто пам'ятати.

JayCut
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Jaycut AB
Сайт: jaycut.com

One True Media - виконавець барвистих слайд-шоу і презентацій

Все відеоредактори підтримують завантаження зображень, тому за великим рахунком зробити слайд-шоу можна в будь-якому з них. Однак спеціалізовані засоби для створення презентацій, як правило, простіше у використанні і тому доступні для більш широкого кола користувачів. Наприклад, завантаживши набір фотографій на сервіс One True Media, можна отримати готове слайд-шоу вже через пару хвилин. Веб-додаток саме подбає про створення ефектів переходу між фотографіями і навіть підбере музичний супровід. Зрозуміло, що всі параметри, які використовуються за замовчуванням, можна змінити, але, погодьтеся, набагато простіше починати роботу не з чистого аркуша, а редагувати вже готовий проект.

Створення слайд-шоу за допомогою сервісу One True Media - хвилинна справа


Імпортувати фотографії можна не тільки з жорсткого диска - ресурс підтримує роботу з обліковими записами Facebook, Flickr і Photobucket, а також завантажує картинки з будь-якого сайту за вказаною користувачем прямим посиланням. Крім того, можна використовувати стокові зображення з колекції сервісу.
При редагуванні проекту можна управляти тривалістю показу кожного слайда, повертати зображення, змінювати використовувані ефекти переходу і режим показу знімків, застосовувати додаткові ефекти і додавати підписи. Також One True Media містить велику колекцію тим, за допомогою яких можна красиво оформити проект. А ще у користувачів є можливість змінювати звуковий супровід, додаючи в слайд-шоу пісні з колекції сервісу або завантажуючи файли з жорсткого диска.
One True Media підтримує не тільки графіку, але і відео. Забезпечується робота з файлами формату MPEG, QuickTime, AVI, WMV, 3GP. Правда, в рамках безкоштовної облікового запису на повноцінну роботу з відео розраховувати не доводиться, адже розмір завантаження контенту обмежений 100 Мбайт в місяць. Однак для створення слайд-шоу з фотографій цього може бути цілком достатньо.

Інше обмеження безкоштовного аккаунта - тривалість проекту. Тривалість слайд-шоу обмежується 30 с, а можливості його завантаження на жорсткий диск взагалі відключені, дозволяється лише відіслати посилання на слайд-шоу друзям. Є і ще одна функція, правда, доступна тільки преміум-користувачам, - додавання текстових слайдів.
Незважаючи на ці не дуже радують обмеження, One True Media цілком годиться для підготовки не дуже довгих роликів, наприклад, реклами якогось заходу, проморолика продукту або послуги

One True Media
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 4 дол. На місяць
Розробник: One True Media
Сайт: www.onetruemedia.com


. Toufee.com - творець Flash-роликів для сайту, і не тільки

Ще одна область, в якій онлайнові сервіси здатні замінити настільні програми, - це створення Flash-роликів. Лідером в даному сегменті по праву вважається Toufee.com. На цьому ресурсі доступний цілий ряд онлайн-додатків для створення різних Flash-презентацій. Відразу ж відзначимо, що безкоштовної версії у Toufee немає, користувачам надається лише пробний доступ на 14 днів, після чого потрібно визначитися з вибором тарифного плану. Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця.

Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця

Основне веб-додаток ресурсу - Flash Builder. Використовуючи цей інструмент, можна завантажувати зображення, відео- та аудіофайли, а потім створювати на їх основі Flash-ролик. Причому робота з додатком не вимагає від користувача навичок програмування. Ролик може містити текстові написи, а також кнопки, які легко налаштувати на взаємодію з глядачем. Наприклад, при натисканні на одну з них буде з'являтися певна фотографія або виконуватися перехід по посиланню. Передбачена можливість прямо з Flash Builder публікувати готові проекти на YouTube і Facebook, розміщувати посилання на них в Twitter, а крім того, зберігати відео в вигляді swf-файлу.
Поряд з основним веб-додатком для створення роликів, на Toufee.com є безліч майстрів для швидкого створення різних Flash-проектів. Вони корисні тоді, коли потрібно зробити проект вузької спрямованості, наприклад банер, слайд-шоу або фліп-книгу з використанням ефекту перегортання сторінок. Спеціалізовані майстра використовувати ще простіше, ніж Flash Builder, - в них все настройки проекту зібрані в одному місці, а в деяких випадках ролик, який створюється за замовчуванням, взагалі варто залишати як є.

На Toufee.com можна робити Flash-проекти різної спрямованості, в тому числі і фліп-книги

Toufee.com
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 5 дол. На місяць
Розробник: A Day and Night Solutions
Сайт: www.toufee.com

Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси

25.04.2011 Автор: Марина Бондаренко, Сергій Бондаренко

Багато найбільш затребувані операції по роботі з фото і відео можна виконати в онлайнових редакторах. Крім того, що такі кошти не вимагають установки на жорсткий диск, вони привабливі ще й тим, що за їх використання в більшості випадків не потрібно платити. У онлайнових сервісів є ще одна важлива перевага: завдяки тому що всі операції по обробці файлів виконуються на віддаленому сервері, продуктивність комп'ютера, на якому працює користувач, не має значення. А значить, навіть на малопотужному нетбуці можна без проблем редагувати відео високої роздільної здатності.
У нашому огляді мова піде про кращих онлайнових сервісах для роботи з мультімедіаданнимі.

Pixlr - графічний редактор

Серед безлічі онлайнових інструментів для обробки зображень Pixlr виділяється підтримкою багатьох мов (серед яких є і російська), "фотошопоподобним" інтерфейсом, а також наявністю полегшеної версії, зручною для виконання простих завдань.
Сервіс підтримує завантаження зображень практично з будь-яких джерел: можна імпортувати фотографію з галерей Facebook, Flickr, Picasa, вказати пряме посилання на зображення, завантажити його з жорсткого диска або вставити з буфера обміну. Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис.

Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис

Інтерфейс Pixlr нагадує наявний у Photoshop

У Pixlr є практично всі основні засоби для обробки зображень: рівні, криві, градієнти, різноманітні фільтри. При створенні проектів можна використовувати шари, для яких доступні різні варіанти змішування, а також стилі шарів і маски. На основної палітри присутні всі найбільш затребувані інструменти: "чарівна паличка" і "ласо" для зручного виділення, штамп для видалення дефектів і клонування фрагментів, лікує кисть для ретуші, інструмент для видалення ефекту червоних очей і ін. Редактор Pixlr підтримує роботу з гарячими клавішами , причому практично всі вони збігаються з тими, що передбачені в Photoshop. До речі, дуже зручно, що в багатьох випадках, коли використовуються комбінації клавіш, редактор виводить повідомлення. Наприклад, при натисканні + J на ​​екрані з'являється напис: "Дублювати шар".
Готові проекти можуть бути збережені у вигляді файлів форматів JPEG, BMP, PNG, а також у власному форматі сервісу - PXD. Останній має сенс використовувати, якщо в подальшому планується повернутися до роботи над проектом. При виборі цього формату будуть збережені шари.
Полегшена версія сервісу - Pixlr Express - підтримує тільки завантаження зображень з жорсткого диска і за вказаним URL. Даний редактор допоможе швидко обрізати і повернути зображення, змінити його розміри, виконати корекцію і автоматичну настройку рівнів, зробити картинку більш чіткої або, навпаки, розмити її, усунути шум, відбілити зуби і прибрати червоні очі. Крім того, доступні такі ефекти, як калейдоскоп, віньєтка, сепія та ін. Приємно, що при виборі будь-якого дії відразу ж буде видно, як ефект проявиться на зображенні, так що буде легко прийняти рішення про те, чи потрібно його застосовувати.

Ще один інструмент, пропонований творцями Pixlr, - доповнення Grabber для Firefox. Воно дозволить швидко завантажувати в онлайновий редактор зображення з будь-якої веб-сторінки простим клацанням на ньому. Крім того, Grabber працює як засіб для захоплення екрану. З недавнього часу це додаток стало доступно і для Google Chrome, однак його можливості дещо відрізняються.

Pixlr
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: pixlr.com
Сайт: pixlr.com

MakeAGIF - творець анімованих файлів GIF

Безкоштовний сервіс MakeAGIF не можна назвати багатофункціональним. Він допомагає виконати тільки одну операцію - згенерувати анімований файл формату GIF, який може, зокрема, стати в нагоді для створення оригінального аватара або банера.
Даний ресурс працює в одному з двох режимів. У першому з них користувачеві пропонується завантажити серію зображень, на основі яких буде згенеровано анімація (причому число точок по ширині або по висоті не повинна перевищувати 1024). У другому режимі MakeAGIF може захопити зображення з веб-камери і зробити GIF-файл з отриманих фотографій.

MakeAGIF створить анімацію на основі секвенції кадрів

Офлайн зображення не обов'язково повинні бути одного розміру. Сервіс здатний змінити дозвіл вихідного файлу на максимальне, мінімальне або вказане користувачем. Крім того, є можливість визначити швидкість програвання, тривалість відтворення одного кадру, необхідність зациклення анімації. Варто звернути увагу на те, що за замовчуванням всі створювані за допомогою MakeAGIF файли публікуються в загальнодоступній галереї. Якщо вам не хочеться відкривати свій файл для перегляду іншим людям, потрібно змінити відповідні налаштування перед натисканням кнопки створення анімації.
А після того як файл буде готовий, відкриється сторінка, на якій можна буде переглянути його, зберегти на жорсткий диск, а також отримати посилання для публікації на форумах і в блогах.

MakeAGIF
Мова інтерфейсу:англійська
Преміум-аккаунт:немає
Розробник:MakeAGIF
сайт: www.makeagif.com

PicMarkr - захисник зображень «водяними знаками»

PicMarkr - ще один спеціалізований ресурс для роботи з зображеннями. Він допоможе виконати лише одне, але дуже важливе дію - захистити свої картинки водяними знаками.
Сервіс підтримує завантаження зображень з жорсткого диска, а також з Flickr, Facebook і Picasa. За один раз вдасться обробити до п'яти файлів. А після додавання фотографій слід визначити, чи потрібно зменшувати їх дозвіл, а потім вибрати налаштування водяного знака. Також PicMarkr може додавати на зображення графічний логотип і напис. Положення водяного знака може бути будь-яким, для тексту пропонується вибрати колір напису. Ще один спосіб захисту, який хоча і псує зовнішній вигляд зображення, все ж захищає більш надійно - це розташування логотипу або написи на всій площі. Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно.

Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно

PicMarkr захистить зображення водяними знаками


По завершенні обробки зображень PicMarkr пропонує завантажити готові картинки на підтримувані онлайнові сервіси або ж переписати їх на жорсткий диск.
Незважаючи на те що всі основні функції сервісу доступні безкоштовно, PicMarkr пропонує платну Pro-версію. У ній, зокрема, доступні такі можливості, як збереження власних шаблонів водяних знаків і перейменування файлів в пакетному режимі.

PicMarkr
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: 40 дол.
Розробник: WeWantToSiliconValley
Сайт: picmarkr.com


Raven Vector Editor - працівник з векторною графікою

Додатків для роботи з векторною графікою набагато менше, ніж графічних редакторів для обробки растрових зображень. Adobe Illustrator, Corel Draw, безкоштовний Inkscape - ось, мабуть, і всі програми, які, так би мовити, на слуху. Онлайновий векторний редактор Raven Vector Editor цілком може поповнити арсенал дизайнера і стати паличкою-виручалочкою в тих випадках, коли неможливо використовувати звичне настільний додаток.
Онлайн-додаток містить всі основні інструменти, які, ймовірно, можна побачити в редакторі векторної графіки: криві, направляючі, засоби для градієнтної заливки і для додавання тексту. Проекти можуть складатися з декількох шарів, і для них доступні різні режими змішування. До того ж під час роботи з редактором для багатьох операцій передбачені гарячі клавіші. Є в Raven Vector Editor і інструмент для перетворення растрових зображень у векторний формат. Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF.

Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF

Raven Vector Editor - непогана онлайнова альтернатива Adobe Illustrator


Для роботи з Raven Vector Editor реєстрація не потрібна. Однак щоб отримати можливість зберігати файли на сервісі, а також додавати на свої роботи водяні знаки в автоматичному режимі, потрібно створити обліковий запис. До недавнього часу ці функції були платними, але з середини лютого всі можливості сервісу стали доступні безкоштовно для всіх, а платні акаунти були скасовані. Правда, деякі обмеження все ж залишилися. Наприклад, не можна переписати робочий файл на жорсткий диск зі збереженням шарів. Втім, реалізувати дану можливість творці сервісу обіцяють вже в найближчому часі. А поки готові проекти можуть бути експортовані в PDF, SVG, EPS або в BMP.

Raven Vector Editor
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Aviary
Сайт: www.aviary.com/tools/vector-editor


JayCut - творець відеороликів

Створений в 2006 р шведськими студентами, сервіс JayCut сьогодні вважається одним з кращих онлайнових інструментів для роботи з відео. Для користувачів ресурс абсолютно безкоштовний: для повноцінної роботи потрібно лише реєстрація. До того ж рекламою JayCut також не набридає. Нещодавно інтерфейс редактора відео переведений і на російську мову, що значно спрощує роботу з ним для тих, хто не сильний в відеомонтаж.
Проект підтримує завантаження відео і графічних файлів з жорсткого диска, а також запис безпосередньо з веб-камери. Що стосується звукового супроводу, то і його при наявності підключеного мікрофона можна записати в онлайновому редакторі. Завантажені фрагменти зберігаються в бібліотеці, причому не тільки в рамках однієї сесії. Якщо ви зайдете в інтерфейс JayCut через пару тижнів, то виявите їх.
Для редагування відео використовується тимчасова шкала (timeline), на якій фрагменти відео потрібно розміщувати в тому порядку, в якому вони повинні бути представлені в готовому ролику. Масштабом відображення шкали часу дозволяється керувати. Крім того, є інструменти для нарізки кліпів, настройки швидкості відтворення і управління кольором.
У процесі створення ролика можна використовувати переходи, яких в JayСut налічується близько двох десятків. Для них на часовій шкалі виділена окрема доріжка, а ще одна призначена для додавання текстових ефектів. Це можуть бути як титри, так і субтитри або рядок, що біжить.

Редагування відео JayCut містить непогану колекцію ефектів переходу


На жаль, число відеоефектів в поточній версії редактора залишає бажати кращого. Присутні фільтри для додавання на зображення зернистості, для перетворення кольорового ролика в чорно-білий і для додавання ефекту старої плівки. Крім того, в останній версії сервісу є ефект зеленого екрану, що допомагає усунути зелений або інший колір з відеоряду і тим самим відокремити основний об'єкт від фону. Такий ефект часто використовується в відеомонтаж, коли потрібно накласти один фрагмент відео на інший.
JayСut - це не тільки інструмент для створення відеороликів, а й хостинг для них. По завершенні роботи над проектом сервіс пропонує вибрати один з варіантів його збереження (для публікації в Інтернеті, для перегляду на екрані комп'ютера або на портативному пристрої), після чого конвертує відео в потрібний формат і дає посилання для завантаження. Відеоролик також зберігається в профілі користувача на сайті, так що його можна завантажити звідти в будь-який момент. А якщо дати посилання на свій профіль друзям, то вони отримають можливість помилуватися результатами вашої творчості. Втім, те, що все ролики за замовчуванням зберігаються в загальнодоступному профілі, не завжди буває корисно, оскільки автор має право сам вирішувати, що показувати іншим, а що - ні. Але єдиний спосіб виключити ролики з показу в профілі - це видалити їх з JayCut. Про це завжди варто пам'ятати.

JayCut
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Jaycut AB
Сайт: jaycut.com

One True Media - виконавець барвистих слайд-шоу і презентацій

Все відеоредактори підтримують завантаження зображень, тому за великим рахунком зробити слайд-шоу можна в будь-якому з них. Однак спеціалізовані засоби для створення презентацій, як правило, простіше у використанні і тому доступні для більш широкого кола користувачів. Наприклад, завантаживши набір фотографій на сервіс One True Media, можна отримати готове слайд-шоу вже через пару хвилин. Веб-додаток саме подбає про створення ефектів переходу між фотографіями і навіть підбере музичний супровід. Зрозуміло, що всі параметри, які використовуються за замовчуванням, можна змінити, але, погодьтеся, набагато простіше починати роботу не з чистого аркуша, а редагувати вже готовий проект.

Створення слайд-шоу за допомогою сервісу One True Media - хвилинна справа


Імпортувати фотографії можна не тільки з жорсткого диска - ресурс підтримує роботу з обліковими записами Facebook, Flickr і Photobucket, а також завантажує картинки з будь-якого сайту за вказаною користувачем прямим посиланням. Крім того, можна використовувати стокові зображення з колекції сервісу.
При редагуванні проекту можна управляти тривалістю показу кожного слайда, повертати зображення, змінювати використовувані ефекти переходу і режим показу знімків, застосовувати додаткові ефекти і додавати підписи. Також One True Media містить велику колекцію тим, за допомогою яких можна красиво оформити проект. А ще у користувачів є можливість змінювати звуковий супровід, додаючи в слайд-шоу пісні з колекції сервісу або завантажуючи файли з жорсткого диска.
One True Media підтримує не тільки графіку, але і відео. Забезпечується робота з файлами формату MPEG, QuickTime, AVI, WMV, 3GP. Правда, в рамках безкоштовної облікового запису на повноцінну роботу з відео розраховувати не доводиться, адже розмір завантаження контенту обмежений 100 Мбайт в місяць. Однак для створення слайд-шоу з фотографій цього може бути цілком достатньо.

Інше обмеження безкоштовного аккаунта - тривалість проекту. Тривалість слайд-шоу обмежується 30 с, а можливості його завантаження на жорсткий диск взагалі відключені, дозволяється лише відіслати посилання на слайд-шоу друзям. Є і ще одна функція, правда, доступна тільки преміум-користувачам, - додавання текстових слайдів.
Незважаючи на ці не дуже радують обмеження, One True Media цілком годиться для підготовки не дуже довгих роликів, наприклад, реклами якогось заходу, проморолика продукту або послуги

One True Media
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 4 дол. На місяць
Розробник: One True Media
Сайт: www.onetruemedia.com


. Toufee.com - творець Flash-роликів для сайту, і не тільки

Ще одна область, в якій онлайнові сервіси здатні замінити настільні програми, - це створення Flash-роликів. Лідером в даному сегменті по праву вважається Toufee.com. На цьому ресурсі доступний цілий ряд онлайн-додатків для створення різних Flash-презентацій. Відразу ж відзначимо, що безкоштовної версії у Toufee немає, користувачам надається лише пробний доступ на 14 днів, після чого потрібно визначитися з вибором тарифного плану. Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця.

Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця

Основне веб-додаток ресурсу - Flash Builder. Використовуючи цей інструмент, можна завантажувати зображення, відео- та аудіофайли, а потім створювати на їх основі Flash-ролик. Причому робота з додатком не вимагає від користувача навичок програмування. Ролик може містити текстові написи, а також кнопки, які легко налаштувати на взаємодію з глядачем. Наприклад, при натисканні на одну з них буде з'являтися певна фотографія або виконуватися перехід по посиланню. Передбачена можливість прямо з Flash Builder публікувати готові проекти на YouTube і Facebook, розміщувати посилання на них в Twitter, а крім того, зберігати відео в вигляді swf-файлу.
Поряд з основним веб-додатком для створення роликів, на Toufee.com є безліч майстрів для швидкого створення різних Flash-проектів. Вони корисні тоді, коли потрібно зробити проект вузької спрямованості, наприклад банер, слайд-шоу або фліп-книгу з використанням ефекту перегортання сторінок. Спеціалізовані майстра використовувати ще простіше, ніж Flash Builder, - в них все настройки проекту зібрані в одному місці, а в деяких випадках ролик, який створюється за замовчуванням, взагалі варто залишати як є.

На Toufee.com можна робити Flash-проекти різної спрямованості, в тому числі і фліп-книги

Toufee.com
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 5 дол. На місяць
Розробник: A Day and Night Solutions
Сайт: www.toufee.com

Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси

25.04.2011 Автор: Марина Бондаренко, Сергій Бондаренко

Багато найбільш затребувані операції по роботі з фото і відео можна виконати в онлайнових редакторах. Крім того, що такі кошти не вимагають установки на жорсткий диск, вони привабливі ще й тим, що за їх використання в більшості випадків не потрібно платити. У онлайнових сервісів є ще одна важлива перевага: завдяки тому що всі операції по обробці файлів виконуються на віддаленому сервері, продуктивність комп'ютера, на якому працює користувач, не має значення. А значить, навіть на малопотужному нетбуці можна без проблем редагувати відео високої роздільної здатності.
У нашому огляді мова піде про кращих онлайнових сервісах для роботи з мультімедіаданнимі.

Pixlr - графічний редактор

Серед безлічі онлайнових інструментів для обробки зображень Pixlr виділяється підтримкою багатьох мов (серед яких є і російська), "фотошопоподобним" інтерфейсом, а також наявністю полегшеної версії, зручною для виконання простих завдань.
Сервіс підтримує завантаження зображень практично з будь-яких джерел: можна імпортувати фотографію з галерей Facebook, Flickr, Picasa, вказати пряме посилання на зображення, завантажити його з жорсткого диска або вставити з буфера обміну. Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис.

Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис

Інтерфейс Pixlr нагадує наявний у Photoshop

У Pixlr є практично всі основні засоби для обробки зображень: рівні, криві, градієнти, різноманітні фільтри. При створенні проектів можна використовувати шари, для яких доступні різні варіанти змішування, а також стилі шарів і маски. На основної палітри присутні всі найбільш затребувані інструменти: "чарівна паличка" і "ласо" для зручного виділення, штамп для видалення дефектів і клонування фрагментів, лікує кисть для ретуші, інструмент для видалення ефекту червоних очей і ін. Редактор Pixlr підтримує роботу з гарячими клавішами , причому практично всі вони збігаються з тими, що передбачені в Photoshop. До речі, дуже зручно, що в багатьох випадках, коли використовуються комбінації клавіш, редактор виводить повідомлення. Наприклад, при натисканні + J на ​​екрані з'являється напис: "Дублювати шар".
Готові проекти можуть бути збережені у вигляді файлів форматів JPEG, BMP, PNG, а також у власному форматі сервісу - PXD. Останній має сенс використовувати, якщо в подальшому планується повернутися до роботи над проектом. При виборі цього формату будуть збережені шари.
Полегшена версія сервісу - Pixlr Express - підтримує тільки завантаження зображень з жорсткого диска і за вказаним URL. Даний редактор допоможе швидко обрізати і повернути зображення, змінити його розміри, виконати корекцію і автоматичну настройку рівнів, зробити картинку більш чіткої або, навпаки, розмити її, усунути шум, відбілити зуби і прибрати червоні очі. Крім того, доступні такі ефекти, як калейдоскоп, віньєтка, сепія та ін. Приємно, що при виборі будь-якого дії відразу ж буде видно, як ефект проявиться на зображенні, так що буде легко прийняти рішення про те, чи потрібно його застосовувати.

Ще один інструмент, пропонований творцями Pixlr, - доповнення Grabber для Firefox. Воно дозволить швидко завантажувати в онлайновий редактор зображення з будь-якої веб-сторінки простим клацанням на ньому. Крім того, Grabber працює як засіб для захоплення екрану. З недавнього часу це додаток стало доступно і для Google Chrome, однак його можливості дещо відрізняються.

Pixlr
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: pixlr.com
Сайт: pixlr.com

MakeAGIF - творець анімованих файлів GIF

Безкоштовний сервіс MakeAGIF не можна назвати багатофункціональним. Він допомагає виконати тільки одну операцію - згенерувати анімований файл формату GIF, який може, зокрема, стати в нагоді для створення оригінального аватара або банера.
Даний ресурс працює в одному з двох режимів. У першому з них користувачеві пропонується завантажити серію зображень, на основі яких буде згенеровано анімація (причому число точок по ширині або по висоті не повинна перевищувати 1024). У другому режимі MakeAGIF може захопити зображення з веб-камери і зробити GIF-файл з отриманих фотографій.

MakeAGIF створить анімацію на основі секвенції кадрів

Офлайн зображення не обов'язково повинні бути одного розміру. Сервіс здатний змінити дозвіл вихідного файлу на максимальне, мінімальне або вказане користувачем. Крім того, є можливість визначити швидкість програвання, тривалість відтворення одного кадру, необхідність зациклення анімації. Варто звернути увагу на те, що за замовчуванням всі створювані за допомогою MakeAGIF файли публікуються в загальнодоступній галереї. Якщо вам не хочеться відкривати свій файл для перегляду іншим людям, потрібно змінити відповідні налаштування перед натисканням кнопки створення анімації.
А після того як файл буде готовий, відкриється сторінка, на якій можна буде переглянути його, зберегти на жорсткий диск, а також отримати посилання для публікації на форумах і в блогах.

MakeAGIF
Мова інтерфейсу:англійська
Преміум-аккаунт:немає
Розробник:MakeAGIF
сайт: www.makeagif.com

PicMarkr - захисник зображень «водяними знаками»

PicMarkr - ще один спеціалізований ресурс для роботи з зображеннями. Він допоможе виконати лише одне, але дуже важливе дію - захистити свої картинки водяними знаками.
Сервіс підтримує завантаження зображень з жорсткого диска, а також з Flickr, Facebook і Picasa. За один раз вдасться обробити до п'яти файлів. А після додавання фотографій слід визначити, чи потрібно зменшувати їх дозвіл, а потім вибрати налаштування водяного знака. Також PicMarkr може додавати на зображення графічний логотип і напис. Положення водяного знака може бути будь-яким, для тексту пропонується вибрати колір напису. Ще один спосіб захисту, який хоча і псує зовнішній вигляд зображення, все ж захищає більш надійно - це розташування логотипу або написи на всій площі. Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно.

Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно

PicMarkr захистить зображення водяними знаками


По завершенні обробки зображень PicMarkr пропонує завантажити готові картинки на підтримувані онлайнові сервіси або ж переписати їх на жорсткий диск.
Незважаючи на те що всі основні функції сервісу доступні безкоштовно, PicMarkr пропонує платну Pro-версію. У ній, зокрема, доступні такі можливості, як збереження власних шаблонів водяних знаків і перейменування файлів в пакетному режимі.

PicMarkr
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: 40 дол.
Розробник: WeWantToSiliconValley
Сайт: picmarkr.com


Raven Vector Editor - працівник з векторною графікою

Додатків для роботи з векторною графікою набагато менше, ніж графічних редакторів для обробки растрових зображень. Adobe Illustrator, Corel Draw, безкоштовний Inkscape - ось, мабуть, і всі програми, які, так би мовити, на слуху. Онлайновий векторний редактор Raven Vector Editor цілком може поповнити арсенал дизайнера і стати паличкою-виручалочкою в тих випадках, коли неможливо використовувати звичне настільний додаток.
Онлайн-додаток містить всі основні інструменти, які, ймовірно, можна побачити в редакторі векторної графіки: криві, направляючі, засоби для градієнтної заливки і для додавання тексту. Проекти можуть складатися з декількох шарів, і для них доступні різні режими змішування. До того ж під час роботи з редактором для багатьох операцій передбачені гарячі клавіші. Є в Raven Vector Editor і інструмент для перетворення растрових зображень у векторний формат. Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF.

Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF

Raven Vector Editor - непогана онлайнова альтернатива Adobe Illustrator


Для роботи з Raven Vector Editor реєстрація не потрібна. Однак щоб отримати можливість зберігати файли на сервісі, а також додавати на свої роботи водяні знаки в автоматичному режимі, потрібно створити обліковий запис. До недавнього часу ці функції були платними, але з середини лютого всі можливості сервісу стали доступні безкоштовно для всіх, а платні акаунти були скасовані. Правда, деякі обмеження все ж залишилися. Наприклад, не можна переписати робочий файл на жорсткий диск зі збереженням шарів. Втім, реалізувати дану можливість творці сервісу обіцяють вже в найближчому часі. А поки готові проекти можуть бути експортовані в PDF, SVG, EPS або в BMP.

Raven Vector Editor
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Aviary
Сайт: www.aviary.com/tools/vector-editor


JayCut - творець відеороликів

Створений в 2006 р шведськими студентами, сервіс JayCut сьогодні вважається одним з кращих онлайнових інструментів для роботи з відео. Для користувачів ресурс абсолютно безкоштовний: для повноцінної роботи потрібно лише реєстрація. До того ж рекламою JayCut також не набридає. Нещодавно інтерфейс редактора відео переведений і на російську мову, що значно спрощує роботу з ним для тих, хто не сильний в відеомонтаж.
Проект підтримує завантаження відео і графічних файлів з жорсткого диска, а також запис безпосередньо з веб-камери. Що стосується звукового супроводу, то і його при наявності підключеного мікрофона можна записати в онлайновому редакторі. Завантажені фрагменти зберігаються в бібліотеці, причому не тільки в рамках однієї сесії. Якщо ви зайдете в інтерфейс JayCut через пару тижнів, то виявите їх.
Для редагування відео використовується тимчасова шкала (timeline), на якій фрагменти відео потрібно розміщувати в тому порядку, в якому вони повинні бути представлені в готовому ролику. Масштабом відображення шкали часу дозволяється керувати. Крім того, є інструменти для нарізки кліпів, настройки швидкості відтворення і управління кольором.
У процесі створення ролика можна використовувати переходи, яких в JayСut налічується близько двох десятків. Для них на часовій шкалі виділена окрема доріжка, а ще одна призначена для додавання текстових ефектів. Це можуть бути як титри, так і субтитри або рядок, що біжить.

Редагування відео JayCut містить непогану колекцію ефектів переходу


На жаль, число відеоефектів в поточній версії редактора залишає бажати кращого. Присутні фільтри для додавання на зображення зернистості, для перетворення кольорового ролика в чорно-білий і для додавання ефекту старої плівки. Крім того, в останній версії сервісу є ефект зеленого екрану, що допомагає усунути зелений або інший колір з відеоряду і тим самим відокремити основний об'єкт від фону. Такий ефект часто використовується в відеомонтаж, коли потрібно накласти один фрагмент відео на інший.
JayСut - це не тільки інструмент для створення відеороликів, а й хостинг для них. По завершенні роботи над проектом сервіс пропонує вибрати один з варіантів його збереження (для публікації в Інтернеті, для перегляду на екрані комп'ютера або на портативному пристрої), після чого конвертує відео в потрібний формат і дає посилання для завантаження. Відеоролик також зберігається в профілі користувача на сайті, так що його можна завантажити звідти в будь-який момент. А якщо дати посилання на свій профіль друзям, то вони отримають можливість помилуватися результатами вашої творчості. Втім, те, що все ролики за замовчуванням зберігаються в загальнодоступному профілі, не завжди буває корисно, оскільки автор має право сам вирішувати, що показувати іншим, а що - ні. Але єдиний спосіб виключити ролики з показу в профілі - це видалити їх з JayCut. Про це завжди варто пам'ятати.

JayCut
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Jaycut AB
Сайт: jaycut.com

One True Media - виконавець барвистих слайд-шоу і презентацій

Все відеоредактори підтримують завантаження зображень, тому за великим рахунком зробити слайд-шоу можна в будь-якому з них. Однак спеціалізовані засоби для створення презентацій, як правило, простіше у використанні і тому доступні для більш широкого кола користувачів. Наприклад, завантаживши набір фотографій на сервіс One True Media, можна отримати готове слайд-шоу вже через пару хвилин. Веб-додаток саме подбає про створення ефектів переходу між фотографіями і навіть підбере музичний супровід. Зрозуміло, що всі параметри, які використовуються за замовчуванням, можна змінити, але, погодьтеся, набагато простіше починати роботу не з чистого аркуша, а редагувати вже готовий проект.

Створення слайд-шоу за допомогою сервісу One True Media - хвилинна справа


Імпортувати фотографії можна не тільки з жорсткого диска - ресурс підтримує роботу з обліковими записами Facebook, Flickr і Photobucket, а також завантажує картинки з будь-якого сайту за вказаною користувачем прямим посиланням. Крім того, можна використовувати стокові зображення з колекції сервісу.
При редагуванні проекту можна управляти тривалістю показу кожного слайда, повертати зображення, змінювати використовувані ефекти переходу і режим показу знімків, застосовувати додаткові ефекти і додавати підписи. Також One True Media містить велику колекцію тим, за допомогою яких можна красиво оформити проект. А ще у користувачів є можливість змінювати звуковий супровід, додаючи в слайд-шоу пісні з колекції сервісу або завантажуючи файли з жорсткого диска.
One True Media підтримує не тільки графіку, але і відео. Забезпечується робота з файлами формату MPEG, QuickTime, AVI, WMV, 3GP. Правда, в рамках безкоштовної облікового запису на повноцінну роботу з відео розраховувати не доводиться, адже розмір завантаження контенту обмежений 100 Мбайт в місяць. Однак для створення слайд-шоу з фотографій цього може бути цілком достатньо.

Інше обмеження безкоштовного аккаунта - тривалість проекту. Тривалість слайд-шоу обмежується 30 с, а можливості його завантаження на жорсткий диск взагалі відключені, дозволяється лише відіслати посилання на слайд-шоу друзям. Є і ще одна функція, правда, доступна тільки преміум-користувачам, - додавання текстових слайдів.
Незважаючи на ці не дуже радують обмеження, One True Media цілком годиться для підготовки не дуже довгих роликів, наприклад, реклами якогось заходу, проморолика продукту або послуги

One True Media
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 4 дол. На місяць
Розробник: One True Media
Сайт: www.onetruemedia.com


. Toufee.com - творець Flash-роликів для сайту, і не тільки

Ще одна область, в якій онлайнові сервіси здатні замінити настільні програми, - це створення Flash-роликів. Лідером в даному сегменті по праву вважається Toufee.com. На цьому ресурсі доступний цілий ряд онлайн-додатків для створення різних Flash-презентацій. Відразу ж відзначимо, що безкоштовної версії у Toufee немає, користувачам надається лише пробний доступ на 14 днів, після чого потрібно визначитися з вибором тарифного плану. Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця.

Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця

Основне веб-додаток ресурсу - Flash Builder. Використовуючи цей інструмент, можна завантажувати зображення, відео- та аудіофайли, а потім створювати на їх основі Flash-ролик. Причому робота з додатком не вимагає від користувача навичок програмування. Ролик може містити текстові написи, а також кнопки, які легко налаштувати на взаємодію з глядачем. Наприклад, при натисканні на одну з них буде з'являтися певна фотографія або виконуватися перехід по посиланню. Передбачена можливість прямо з Flash Builder публікувати готові проекти на YouTube і Facebook, розміщувати посилання на них в Twitter, а крім того, зберігати відео в вигляді swf-файлу.
Поряд з основним веб-додатком для створення роликів, на Toufee.com є безліч майстрів для швидкого створення різних Flash-проектів. Вони корисні тоді, коли потрібно зробити проект вузької спрямованості, наприклад банер, слайд-шоу або фліп-книгу з використанням ефекту перегортання сторінок. Спеціалізовані майстра використовувати ще простіше, ніж Flash Builder, - в них все настройки проекту зібрані в одному місці, а в деяких випадках ролик, який створюється за замовчуванням, взагалі варто залишати як є.

На Toufee.com можна робити Flash-проекти різної спрямованості, в тому числі і фліп-книги

Toufee.com
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 5 дол. На місяць
Розробник: A Day and Night Solutions
Сайт: www.toufee.com

Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси

25.04.2011 Автор: Марина Бондаренко, Сергій Бондаренко

Багато найбільш затребувані операції по роботі з фото і відео можна виконати в онлайнових редакторах. Крім того, що такі кошти не вимагають установки на жорсткий диск, вони привабливі ще й тим, що за їх використання в більшості випадків не потрібно платити. У онлайнових сервісів є ще одна важлива перевага: завдяки тому що всі операції по обробці файлів виконуються на віддаленому сервері, продуктивність комп'ютера, на якому працює користувач, не має значення. А значить, навіть на малопотужному нетбуці можна без проблем редагувати відео високої роздільної здатності.
У нашому огляді мова піде про кращих онлайнових сервісах для роботи з мультімедіаданнимі.

Pixlr - графічний редактор

Серед безлічі онлайнових інструментів для обробки зображень Pixlr виділяється підтримкою багатьох мов (серед яких є і російська), "фотошопоподобним" інтерфейсом, а також наявністю полегшеної версії, зручною для виконання простих завдань.
Сервіс підтримує завантаження зображень практично з будь-яких джерел: можна імпортувати фотографію з галерей Facebook, Flickr, Picasa, вказати пряме посилання на зображення, завантажити його з жорсткого диска або вставити з буфера обміну. Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис.

Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис

Інтерфейс Pixlr нагадує наявний у Photoshop

У Pixlr є практично всі основні засоби для обробки зображень: рівні, криві, градієнти, різноманітні фільтри. При створенні проектів можна використовувати шари, для яких доступні різні варіанти змішування, а також стилі шарів і маски. На основної палітри присутні всі найбільш затребувані інструменти: "чарівна паличка" і "ласо" для зручного виділення, штамп для видалення дефектів і клонування фрагментів, лікує кисть для ретуші, інструмент для видалення ефекту червоних очей і ін. Редактор Pixlr підтримує роботу з гарячими клавішами , причому практично всі вони збігаються з тими, що передбачені в Photoshop. До речі, дуже зручно, що в багатьох випадках, коли використовуються комбінації клавіш, редактор виводить повідомлення. Наприклад, при натисканні + J на ​​екрані з'являється напис: "Дублювати шар".
Готові проекти можуть бути збережені у вигляді файлів форматів JPEG, BMP, PNG, а також у власному форматі сервісу - PXD. Останній має сенс використовувати, якщо в подальшому планується повернутися до роботи над проектом. При виборі цього формату будуть збережені шари.
Полегшена версія сервісу - Pixlr Express - підтримує тільки завантаження зображень з жорсткого диска і за вказаним URL. Даний редактор допоможе швидко обрізати і повернути зображення, змінити його розміри, виконати корекцію і автоматичну настройку рівнів, зробити картинку більш чіткої або, навпаки, розмити її, усунути шум, відбілити зуби і прибрати червоні очі. Крім того, доступні такі ефекти, як калейдоскоп, віньєтка, сепія та ін. Приємно, що при виборі будь-якого дії відразу ж буде видно, як ефект проявиться на зображенні, так що буде легко прийняти рішення про те, чи потрібно його застосовувати.

Ще один інструмент, пропонований творцями Pixlr, - доповнення Grabber для Firefox. Воно дозволить швидко завантажувати в онлайновий редактор зображення з будь-якої веб-сторінки простим клацанням на ньому. Крім того, Grabber працює як засіб для захоплення екрану. З недавнього часу це додаток стало доступно і для Google Chrome, однак його можливості дещо відрізняються.

Pixlr
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: pixlr.com
Сайт: pixlr.com

MakeAGIF - творець анімованих файлів GIF

Безкоштовний сервіс MakeAGIF не можна назвати багатофункціональним. Він допомагає виконати тільки одну операцію - згенерувати анімований файл формату GIF, який може, зокрема, стати в нагоді для створення оригінального аватара або банера.
Даний ресурс працює в одному з двох режимів. У першому з них користувачеві пропонується завантажити серію зображень, на основі яких буде згенеровано анімація (причому число точок по ширині або по висоті не повинна перевищувати 1024). У другому режимі MakeAGIF може захопити зображення з веб-камери і зробити GIF-файл з отриманих фотографій.

MakeAGIF створить анімацію на основі секвенції кадрів

Офлайн зображення не обов'язково повинні бути одного розміру. Сервіс здатний змінити дозвіл вихідного файлу на максимальне, мінімальне або вказане користувачем. Крім того, є можливість визначити швидкість програвання, тривалість відтворення одного кадру, необхідність зациклення анімації. Варто звернути увагу на те, що за замовчуванням всі створювані за допомогою MakeAGIF файли публікуються в загальнодоступній галереї. Якщо вам не хочеться відкривати свій файл для перегляду іншим людям, потрібно змінити відповідні налаштування перед натисканням кнопки створення анімації.
А після того як файл буде готовий, відкриється сторінка, на якій можна буде переглянути його, зберегти на жорсткий диск, а також отримати посилання для публікації на форумах і в блогах.

MakeAGIF
Мова інтерфейсу:англійська
Преміум-аккаунт:немає
Розробник:MakeAGIF
сайт: www.makeagif.com

PicMarkr - захисник зображень «водяними знаками»

PicMarkr - ще один спеціалізований ресурс для роботи з зображеннями. Він допоможе виконати лише одне, але дуже важливе дію - захистити свої картинки водяними знаками.
Сервіс підтримує завантаження зображень з жорсткого диска, а також з Flickr, Facebook і Picasa. За один раз вдасться обробити до п'яти файлів. А після додавання фотографій слід визначити, чи потрібно зменшувати їх дозвіл, а потім вибрати налаштування водяного знака. Також PicMarkr може додавати на зображення графічний логотип і напис. Положення водяного знака може бути будь-яким, для тексту пропонується вибрати колір напису. Ще один спосіб захисту, який хоча і псує зовнішній вигляд зображення, все ж захищає більш надійно - це розташування логотипу або написи на всій площі. Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно.

Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно

PicMarkr захистить зображення водяними знаками


По завершенні обробки зображень PicMarkr пропонує завантажити готові картинки на підтримувані онлайнові сервіси або ж переписати їх на жорсткий диск.
Незважаючи на те що всі основні функції сервісу доступні безкоштовно, PicMarkr пропонує платну Pro-версію. У ній, зокрема, доступні такі можливості, як збереження власних шаблонів водяних знаків і перейменування файлів в пакетному режимі.

PicMarkr
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: 40 дол.
Розробник: WeWantToSiliconValley
Сайт: picmarkr.com


Raven Vector Editor - працівник з векторною графікою

Додатків для роботи з векторною графікою набагато менше, ніж графічних редакторів для обробки растрових зображень. Adobe Illustrator, Corel Draw, безкоштовний Inkscape - ось, мабуть, і всі програми, які, так би мовити, на слуху. Онлайновий векторний редактор Raven Vector Editor цілком може поповнити арсенал дизайнера і стати паличкою-виручалочкою в тих випадках, коли неможливо використовувати звичне настільний додаток.
Онлайн-додаток містить всі основні інструменти, які, ймовірно, можна побачити в редакторі векторної графіки: криві, направляючі, засоби для градієнтної заливки і для додавання тексту. Проекти можуть складатися з декількох шарів, і для них доступні різні режими змішування. До того ж під час роботи з редактором для багатьох операцій передбачені гарячі клавіші. Є в Raven Vector Editor і інструмент для перетворення растрових зображень у векторний формат. Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF.

Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF

Raven Vector Editor - непогана онлайнова альтернатива Adobe Illustrator


Для роботи з Raven Vector Editor реєстрація не потрібна. Однак щоб отримати можливість зберігати файли на сервісі, а також додавати на свої роботи водяні знаки в автоматичному режимі, потрібно створити обліковий запис. До недавнього часу ці функції були платними, але з середини лютого всі можливості сервісу стали доступні безкоштовно для всіх, а платні акаунти були скасовані. Правда, деякі обмеження все ж залишилися. Наприклад, не можна переписати робочий файл на жорсткий диск зі збереженням шарів. Втім, реалізувати дану можливість творці сервісу обіцяють вже в найближчому часі. А поки готові проекти можуть бути експортовані в PDF, SVG, EPS або в BMP.

Raven Vector Editor
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Aviary
Сайт: www.aviary.com/tools/vector-editor


JayCut - творець відеороликів

Створений в 2006 р шведськими студентами, сервіс JayCut сьогодні вважається одним з кращих онлайнових інструментів для роботи з відео. Для користувачів ресурс абсолютно безкоштовний: для повноцінної роботи потрібно лише реєстрація. До того ж рекламою JayCut також не набридає. Нещодавно інтерфейс редактора відео переведений і на російську мову, що значно спрощує роботу з ним для тих, хто не сильний в відеомонтаж.
Проект підтримує завантаження відео і графічних файлів з жорсткого диска, а також запис безпосередньо з веб-камери. Що стосується звукового супроводу, то і його при наявності підключеного мікрофона можна записати в онлайновому редакторі. Завантажені фрагменти зберігаються в бібліотеці, причому не тільки в рамках однієї сесії. Якщо ви зайдете в інтерфейс JayCut через пару тижнів, то виявите їх.
Для редагування відео використовується тимчасова шкала (timeline), на якій фрагменти відео потрібно розміщувати в тому порядку, в якому вони повинні бути представлені в готовому ролику. Масштабом відображення шкали часу дозволяється керувати. Крім того, є інструменти для нарізки кліпів, настройки швидкості відтворення і управління кольором.
У процесі створення ролика можна використовувати переходи, яких в JayСut налічується близько двох десятків. Для них на часовій шкалі виділена окрема доріжка, а ще одна призначена для додавання текстових ефектів. Це можуть бути як титри, так і субтитри або рядок, що біжить.

Редагування відео JayCut містить непогану колекцію ефектів переходу


На жаль, число відеоефектів в поточній версії редактора залишає бажати кращого. Присутні фільтри для додавання на зображення зернистості, для перетворення кольорового ролика в чорно-білий і для додавання ефекту старої плівки. Крім того, в останній версії сервісу є ефект зеленого екрану, що допомагає усунути зелений або інший колір з відеоряду і тим самим відокремити основний об'єкт від фону. Такий ефект часто використовується в відеомонтаж, коли потрібно накласти один фрагмент відео на інший.
JayСut - це не тільки інструмент для створення відеороликів, а й хостинг для них. По завершенні роботи над проектом сервіс пропонує вибрати один з варіантів його збереження (для публікації в Інтернеті, для перегляду на екрані комп'ютера або на портативному пристрої), після чого конвертує відео в потрібний формат і дає посилання для завантаження. Відеоролик також зберігається в профілі користувача на сайті, так що його можна завантажити звідти в будь-який момент. А якщо дати посилання на свій профіль друзям, то вони отримають можливість помилуватися результатами вашої творчості. Втім, те, що все ролики за замовчуванням зберігаються в загальнодоступному профілі, не завжди буває корисно, оскільки автор має право сам вирішувати, що показувати іншим, а що - ні. Але єдиний спосіб виключити ролики з показу в профілі - це видалити їх з JayCut. Про це завжди варто пам'ятати.

JayCut
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Jaycut AB
Сайт: jaycut.com

One True Media - виконавець барвистих слайд-шоу і презентацій

Все відеоредактори підтримують завантаження зображень, тому за великим рахунком зробити слайд-шоу можна в будь-якому з них. Однак спеціалізовані засоби для створення презентацій, як правило, простіше у використанні і тому доступні для більш широкого кола користувачів. Наприклад, завантаживши набір фотографій на сервіс One True Media, можна отримати готове слайд-шоу вже через пару хвилин. Веб-додаток саме подбає про створення ефектів переходу між фотографіями і навіть підбере музичний супровід. Зрозуміло, що всі параметри, які використовуються за замовчуванням, можна змінити, але, погодьтеся, набагато простіше починати роботу не з чистого аркуша, а редагувати вже готовий проект.

Створення слайд-шоу за допомогою сервісу One True Media - хвилинна справа


Імпортувати фотографії можна не тільки з жорсткого диска - ресурс підтримує роботу з обліковими записами Facebook, Flickr і Photobucket, а також завантажує картинки з будь-якого сайту за вказаною користувачем прямим посиланням. Крім того, можна використовувати стокові зображення з колекції сервісу.
При редагуванні проекту можна управляти тривалістю показу кожного слайда, повертати зображення, змінювати використовувані ефекти переходу і режим показу знімків, застосовувати додаткові ефекти і додавати підписи. Також One True Media містить велику колекцію тим, за допомогою яких можна красиво оформити проект. А ще у користувачів є можливість змінювати звуковий супровід, додаючи в слайд-шоу пісні з колекції сервісу або завантажуючи файли з жорсткого диска.
One True Media підтримує не тільки графіку, але і відео. Забезпечується робота з файлами формату MPEG, QuickTime, AVI, WMV, 3GP. Правда, в рамках безкоштовної облікового запису на повноцінну роботу з відео розраховувати не доводиться, адже розмір завантаження контенту обмежений 100 Мбайт в місяць. Однак для створення слайд-шоу з фотографій цього може бути цілком достатньо.

Інше обмеження безкоштовного аккаунта - тривалість проекту. Тривалість слайд-шоу обмежується 30 с, а можливості його завантаження на жорсткий диск взагалі відключені, дозволяється лише відіслати посилання на слайд-шоу друзям. Є і ще одна функція, правда, доступна тільки преміум-користувачам, - додавання текстових слайдів.
Незважаючи на ці не дуже радують обмеження, One True Media цілком годиться для підготовки не дуже довгих роликів, наприклад, реклами якогось заходу, проморолика продукту або послуги

One True Media
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 4 дол. На місяць
Розробник: One True Media
Сайт: www.onetruemedia.com


. Toufee.com - творець Flash-роликів для сайту, і не тільки

Ще одна область, в якій онлайнові сервіси здатні замінити настільні програми, - це створення Flash-роликів. Лідером в даному сегменті по праву вважається Toufee.com. На цьому ресурсі доступний цілий ряд онлайн-додатків для створення різних Flash-презентацій. Відразу ж відзначимо, що безкоштовної версії у Toufee немає, користувачам надається лише пробний доступ на 14 днів, після чого потрібно визначитися з вибором тарифного плану. Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця.

Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця

Основне веб-додаток ресурсу - Flash Builder. Використовуючи цей інструмент, можна завантажувати зображення, відео- та аудіофайли, а потім створювати на їх основі Flash-ролик. Причому робота з додатком не вимагає від користувача навичок програмування. Ролик може містити текстові написи, а також кнопки, які легко налаштувати на взаємодію з глядачем. Наприклад, при натисканні на одну з них буде з'являтися певна фотографія або виконуватися перехід по посиланню. Передбачена можливість прямо з Flash Builder публікувати готові проекти на YouTube і Facebook, розміщувати посилання на них в Twitter, а крім того, зберігати відео в вигляді swf-файлу.
Поряд з основним веб-додатком для створення роликів, на Toufee.com є безліч майстрів для швидкого створення різних Flash-проектів. Вони корисні тоді, коли потрібно зробити проект вузької спрямованості, наприклад банер, слайд-шоу або фліп-книгу з використанням ефекту перегортання сторінок. Спеціалізовані майстра використовувати ще простіше, ніж Flash Builder, - в них все настройки проекту зібрані в одному місці, а в деяких випадках ролик, який створюється за замовчуванням, взагалі варто залишати як є.

На Toufee.com можна робити Flash-проекти різної спрямованості, в тому числі і фліп-книги

Toufee.com
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 5 дол. На місяць
Розробник: A Day and Night Solutions
Сайт: www.toufee.com

Робота з фото і відео онлайн: кращі веб-сервіси

25.04.2011 Автор: Марина Бондаренко, Сергій Бондаренко

Багато найбільш затребувані операції по роботі з фото і відео можна виконати в онлайнових редакторах. Крім того, що такі кошти не вимагають установки на жорсткий диск, вони привабливі ще й тим, що за їх використання в більшості випадків не потрібно платити. У онлайнових сервісів є ще одна важлива перевага: завдяки тому що всі операції по обробці файлів виконуються на віддаленому сервері, продуктивність комп'ютера, на якому працює користувач, не має значення. А значить, навіть на малопотужному нетбуці можна без проблем редагувати відео високої роздільної здатності.
У нашому огляді мова піде про кращих онлайнових сервісах для роботи з мультімедіаданнимі.

Pixlr - графічний редактор

Серед безлічі онлайнових інструментів для обробки зображень Pixlr виділяється підтримкою багатьох мов (серед яких є і російська), "фотошопоподобним" інтерфейсом, а також наявністю полегшеної версії, зручною для виконання простих завдань.
Сервіс підтримує завантаження зображень практично з будь-яких джерел: можна імпортувати фотографію з галерей Facebook, Flickr, Picasa, вказати пряме посилання на зображення, завантажити його з жорсткого диска або вставити з буфера обміну. Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис.

Для виконання базових операцій реєстрація на сервісі не потрібно, але якщо ви захочете зберегти роботу або підключитися до своїх галереях на інших сервісах, необхідно буде створити обліковий запис

Інтерфейс Pixlr нагадує наявний у Photoshop

У Pixlr є практично всі основні засоби для обробки зображень: рівні, криві, градієнти, різноманітні фільтри. При створенні проектів можна використовувати шари, для яких доступні різні варіанти змішування, а також стилі шарів і маски. На основної палітри присутні всі найбільш затребувані інструменти: "чарівна паличка" і "ласо" для зручного виділення, штамп для видалення дефектів і клонування фрагментів, лікує кисть для ретуші, інструмент для видалення ефекту червоних очей і ін. Редактор Pixlr підтримує роботу з гарячими клавішами , причому практично всі вони збігаються з тими, що передбачені в Photoshop. До речі, дуже зручно, що в багатьох випадках, коли використовуються комбінації клавіш, редактор виводить повідомлення. Наприклад, при натисканні + J на ​​екрані з'являється напис: "Дублювати шар".
Готові проекти можуть бути збережені у вигляді файлів форматів JPEG, BMP, PNG, а також у власному форматі сервісу - PXD. Останній має сенс використовувати, якщо в подальшому планується повернутися до роботи над проектом. При виборі цього формату будуть збережені шари.
Полегшена версія сервісу - Pixlr Express - підтримує тільки завантаження зображень з жорсткого диска і за вказаним URL. Даний редактор допоможе швидко обрізати і повернути зображення, змінити його розміри, виконати корекцію і автоматичну настройку рівнів, зробити картинку більш чіткої або, навпаки, розмити її, усунути шум, відбілити зуби і прибрати червоні очі. Крім того, доступні такі ефекти, як калейдоскоп, віньєтка, сепія та ін. Приємно, що при виборі будь-якого дії відразу ж буде видно, як ефект проявиться на зображенні, так що буде легко прийняти рішення про те, чи потрібно його застосовувати.

Ще один інструмент, пропонований творцями Pixlr, - доповнення Grabber для Firefox. Воно дозволить швидко завантажувати в онлайновий редактор зображення з будь-якої веб-сторінки простим клацанням на ньому. Крім того, Grabber працює як засіб для захоплення екрану. З недавнього часу це додаток стало доступно і для Google Chrome, однак його можливості дещо відрізняються.

Pixlr
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: pixlr.com
Сайт: pixlr.com

MakeAGIF - творець анімованих файлів GIF

Безкоштовний сервіс MakeAGIF не можна назвати багатофункціональним. Він допомагає виконати тільки одну операцію - згенерувати анімований файл формату GIF, який може, зокрема, стати в нагоді для створення оригінального аватара або банера.
Даний ресурс працює в одному з двох режимів. У першому з них користувачеві пропонується завантажити серію зображень, на основі яких буде згенеровано анімація (причому число точок по ширині або по висоті не повинна перевищувати 1024). У другому режимі MakeAGIF може захопити зображення з веб-камери і зробити GIF-файл з отриманих фотографій.

MakeAGIF створить анімацію на основі секвенції кадрів

Офлайн зображення не обов'язково повинні бути одного розміру. Сервіс здатний змінити дозвіл вихідного файлу на максимальне, мінімальне або вказане користувачем. Крім того, є можливість визначити швидкість програвання, тривалість відтворення одного кадру, необхідність зациклення анімації. Варто звернути увагу на те, що за замовчуванням всі створювані за допомогою MakeAGIF файли публікуються в загальнодоступній галереї. Якщо вам не хочеться відкривати свій файл для перегляду іншим людям, потрібно змінити відповідні налаштування перед натисканням кнопки створення анімації.
А після того як файл буде готовий, відкриється сторінка, на якій можна буде переглянути його, зберегти на жорсткий диск, а також отримати посилання для публікації на форумах і в блогах.

MakeAGIF
Мова інтерфейсу:англійська
Преміум-аккаунт:немає
Розробник:MakeAGIF
сайт: www.makeagif.com

PicMarkr - захисник зображень «водяними знаками»

PicMarkr - ще один спеціалізований ресурс для роботи з зображеннями. Він допоможе виконати лише одне, але дуже важливе дію - захистити свої картинки водяними знаками.
Сервіс підтримує завантаження зображень з жорсткого диска, а також з Flickr, Facebook і Picasa. За один раз вдасться обробити до п'яти файлів. А після додавання фотографій слід визначити, чи потрібно зменшувати їх дозвіл, а потім вибрати налаштування водяного знака. Також PicMarkr може додавати на зображення графічний логотип і напис. Положення водяного знака може бути будь-яким, для тексту пропонується вибрати колір напису. Ще один спосіб захисту, який хоча і псує зовнішній вигляд зображення, все ж захищає більш надійно - це розташування логотипу або написи на всій площі. Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно.

Таке рішення підійде, наприклад, фрілансеру, що вирішив показати свою роботу потенційному замовнику, але не бажає, щоб результатами його праці скористалися безкоштовно

PicMarkr захистить зображення водяними знаками


По завершенні обробки зображень PicMarkr пропонує завантажити готові картинки на підтримувані онлайнові сервіси або ж переписати їх на жорсткий диск.
Незважаючи на те що всі основні функції сервісу доступні безкоштовно, PicMarkr пропонує платну Pro-версію. У ній, зокрема, доступні такі можливості, як збереження власних шаблонів водяних знаків і перейменування файлів в пакетному режимі.

PicMarkr
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: 40 дол.
Розробник: WeWantToSiliconValley
Сайт: picmarkr.com


Raven Vector Editor - працівник з векторною графікою

Додатків для роботи з векторною графікою набагато менше, ніж графічних редакторів для обробки растрових зображень. Adobe Illustrator, Corel Draw, безкоштовний Inkscape - ось, мабуть, і всі програми, які, так би мовити, на слуху. Онлайновий векторний редактор Raven Vector Editor цілком може поповнити арсенал дизайнера і стати паличкою-виручалочкою в тих випадках, коли неможливо використовувати звичне настільний додаток.
Онлайн-додаток містить всі основні інструменти, які, ймовірно, можна побачити в редакторі векторної графіки: криві, направляючі, засоби для градієнтної заливки і для додавання тексту. Проекти можуть складатися з декількох шарів, і для них доступні різні режими змішування. До того ж під час роботи з редактором для багатьох операцій передбачені гарячі клавіші. Є в Raven Vector Editor і інструмент для перетворення растрових зображень у векторний формат. Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF.

Трасувальник підтримує імпорт файлів форматів JPG, PNG і GIF

Raven Vector Editor - непогана онлайнова альтернатива Adobe Illustrator


Для роботи з Raven Vector Editor реєстрація не потрібна. Однак щоб отримати можливість зберігати файли на сервісі, а також додавати на свої роботи водяні знаки в автоматичному режимі, потрібно створити обліковий запис. До недавнього часу ці функції були платними, але з середини лютого всі можливості сервісу стали доступні безкоштовно для всіх, а платні акаунти були скасовані. Правда, деякі обмеження все ж залишилися. Наприклад, не можна переписати робочий файл на жорсткий диск зі збереженням шарів. Втім, реалізувати дану можливість творці сервісу обіцяють вже в найближчому часі. А поки готові проекти можуть бути експортовані в PDF, SVG, EPS або в BMP.

Raven Vector Editor
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Aviary
Сайт: www.aviary.com/tools/vector-editor


JayCut - творець відеороликів

Створений в 2006 р шведськими студентами, сервіс JayCut сьогодні вважається одним з кращих онлайнових інструментів для роботи з відео. Для користувачів ресурс абсолютно безкоштовний: для повноцінної роботи потрібно лише реєстрація. До того ж рекламою JayCut також не набридає. Нещодавно інтерфейс редактора відео переведений і на російську мову, що значно спрощує роботу з ним для тих, хто не сильний в відеомонтаж.
Проект підтримує завантаження відео і графічних файлів з жорсткого диска, а також запис безпосередньо з веб-камери. Що стосується звукового супроводу, то і його при наявності підключеного мікрофона можна записати в онлайновому редакторі. Завантажені фрагменти зберігаються в бібліотеці, причому не тільки в рамках однієї сесії. Якщо ви зайдете в інтерфейс JayCut через пару тижнів, то виявите їх.
Для редагування відео використовується тимчасова шкала (timeline), на якій фрагменти відео потрібно розміщувати в тому порядку, в якому вони повинні бути представлені в готовому ролику. Масштабом відображення шкали часу дозволяється керувати. Крім того, є інструменти для нарізки кліпів, настройки швидкості відтворення і управління кольором.
У процесі створення ролика можна використовувати переходи, яких в JayСut налічується близько двох десятків. Для них на часовій шкалі виділена окрема доріжка, а ще одна призначена для додавання текстових ефектів. Це можуть бути як титри, так і субтитри або рядок, що біжить.

Редагування відео JayCut містить непогану колекцію ефектів переходу


На жаль, число відеоефектів в поточній версії редактора залишає бажати кращого. Присутні фільтри для додавання на зображення зернистості, для перетворення кольорового ролика в чорно-білий і для додавання ефекту старої плівки. Крім того, в останній версії сервісу є ефект зеленого екрану, що допомагає усунути зелений або інший колір з відеоряду і тим самим відокремити основний об'єкт від фону. Такий ефект часто використовується в відеомонтаж, коли потрібно накласти один фрагмент відео на інший.
JayСut - це не тільки інструмент для створення відеороликів, а й хостинг для них. По завершенні роботи над проектом сервіс пропонує вибрати один з варіантів його збереження (для публікації в Інтернеті, для перегляду на екрані комп'ютера або на портативному пристрої), після чого конвертує відео в потрібний формат і дає посилання для завантаження. Відеоролик також зберігається в профілі користувача на сайті, так що його можна завантажити звідти в будь-який момент. А якщо дати посилання на свій профіль друзям, то вони отримають можливість помилуватися результатами вашої творчості. Втім, те, що все ролики за замовчуванням зберігаються в загальнодоступному профілі, не завжди буває корисно, оскільки автор має право сам вирішувати, що показувати іншим, а що - ні. Але єдиний спосіб виключити ролики з показу в профілі - це видалити їх з JayCut. Про це завжди варто пам'ятати.

JayCut
Мова інтерфейсу: англійська, російська
Преміум-аккаунт: немає
Розробник: Jaycut AB
Сайт: jaycut.com

One True Media - виконавець барвистих слайд-шоу і презентацій

Все відеоредактори підтримують завантаження зображень, тому за великим рахунком зробити слайд-шоу можна в будь-якому з них. Однак спеціалізовані засоби для створення презентацій, як правило, простіше у використанні і тому доступні для більш широкого кола користувачів. Наприклад, завантаживши набір фотографій на сервіс One True Media, можна отримати готове слайд-шоу вже через пару хвилин. Веб-додаток саме подбає про створення ефектів переходу між фотографіями і навіть підбере музичний супровід. Зрозуміло, що всі параметри, які використовуються за замовчуванням, можна змінити, але, погодьтеся, набагато простіше починати роботу не з чистого аркуша, а редагувати вже готовий проект.

Створення слайд-шоу за допомогою сервісу One True Media - хвилинна справа


Імпортувати фотографії можна не тільки з жорсткого диска - ресурс підтримує роботу з обліковими записами Facebook, Flickr і Photobucket, а також завантажує картинки з будь-якого сайту за вказаною користувачем прямим посиланням. Крім того, можна використовувати стокові зображення з колекції сервісу.
При редагуванні проекту можна управляти тривалістю показу кожного слайда, повертати зображення, змінювати використовувані ефекти переходу і режим показу знімків, застосовувати додаткові ефекти і додавати підписи. Також One True Media містить велику колекцію тим, за допомогою яких можна красиво оформити проект. А ще у користувачів є можливість змінювати звуковий супровід, додаючи в слайд-шоу пісні з колекції сервісу або завантажуючи файли з жорсткого диска.
One True Media підтримує не тільки графіку, але і відео. Забезпечується робота з файлами формату MPEG, QuickTime, AVI, WMV, 3GP. Правда, в рамках безкоштовної облікового запису на повноцінну роботу з відео розраховувати не доводиться, адже розмір завантаження контенту обмежений 100 Мбайт в місяць. Однак для створення слайд-шоу з фотографій цього може бути цілком достатньо.

Інше обмеження безкоштовного аккаунта - тривалість проекту. Тривалість слайд-шоу обмежується 30 с, а можливості його завантаження на жорсткий диск взагалі відключені, дозволяється лише відіслати посилання на слайд-шоу друзям. Є і ще одна функція, правда, доступна тільки преміум-користувачам, - додавання текстових слайдів.
Незважаючи на ці не дуже радують обмеження, One True Media цілком годиться для підготовки не дуже довгих роликів, наприклад, реклами якогось заходу, проморолика продукту або послуги

One True Media
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 4 дол. На місяць
Розробник: One True Media
Сайт: www.onetruemedia.com


. Toufee.com - творець Flash-роликів для сайту, і не тільки

Ще одна область, в якій онлайнові сервіси здатні замінити настільні програми, - це створення Flash-роликів. Лідером в даному сегменті по праву вважається Toufee.com. На цьому ресурсі доступний цілий ряд онлайн-додатків для створення різних Flash-презентацій. Відразу ж відзначимо, що безкоштовної версії у Toufee немає, користувачам надається лише пробний доступ на 14 днів, після чого потрібно визначитися з вибором тарифного плану. Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця.

Однак ціни на сервісі не дуже високі і, крім того, можна платити щомісяця

Основне веб-додаток ресурсу - Flash Builder. Використовуючи цей інструмент, можна завантажувати зображення, відео- та аудіофайли, а потім створювати на їх основі Flash-ролик. Причому робота з додатком не вимагає від користувача навичок програмування. Ролик може містити текстові написи, а також кнопки, які легко налаштувати на взаємодію з глядачем. Наприклад, при натисканні на одну з них буде з'являтися певна фотографія або виконуватися перехід по посиланню. Передбачена можливість прямо з Flash Builder публікувати готові проекти на YouTube і Facebook, розміщувати посилання на них в Twitter, а крім того, зберігати відео в вигляді swf-файлу.
Поряд з основним веб-додатком для створення роликів, на Toufee.com є безліч майстрів для швидкого створення різних Flash-проектів. Вони корисні тоді, коли потрібно зробити проект вузької спрямованості, наприклад банер, слайд-шоу або фліп-книгу з використанням ефекту перегортання сторінок. Спеціалізовані майстра використовувати ще простіше, ніж Flash Builder, - в них все настройки проекту зібрані в одному місці, а в деяких випадках ролик, який створюється за замовчуванням, взагалі варто залишати як є.

На Toufee.com можна робити Flash-проекти різної спрямованості, в тому числі і фліп-книги

Toufee.com
Мова інтерфейсу: англійська
Преміум-аккаунт: від 5 дол. На місяць
Розробник: A Day and Night Solutions
Сайт: www.toufee.com

Новости