Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Реклама на вулицях: від скандалів до курйозів

Неприємно. Через неуважність власників білборда привітання юному киянину розмістили поруч із соціальною рекламою, спрямованою на боротьбу з наркоманією

дивіться ФОТО

П'ять років тому вся Україна жваво обговорювала білборди із закликом зайнятися коханням. Пам'ятайте: "Нас має бути 52 мільйони. Кохаймося!". Це була перша сама чіпляє соціальна реклама в нашій країні, а здивованих, а то і обурених розмов вона викликала чимало. Народ обурювався: "Які діти, коли квартиру не купиш!", А то і зло пародіював слоган: "Лікарям не вистачає хворих. Кохаймося!". Особливий сенс білбордів надавало розташування деяких рекламних щитів - один такий білборд із закликами "кохатися" стояв на Окружній - прямо поруч зі "жрицями кохання", ще один плакат красувався у ... кладовища.

Ми вирішили пригадати ще ряд білбордів, до яких місці з агітацією приклеїлися ярлики: "скандальні", "кумедні" і навіть "курйозні".

ТОРТ ЗА "виродків". Ще одна яскрава соціальна реклама була направлена ​​на боротьбу з наркоманією, яка веде в тому числі до патології розвитку малюків у батьків, що пристрастилися до дурману. Думаю, що читачі легко згадають: "Мамо, чому я помер?" і "Мамо, чому я урод?". Плакати вийшли настільки шокуючими, що їх було вирішено зняти раніше терміну розміщення реклами. Причина: негуманність до наркозалежних і образу батьків інвалідів - адже багато хто з них не жертви наркоманії.

Окремої розповіді заслужив плакат, який провисів в Києві менше доби і зняли який зовсім з іншого приводу. За - навіть не іронією - сарказму долі слоган: "Мамо, чому я урод?" наклеїли поруч з плакатом, вітаю киянина Олексія з днем ​​народження. Рекламне агентство вибачилося перед розгніваними батьками і запропонувало в якості компенсації ... торт. Мама і тато від солодощів відмовилися, але і в суд не подали. "По закінченню акції ми провели невелике розслідування і з'ясували, що наркотики стали купувати рідше", - говорить Артем Біденко, голова координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами України.

Що ж стосується підсумків "Кохаймося!", То за п'ять років населення країни зменшилося - зараз нас 45,8 млн (п'ять років тому було - 47,1). Але що цікаво: через 9 місяців після призову був невеликий демографічний стрибок (у квітні народилося - 34,7 тис. Українців, у травні - 39,4, в червні - 36,9). Втім, "сплеск" міг бути викликаний і тим, що серпень відкриває сезон шлюбів.


Навесні цього року в Києві билонесколько десятків подібних лайтбоксів і білбордів

ЗАПОВІДЬ. Цієї весни в Києві з'явилися плакати: "Восьма заповідь - не кради! Виталик, поверни гроші (акції), побійся Бога!". Більше десятка білбордів і транспарантів над проїзною частиною було присвячено загадкового боржнику. Про те, кому саме адресовано послання, рекламні агентства відповідати відмовлялися. Кияни ж подейкували: на таку "наружку" було витрачено кілька тисяч доларів, який же запаморочливою повинна бути сума боргу! Незабаром на офіційному сайті російського холдингу, що працює в сфері електроенергетики та газорозподілу, з'явилося пояснення: директор дочірньої компанії в Україні - без відома московських колег - продав її акції. Пізніше з'ясувалася і сума - близько $ 5 млн. "Не можна не визнати, що реклама досить точно збігається з позицією наших довірителів - холдингу - щодо Віталія", - сказали юристи. Але замовника не назвали, пославшись на те, що не займаються розміщенням зовнішньої реклами, як і те - чи вдалося повернути борг.

Чобля: ДАЛИ 20 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Цієї весни "Гала-радіо" провело конкурс на найсмішніше прізвище. Учасники отримували "прописку" на білбордах, а українці обурювалися, читаючи величезні написи: "Твій хлопець - Дармопук?" або "Твій сусід - Шмаровоз?". Плакати були настільки зухвалими, що ними зацікавилася Нацкомісія з моралі. Хоча, як пізніше з'ясувалося, люди з такими прізвищами були реальними. Конкурс закінчився раніше, ніж було винесено хоч якийсь вердикт - переможницею стала жителька Запорізької області Анна Чобля. Вона отримала головний приз - 20 тис. Грн, і пообіцяла витратити їх на ремонт.

ОДЕСА: СТАЛА пупом землі


Помста. Під пікантною рекламою вказали телефон начальниці КРУ

У червні минулого року на білбордах в Одесі з'явилися зображення жінки в обіймах стриптизера. Підпис свідчив: "Бар" КРУжок ", круті обслуговування, цілодобово", трохи нижче - мобільний телефон тоді ще начальниці облКРУ, а нині "екс" Лілії Томашевської. Зняття з посади збіглося з появою цих білбордів у місті. Навіть через рік вона гостро переживає відбулися. "З чого ви взяли, що на тому плакаті я? - різко говорить Лілія. - Так, телефон мій, і я його не міняла. Мені приховувати нічого. Люди, які мені дзвонили і до сьогоднішнього дня дзвонять, прекрасно розуміли, для чого ці білборди були розміщені ". Лілія не захотіла говорити про те, хто, на її думку, замовив "компромат". Але в місті подейкують, що скандал вибухнув після перевірки КРУ финдеятельности мерії, виявила значні порушення. Хто замовник, можна тільки здогадуватися. Мер Одеси Едуард Гурвіц ситуацію не коментує.

А ось опозиційного депутата Олексія Гончаренко, який наполягав на тому, що місцева влада завищили тарифи на "комуналку" і пора їх знизити, городяни спостерігали на білбордах у вигляді білочки з "Льодовикового періоду". Невідомий автор цього обвинувального креативу натякав, що за ті низькі ціни, за які він ратує, він зможе отримати лише умови білки на морозі: "Мені дуже симпатичний цей персонаж. Я теж дуже люблю горіхи. І я поставився до цього з гумором". Білочка-Гончаренко радувала перехожих кілька зимових місяців.


Не сподобалося. Не всі були раді, що Одеса - це пупок на пузі

Багата Одеса і на патріотичну рекламу із сумнозвісним одеським гумором. Так, жителі "перлини" і її гості спостерігали фото мулата з корабликом на чорних кучерях і підписом "У Чорного моря". Ще один плакат: на животі вгодованого чоловіка - карта країни, де Одеса збігалася з пупком. Але далеко не у всіх одеситів жарт викликав посмішку: "Невже Одеса - це пупок на величезному пузі? Це ж просто неестетично!".

БОРГИ: ПОВЕРНЕННЯ СТАЛІНИМ


Батько платежів. Плакати зробили городян відповідальніше

Вельми оригінальну кампанію розгорнула в 2008 році "Донецькміськтепломережа". "Кожного тижня мер вмочував нас носом у борги по компослуги, - розповідає" Сегодня "Олександр Семченко, екс-заступник директора відомства. - Так як на звичайні прохання заплатити за опалення і гарячу воду донеччани не реагували, ми вирішили придумати що-небудь таке, креативне, щоб сколихнути місто ". Так в Донецьку і з'явилися банери, на яких боєць Червоної Армії піднімає на багнети карикатурне зображення Гітлера, а також портрет Сталіна з написами "Хто не платить за тепло - буде покараний". На думку авторів: Сталін асоціюється "з порядком і хорошою дисципліною". "Результат перевершив очікування. Новина, як кажуть, пролетіла від Азії до Америки. Хтось хвалив, хтось лаяв матом. Головне - платежі населення склали майже 100%", - задоволений Семченко.

ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА: ІРОНІЯ ОТКЛЕЕВШЕГОСЯ плакати ТА ПИТАННЯ ВІД САМОГО ІЛЛІЧА

На перший погляд - плакат як плакат. Але уважно прочитайте слоган! Сира погода і недбалість власників білборда привели до ПП. Наклеєні один поверх іншого плакати відклеїлися, а напис склалася так, що навмисне не придумаєш.

Прагнучи зайвий раз нагадати про себе, луганські комуністи забавно використовували ювілей вождя світового пролетаріату: розмістили 40 білбордів із риторичним питанням і пообіцяли, що незабаром з плакатів "заговорить" Сталін.

БОРЖНИКІВ "повісити" НА ДОШКУ ПОЗОРА ПО ВСЬОМУ МІСТУ, А ЮРИСТИ "топлять" СВОЇХ КЛІЄНТІВ

Ноу-хау тернопільських комунальників дало свої результати - публічний ганьба змусив таки боржників розрахуватися з ними. А для інших городян став наукою. Як підсумок - число зразкових споживачів зросла.

Автори колажу переслідували іншу мету, але реклама, на жаль, наштовхує на неприємний висновок, що порятунок потопаючих - таки справа рук самих потопаючих. Адже юрист простягає долоня не потопаючому, а зовсім в протилежному напрямку.

РОСІЯ: ЗА ЦИНІЗМ - ШТРАФ


Турагентство. Стало популярним після дотепної реклами

Колеги українських рекламістів з Росії також, частенько, опиняються в центрі скандалів. Наприклад, навесні 2007 року в Єкатеринбурзі з'явилися плакати: "Закопай тещу в пісок за 399 у.о." і "Скинь маму в море за 399 у.о.". Рекламувалися не послуги кілера, а послуги турагентства, і цілком успішно. Агентство стало одним з найпопулярніших в місті, але більше такого провокативну рекламу не проводило - занадто багато вислухали докорів в неетичність.

МАМА МИЛА РАМУ. Цю фразу з букваря використовували для реклами вікон навесні цього року в Ставрополі. Для початку креативщики намалювали на асфальті контури випала з вікна жінки (з ганчіркою і відром). Картинку доповнювала вишеозвученная фраза. Через деякий час в місті з'явилися і банери: "Наші вікна мити не треба - бережіть ваших мам" і телефон компанії. На фірму обрушився шквал дзвінків: як покупців, так і обурених цинізмом реклами городян.

"ХТО НЕ В РRADA - ТОЙ ЛОХ". За серію плакатів з таким слоганом компанія, що володіє Московським ЦУМом, заплатила штраф 400 тис. Рублів (104,5 тис. Грн.). Реклама була адресована школярам. На ній дівчинка, намальована в мультяшному стилі, говорила ведмежаті: "Ти не модний, прощай" або помічала: "Я одна в класі ... Дійсно одна! Просто від заздрості все лопнули". Ще одна репліка: "Татко. Якщо ти мене справді любиш! Купи! Купи! Купи!" (Туфлі, плаття, капелюшок ... і перелік брендів). Ці слогани суперечили вимогу закону про рекламу, де чітко вказано про неприпустимість "негативного ставлення до осіб, які не користуються рекламованими товарами". Після скандалу і штрафу гасла на плакатах були заклеєні (самі малюнки залишилися).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Думаю, що читачі легко згадають: "Мамо, чому я помер?
Quot; і "Мамо, чому я урод?
За - навіть не іронією - сарказму долі слоган: "Мамо, чому я урод?
Учасники отримували "прописку" на білбордах, а українці обурювалися, читаючи величезні написи: "Твій хлопець - Дармопук?
Quot; або "Твій сусід - Шмаровоз?
Quot;З чого ви взяли, що на тому плакаті я?
Але далеко не у всіх одеситів жарт викликав посмішку: "Невже Одеса - це пупок на величезному пузі?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно