Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Резервне копіювання - бекап WordPress

 1. Резервне копіювання бази даних.
 2. Повний бекап блогу на WordPress.
 3. Як створити бекап сайту на сервері?

Резервне копіювання - наявність у вас постійної, свіжої копії Бази даних і всіх файлів - це і є найголовніша, найважливіша частина захисту будь-якого сайту.

Розпочата в попередніх статтях, тема комплексного захисту блогу , Цілеспрямовано підводить нас до необхідності мати його резервну копію. Про те, як це зробити, які копії бувають, як потім з них відновлювати свій блог, я і хочу поділитися з вами своїм досвідом.

Що таке «бекап» і які вони бувають? Бекап - це резервна копія чогось, для того, щоб це щось, потім можна було відновити. У нашому випадку це блог на WordPress.

Бекапи блогу поділяються на дві частини. По-перше, це бекап бази даних. У базі даних зберігаються всі ваші пости: статті, коментарі - все те, що ви створюєте на блозі. Це першорядне, що потрібно зберегти.

Ну і по-друге - це файли самого движка WordPress, встановлені плагіни, теми, якісь картинки. І якщо щось станеться не так, і вам було б простіше відновити блог, що називається з нуля, потрібно мати копію всього блогу взагалі. Не тільки бази даних, але і файлів самого движка.

Резервне копіювання бази даних.

Як же нам, на автоматі, з найменшими витратами, постійно мати свіжу, нормально працює, резервну копію бази даних? Зробити це можна за допомогою плагіна: wp-db-backup, який автоматично копіює базу даних.

Установка і активація плагіна відбуваються в класичному режимі. Плагін простий, ніяких зайвих функцій, працює просто і геніально. Це найпоширеніший плагін, який дозволяє отримати базу даних - причому в автоматичному режимі.

Після установки і активації переходимо до налаштувань. Налаштовується через консоль - «Інструменти» - «Створення резервної копії». Тут три основні положення: - «Таблиці» - «Налаштування резервного копіювання» - «Розклад резервного копіювання».

У розділі «Таблиці» перераховуються всі 11 основних таблиць, які і складають основу вашого блогу. Плюс, в двох з них є два чек-боксу: «Виключити спам-коментарі» та «Виключити редакції записів». Скрізь ставимо галочки, щоб зайвого не завантажувати. Але, якщо ви пишете статті прямо в редакторі, і до публікації доводиться їх часто редагувати, з «... редакції записів» краще зняти галочку.

редакції записів» краще зняти галочку

У правій частині знаходяться таблиці, створювані плагінами на блозі. Якщо не знаєте їх значення - відзначайте кожну.

Нижче, в налаштуваннях є три варіанти:

 1. Зберегти на сервер;
 2. Завантажити на комп'ютер;
 3. Надіслати на E-mail.

Зберегти на сервер;  Завантажити на комп'ютер;  Надіслати на E-mail

Це налаштування для самостійного, ручного режиму створення копії таблиць. Якщо натиснути на кнопку «Створити архів» - ви тут же отримаєте резервне копіювання бази даних.

Ну і останній розділ - це «Розклад резервного копіювання». Щоб кожен раз не натискати на «Створити архів», що б все це відбувалося на автоматі, є налаштування розкладу:

 • ніколи;
 • Кожну хвилину;
 • Кожну годину;
 • Два рази на день;
 • Кожен день;
 • Раз на тиждень;
 • Два рази на місяць;
 • Раз в 4 тижні і т.д.
 • Надіслати на E-mail.

Надіслати на E-mail

Так як база даних - це найважливіше на блозі, рекомендую резервувати її хоча б раз на тиждень. Звичайно, в залежності від того, як часто ви пишіть і публікуєте свої пости. В кінці натискаєте «Запам'ятати розклад».

Вот такой вот, дуже простий плагін, який дозволить вам, мало того, що отримати базу даних, так ще і налаштувати резервне копіювання за розкладом.

Вихід, звичайно, з небезпечної ситуації, але виходу не всеосяжний - плагін робить бекап тільки бази даних. Є ще і бекап всіх файлів. Та й плюс до того ж, зберігати базу даних на сервері чи комп'ютері можна, але це не зовсім правильно. Бажано зберігати таку інформацію на віддаленому сервері - хмарному сховище. І такий сервер є - Dropbox.com.

Повний бекап блогу на WordPress.

Що таке Dropbox? - це сервіс в інтернеті, який тільки за те, що ви входите, дає вам безкоштовно 2Гб для зберігання будь-яких ваших даних. Можна і більше, але платно.

Так ось, цих 2Гб буде більш ніж достатньо для того, щоб зберігати бекап всього вашого блогу.

Встановивши програму Dropbox на комп'ютер або будь-який інтернет-носій, ви завжди будете мати доступ до своїх файлів. Можете уважно вивчити все це на самому сайті: Dropbox.com .

Все це, зайвий раз, убезпечить вас від втрати даних. Так само, на сайті - Teachvideo.ru, є прекрасні безкоштовні відео-уроки - як ним користуватися. Інтегрувати роботу Dropbox і вашого сервера ви можете за допомогою плагіна: wordpress-backup-to-dropbox.

Встановлюєте і активуєте. Плагін простий в налаштуваннях і постійно оновлюється. Він не сперечається з попереднім, але в тандемі, з лишком справляється з цією роботою.

Налаштування через консоль - «WPB2D» - «Налаштування». Заздалегідь потрібно авторизуватися на сервісі Dropbox. Повертаєтеся на блог, в настройки - натискаєте кнопку - «Авторизуватись», і якщо ви заздалегідь зайшли в свій аккаунт на Dropbox, то відразу ж з'явиться вікно з привітанням щодо підключення. Можливо, з першого разу і не вийде зв'язатися - потрібно повторити. Далі натискаєте «Налаштування» і з'явиться сторінка налаштувань плагіна:

Попередньо, в кореневій папці свого блогу: / public_html / wp-content /, ви створюєте папку, через яку буде проводитися резервна копія вашого блогу: / public_html / wp-content / backup.

Я це зробив на основі старої версії. У старій версії плагіна, в його налаштуваннях, потрібно було вказати папку на своєму сервері, а папка на Dropbox генерировалась автоматично.

Зараз в налаштуваннях нової версії плагіна прописується (назва можете придумати самі) тільки одна папка сервера Dropbox, але чомусь автоматом вона тут не з'явилася.

Щоб не помилитися - в цьому вікні я прописав ідентичне назва папки, створеної на своєму сервері. Папка на Dropbox створилася автоматично, і, по-моєму, завжди одне і те ж назву - wpb2d. Так само, як і додаток в консолі.

Далі ставите настройки: дати, часу і періодичність створення резервної копії. Краще в налаштуваннях вказувати періодичність не так часто - не частіше 1 разу на тиждень, щоб не перевантажувати сервер. День тижня і час - вибираєте самі.

У пункті «Виключення файлів і каталогів» ви можете відзначити папки, які вам не потрібні для резервування (але не раджу) і натискаєте «Зберегти зміни».

У пункті «Виключення файлів і каталогів» ви можете відзначити папки, які вам не потрібні для резервування (але не раджу) і натискаєте «Зберегти зміни»

Переходьте з налаштувань в «BackupLog» - резервування, де потрібно створити першу резервну копію свого блога, клікаєте - «Почати резервне копіювання». Перша копія займає чимало часу. Наберіться терпіння.

Наберіться терпіння

У підсумку на Dropbox буде створена перша резервна копія блогу з точною назвою папки - wpb2d. На самому ж Dropbox, папку вдалося виявити в «Додатках». Як бачите все дуже просто. У підсумку на Dropbox буде створена перша резервна копія блогу з точною назвою папки - wpb2d

Раніше на Dropbox завантажувався архів з файлами і базою даних. Зараз нічого не архівується, а завантажується окремо кожен файл. На перший погляд здається, що це зайве.

Насправді так може бути і краще. Тому, що тільки перша резервна копія буде завантажуватися довго, а кожний наступний бекап буде лише звіряти зміни і замінювати змінені файли. Це знижує навантаження на сервер - час завантаження зменшується. За це, звичайно, спасибі розробникам.

Насамперед, за допомогою першого плагіна, ви робите бекап бази даних, яка зберігатися в локальній папці, створеної ним у вас на сервері.

За допомогою другого плагіна, створюється резервна всіх файлів блога, разом з файлами бази даних. Таким чином, ви отримуєте базу даних на своєму сервері і весь блог і всю базу даних, але вже в хмарному сховищі, на акаунті в Dropbox. Ось так дані плагіни працюють.

У деяких плагінах є налаштування, що вказують скільки версій зберігати - остання і попередня. В даному плагіні це було, але зважаючи на особливості Dropbox, від цього розробники відмовилися.

Вся справа в тому, що Dropbox за замовчуванням зберігає цілий місяць змінюються версії ваших файлів. Якщо ви захочете взяти якусь попередню версію, для цього не потрібно в самому плагін щось робити. Все берете на акаунті Dropbox.

І ще. При першому створенні резервної копії, все відбувається дуже довго, можуть з'являтися повідомлення про те, що немає резервної активності. Не звертайте на це увагу. Все це через навантаження на сервер. Плагін все виправить.

Як створити бекап сайту на сервері?

Один з найпростіших і надійних способів, створити бекап сайту - використовувати ресурси сервера. Благо, зараз, майже всі хостинги надають таку можливість. Тим більше, можна позбутися від зайвих плагін, які навантажують ваш блог.

Наведу приклад з хостингу Timeweb.ru, який робить резервну копію через день і зберігає три останніх. У будь-який час, якщо виникла необхідність, можна зробити відкат до попередньої версії, а для більшої надійності - зберегти до себе на комп'ютер одну з останніх.

На хостингу відкриваєте вкладку «Управління BACKUP» або в новій панелі «Створення резервної копії»:

У вікні, щоб створити бекап всіх файлів, вибираєте «Файли» - останню дату з «Список доступних резервних копій» - навпаки папки свого сайту, натискаєте кнопку «Завантажити».

Вас перекине в розділ «Статус», де побачите весь процес. Ви ж переходите в «Бази MySQL» і робите все ті дії, що і в попередньому розділі:

Після завершення, повертаєтеся в «Файловий менеджер», де нижче папки з сайтом, будуть зберігатися ваші бекапи. Виділяєте їх - лівою кнопкою миші, утримуючи клавішу «Ctrl», натискаєте «Архіватор» - «Запакувати і завантажити» - вибираєте Zip-архів і завантажуєте до себе на комп'ютер. Але завантажувати краще через FTP-менеджер - є можливість контролювати весь процес. Якщо завантажувати безпосередньо - втратите частину файлів.

Не забудьте потім повернутися і видалити обидва ці архіву зі свого хостингу. Зайве навантаження дублікатів сайту не потрібна.

Тепер можете бути впевнені - все до єдиного - файли і таблиці Бази даних, у вас на комп'ютері. Чого не може зробити жоден плагін. В основному, вони копіюють папку «wp-content».

Ми розглянули з вами ще один і практично найважливіший момент захисту блогу на WordPress, розпочатий в попередніх статтях - це резервне копіювання бази даних і файлів движка WordPress.

У наступній статті хочу розповісти, як за допомогою отриманих даних можна відновити начисто впав блог. Так що підписуйтесь на новини блогу, щоб не пропустити.

Не забувайте поділитися цією інформацією з друзями в соц. мережах - можливо це комусь буде корисно.

PS Пишіть в коментарях - що ви думаєте з цього приводу і які кошти використовуєте самі для захисту своїх ресурсів. Буду дуже радий. Не забувайте - заходьте!

Як створити бекап сайту на сервері?
Що таке «бекап» і які вони бувають?
Як же нам, на автоматі, з найменшими витратами, постійно мати свіжу, нормально працює, резервну копію бази даних?
Що таке Dropbox?
Як створити бекап сайту на сервері?

Новости