Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Просіваючи кадри: як знайти в інтернеті потрібний відеоролик

Сьогодні в Мережі панує відеоконтент. Споживання відео зростає величезними темпами. Відео сьогодні публікують і професіонали, і любителі, тим більше, що зняти ролик сьогодні зовсім не складно - це завдання доступна будь-якому власникові смартфона. Завдяки цьому можна отримати відеоролик від очевидців події швидше, ніж від професійних журналістів. Однак цей ролик важливо знайти, а зробити це у величезній кількості гігабайт відеоконтенту, що розміщується в Мережі, не так і просто.

Завдання перевірки відео і визначення його автентичності вже піднімалася на сторінках нашого видання. Сьогодні ми приділимо увагу завданню пошуку. Це завдання - далеко не тривіальна, як може здатися на перший погляд. Справа в тому, що якщо п'ять років тому основною платформою для розміщення відео був відеохостинг YouTube, то сьогодні відео розміщують і на інших платформах. Крім того, чим більше контенту одного типу з'являється в онлайні, тим складніше його шукати. Це твердження особливо актуально для відео.

Пошук відео в інтернеті дуже схожий на пошук будь-який інший інформації і для цього використовуються популярні пошукові інструменти - Google, Bing, Yahoo і інші. У всіх цих пошукових систем є функція фільтрації результатів видачі по типу контенту. Ці пошукові системи дозволяють отримати не тільки посилання на веб-сторінки, але і зображення і відео, відповідні запиту.

Тому при пошуку відео, як і при пошуку будь-який інший інформації, удача залежить від якості пошукового запиту. При пошуку відео найкраще знати назву ролика. Більшість користувачів, завантажуючи відео на сервіси відеохостингу, хочуть, щоб їх ролики побачили інші люди. Для цього вони використовують ідентифікатори відео - назва і опис. Крім того, з кожним відеороликом пов'язані метадані - вони не відображаються на екрані при перегляді користувачів і призначені для пошукових роботів. Як і у випадку з зображень і, метадані - це текстові маркери, які розпізнаються пошукачем для виявлення відповідностей запитом. А це значить, що вони допомагають в пошуку відео, особливо в складних випадках.

Зовнішні метадані можуть містити інформацію про те, хто є автором відео, в них може бути збережена дата створення, тривалість і інші дані, введені вручну. При формуванні запиту для пошуку відео, задавши приблизні метадані, можна обмежити видачу. Побачити метадані можна, відкривши ролик на сторінці відеохостингу. Часто зовнішні метадані вказуються нижче відеоролика навіть якщо він вбудований на інший сайт.

Крім того, у відеороликів є внутрішні метадані. Вони містять назву, опис, якість кодування відео. Слід знати, що перекодування відео з одного формату в інший може втратити більшу частину цих даних.

При пошуку відео слід знати якомога більше про шуканий відеоролику. Тому для пошуку відео слід використовувати в пошуковому запиті ключові слова, які найбільш відповідають його змісту, імена людей, назви територій.

Google відмінно справляється з пошуком відео. У пошуковій видачі є вкладка Відео або можна перейти на сторінку сервісу Google Відео . За допомогою кнопки Інструменти можна отримати доступ до додаткових параметрів пошуку відео. Наприклад, Google дозволяє огранувати видачу по тривалості відео (короткі, середні, довгі), за часом появи в інтернеті (за годину, 24 години, тиждень, місяць, рік). Це означає, що пошук в Google допоможе знайти вам відео, розміщені буквально по гарячих слідах після гучного події - за останню добу або навіть за останню годину. Або ж можна агрегувати, що публікують в Мережі відвідувачі відомого заходи / фестивалю. Google відмінно справляється з пошуком відео

Google дозволяє обмежити видачу за якістю і по джерелу. Останній пункт дуже цікавий. Сервіс аналізує, на яких сайтах розміщуються більшість роликів, що задовольняють запит, і пропонує обмежитися деякими з них. Наприклад, за запитом ankara russian ambassador в списку джерел для відео крім традиційного Youtube (належить Google і ймовірно тому що знаходиться у верхній частині списку), тут джерелами були Reuters, Wall Street Journal, The Guardian, Independent і RT.com.

com

А ось за запитом Aleppo джерелами були і «Вести», і tvzvezda, і інші сайти Рунета. Ймовірно, в цьому випадку на видачу Google вплинув так званий міхур фільтрів і щоб отримати максимально незалежну видачу, варто скористатися анонімним пошуком або браузером Tor.

В інших випадках в якості джерел відео Google може пропонувати соціальні мережі ( «ВКонтакте», «Однокласники», Facebook), новинні сайти і багато іншого.

Безсумнівно, найбільшим сервісом відеохостингу є YouTube, на якому зберігається найбільший обсяг відеоматеріалів. За YouTube теж можна шукати, причому вбудована система пошуку по цьому відеохостингу за якістю своєї роботи не поступається Google (недарма YouTube належить Google).

Після того, як користувач задав запит, YouTube дозволяє застосувати до видачі ряд фільтрів, це тривалість ролика, особливості (наприклад, можна окремо відобразити відео з ліцензією creative common).

Дуже важливий пункт - прямі трансляції. Це означає, що в YouTube можна знайти відео, яке знімають на подію прямо зараз і транслюють в інтернет. Таку трансляцію можна подивитися самому або розмістити на своєму сайті.

Зверніть увагу: для кожної знайденої трансляції YouTube показує кількість глядачів і джерело. Наприклад, якщо ви знайшли пряму трансляцію того, що відбувається в Алеппо від англомовної версії телеканалу Аль Джазіра, поруч з назвою каналу буде позначка «Підтверджено». Це не означає, що транслюються не фейк, однак ця позначка підтверджує, що джерело заслуговує довіри.

В YouTube теж можна обмежувати видачу за датою завантаження, в тому числі за останню годину, а впорядкувати можна за релевантністю, датою завантаження, числу переглядів. Дата завантаження - дуже корисний показник. Наприклад, можна порівняти дату публікації або live-відео і дату події і таким способом частково перевірити, чи можна довіряти цьому відеоролику.

Facebook сьогодні теж є популярним місцем для розміщення відеофайлів, тим більше, що адміністрація сервісу робить все, щоб користувачі дивилися і розміщували відео. Щоб знайти відеоролик в Facebook, досить задати пошуковий запит і перейти на однойменну вкладку. Далі на сторінці видачі буде представлений окремо розділ Live з «живими» трансляціями, а нижче - перелік відеороликів. Не сподівайтеся, що список буде впорядкований якимось чином. Однак сервіс розміщує позначки для авторизованих джерел, що спрощує перевірку достовірності таких відеороликів.

Однак сервіс розміщує позначки для авторизованих джерел, що спрощує перевірку достовірності таких відеороликів

Крім традиційних пошукових сервісів, шукати відеоконтент в інтернеті можна за допомогою спеціальних пошукових движків. Ці інструменти варто використовувати ще й тому, що часто вони шукають на тих платформах, яким Google не надає належної уваги і не відображає в пошуковій видачі.

Blinkx

Досить старий сервіс, який дозволяє проводити пошук і переглядати відео з різних категорій. Шукає не тільки по YouTube.

ScienceStage

Це універсальний пошуковик для науково-орієнтованих відео (лекції, конференції, документальні фільми, вебінари, підручники).

Yahoo Video Search

Параметри пошуку такі ж як у Google. Але головна відмінність пошуку відео за допомогою Yahoo - список джерел. Наприклад, Yahoo вміє шукати по Vimeo, Hulu, CNN і величезній кількості інших відеосервісів

Bing video

Параметри пошуку схожі на Yahoo, однак тут можна задати ще і пошук відеороликів, що поширюються на платній основі.

MeFeedia.com

У пошуковій видачі MeFeedia можна знайти як окремі ролики, так і канали, відповідні запиту.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,