Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Резервне копіювання WordPress - як зробити бекап сайту плагіном і вручну

 1. Навіщо створювати резервні копії
 2. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
 3. Як зробити бекап Вордпресс сайту вручну
 4. WordPress плагіни для бекапа - огляд популярних
 5. BackWPup
 6. WP Database Backup
 7. Backup Guard
 8. Налаштування резервного копіювання за допомогою плагіна UpdraftPlus
 9. Установка і настройка плагіна резервного копіювання.
 10. Відновлення сайту з резервної копії

При бекапе створюється резервна копія сайту, яка зберігається в архіві окремо від файлів самого сайту. Бекап може знадобитися для приведення сайту в робочий стан, якщо з якої-небудь причини він виявився непрацездатний.

Не слід нехтувати регулярним створенням резервних копій, тим більше що необов'язково створювати їх вручну на сервері - WordPress надає різні плагіни для резервного копіювання сайту.

Офіційний репозиторій WordPress містить майже 900 полігонів для резервного копіювання. У статті ми розглянемо найпопулярніші з них і випадки, коли підійде якийсь конкретний плагін.

Навіщо створювати резервні копії

Незважаючи на сучасні технології, які зводять до мінімуму ризик втрати даних на сервері, ви можете випадково ініціювати видалення інформації невдалої правкою коду на сайті, при зміні хостингу, установки неперевіреного модуля на сайт. Щоб цього не сталося, настійно рекомендується регулярно проводити резервне копіювання всього сайту.

Частота бекапа залежить від того, наскільки часто відбувається оновлення даних на сайті. Створюйте бекапи після додавання матеріалів, перед установкою плагінів і оновленням WordPress. Якщо час, витрачений на створення копії, менше, ніж час на повторне внесення змін, бекапи можна виконувати щодня.

Для резервного копіювання інформації використовуються різні способи:

 • вручну через ftp і phpMyAdmin;
 • автоматично при використанні можливостей панелі хостингу;
 • частковий бекап доступний через адмінку WordPress (імпорт даних в форматі XML);
 • з використанням плагінів WordPress або сторонніх програм.

Після створення резервних копій не рекомендується залишати їх на сервері, скачайте архіви до себе на комп'ютер або на зовнішній сервіс (google drive, яндекс диск, dropbox).

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Ми рекомендуємо перевіряти стан бекапа на локальному сервері або на піддомені і зберігати 2-3 архіву від різних дат на випадок непрацездатності будь-якого з них.

Як зробити бекап Вордпресс сайту вручну

Бекап бази даних можна виконати вручну через phpMyAdmin, доступ до панелі надається хостинг-провайдером.

 1. У вікні phpMyAdmin виберіть базу даних (1) і перейдіть на вкладку «Експорт» (2).
 2. Вкажіть спосіб експорту (3) з мінімумом налаштувань або з розширеними настройками і підтвердіть створення резервної копії (4).
 3. Задайте розташування архіву на своєму комп'ютері і дочекайтеся завершення процесу.

Детальніше про те, як створити резервну копію файлів і бази даних сайту вручну - читайте в нашій довідці тут і тут .

WordPress плагіни для бекапа - огляд популярних

WordPress оснащений вбудованим інструментом для створення резервних копій. Для цього знайдіть в адмін-панелі меню «Інструменти -> Експорт». WordPress створить xml-файл з вмістом сайту, який можна завантажити на свій комп'ютер і використовувати для імпорту на іншому сайті, наприклад.

Такий бекап вважаєтьсянеповним, для повного бекапа необхідно застосовувати спеціальні плагіни, які роблять резервне збереження службових файлів і бази даних. Встановлюйте плагіни тільки з офіційного репозиторію WordPress, багато хто з них мають урізаний функціонал для безкоштовних версій.

Тому для створення повної резервної копії сайту на WordPress, ми рекомендуємо скористатися одним з наступних плагінів.

BackWPup

Плагін BackWPup дозволяє виконати повне копіювання даних, включаючи вміст папки wp-content і бекап бази даних. завантажити можна з офіційного сайту .

Плагін робить xml-експорт, вміє оптимізувати, перевіряти і відновлювати базу даних, передавати створені бекапи на зберігання через електронну пошту, Dropbox, FTP, S3, Microsoft Azure, RackSpaceCloud, SugarSync в форматі zip, tar, tar.gz, tar.bz2. Платна версія також підтримує затоку бекапа на Google Drive і Amazon Glacier.

Платна версія також підтримує затоку бекапа на Google Drive і Amazon Glacier

WP Database Backup

WP Database Backup створює бекап бази даних в zip-форматі і відновлює її по одному кліку. завантажити можна з офіційного сайту .

Підтримує ручні і автоматичні бекапи за розкладом, зберігає копії по електронній пошті, на Dropbox, FTP, Google Drive і Amazon S3. Плагін простий в установці та налаштування. Повний бекап, функції клонування і переміщення сайту доступні при покупці платної версії. Плагін найкраще підійде для сайтів без графічного контенту, тому що вся текстова інформація зберігається саме в базі даних. Тому якщо потрібно зберігати тільки бекап бази - немає сенсу щоразу створювати і копію файлів сайту, якщо вони не змінювалися.

Тому якщо потрібно зберігати тільки бекап бази - немає сенсу щоразу створювати і копію файлів сайту, якщо вони не змінювалися

Backup Guard

Плагін Backup Guard позиціонується як інструмент для найбільш повного бекапа, відновлення і переміщення сайту WordPress. завантажити можна з офіційного сайту .

Плагін зберігає резервні копії файлів сайту і бази даних окремо або разом. Дозволяє спостерігати за процесом і скасувати його в будь-який момент, якщо він ще незакінчений. У платну версію включені функції переміщення сайту, автоматичні бекапи за розкладом і завантаження копій по FTP, Dropbox, Google Drive і Amazon S3. До недоліків плагіна можна віднести створення архіву у власному, а не зручному форматі. Це може стати проблемою в разі, якщо підтримка плагіна буде припинена.

Це може стати проблемою в разі, якщо підтримка плагіна буде припинена

Налаштування резервного копіювання за допомогою плагіна UpdraftPlus

UpdraftPlus - найпопулярніший плагін для створення резервних копій під WordPress з більш ніж мільйоном установок. завантажити можна з офіційного сайту .

Плагін дозволяє включити повідомлення про створений бекапе по email, а також відправляти його на хмарні сервіси Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace Cloud, DreamObjects, FTP, Openstack Swift і UpdraftPlus Vault. Допускається резервне копіювання службових файлів і бази даних за різними розкладами, відновлення здійснюється одним кліком. Бекапи великих сайтів можуть бути розбиті на декілька архівів.

Платна версія плагіна дозволяє зберігати бекапи на Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Google Cloud Storage, SFTP, SCP і WebDAV. Крім того, преміум-розширення вміє відновлювати бекапи, створені іншими плагінами: BackupWordPress, BackWPUp, Simple Backup і WordPress Backup.

Установка і настройка плагіна резервного копіювання.

Знайдіть плагін UpdraftPlus в репозиторії WordPress, встановіть і активуйте. У меню «Налаштування» (1) адмін-панелі з'явиться пункт «Резервні копії UpdraftPlus» (2). Перейдіть туди, щоб налаштувати плагін і зробити бекап сайту. У вкладці «Поточний статус» (3) будуть відображатися дати створених і майбутніх бекапов. Перейдіть на вкладку «Налаштування» (4).

Встановіть, з якою регулярністю повинні створюватися бекапи (5) і скільки архівів потрібно зберігати одночасно (6). Преміум-версія дозволяє налаштовувати більш складне розклад з урахуванням завантаженості сервера.

Далі потрібно вибрати віддалене сховище для запису бекапа (7).

Далі потрібно вибрати віддалене сховище для запису бекапа (7)

Включіть в резервну копію ті матеріали, які потрібні для бекапа (8). За замовчуванням не включені файли самого движка, які доступні з офіційного сайту. У преміум-версії пропонується шифрування створюваного архіву (9).

Якщо ви хочете, щоб звіт по бекапіть був відправлений на електронну пошту, поставте прапорець у відповідному полі (10).

Виберіть опцію «Показати експертні настроювання», щоб подивитися розширені настройки для управління бекапом. Тут можна включити режим налагодження (12), розбити архів на кілька частин при бекапе великого сайту (13), видалити копію з сервера (14) і вказати директорію для запису (15).

Збережіть зроблені настройки, натискаючи відповідну кнопку. Плагін автоматично за розкладом створює резервну копію в вказане сховище, відомості про бекапе з'являться на вкладці «Існуючі резервні копії». При необхідності виберіть потрібні бекапи (16) і скачайте до себе на комп'ютер (17).

Відновлення сайту з резервної копії

Необов'язково відновлювати весь сайт відразу. Якщо проблема полягає в пошкодженні бази даних, досить буде перезаліть на сервер тільки її. Якщо ви неправильно налаштували службові файли WordPress, відновіть тільки їх.

Відновлення файлів і бази даних можна виконати вручну. Для цього з'єднаєтеся з сервером, використовуючи файловий менеджер, і замініть старі файли сайту на дані з архіву резервного копіювання. Базу даних можна відновити через панель phpMyAdmin.

 1. Перейдіть на вкладку Import.
 2. Натисніть «Choose File» і виберіть архів з базою.
 3. Підтвердіть відновлення.

Підтвердіть відновлення

Для відновлення файлів з резервної копії за допомогою плагіна UpdraftPlus:

 • Зайдіть в адмін-панелі WordPress в меню «Налаштування» (1) і виберіть пункт «Резервні копії UpdraftPlus» (2).
 • На вкладці «Існуючі резервні копії» (3) натисніть кнопку «Відновити» (4).
 • У спливаючому вікні, в якому потрібно вказати компоненти сайту для відновлення (5).
 • Щоб запустити процес відновлення, натисніть кнопку «Відновити» (6).

Щоб запустити процес відновлення, натисніть кнопку «Відновити» (6)

Новости

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно