Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Резервне копіювання WordPress сайту без плагінів

 1. вступ
 2. Від автора
 3. Що таке резервна копія сайту (бекап) і навіщо вона потрібна
 4. Як зробити копію бази даних
 5. Як зробити копію сайту (каталогу сайту)
 6. WinSCP
 7. FilleZilla
 8. Порада
 9. Періодичність резервного копіювання
 10. Як відновити сайт з резервної копії
 11. Висновки про резервне копіювання WordPress

вступ

Резервне копіювання WordPress це друге, що потрібно навчитися робити після установки WordPress. Можна скільки завгодно говорити про безпеку сайту і його захисту, але кращого варіанту захисту сайту, крім наявності свіжої резервної копії ще не придумали. З її допомогою можна вирішити будь-яку проблему від білого екрану до злому сайту хакерами.

Від автора

Нещодавно гортаючи сторінки сайту, виявив, що немає жодної статті про ручне резервне копіювання сайту WordPress. Заповнюю пробіл цією статтею. Покажу, як робити резервну копію сайту і бази даних по FTP, з файлового менеджера DirectAdmin, CPanel і імпорт бази даних з phpMyAdmin. Не забуду показати, як сайт відновити.

Що таке резервна копія сайту (бекап) і навіщо вона потрібна

Резервна копія сайту, часто звана бекап, від англійського backup - дублювання, це спеціально зроблена копія всіх файлів сайту і файлу бази даних сайту. Потрібен бекап сайту для його відновлення в разі втрати даних, хакерської атаки, фатальних конфліктів плагінів, системних збоїв при адмініструванні.

1. В процесі створення і адміністрування сайті втратити його не такий фантастичний сценарій, як може здатися. Навіть якщо ви нічого не будете робити на сайті, біда може прийти з боку. Зломи сайтів WordPress не рідкість і позбутися сайту після злому цілком реальний сценарій. Навіть якщо зломщик не вб'є ваш сайт, впровадження хакерського коду не принесе сайту нічого хорошого. Лікувати сайт після злому важко і кращий варіант виправлення, відновити не заражену версію сайту з резервної копії. 2. Крім хакерів, ви самі можете стати загрозою сайту. І справа не в вашому досвіді. Величезна кількість плагінів в архіві WordPress, робить реальним сценарій конфлікту плагінів. Отримати білий екран після установки чергового плагіна, сценарій більш реалістичний, ніж злом хакера. виправити « білий екран смерті »Найпростіше відновленням сайту з резервної копії. 3. Ще одне призначення резервної копії, це переїзд сайту на інший хостинг. Якщо ви вирішите поміняти хостинг, що теж не рідкість, вам доведеться зробити резервну копію сайту і відновити сайт на новому хостингу.

Можна придумати ще парочку причин, навіщо потрібно робити резервне копіювання WordPress, але краще подивимося, як його робити в ручному режимі. Як робити резерв сайту плагінами я писав в статті 7 Плагінів резервного копіювання WordPress сайту .

Як зробити копію бази даних

Будь-сайт складається з двох частин: каталогу сайту і бази даних. База даних сайту це набір таблиць взаємопов'язаних між собою і з каталогом сайту. По суті база даних це текстовий файл, правда, створений в спеціальному форматі SQL (Structured Query Language Data - Файл запитів до бази даних).

Резервне копіювання бази даних сайту полягає в створенні і копіюванні файлу sql бази даних в явному або стисненому форматах.

Для зручного створення резерву бази даних на будь-якому хостингу використовується скрипт керування базами даних, званий phpMyAdmin. Його функціонал дозволяє дуже просто зробити резерв бази даних. Але спочатку в phpMyAdmin потрібно потрапити.

Займаючись адмініструванням сайту, ви повинні мати доступ в адміністративну панель свого хостингу. У хостерів найбільш популярні панелі адміністрування: DirectAdmin, CPanel, ISPmanager Lite. Вхід в phpMyAdmin цих панелей трохи відрізняється.

 • DirectAdmin. Вхід в phpMyAdmin в групі «Додаткові опції» на кнопці «phpMyAdmin»
 • CPanel. Вхід в phpMyAdmin в меню «DATABASES» на кнопці з картинкою «phpMyAdmin»
 • ISPLite Вхід в phpMyAdmin в меню «Додаткові програми» посилання phpMyAdmin.

Форма авторизації в phpMyAdmin всюди стандартна і виглядає так.

Щоб увійти вам потрібно ввести логін, що співпадає з ім'ям користувача бази даних, і пароль доступу, який ви задавали при створенні бази даних.

Так виглядає сторінка phpMyAdmin з розкритою структурою бази даних сайту.

Резервне копіювання WordPress - база даних

Далі все просто. Щоб зробити резервну копію бази даних, не виділяючи ніякі чекбокси, натискаєте кнопку «Експорт» у верхньому сайдбарі (фото зверху).

На наступній сторінці вибираємо ступінь стиснення і тиснемо кнопку дії внизу сторінки. Копію бази даних зберігаємо на своєму комп'ютері або переносному носії.

Повний лист Експорту бази даних

Важливо! Для страховки рекомендую робити резерви бази даних в декількох форматах sql, sql.zip, sql.gzip.

Як бачите, в створенні копії бази даних немає нічого складного.

Як зробити копію сайту (каталогу сайту)

З резервом каталогу сайту в завданні «Створення резервної копії WordPress», справа йде не складніше. Тут важливо знайти прийнятний інструмент для копіювання каталогу сайту.

Як варіант можна використовувати файловий менеджер хостингу. Однак цей варіант не є універсальним і цілком може бути, що саме у вас цей файловий менеджер не доступний.

Другий спосіб зробити резервне копіювання WordPress універсальний. Він дозволяє зробити копію каталогу сайту використовуючи програму FTP клієнт, встановлену на свій комп'ютер. Багато хто використовує для цих цілей TotalComander, що я не рекомендую з міркувань безпеки.

Найбезпечніший FTP клієнт вважається безкоштовна програма WinSCP ( https://winscp.net/eng/download.php ). Найзручнішою я вважаю FilleZilla (http://filezilla.ru/get/). Покажу, як робити копію каталогу сайту на обох програмах.

WinSCP

WinSCP з'єднання

Для початку потрібно завантажити і встановити програму на свій комп'ютер. Програма має російську мову, і працювати з нею зручно.

Далі вам потрібно зайти на свій сайт по FTP з'єднання (протоколу), використовуючи FTP аккаунт, виданий вам на хостингу. Якщо є проблеми з FTP аккаунтом, зв'яжіться з супорт хостингу, вони вам допоможуть.

Для зв'язку FTP клієнта з сервером хостингу вам знадобиться:

 • Ім'я хоста;
 • Ім'я користувача;
 • Пароль доступу.

Щоб з'єднатися з сервером, відкрийте програму WinSCP. У вікні з'єднань натисніть «Нове підключення». У формі, що з'явилася справа, заповніть всі поля. Порт вибираємо 21, Протокол передачі «FTP». Після натискання кнопки «Увійти» праворуч відкриється каталог вашого облікового запису на сервері хостингу.

Далі відкриваєте каталог вашого сайту, виділяєте все папки і файли сайту і перетягує їх на ваш комп'ютер, каталоги якого видно зліва. Якщо не хочете перетягувати, виділяєте каталог на комп'ютері, далі виділяєте все папки і файли сайту і використовуєте кнопку F5 або на правій кнопці миші, команду «Отримати».

Після закінчення копіювання система сповістить вас про це. Для контролю правильності скачування, вгорі є кнопка «Порівняти каталоги» або Shift + F2.

FilleZilla

Скачайте і встановіть програму на свій комп'ютер (посилання вище). Налаштування залишимо за замовчуванням.

FilleZilla з'єднання
 • Для з'єднання тиснемо кнопку меню «Файл» - Менеджер сайтів;
 • Створюємо новий сайт і заповнюємо для цього нового сайту, якому можна дати назву, все поля праворуч;
 • Після з'єднання каталог аккаунта на хостингу відкриється справа;
 • Далі робите копію всіх файлів і каталогів сайту перетягуванням або на правій кнопці миші командою «Завантажити».
 • Для перевірки скачування вгорі є кнопка «Включити порівняння каталогів» (з лінзою).

Порада

Використовуючи одну з перерахованих або знайдених програм «FTP клієнт» ви завжди зможете зробити копію каталогів і файлів сайту (повне резервне копіювання WordPress), безпечно редагувати файли шаблону.

Періодичність резервного копіювання

На запитання, коли і як часто потрібно робити бекап сайту, відповісти можете тільки ви, однак є рекомендації.

 • Якщо ви працює над створенням сайту, копію краще робити кожен день в кінці робіт;
 • Підтримуючи готовий сайт, копію потрібно робити після виходу нового матеріалу і оновлення сайту;
 • Бекап потрібно обов'язково робити перед оновленням версії WordPress;
 • На перших порах, поки не вивчили роботу плагінів, робіть свіжу копію сайту перед оновленням плагінів;
 • Серйозні інтернет магазини роблять резерв сайту щогодини.

Як відновити сайт з резервної копії

Покажу, як відновити сайт з резервної копії, коротко, по кроках.

Завдання: Сайт «впав» і потрібно відновити його з резервної копії.

 • З'єднаєтеся з каталогом сайту по FTP;
 • Видаліть папки і файли сайту з каталогу на сервері;
 • Увійдіть в базу даних через phpMyAdmin;
 • Відкрийте структуру бази даних. Виділіть всі чекбокси всіх таблиць і видаліть їх (кнопка «Видалити» внизу);
 • За FTP залийте каталог сайту з резервної копії в кореневій каталог сервера;
 • У phpMyAdmin використовуєте кнопку «Імпорт» та закачайте базу даних з резервної копії за датою, збігається з копією каталогу;

 • Усе. Перевірте сайт на відновлення.

Висновки про резервне копіювання WordPress

Для успішної роботи над створенням сайту WordPress, і виключення втрати сайту зробіть доброю традицією періодичне повне Резервне копіювання WordPress сайту. Резервну копію краще робити в ручному режимі, проте є кілька пристойних плагінів для автоматизації резервного копіювання. наприклад, Akeeba Backup WordPress

© www.wordpress-abc.ru

ще статті


Статті пов'язані з теми:

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают