Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Проблеми власників доменів і як їх уникнути

 1. 1. Правовласники
 2. 2. Адміністрування та продовження домену
 3. 3. Зловмисники
 4. 4. Купівля доменів
 5. 5. Компетентні організації в області роботи з доменами
 6. висновок

В  попередній статті  ми розповіли, якими бувають доменні імена, як правильно їх вибрати і де зареєструвати

В попередній статті ми розповіли, якими бувають доменні імена, як правильно їх вибрати і де зареєструвати. Продовжуємо тему.

Раніше ми всі сприймали доменне ім'я лише певним набором літер в адресному рядку браузера, який дозволяв нам потрапити на потрібний сайт. Проте минув час, і тепер домен - важливий елемент фірмового стилю кожного поважаючого себе бізнесу і частина бренду. За даними Координаційного центру національного домена мережі Інтернет, число реєстрацій в зоні RU перевищує 5,4 мільйона, а в зоні РФ наближається до 900 тисячам.

З появою у доменних імен нового «статусу» з'явилося також і певна кількість проблем у їх адміністраторів. Нижче розглянемо найбільш актуальні і часто зустрічаються з них.


1. Правовласники

У кожного товарного знака, бренду, контенту або навіть послуги є свій власник - правовласник. І якщо у такого правовласника є, наприклад, зареєстрований товарний знак, схожий або повністю співпадає із зареєстрованим вами доменним ім'ям, то він може виявити бажання отримати право адміністрування вашого домену, а також компенсацію за його використання вами.

Правовласник може подати в суд, вважаючи, що домен реєструється виключно з метою продажу товарів або послуг, вже пропонованих їм, сторонньою особою або компанією. Однак такі доменні імена можуть бути зареєстровані абсолютно без злого умислу. При реєстрації домену користувач може не знати, що він схожий або збігається з чиїмось товарним знаком. У Росії поки немає і найближчим часом не передбачається поява сервісу, який би перевіряв схожість реєстрованих доменних імен і товарних знаків.

2. Адміністрування та продовження домену

Зареєструвати домен не складно. Потрібно лише вибрати необхідне ім'я, переконавшись, що воно ще не зайняте, зону, ввести свої дані і здійснити оплату. Однак якраз на етапі введення даних потрібно бути гранично уважними: якщо згодом вам знадобиться передати домен або зробити з ним ще якісь маніпуляції, буде проведена перевірка даних. І якщо виявиться, що вони неактуальні, можуть виникнути незаплановані додаткові витрати, не кажучи вже про втрачений час.

Крім того, важливо пам'ятати, що доменне ім'я необхідно продовжувати в установлений термін, щоб уникнути проблем з недоступністю сайту і втраченими грошима. Так, наприклад, кілька років тому інтернет-магазин «Юлмарт» забув вчасно продовжити домен ulmart.ru, в результаті чого сайт був недоступний декілька годин, а компанія втратила значну суму грошей. Тому ми рекомендуємо вам стежити за терміном продовження домена, а краще - налаштувати автоподовження. Така функція є у більшій частині Реєстраторів доменних імен.

Радимо реєструвати домени самостійно або вимагати у розробників зареєструвати доменне ім'я на ваші паспортні дані. Права адміністрування повинні належати тільки вам або вашої компанії.

Власник домену не повинен забувати, що йому в будь-який момент може прийти документальне вимога про підтвердження зазначених персональних і контактних даних. Ігнорувати таку вимогу можна, тому що через 7 днів після його відправлення і відсутності реакції домен буде зняти з делегування. Подібний прецедент був, наприклад, з доменом сервісу Surfingbird - surfingbird.ru.

3. Зловмисники

Часто виникає ситуація, що сайт і домен власнику більше не потрібні, відповідно, реєстрація хостингу та домену не продовжується. Зловмисники можуть перехопити домен і розмістити на ньому старий контент з новими посиланнями. Колишній власник, як правило, дізнається про це тільки по дзвінках відвідувачів свого старого сайту.

4. Купівля доменів

Більшість красивих доменних імен вже давно зайняті. З власником будь-якого домену можна зв'язатися і запропонувати купити його. Придбання доменного імені - це, по своїй суті, передача прав на адміністрування домену. Трапляється, що в таких випадках продавці вводять покупців в оману і замість передачі прав адміністрування здійснюють продаж контенту сайту.

При покупці домену обов'язково перевірте продавця. Запитайте копію свідоцтва на доменне ім'я та разом з ним зверніться до Реєстратора доменного імені.

5. Компетентні організації в області роботи з доменами

Список таких організацій визначає Координаційний центр національного домену мережі Інтернет. У ньому знаходяться, наприклад, Роскомнадзор, Group-IB, Ліга безпечного інтернету. Як правило, в разі виявлення порушення організації звертаються безпосередньо до Реєстратора з вимогою зняти домен з делегування. На жаль, не завжди вони розуміють нюанси роботи ресурсів, тому можуть виникнути спірні ситуації або навіть зловживання.

Якщо ви вважаєте, що домен заблокували на вимогу будь-якої компетентної організації неправомірно, зверніться до Реєстратора доменного імені і запросіть копію вимоги. Якщо воно містить недостовірні дані, повідомте про це Координаційному центру і Реєстратора.

висновок

Отже, що ми дізналися з матеріалу:

 • реєструйте домени самостійно або вимагайте у розробників реєструвати доменні імена на ваші паспортні дані;
 • вказуйте на 100% коректні паспортні та контактні дані;
 • при покупці домена обов'язково перевірте продавця, запросивши копію свідоцтва на доменне ім'я у Реєстратора.

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,