Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

"Хлібні крихти" і їх роль в просуванні сайту

 1. Чому «Хлібні крихти»
 2. У чому цінність «Хлібних крихт»
 3. Як формуються «хлібні крихти» в сниппета

Великі сайти з різноманітним контентом, безліччю категорій і підкатегорій складні для сприйняття користувачів

Великі сайти з різноманітним контентом, безліччю категорій і підкатегорій складні для сприйняття користувачів. Часом непросто зрозуміти, де саме на сайті ви перебуваєте, без додаткових підказок.

Їх роль виконують так звані «хлібні крихти» - навігаційні ланцюжки, що полегшують пересування відвідувача по сайту і поліпшують тим самим поведінкові чинники. Для Інтернет-магазину поліпшення ПФ часто означає збільшення продажів. Подивимося, як це працює.

Чому «Хлібні крихти»

Пам'ятаєте казку про Гензеля і Гретель, яких через голод батьки відвели в ліс і залишили там? Вони дали дітям по шматку хліба, і, поки вони добиралися до лісу, Гензель кришив хліб і кидав його під ноги, щоб знайти дорогу додому.

З цієї історії і взялася назва навігаційної ланцюжка для сайту. Як би глибоко не зайшов користувач в структуру сайту, він завжди зможе зорієнтуватися і вийти на більш високі рівні сайту (з підкатегорії в категорію або зі статті в розділ, наприклад) завдяки «Хлібним крихтам», які буквально слідують по п'ятах відвідувача або просто показують структуру сайту.

У чому цінність «Хлібних крихт»

Спрощення навігації по сайту - це спосіб затримати людину і змусити його зробити перехід до підрозділу, щоб подивитися інші матеріали. Наприклад, людина, яка шукала в пошуковику конкретну модель фотоапарата і перейшов на сайт цифрової техніки, після ознайомлення з її описом може зацікавитися іншими моделями. Щоб повернутися в рубрику з асортиментом фотоапаратів конкретної марки, він зробить це за допомогою навігаційної ланцюжка.

Якщо «Хлібні крихти» відсутні, потенційному покупцеві доводиться шукати категорію в каталозі, що ускладнює і уповільнює пошук. Виходить, що якийсь відсоток клієнтів йде, нічого не купивши через проблеми з навігацією.

В одному із зарубіжних досліджень, говорилося, що з 40 найбільших e-commerce сайтів 68% зазнавали труднощів з установкою даного навігаційного елемента. У 45% випадків Інтернет-магазини використовували лише один спосіб створення «крихт», а в 23% на сайтах вони зовсім ігнорувалися.

Дослідники виділили 2 види навігаційних ланцюжків:

 • Історичні. Вони засновані на історії переглядів розділів користувачем, тобто крихти «падають», слідуючи за шляхом конкретного відвідувача. Ланцюжки, засновані на історії шляхів по сайту, корисні тим, що запам'ятовують ще й фільтри, які ставив людина. Таким чином, повертаючись до попередньої теми, він може перейти на сторінку з уже відсортованими їм раніше товарами. Потенційному покупцеві не потрібно знову вводити параметри фільтра (за ціною, характеристикам товарної позиції і т.п.), якщо він захоче повернутися до розгляду інших товарів.
 • Структурні. Це найбільш поширений тип «хлібних крихт», який будується на основі структури Інтернет-проекту, а не на шляхах користувача. Користь структурної навігації дуже висока. Припустимо, людина знаходиться в категорії А, і потім переходить в категорію B з іншою групою товарів, потім - в категорію С з якоїсь іншої продукцією. Історична навігація запропонує відвідувачу піти по вже протоптаною стежкою:

А -> В -> С

Структурні «хлібні крихти», навпаки, не покажуть цього шляху, але вони поведуть людини інший, невідомої йому стежкою. Якщо він перебував в категорії з телефонами Nokia і вирішив подивитися планшети iPad, то буде вказано подібний шлях:

Цифрова техніка -> Планшети -> iPad

Тобто в ланцюжок не буде ланки «Телефони Nokia».

Автори дослідження рекомендують використовувати обидва типи навігаційних ланцюжків на сайті. Такий підхід допомагає користувачеві не тільки зберегти вже пройдену дорогу, але і розширити можливості огляду сайту. Таким чином, Інтернет-магазин отримує більше шансів утримати покупця і підштовхнути його до замовлення товарів з різних категорій.

 • Користь для пошукового просування

«Хлібні крихти» можуть з'явитися у видачі Яндекса і Google. Від цього сніпети стають більш привабливими, в них є додаткові клікабельні посилання, які іноді підсвічуються (якщо «крихта» відповідає пошуковому запиту). В результаті, CTR сніпетів сайту зростає, він отримує більше переходів з того ж кількості показів, що не залишається непоміченим пошуковими системами.

Як формуються «хлібні крихти» в сниппета

В Яндексі навігаційна ланцюжок сниппета може сформуватися і незалежно від наявності «крихт» на сайті. Тобто, для її побудови пошукова система може взяти внутрішню посилання з анкором з контексту статті. Крім цього, в довіднику пошукача йдеться, що бажано збіг Title сторінки з анкорами посилань, які ведуть на неї. Тайтл і анкор бажано робити максимально короткими. Відзначимо, що навігаційні ланцюжки формуються Яндексом для великих сайтів з заповненими розділами / підрозділами. Якщо в одній категорії ресурсу всього 1-2 сторінки, «хлібні крихти» навряд чи з'являться у видачі.

На відміну від Яндекса, Google пропонує використовувати мікророзмітки для відображення ланцюжка в сніпеті. Для цієї мети застосовують розмітку schema.org або data-vocabulary.

org або data-vocabulary

Таким чином, навігаційні ланцюжки - це класика просування, яка існує досить давно, але не втрачає актуальності. Навпаки, через вдосконалення пошукових алгоритмів, що враховують ПФ, функція «хлібних крихт» стала корисна як ніколи раніше.

Подобаються статті? Підписуйтесь на розсилку!

Подобаються статті?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно