Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Реклама на вулицях: від скандалів до курйозів

Неприємно. Через неуважність власників білборда привітання юному киянину розмістили поруч із соціальною рекламою, спрямованою на боротьбу з наркоманією

дивіться ФОТО

П'ять років тому вся Україна жваво обговорювала білборди із закликом зайнятися коханням. Пам'ятайте: "Нас має бути 52 мільйони. Кохаймося!". Це була перша сама чіпляє соціальна реклама в нашій країні, а здивованих, а то і обурених розмов вона викликала чимало. Народ обурювався: "Які діти, коли квартиру не купиш!", А то і зло пародіював слоган: "Лікарям не вистачає хворих. Кохаймося!". Особливий сенс білбордів надавало розташування деяких рекламних щитів - один такий білборд із закликами "кохатися" стояв на Окружній - прямо поруч зі "жрицями кохання", ще один плакат красувався у ... кладовища.

Ми вирішили пригадати ще ряд білбордів, до яких місці з агітацією приклеїлися ярлики: "скандальні", "кумедні" і навіть "курйозні".

ТОРТ ЗА "виродків". Ще одна яскрава соціальна реклама була направлена ​​на боротьбу з наркоманією, яка веде в тому числі до патології розвитку малюків у батьків, що пристрастилися до дурману. Думаю, що читачі легко згадають: "Мамо, чому я помер?" і "Мамо, чому я урод?". Плакати вийшли настільки шокуючими, що їх було вирішено зняти раніше терміну розміщення реклами. Причина: негуманність до наркозалежних і образу батьків інвалідів - адже багато хто з них не жертви наркоманії.

Окремої розповіді заслужив плакат, який провисів в Києві менше доби і зняли який зовсім з іншого приводу. За - навіть не іронією - сарказму долі слоган: "Мамо, чому я урод?" наклеїли поруч з плакатом, вітаю киянина Олексія з днем ​​народження. Рекламне агентство вибачилося перед розгніваними батьками і запропонувало в якості компенсації ... торт. Мама і тато від солодощів відмовилися, але і в суд не подали. "По закінченню акції ми провели невелике розслідування і з'ясували, що наркотики стали купувати рідше", - говорить Артем Біденко, голова координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами України.

Що ж стосується підсумків "Кохаймося!", То за п'ять років населення країни зменшилося - зараз нас 45,8 млн (п'ять років тому було - 47,1). Але що цікаво: через 9 місяців після призову був невеликий демографічний стрибок (у квітні народилося - 34,7 тис. Українців, у травні - 39,4, в червні - 36,9). Втім, "сплеск" міг бути викликаний і тим, що серпень відкриває сезон шлюбів.


Навесні цього року в Києві билонесколько десятків подібних лайтбоксів і білбордів

ЗАПОВІДЬ. Цієї весни в Києві з'явилися плакати: "Восьма заповідь - не кради! Виталик, поверни гроші (акції), побійся Бога!". Більше десятка білбордів і транспарантів над проїзною частиною було присвячено загадкового боржнику. Про те, кому саме адресовано послання, рекламні агентства відповідати відмовлялися. Кияни ж подейкували: на таку "наружку" було витрачено кілька тисяч доларів, який же запаморочливою повинна бути сума боргу! Незабаром на офіційному сайті російського холдингу, що працює в сфері електроенергетики та газорозподілу, з'явилося пояснення: директор дочірньої компанії в Україні - без відома московських колег - продав її акції. Пізніше з'ясувалася і сума - близько $ 5 млн. "Не можна не визнати, що реклама досить точно збігається з позицією наших довірителів - холдингу - щодо Віталія", - сказали юристи. Але замовника не назвали, пославшись на те, що не займаються розміщенням зовнішньої реклами, як і те - чи вдалося повернути борг.

Чобля: ДАЛИ 20 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Цієї весни "Гала-радіо" провело конкурс на найсмішніше прізвище. Учасники отримували "прописку" на білбордах, а українці обурювалися, читаючи величезні написи: "Твій хлопець - Дармопук?" або "Твій сусід - Шмаровоз?". Плакати були настільки зухвалими, що ними зацікавилася Нацкомісія з моралі. Хоча, як пізніше з'ясувалося, люди з такими прізвищами були реальними. Конкурс закінчився раніше, ніж було винесено хоч якийсь вердикт - переможницею стала жителька Запорізької області Анна Чобля. Вона отримала головний приз - 20 тис. Грн, і пообіцяла витратити їх на ремонт.

ОДЕСА: СТАЛА пупом землі


Помста. Під пікантною рекламою вказали телефон начальниці КРУ

У червні минулого року на білбордах в Одесі з'явилися зображення жінки в обіймах стриптизера. Підпис свідчив: "Бар" КРУжок ", круті обслуговування, цілодобово", трохи нижче - мобільний телефон тоді ще начальниці облКРУ, а нині "екс" Лілії Томашевської. Зняття з посади збіглося з появою цих білбордів у місті. Навіть через рік вона гостро переживає відбулися. "З чого ви взяли, що на тому плакаті я? - різко говорить Лілія. - Так, телефон мій, і я його не міняла. Мені приховувати нічого. Люди, які мені дзвонили і до сьогоднішнього дня дзвонять, прекрасно розуміли, для чого ці білборди були розміщені ". Лілія не захотіла говорити про те, хто, на її думку, замовив "компромат". Але в місті подейкують, що скандал вибухнув після перевірки КРУ финдеятельности мерії, виявила значні порушення. Хто замовник, можна тільки здогадуватися. Мер Одеси Едуард Гурвіц ситуацію не коментує.

А ось опозиційного депутата Олексія Гончаренко, який наполягав на тому, що місцева влада завищили тарифи на "комуналку" і пора їх знизити, городяни спостерігали на білбордах у вигляді білочки з "Льодовикового періоду". Невідомий автор цього обвинувального креативу натякав, що за ті низькі ціни, за які він ратує, він зможе отримати лише умови білки на морозі: "Мені дуже симпатичний цей персонаж. Я теж дуже люблю горіхи. І я поставився до цього з гумором". Білочка-Гончаренко радувала перехожих кілька зимових місяців.


Не сподобалося. Не всі були раді, що Одеса - це пупок на пузі

Багата Одеса і на патріотичну рекламу із сумнозвісним одеським гумором. Так, жителі "перлини" і її гості спостерігали фото мулата з корабликом на чорних кучерях і підписом "У Чорного моря". Ще один плакат: на животі вгодованого чоловіка - карта країни, де Одеса збігалася з пупком. Але далеко не у всіх одеситів жарт викликав посмішку: "Невже Одеса - це пупок на величезному пузі? Це ж просто неестетично!".

БОРГИ: ПОВЕРНЕННЯ СТАЛІНИМ


Батько платежів. Плакати зробили городян відповідальніше

Вельми оригінальну кампанію розгорнула в 2008 році "Донецькміськтепломережа". "Кожного тижня мер вмочував нас носом у борги по компослуги, - розповідає" Сегодня "Олександр Семченко, екс-заступник директора відомства. - Так як на звичайні прохання заплатити за опалення і гарячу воду донеччани не реагували, ми вирішили придумати що-небудь таке, креативне, щоб сколихнути місто ". Так в Донецьку і з'явилися банери, на яких боєць Червоної Армії піднімає на багнети карикатурне зображення Гітлера, а також портрет Сталіна з написами "Хто не платить за тепло - буде покараний". На думку авторів: Сталін асоціюється "з порядком і хорошою дисципліною". "Результат перевершив очікування. Новина, як кажуть, пролетіла від Азії до Америки. Хтось хвалив, хтось лаяв матом. Головне - платежі населення склали майже 100%", - задоволений Семченко.

ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА: ІРОНІЯ ОТКЛЕЕВШЕГОСЯ плакати ТА ПИТАННЯ ВІД САМОГО ІЛЛІЧА

На перший погляд - плакат як плакат. Але уважно прочитайте слоган! Сира погода і недбалість власників білборда привели до ПП. Наклеєні один поверх іншого плакати відклеїлися, а напис склалася так, що навмисне не придумаєш.

Прагнучи зайвий раз нагадати про себе, луганські комуністи забавно використовували ювілей вождя світового пролетаріату: розмістили 40 білбордів із риторичним питанням і пообіцяли, що незабаром з плакатів "заговорить" Сталін.

БОРЖНИКІВ "повісити" НА ДОШКУ ПОЗОРА ПО ВСЬОМУ МІСТУ, А ЮРИСТИ "топлять" СВОЇХ КЛІЄНТІВ

Ноу-хау тернопільських комунальників дало свої результати - публічний ганьба змусив таки боржників розрахуватися з ними. А для інших городян став наукою. Як підсумок - число зразкових споживачів зросла.

Автори колажу переслідували іншу мету, але реклама, на жаль, наштовхує на неприємний висновок, що порятунок потопаючих - таки справа рук самих потопаючих. Адже юрист простягає долоня не потопаючому, а зовсім в протилежному напрямку.

РОСІЯ: ЗА ЦИНІЗМ - ШТРАФ


Турагентство. Стало популярним після дотепної реклами

Колеги українських рекламістів з Росії також, частенько, опиняються в центрі скандалів. Наприклад, навесні 2007 року в Єкатеринбурзі з'явилися плакати: "Закопай тещу в пісок за 399 у.о." і "Скинь маму в море за 399 у.о.". Рекламувалися не послуги кілера, а послуги турагентства, і цілком успішно. Агентство стало одним з найпопулярніших в місті, але більше такого провокативну рекламу не проводило - занадто багато вислухали докорів в неетичність.

МАМА МИЛА РАМУ. Цю фразу з букваря використовували для реклами вікон навесні цього року в Ставрополі. Для початку креативщики намалювали на асфальті контури випала з вікна жінки (з ганчіркою і відром). Картинку доповнювала вишеозвученная фраза. Через деякий час в місті з'явилися і банери: "Наші вікна мити не треба - бережіть ваших мам" і телефон компанії. На фірму обрушився шквал дзвінків: як покупців, так і обурених цинізмом реклами городян.

"ХТО НЕ В РRADA - ТОЙ ЛОХ". За серію плакатів з таким слоганом компанія, що володіє Московським ЦУМом, заплатила штраф 400 тис. Рублів (104,5 тис. Грн.). Реклама була адресована школярам. На ній дівчинка, намальована в мультяшному стилі, говорила ведмежаті: "Ти не модний, прощай" або помічала: "Я одна в класі ... Дійсно одна! Просто від заздрості все лопнули". Ще одна репліка: "Татко. Якщо ти мене справді любиш! Купи! Купи! Купи!" (Туфлі, плаття, капелюшок ... і перелік брендів). Ці слогани суперечили вимогу закону про рекламу, де чітко вказано про неприпустимість "негативного ставлення до осіб, які не користуються рекламованими товарами". Після скандалу і штрафу гасла на плакатах були заклеєні (самі малюнки залишилися).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Думаю, що читачі легко згадають: "Мамо, чому я помер?
Quot; і "Мамо, чому я урод?
За - навіть не іронією - сарказму долі слоган: "Мамо, чому я урод?
Учасники отримували "прописку" на білбордах, а українці обурювалися, читаючи величезні написи: "Твій хлопець - Дармопук?
Quot; або "Твій сусід - Шмаровоз?
Quot;З чого ви взяли, що на тому плакаті я?
Але далеко не у всіх одеситів жарт викликав посмішку: "Невже Одеса - це пупок на величезному пузі?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,