Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Повний огляд uCoz, відгуки та приклади сайтів

 1. Простота використання
 2. Набір функцій і гнучкість
 3. Дизайн
 4. Пошукова оптимізація
 5. Підтримка користувачів
 6. Ціни на тарифи
 7. недоліки
 8. Часто задавані питання
 9. думка експертів

uCoz в рунеті - легендарне явище, з якого фактично почалося повсюдне поширення конструкторів сайтів . Майже через півтора десятиліття після релізу сервіс продовжує залишатися одним з лідерів індустрії сайтобудування і еталонним продуктом, з яким порівнюють інші платформи.

Конструктор uCoz складається з великої кількості модулів, що відповідають за виконання певних дій. Додаючи і видаляючи модулі, веб-майстер формує зовнішній вигляд панелі управління і функціональність системи. Такий підхід робить конструктор універсальним - з однаково успішним результатом на ньому можна збирати невеликі особисті сайти і великі корпоративні портали, форуми або магазини.

Але культовий статус і висока функціональність ще не роблять сервіс ідеальним. Позитивних моментів дійсно багато, але у uCoz є і недоліки, які іноді не дозволяють використовувати його для реалізації виникають ідей. Наш огляд допоможе вам зрозуміти, чи підходить вам цей конструктор і з якими труднощами доведеться зіткнутися при роботі з ним.

Простота використання

uCoz - не найпростіший конструктор. Незважаючи на те, що в ньому є візуальний редактор для налаштування інтерфейсу сайту, освоєння всіх інструментів вимагає більше часу, ніж на інших сервісах. В першу чергу це пов'язано з функціональністю uCoz - за своїми можливостями конструктор можна порівняти з CMS.

Модульна побудова системи трохи спрощує взаємодію з нею. Кожен модуль - це окремий додаток з власним набором налаштувань, заточених під рішення певної задачі: наприклад, управління блогом, на форумі або онлайн-магазином. Щоб не заплутатися в різноманітті інструментів, необхідно підключати тільки ті модулі, які потрібні для роботи сайту. Це дозволить тримати панель управління в порядку.

Це дозволить тримати панель управління в порядку

uCoz довгий час був хардкорним конструктором без нормального візуального редактора. Однак в якийсь момент розробники все ж спростили процес редагування сайту. Візуальні інструменти пропонують набагато менше можливостей для кастомізації, ніж редагування файлів шаблону, проте іноді їх використання виправдане - наприклад, для внесення косметичних змін або швидкої правки тексту на сторінці.

Візуальні інструменти пропонують набагато менше можливостей для кастомізації, ніж редагування файлів шаблону, проте іноді їх використання виправдане - наприклад, для внесення косметичних змін або швидкої правки тексту на сторінці

Повною мірою функціональність конструктора розкривається при наявності навичок роботи з HTML і CSS. Перший час можна обходитися тільки візуальними інструментами, але з часом ви самі відчуєте, що хочете позбутися від обмежень і стати повноправним господарем сайту. Важливо, що uCoz дозволяє вчитися поступово, експериментуючи на вже створеному сайті. Це допомагає утримувати інтерес до проекту, навіть якщо перший час постійно виникають проблеми в роботі.

Набір функцій і гнучкість

Набір функцій uCoz залежить від того, які модулі включив веб-майстер в панелі управління. У максимальній комплектації система по потужності порівнянна з безкоштовними CMS, до яких прикрутили велика кількість плагінів. Гнучкість при настройці функціональності дозволяє оптимізувати панель адміністратора під рішення конкретної задачі і не відволікатися на інструменти, які не будуть використані при побудові сайту.

Щоб ви могли оцінити можливості uCoz, наведемо основні модулі, які дозволяють створювати проекти різного типу:

 • «Користувачі» - система управління зареєстрованими користувачами, яка дозволяє налаштовувати доступ, формувати групи, призначати аватари, налаштовувати форму реєстрації та авторизацію через акаунти в соцмережах.
 • «Редактор сторінок» - додаток для редагування статичних сторінок. Дозволяє наповнити сайт контентом, призначити кожному розділу власний шаблон і налаштувати доступ користувачів.
 • «Форум» - додаток для управління форумами. Дозволяє додавати форум на сайт як додаткового майданчика для спілкування або запускати форуми на окремих доменах.
 • «Блог» - модуль для управління постами, категоріями публікацій і порядком відображення записів.
 • «Інтернет-магазин» - фірмова система uShop, яка повністю закриває потреби власників онлайн-магазинів. Для отримання доступу до його функціональності необхідно оплатити тариф «Магазин» або «Максимальний». Система пропонує інструменти управління товарами і замовленнями.
 • «Статистика сайту» - додаток для збору інформації про відвідуваність і джерелах трафіку. Може бути замінено або доповнення інструментами аналітики від Яндекса і Google.
 • «Пошук по сайту» - регулювання параметрів, якими користуються відвідувачі при пошуку опублікованих матеріалів.
 • «Онлайн-ігри» - стандартний набір браузерних ігор, який можна розширити додаванням інших онлайн-проектів. Готове рішення для запуску ігрового сайту.

Готове рішення для запуску ігрового сайту

Без деяких модулів не обійдеться жоден сайт - наприклад, на всіх проектах потрібен «Редактор сторінок», «Блог» / «Новини» і «SEO-модуль». Є опціональні додатки - наприклад, для проведення опитувань і тестів або додавання міні-чатів. Якою буде функціональність системи, визначає сам веб-майстер, відключаючи і додаючи різні модулі.

Можливості конструктора також розширюються за рахунок інтеграцій зі сторонніми сервісами. Наприклад, для додавання онлайн-калькулятора є попередньо встановлена зв'язок з фірмовим сервісом uCalc , за допомогою uSocial можна організувати панель з кнопками соцмереж, а для спілкування з користувачами можна встановити онлайн консультант .

Адміністірованіе сайту виконується через панель управління, що складається з декількох розділів. Крім модулів тут є окрема система для взаємодії з одними групами, загальні параметри роботи сайту та окремо - налаштування дизайну, велика кількість інструментів типу файлового менеджера, спам-фільтра, опии безпеки і послуги типу переходу на інший тариф або реєстрації домену.

Крім модулів тут є окрема система для взаємодії з одними групами, загальні параметри роботи сайту та окремо - налаштування дизайну, велика кількість інструментів типу файлового менеджера, спам-фільтра, опии безпеки і послуги типу переходу на інший тариф або реєстрації домену

При створенні сайту в безкоштовному режимі ви можете вибрати одне з десяти доменних імен. Всі вони будуть третього рівня. Однак безкоштовний тариф uCoz дозволяє підключити і домен другого рівня (виду site.ru) - зробити це можна вже в панелі управління створеним сайтом. На інших конструкторах такої можливості немає - скрізь домен підключається тільки після переходу на платний тариф.

На інших конструкторах такої можливості немає - скрізь домен підключається тільки після переходу на платний тариф

Оперативне управління сайтом забезпечується за допомогою адмінбара - панелі, доступною в призначеній для користувача частині сайту при авторизації під обліковим записом адміністратора. Вона дозволяє додавати матеріали і товари, переглядати оповіщення та коментарі, шукати контент без входу в адміністративну панель.

Вона дозволяє додавати матеріали і товари, переглядати оповіщення та коментарі, шукати контент без входу в адміністративну панель

Для прискорення розробки сайту uCoz пропонує використовувати систему шорткодов. З їх допомогою веб-майстер додає на сторінки стандартні елементи, редагуючи зовнішній вигляд або змінюючи функціональність розділу. Список доступних для вставки шорткодов постійно збільшується, надаючи нові можливості для кастомізації інтерфейсу.

Дизайн

при створення сайту uCoz пропонує подивитися галерею шаблонів, розділених по категоріях. Загальна кількість варіантів перевищує чотири сотні. Назви каталогів визначають як конкретні сфери діяльності (медицина, освіта), так і досить абстрактні поняття (природа, тварини). Неоднорідним є і якість виконання: серед сучасних варіантів з адаптивною версткою зустрічаються зовсім вже старі шаблони, з яких важко зробити пристойний сайт.

Якщо каталог безкоштовних шаблонів uCoz не вразив, можна подивитися преміальні варіанти дизайну в розділі «Маркет» або в фірмовому магазині uTemplate.ru . Асортимент тут помітно більше, а середня ціна не шокує - $ 15 за преміальну тему. За установку нічого платити не потрібно, вона виконується в автоматичному режимі після оплати шаблону. У кожної теми є набір модулів і інструкція по їх настройці.

Преміальні теми періодично отримують оновлення. Якщо апдейт додає нові можливості, то за нього потрібно платити; якщо виправляє помилки, то можна оновитися безкоштовно. Втім, ставити поновлення взагалі не обов'язково - можна залишатися на початковій версії або кастомизировать її самостійно. При установці нової теми автоматично створюється резервна копія шаблону. При необхідності можна відкотитися до попереднього стану.

При необхідності можна відкотитися до попереднього стану

Якщо для вашого проекту потрібен унікальний дизайн, ви можете замовити його в студії Дивлюсь , Яка займається розробкою шаблонів для uCoz / uWeb. Індивідуалізувати тему можна і самостійно, використовуючи можливість редагування коду. У кожного шаблону і модуля в редакторі дизайну відображається перелік блоків і елементів, які можна змінювати. Головне не забути зробити резервну копію, перш ніж вносити правки в системні файли.

Головне не забути зробити резервну копію, перш ніж вносити правки в системні файли

Конструктор також пропонує використовувати візуальний редактор, проте його можливості кастомізації обмежені. Візуальні інструменти дозволяють вносити незначні зміни в інтерфейс, змінювати зображення, правити тексти без переходу в панель адміністратора, однак для внесення глибоких змін в шаблон в будь-якому випадку потрібно правка файлів шаблону.

Пошукова оптимізація

Оптимізація сайту виконується через SEO-модуль, доступ до якого відкривається при оплаті тарифного плану «Оптимальний» та вище. Він дозволяє:

 • додавати унікальні метатеги заголовків, описів і ключових фраз для матеріалів, категорій та модулів;
 • в ручному режимі прописувати URL-адреси матеріалів, категорій та модулів;
 • редагувати файл robots.txt для настройки сканування сайту;
 • використовувати пінгування Яндекса для прискорення індексації нових матеріалів;
 • перевіряти позиції сайту по окремих регіонах;
 • налаштовувати 301 редіректи;
 • виконувати текстову і технічну перевірку сайту.

txt для настройки сканування сайту;  використовувати пінгування Яндекса для прискорення індексації нових матеріалів;  перевіряти позиції сайту по окремих регіонах;  налаштовувати 301 редіректи;  виконувати текстову і технічну перевірку сайту

В безкоштовному режимі велика частина цих функцій відключена. Метатеги до матеріалів можна також прописати вручну в коді шаблонів, використовуючи додаткові поля, файл robots.txt можна редагувати через «Файловий менеджер» або FTP. Це дозволяє дотримати мінімальні вимоги пошукових систем. Вам залишиться тільки додавати унікальні тексти, оптимізувати їх за допомогою ключових слів і чекати, поки роботи проїндексируют контент.

Для поліпшення поведінкових показників необхідно також використовувати зв'язок з соцмережами. У стандартній комплектації uCoz є підключення кнопок соцмереж від фірмового сервісу uSocial, а також додавання форми коментарів з авторизацією через акаунти користувачів. Це допомагає збільшувати охоплення за рахунок розшарювання матеріалів відвідувачами і отримувати нові можливості для просування сайту.

Підтримка користувачів

Конструктор uCoz пропонує кілька варіантів отримання інформації про роботу сервісу і вирішення виникаючих проблем.

 • Цілодобова технічна підтримка в панелі управління. Зробити запит виконується через форму зворотного зв'язку.
 • База знань - інструкції з докладним описом можливостей, модулів, параметрів, навігація по яким здійснюється за допомогою розумного пошуку.
 • Питання та відповіді - 20 000 розібраних питань і зручний пошук по ним. Питання задають користувачі, відповідає на них команда uCoz.
 • Офіційний блог uCoz - новини та оновлення з можливістю прямого контакту з адміністрацією і розробниками конструктора.
 • Форум - місце для обговорення загальних питань створення сайтів в системі uCoz.
 • Спільнота під «ВКонтакте» Новости от підтримкою з боку найбільшого ком'юніті.

Спільнота під «ВКонтакте»  Новости от підтримкою з боку найбільшого ком'юніті

Така різноманітність матеріалів дозволяє веб-майстру вибирати зручні способи отримання інформації та завжди залишатися в курсі подій. Наприклад, вийшло чергове оновлення - можна не тільки прочитати про нього в блозі, а й подивитися коментарі інших користувачів: як вони ставляться до нових можливостей, чи є якісь проблеми. Спільнота дуже часто приносить навіть більше користі, ніж офіційна інформація.

Ціни на тарифи

uCoz - єдиний безкоштовний конструктор, який пропонує підключення домену другого рівня (виду site.ru) при роботі в безкоштовному режимі + можливість правити вихідний код HTML / CSS / JS / PHP. Це дозволяє використовувати його для запуску повноцінних сайтів (на диску є 400+ Мб) і монетизувати їх через контекстну рекламу (наприклад, Google AdSense і ін.) Взагалі без фінансових вкладень. Правда, в такому випадку доведеться миритися з рекламою конструктора на сторінках сайту, які приносять гроші сервісу.

Прибрати рекламні оголошення можна двома способами: переходом на платні тарифи або зверненням до адміністрації конструктора. Другий спосіб підходить тільки для некомерційних та освітніх установ - на uCoz діє правило, що вони можуть створювати сайти і користуватися ними безкоштовно на особливих умовах, які містять в тому числі відключення реклами.

Якщо робота сайту ніяк не пов'язана з утворенням або громадською діяльністю, то єдиним варіантом буде перехід на платні тарифи.

На uCoz доступно п'ять тарифних планів:

 • «Мінімальний» (2,99 у.о. в місяць) - відрізняється від безкоштовного тарифу збільшенням кількості доступного простору на диску (+1 Гб) і розміру максимального завантаження по FTP, а також додаванням антивіруса. Реклама на сторінках залишається.
 • «Базовий» (5,99 у.о. в місяць) - перший тариф, на якому відключається реклама. Але копірайт uCoz залишається. Додає 2 Гб на сервері, плюс з'являється преміум-підтримка та щомісячне створення двох резервних копій.
 • «Оптимальний» (7,99 у.о. в місяць) - тарифний план, на якому прибираються і рекламні оголошення, і копірайт сервісу. Пропонує +10 Гб на диску, зберігання трьох останніх резервних копій, преміум-антивірус, мобільний шаблон і домен в подарунок при оплаті на рік вперед.
 • «Магазин» (9,99 у.о. в місяць) - тариф для запуску магазинів, який додає інструменти продажів до стандартної функціональності сервісу.
 • «Максимальний» (15,99 у.о. в місяць) - всі можливості конструктора, в тому числі для організації магазину.

в місяць) - всі можливості конструктора, в тому числі для організації магазину

Зі збільшенням тривалості оплаченого періоду зростає і знижка. Наприклад, якщо заплатити за послуги на рік вперед, то економія складе 30%. Крім того, на uCoz діє постійна дисконтна програма. При оплаті тарифу протягом двох днів після реєстрації і створення сайту ви платите на 50% менше, ніж зазначено в прайсі.

недоліки

Одна з головних претензій до uCoz - складність в освоєнні для новачків. Якщо на інших конструкторах зібрати привабливий, хоч і шаблонний сайт, можна за пару годин, то на uCoz стільки займе тільки вивчення панелі адміністратора. З іншого боку, це відмінний показник функціональності системи - на такому конструкторі вже точно більше можливостей, ніж на простих сервісах, які не пропонують нічого, крім зручного візуального редактора. Для більш-менш досвідчених користувачів освоїти uCoz не складе ніяких труднощів.

Засмучує колекція безкоштовних шаблонів. У ній залишається багато макетів без адаптивної верстки з відверто застарілим дизайном. Втім, там є і дуже якісні варіанти. До того ж ніхто не забороняє кастомизировать шаблони або взагалі купувати преміум-теми - ось вже де краса.

Напружує реклама конструктора, яка забирається повністю тільки на тарифі «Базовий». З безкоштовним доступом все зрозуміло - на те він і безкоштовний. З іншого боку, uCoz дозволяє непогано заощадити, якщо купити тариф відразу після реєстрації на тривалий термін.

Часто задавані питання

Питання: На яку аудиторію орієнтований конструктор?

uCoz - універсальний конструктор, тому його аудиторія становить максимально широке коло користувачів. Простіше сказати, для вирішення яких завдань він підходить в меншій мірі: запуску візиток, Лендінзі, портфоліо. Ці типи сайтів можна зібрати на uCoz, але для подібних сайтів функціональність конструктора буде надлишковою.

Сервіс точно підходить:

 • Веб-студіям і розробникам, що створює сайти різної складності на замовлення.
 • Бажаючим створити великий інтернет-магазин, інформаційний портал, форум або блог.
 • Власникам компаній, які хочуть запустити корпоративний сайт.

uCoz можуть використовувати як початківці веб-майстри, так і досвідчені користувачі, які готові кастомизировать шаблони через роботу з вихідним кодом і розробляти власні модулі. Головне, щоб було бажання розбиратися з можливостями сервісу і експериментувати.

Питання: Безкоштовно це?

У uCoz є повноцінний необмежений безкоштовний тариф, в рамках якого ви отримаєте 400 Мб дискового простору (місце постійно збільшується - чим довше існує сайт, і чим більше у нього користувачів, тим швидше збільшується простір на диску), можливість підключити домен другого рівня, можливість правити HTML / CSS / JS код. При такому доступі на сторінках сайту буде реклама сервісу, проте це не позначається на його роботі. Якщо ви робите сайт для освітнього закладу або некомерційної організації, то можете скористатися особливою програмою, що має на увазі відключення реклами на безкоштовному тарифі.

Для розширення функціональності системи доступні платні тарифи. Сервіс пропонує заощадити при їх покупці, сплативши послуги на рік вперед.

Питання: Чи є інструменти для електронної комерції?

Управління продажами виконується через потужний модуль «Інтернет-магазин», який доступний на старших тарифах uCoz - «Магазин» і «Максимальний». По суті, це окрема модуль-платформа, яка підходить для створення інтернет-магазинів : Оптових майданчиків, маркетплейсов, з продажу товарів і цифрових послуг, партнерських сайтів з товарами з AliExpress.

Модуль дозволяє швидко наповнити вітрину, використовуючи імпорт з 1С, YML, XLS / Google Docs або спеціальну форму в панелі адміністратора. Всі інструменти управління розділені на дві великі частини: «Каталог товарів» і «Замовлення і користувачі». Функціональність магазину дозволяє налаштовувати знижки, акції і націнки, вибирати валюту, способи оплати та доставки, а також отримувати детальну інформацію про клієнтів і продажах.

Функціональність магазину дозволяє налаштовувати знижки, акції і націнки, вибирати валюту, способи оплати та доставки, а також отримувати детальну інформацію про клієнтів і продажах

У магазинного модуля є власний блок параметрів і SEO-налаштувань, який дозволяє тонко налаштувати картки товарів для організації зручної навігації по сайту і просування в пошукових системах.

Питання: Чи можна вести блог?

Для ведення блогу на uCoz є однойменний модуль «Блог», який пропонує для цього всі необхідні інструменти: текстовий редактор, категорії, налаштування відображення контенту. Це рішення використовується для роботи офіційного блогу конструктора.

Питання: Чи можна правити / змінювати шаблони?

uCoz пропонує візуальний редактор, який дозволяє вносити незначні зміни в інтерфейс, а також HTML редактор шаблонів, через який можна працювати з окремими шаблонами сторінок, що містять код відображення різних елементів. Шаблони для сайту можна використовувати як безкоштовні (розділ «Дизайн»), так і платні (розділ «Маркет»), якщо є навички верстки, то можна створити повністю свій шаблон. Раніше вже публікувалася інструкція як встановити шаблон на uCoz .

Питання: Чи можна вносити зміни на рівні коду?

Так, uCoz дозволяє правити файли шаблонів для кастомізації зовнішнього вигляду сайту. Для цього потрібне знання основ HTML і CSS, а також невелика практика.

Можна створювати та налаштовувати сайти, не вдаючись до виправлення коду і застосовуючи тільки візуальні інструменти редагування. Однак такий підхід накладає певні обмеження, які заважають отримати індивідуальний дизайн. Тому з часом все користувачі uCoz приходять до необхідності працювати з кодом - це і зручніше, і ефективніше, ніж рухати повзунки і перетягувати елементи мишкою.

Питання: Чи можна робити резервні копії сайту?

Конструктор дозволяє робити бекап всього сайту і окреме - резервну копію шаблону для збереження налаштованого дизайну. На старших тарифах для забезпечення додаткового захисту від втрати даних реалізована можливість автоматичного створення копії. На сервері може зберігатися до 5 бекапів, які формуються кожні 3 дні.

думка експертів

Висновок

uCoz - один з перших конструкторів сайтів, який за свої 13 років існування набрав найширшу аудиторію і заслужено отримав першу позицію за популярністю серед конструкторів сайтів в рунеті. Але за межами рунета uCoz теж знають, завдяки тому, що система має 16 мовних локалізацій. Веб-сервіс uCoz за замовчуванням пропонує велику кількість додатків, за допомогою яких можна побудувати сайти різного типу, від простих одностранічнік до великих магазинів, корпоративних порталів і форумів. Модулі легко включаються і відключаються, що дозволяє веб-майстру самостійно управляти функціональністю системи.

Повною мірою потенціал uCoz розкривається при роботі з кодом. Мова йде не тільки про внесення змін у файли шаблонів, а й про доступ до API, системі шорткодов і підтримки скриптів. Використання всіх цих можливостей дозволяє збирати на uCoz сайти з будь-функціональністю.

Сервісом активно користуються початківці розробники. В цьому є унікальна властивість uCoz - можна стартувати з мінімальним набором знань, зробити сайт на основі шаблону, незначно кастомизировать його за допомогою візуальних інструментів, а потім поступово освоювати нові можливості і розширювати функціональність проекту.

Питання: Безкоштовно це?
Питання: Чи є інструменти для електронної комерції?
Питання: Чи можна вести блог?
Питання: Чи можна правити / змінювати шаблони?
Питання: Чи можна вносити зміни на рівні коду?
Питання: Чи можна робити резервні копії сайту?

Новости