Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Повернення і усіліваніе фактури і текстури шкіри

 1. Постановка задачі
 2. Практичне застосування
 3. Відео до статті «Повернення і усіліваніе фактури і текстури шкіри»

Буває так, що в процесі ретуші частково втрачається фактура і текстура шкіри. Найчастіше це трапляється внаслідок використання деяких методів швидкої ретуші або неправильне застосування плаг-інів для роботи зі шкірою ( «Портретура» (Portraiture) і / або аналогічних). Дещо рідше подібне відбувається при зменшенні розмірів зображення «для викладання в Інтернет», або коли доводиться мати справу з фотографією в «дуже м'якому фокусі».

Для повернення і / або усіліванія фактури зображення існує безліч способів і плаг-інів, але більшість з них, крім необхідного ефекту усіліванія текстури, також впливають на макро-обсяги, а часто і на колір зображення.

Наступний авторський метод дозволяє вирішити цю проблему і, в разі необхідності, посилити фактуру і текстуру шкіри (або будь-який інший поверхні) без порушення як загальної колірної складової, так і макрооб'ємів.

Хочу зауважити, що даний метод на практиці застосовується досить рідко і не вирішує проблему повної відсутності текстури, а лише посилює існуючу. Однак в рамках своєї вузької спеціалізації метод має високу ефективність застосування.

Постановка задачі

Як приклад візьмемо фотографію з «досить слабкою» текстурою шкіри.

Якщо подивитися на зображення в збільшенні 1: 1, то стане видно, що шкіра оброблена досить акуратно, майже вся текстура збережена, але місцями вона надто приглушена і ледь помітна.

Так як шкіра, в общем-то, здорова / вже відретушована, було б вельми приємним посилити її фактуру так, щоб вона була видна і на зменшеній копії зображення.

Виробляти процедуру усіліванія / повернення текстури і фактури можна як до зменшення розміру зображення, так і після нього. При правильному підборі параметрів результат в обох случах практично не відрізняється. Для отримання максимально акуратного і органічного результату я рекомендую працювати з повнорозмірною картинкою перед її подальшим зменшенням в розмір «для Інтернет», якщо таке буде потрібно.

Загальний алгоритм усіліванія і повернення текстури і фактури шкіри без порушення кольору і макро-обсягів достатньо простий і складається з наступних кроків:

 • Усіліваніе текстури і фактури зображення будь-яким доступним способом. В даному випадку ми будемо використовувати фільтр Detail Extractor з колекції Nik Color Efex Pro 4 як найбільш ефективний і простий в застосуванні для наших цілей. Дія буде проводитися на шарі-копії оброблюваної фотографії.
 • Виділення посиленою текстури і фактури з обробленої фільтром копії зображення в високочастотний шар засобами частотного розкладу.
 • Виділення низькочастотної складової вихідного зображення тим же радіусом, що і виділення посиленою текстури в попередньому кроці.
 • З'єднання низькочастотної складової вихідного зображення і високочастотної складової копії зображення, обробленої Detail Extractor.
 • Групування разом низькочастотної і високочастотної складової і видалення зайвих допоміжних шарів (для зручності роботи).
 • Створення маски, відповідної шкірі на зображенні (щоб уникнути усіліванія небажаних деталей) засобами швидкого виділення командою Color Range і її застосування до отриманої групі.
 • У разі надмірної «сухості» отриманої текстури легке розмиття шару з високочастотної складової фільтром Blur (один-два рази).
 • Налаштування непрозорості (Opacity) групи з посиленою фактурою і текстурою шкіри відповідно до ступеня, обраній ... за смаком :)

Практичне застосування

Створимо копію вихідного зображення (Ctrl + J), або перетягнемо фонове зображення на значок нового шару ), Застосуємо до отриманої копії шару фільтр Detail Extractor з колекції Nik Color Efex Pro 4 з наступними параметрами:

 • Detail Extractor - від 50% до 70% (в залежності від того, наскільки спочатку слабкою є текстура зображення);
 • Contrast - 6%;
 • Saturation - 6%;
 • Effect Radius - Large (насправді, потрібно вибрати той параметр, при якому усіліваніе текстури і фактури відбувається максимально рівномірно по всьому зображенню, для повнорозмірних зображень - це зазвичай Large, для невеликих - можливі варіації);
 • Повзунки Shadows і Highlights максимально вліво.

В результаті отримаємо:

Як видно, крім усіліванія текстури і фактури відбулася зміна макроконтраста і кольору фотографії. Поборемося з цим.

Створимо копію шару результату роботи фільтра Detail Extractor. В ході своєї роботи при настройках за умовчанням фільтри колекції Nik Color Efex Pro 4 зберігають результат на окремому шарі, тому структура шарів на даному етапі буде наступною:

Далі, використовуючи дві отримані копії результату роботи фільтра Detail Extractor, виконаємо процедуру частотного розкладу, а потім розмиємо копію вихідного зображення (в нашому випадку це шар «Layer 1») ​​тим же радіусом, яким проводили розкладання.

Підбір радіусу частотного розкладу в даному випадку здійснюється виходячи з тих же принципів, за якими ми б його підбирали для стандартної процедури вирівнювання фактури і текстури шкіри і видалення великих дефектів в процесі звичайної ретуші.

Зауваження. Я рекомендую робити розкладання через використання команди Apply Image (Зовнішній канал). У даній статті я не буду пояснювати саму процедуру частотного розкладу і / або її принципи, вважаючи, що вони вже відомі читачам, або ж залишаючи їх для окремого вивчення. У разі, якщо Ви не знайомі в належній мірі з усіма тонкощами частотного розкладу, а застосувати розглянутий метод дуже хочеться, Ви завжди можете скористатися автоматизованої готової операцією (Action) , Доступною для вільного скачування.

В результаті отримаємо наступну структуру шарів:

Тепер викинемо шар «Нижні частоти результату роботи Detail Extractor», поставимо шар «Високі частоти результату роботи Detail Extractor» в режим накладення Linear Light (Лінійне світло) і згрупуємо його (Ctrl + G) для подальшого зручності роботи з шаром «Нижні частоти оригіналу» .

В результаті отримаємо наступну структуру шарів:

І результат:

Все, що нам залишилося зробити - обмежити застосування нашої групи з посиленою текстурою і фактурою шкіри тільки тими місцями, де це необхідно, тобто там, де в нашій фотографії знаходиться шкіра. Це необхідно зробити, щоб уникнути «перешарпа» волосся, вій та інших не потребують додаткового усіліванія деталей (як, наприклад, сміття і / або шум на тлі).

Для цього найпростіше створити маску, використовуючи команду плавного виділення за кольором Select -> Color Range (Колірний обхват) (Відгукується на поєднання клавіш Ctrl + Alt + Shift + O).

Викликавши команду Color Range, кликнемо піпеткою за кольором шкіри, а потім, утримуючи Shift (піпетка зміниться на піпетку з плюсом), кликнемо по тим відтінкам шкіри, які відразу не увійшли в виділення.

Діалог Color Range виглядає наступним чином:

Слід пам'ятати, що галочка Localized Color Clusters дозволяє виділяти не відразу всі кольори, відповідні кольором в місці кліка піпеткою, а обмежуватися лише пікселями, що знаходяться в безпосередній близькості з місцем кліка (ступінь цієї «безпосередній близькості» визначається повзунком Range). Параметр Fuzziness визначає, наскільки сильно піксель може відрізнятися за кольором і яскравості від кольору і яскравості пікселя, за яким відбувається клік піпеткою, щоб все ж потрапити в майбутнє виділення.

Хочу додатково зауважити, що, хоча в теорії галочка Detect Faces (Знаходити особи) повинна автоматично додавати в виділення колір шкіри, на практиці вона помиляється досить часто, тому краще користуватися класичним алгоритмом роботи з діалогом Color Range (Колірний обхват) - через піпетку.

Зауваження. Для додавання зон в виділення зовсім не обов'язково використовувати піпетку головне зображення, в деяких випадках зручніше кликати піпеткою безпосередньо по чорно-білому превью майбутнього виділення.

Після натискання на кнопку OK в діалоговому вікні Color Range ми отримаємо виділення, відповідне поверхні шкіри на фотографії. Щоб створити маску з даного виділення, кликнемо на групу з наших двох шарів, зробивши її активної, а потім на значок маски в низу панелі «Шари». Слід пам'ятати, що отриману маску при бажанні завжди можна підкоригувати вручну хоча б звичайною кистю.)

В результаті отримаємо:

І наступну структуру шарів:

Як видно, маска перешкоджає усіліванію деталей, які посилювати не потрібно. І все, що нам залишилося - трохи пом'якшити посилену текстуру, якщо це необхідно (щоб та не здавалася «сухий») і визначити, наскільки явний результат нам необхідний.

Перше простіше і м'якше всього зробити, використовуючи фільтр Filter -> Blur -> Blur (Розмити) або Blur More (Розмити сильніше) на шарі «Високі частоти результату роботи Detail Extractor» один або кілька разів ( «до смаку»).

Примітка. Зазвичай при роботі з повнорозмірними зображеннями з хорошим фокусом (або попередньо трохи «подшарпленнимі») для максимальної природності результату необхідно скористатися фільтром Blur один-два рази.

Для визначення загального ступеня впливу досить налаштувати Opacity (Непрозорість) для групи «Усіліваніе текстури і фактури». Значення непрозорості змінюється в залежності від розміру оброблюваного зображення і того, наскільки слабкою / явною була текстура / фактура шкіри до початку застосування даного методу. Для повнорозмірних зображень найчастіше беруться значення порядку 50-70%.

В результаті застосування процедури, описаної в статті, отримаємо:

І зменшена копія після подальшого класичного збільшення різкості фільтром FilteraSharpenaUnsharp Mask (Нерізке маскування). З параметрами Amount (Ступінь впливу) = 60, Radius (Радіус) = 0.3, Treshold (Поріг) = 0.

Зауваження. При роботі з розрахунком на подальше зменшення зображення для збереження варіанту під розміщення в Інтернеті слід вибирати більш агресивні значення для Detail Extractor і непрозорість фінальної групи.

Як видно, нам дійсно вдалося посилити фактуру шкіри, не торкнувшись інших ділянок зображення (волосся, очей та ін.) І нехай результат не настільки очевидний і разючий, як застосування будь-якої іншої простої операції ретуші (як, наприклад, тонування), але саме такі «дрібниці», як гладка і при цьому добре читається фактура шкіри навіть на зменшеному «для мережі» зображенні відрізняють професійно оброблений фотографію.

Відео до статті «Повернення і усіліваніе фактури і текстури шкіри»

© Стів Ласмін, травень 2014
© Фотошкола Михайла Паніна

Якщо Вам сподобався цей матеріал, то ми будемо раді, якщо Ви поділитеся їм зі своїми друзями в соціальній мережі:


фотожурнали / Уроки ретуші і постобробки / Повернення і усіліваніе фактури і текстури шкіри
Теги до статті: Стів Ласмін , постобработка , урок , Adobe Photoshop , ретуш шкіри , різкість
Дата: 2014-08-01 | Переглядів: 34003Курси навчання фотографії:

Тематичні уроки по фотографії:

Майстер-класи для фотографів:


Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно