Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Просування сайту на Drupal

 1. Переваги CMS Drupal
 2. Недоліки CMS Drupal
 3. Як максимально ефективно оптимізувати сайт на Drupal
 4. Як ми просуваємо сайти на Drupal
 5. висновок

Drupal - одна з найпопулярніших CMS для створення новинних сайтів і різних інформаційних порталів. На цій системі управління контентом можна створювати сайти будь-якої складності: від простої візитки до великого інтернет-магазину. Правда, без глибоких знань структури і можливостей движка спорудити якісний веб-ресурс навряд чи вийде.

Отже, приступимо.

Переваги CMS Drupal

З року в рік популярність Drupal зростає і все більше великих компаній створюють сайти саме на цій CMS. Ось, наприклад, як виглядає сайт російського Forbes або сайт Білого Дому у Вашингтоні . Drupal може похвалитися величезною кількістю модулів (плагінів), в тому числі і для поліпшення SEO-можливостей веб-ресурсу.

Звичайно, не всі з доступних модулів допоможуть поліпшити технічну оптимізацію сайту. До їх вибору потрібно підходити з особливою обережністю, щоб не знецінити весь процес просування.

Важливо! Чим більше модулів встановлено на сайті, тим нижче швидкість завантаження його сторінок і гірше позиції в органічній видачі.

Друпал має низку переваг:

 1. Доступність. Ця CMS безкоштовна, тому ви зможете витратити більше грошей на просування, скоротивши витрати на розробку.
 2. SEO-інтеграція. пошукові системи повністю індексують сайти на Drupal, не залишаючи без уваги жодної важливої ​​сторінки, дозволеної для індексації настройками вашого сайту.
 3. Безпека. Движок надійно захищений від злому і DDoS-атак.
 4. Функціональність. Різноманіття сніпетів істотно підвищує інформативність сайту і юзабіліті (зручність для користувачів).
 5. Широкий асортимент тем. Зовсім не обов'язково створювати дизайн з нуля. Ви і на цьому можете заощадити без шкоди для якості сайту. Для Друпала створено безліч якісних тим оформлення, які підійдуть для будь-якого типу сайту: від малостранічніка до соціальної мережі.
 6. Лаконічний програмний код. Продумана розгалужена структура движка дозволяє справлятися із завданнями будь-якої складності.
 7. Велика кількість безкоштовних модулів. За допомогою модулів, число яких перевалило за 20 тисяч, зручно створювати, редагувати і переміщати контент без необхідності внесення правок в код.
 8. Популярність. Друпал постійно оновлюється і на його базі вже створено понад 15 мільйонів сайтів. Це означає, що вам не доведеться бігати по сайтам фрілансу в пошуках фахівця, який напише з нуля потрібний вам модуль, адже вибір безкоштовних рішень дійсно вражає.
 9. Гнучкість. CMS Drupal дозволяє працювати з різними версіями одного документа, його ревізіями.
 10. Багатомовність. Вбудована функція підтримки різних мов світу допомагає збільшити охоплення сайтів з міжнародною аудиторією. Причому переводити можна не тільки окремі сторінки з контентом, а й весь інтерфейс цілком.
 11. Тестування коду. Фреймворк в автоматичному режимі тестує і безперервно контролює роботу всіх оновлень ядра та доступних модулів, які розповсюджуються спільнотою.
 12. Довільні поля. З їх допомогою можна створювати різні типи вмісту, термінів таксономії, коментарів, користувачів і т.д.
 13. Простота використання. Якщо ви захочете наповнювати сайт своїми силами, у вас не виникне труднощів при роботі з інтерфейсом адміністративної панелі, яку розробники максимально спростили для адмінів і редакторів сайту, погано знайомими з програмуванням. Інтерфейс панелі управління Друпал простий і інтуїтивно зрозумілий.

Це тільки невелика частина всіх переваг системи управління вмістом Drupal, які роблять його одним з найбільш зручних і доступних движків. Правда, і у Друпала є свої недоліки. Про них ми і поговоримо далі.

Недоліки CMS Drupal

Головним мінусом при роботі з Друпалом є відносна складність його ядра. Новачки не зможуть створити сайт без глибокого занурення у вивчення структури і програмного коду. Якщо ви далекі від програмування, то сфабрикувати хороший сайт на швидку руку не вийде - доведеться звертатися до професіоналів.

Якщо не закрити від індексації службові сторінки, яких у Друпала порівняно багато, в пошукову видачу потраплять неінформативні дублі сторінок і пошукові системи не стануть зволікати з накладенням санкцій і фільтрів на погано оптимізований сайт. З особливою суворістю пошуковики перевіряють молоді сайти і негайно карають за подібні прорахунки.

Ще один недолік движка - невисока швидкість завантаження сторінок, якщо порівнювати з тими ж безкоштовними системами WordPress і MODX. Для прискорення працездатності ресурсу однієї лише установкою SEO-плагіна обмежитися не вийде, доведеться лізти в код і багато налаштовувати вручну.

Чим ширшими можливостями володіє система керування вмістом, тим більше помилок допускають власники таких сайтів ще на старті просування. А це безпосередньо впливає на ефективність подальшої розкрутки і пов'язаними з нею витратами.

Якщо ви неправильно розподіліть внутрішній вага сайту, допустите помилки в технічній оптимізації, це також сильно ускладнить просування. у статті про просування сайту на MODX ми детально розповідали, як необхідно правильно заповнювати файл robots.txt і налаштовувати sitemap (карту сайту), тому загострювати увагу на цьому моменті не будемо. Просто ознайомтеся з нашої минулої статтею - в плані технічного настроювання сайту між цими CMS багато схожого.

Як максимально ефективно оптимізувати сайт на Drupal

Для початку запам'ятайте: чим менше важать ваші сторінки, тим більше трафіку ви отримаєте. Не обов'язково витрачати багато грошей на покупку зовнішньої реклами, якщо можна максимально оптимізувати файли JS, CSS, стиснути html-код і прискорити завантаження всього вмісту веб-ресурсу.

Коли сторінки відкриваються швидко, знижується ймовірність того, що користувач раптом не дочекається закінчення завантаження і покине сайт завчасно. Поведінкові фактори - один з найважливіших пунктів, що впливають на ранжування, тому дуже важливо, щоб відвідувач якомога більше часу проводив на сайті.

Всі файли JavaScript, які підключені в шапці сайту після тега <head> необхідно перенести в підвал до закриває тега </ body>. Для оптимізації коду обов'язково зайдіть на сторінку «Конфігурація» - «Продуктивність» - «Об'єднання і стиснення файлів CSS» і відзначте галочками пункти, як показано на скріншоті нижче.

Мал. 1. Стиснення файлів CSS, JavaScript і зменшення ваги html-коду значно прискорять завантаження сторінок сайту

Коли відвідуваність вашого ресурсу виросте, потрібно обов'язково подбати про налаштування кешування. З цим завданням добре справляється безкоштовний модуль Boost. Завдяки такій оптимізації Drupal зможе обробляти велику кількість запитів.

Як ми просуваємо сайти на Drupal

У кожної CMS є свої особливості, які ми завжди враховуємо при первісної оптимізації і подальшому просуванні. В процесі роботи нам часто доводиться відхилятися від стандартного алгоритму і привносити щось нове, більш актуальне. Такий індивідуальний підхід дозволяє максимізувати якість просування для будь-якої ніші.

Як же проходить процес просування сайтів на Drupal в Юла Group? Якщо клієнт приходить до нас з уже готовим (працюючим) сайтом, план дій виглядає наступним чином:

 • Аналізуємо код сайту, шукаємо помилки технічного характеру, які можуть негативно позначитися на просуванні, і виправляємо їх. Дуже часто сайти клієнтів не адаптовані під мобільні пристрої, а це один з важливих факторів ранжирування.
 • Детально вивчаємо контент сайту, проводимо ретельну внутрішню оптимізацію, пов'язуючи між собою релевантні матеріали. За допомогою модуля Друпала Блок вносити виправлення на сайті дуже зручно. Перелінковивают матеріали так, щоб посилання було видно і користувачам, і пошуковим роботам. Грамотна внутрішня перелінковка економить велику частину бюджету на просування.
 • Видаляємо дублі сторінок і закриваємо від індексації службові сторінки, які не повинні потрапити в пошук. За дублюючий контент пошукові системи відразу накладають фільтри і занижують позиції сайту в органічній видачі.
 • Налаштовуємо ЧПУ (легкий для читання вигляд url-адрес), створюємо XML-карту, оптимізуємо пагінацію сторінок і код відповіді сервера.
 • Покращуємо юзабіліті сайту, оскільки поведінка користувачів - сьогодні мало не найважливіший фактор ранжування. Ми налаштовуємо зовнішній вигляд сайту таким чином, щоб користувач перебував на ньому якомога довше, не повертався на сторінку результатів пошуку. Зменшення показника відмов значно покращує позиції сайту в пошукових системах.
 • Проводимо аналіз всієї тематики в цілому і сайтів конкурентів зокрема. Вивчаємо контрольний профіль лідерів ніші. Прораховуємо бюджет на просування.
 • Створюємо об'ємне семантичне ядро, розбиваючи його на смислові групи (кластери). Навіть для сайтів-візиток з невеликою кількістю сторінок ми створюємо СЯ на кілька сотень пошукових запитів. Для інтернет-магазинів - десятки і сотні тисяч ключових слів. Так як цей процес довгий і вимагає кропіткої роботи, ми розбиваємо даний етап на кілька дрібніших, щоб не гальмувати процес просування і працювати над сайтом щодня.
 • Під кожен кластер наші копірайтери створюють контент, якого на сайті не вистачає, або вносять правки в існуючі матеріали з урахуванням вимог пошукових систем. Після таких змін старі матеріали часто вистрілюють і потрапляють в топи ПС, а замовник економить гроші на створення тексту і наповненні сайту.
 • Створюємо посадочні сторінки для основних товарів / послуг і популярних категорій товарів, збільшуючи таким чином кількість замовлень.
 • Для збільшення охоплення ніші і економії бюджету працюємо не тільки з високо- і середньочастотними запитами, але і з Низькочастотник, які швидше приносять дивіденди. Ми не беремо до уваги навіть мікрочастотние запити, які в майбутньому стануть популярнішими і можуть приносити більше замовлень. Під них ми не створюємо окремі посадкові сторінки, а оптимізуємо вже існуючі, щоб ті не забирали частину внутрішнього ваги у інших, більш релевантних статей.
 • Шукаємо тематичні майданчики і закуповуємо на їхніх сторінках вічні рекламні посилання (всередині контенту), які будуть приносити користь сайту замовника навіть по завершенні просування. У неконкурентних тематиках часто обмежуємося лише внутрішньою оптимізацією, оскільки такі сайти і без зовнішньої реклами потрапляють на перші позиції в топі.
 • Створюємо і проводимо рекламні кампанії в сервісах контекстної реклами AdWords і Яндекс.Директ. Більш докладно про те, як ми швидко залучаємо нових клієнтів, можна почитати, наприклад, в кейсі про налаштування контексту для будівельного сайту .
 • У деяких тематиках створюємо персоналізовані тригерні розсилки, які продають не гірше посадочних сторінок або іншої реклами.
 • Постійно розширюємо семантичне ядро ​​і оптимізуємо старі сторінки з урахуванням нових пошукових запитів.
 • Наповнюємо і підтримуємо сайт в такому стані, щоб він з кожною новою опублікованій / оптимізованої сторінкою продавав все більше.

Більш докладно про всі етапи просування в різних нішах читайте в наших кейсах .

висновок

Створювати і просувати сайти на CMS Drupal не тільки зручно, але й вигідно. Це один з найпопулярніших движків, з яким нам доводиться працювати, тому у наших фахівців великий досвід просування сайтів на Drupal.

Як і у будь-який інший CMS, у Drupal є свої плюси і мінуси, але плюсів, як ви могли переконатися з цієї статті, набагато більше. Сміливо замовляйте просування свого сайту в Юла Group і збільшуйте продажу в кілька разів!

Як же проходить процес просування сайтів на Drupal в Юла Group?

Новости