Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Посилання з Твіттера впливають на видимість сайту в пошуку. Тві-експеримент завдовжки в 3 місяці

 1. гіпотези
 2. цілі
 3. проведення експерименту
 4. результати експерименту
 5. висновки
 6. Пара слів про сервіс Prospero

Твіттер в даний час став однією з найпопулярніших соціальною мережею (по суті, все ж сервіс мікроблогінгу), будучи незамінним каналом для спілкування і обміну корисними посиланнями. Пошукові системи не можуть обійти стороною подібний сервіс, де щодня генерується сотні і тисячі мегабайт контенту, де присутні емоційні сигнали, здатні повідомити про ставлення відвідувачів до конкретної компанії, статті або сервісу.

Вебмастера давно розуміють, що посилання з Твіттера прискорюють індексацію сторінок, а також повинні якось позитивно впливати на пошукову видачу, незважаючи на те, що вони закриті в nofollow і стоять через редирект. Як саме посилання з Твіттера впливають на видачу? Це ми ( @devakaru , @twtt_ru , @prospero_ru ) Постаралися дізнатися в черговому експерименті.

гіпотези

1. Спочатку, ми вважаємо, що посилання з Twitter корисні для просування сайту.
2. Позиції сторінки з твітами краще позицій звичайних сторінок по фіксованому запитом.
3. Загальна видимість сайту в пошуку поліпшується з наявністю соціальних сигналів (в даному випадку - твітів).

цілі

Нашою метою є перевірка гіпотез, а також пошук особливостей впливу Твіттера на ранжування сторінок. Чи не перебільшена чи значимість Twitter для пошукових систем?

проведення експерименту

Для проведення twi-експерименту 01/08/2011 був створений окремий ресурс http://seotwi.ru/ . При розміщенні твітів використовувався сервіс http://www.prospero.ru/ .

Індексація

Протягом 2-3 днів після створення експериментального сайту, на нього розміщувалися твіти для швидкої індексації. Всього було куплено на головну сторінку 176 твітів і 132 ретвіти (в сумі 308 твітів, і витрачено на це 250 рублів). Багато з зайшли на сайт або побачили анонс в мікроблогах, ретвіти своїх друзів, в результаті, головна сторінка отримала 446 відгуку (138 природних твіти). Кількість залучених відвідувачів на цей період склало приблизно кількість отриманих твітів.

Вже на третій день (04/08/2011) сайт з'явився в індексі Google і Яндекса і ми почали готувати експериментальний контент у вигляді статей. Деякі зі статей були написані вручну, але основна частина куплена на біржі контенту http://advego.ru/ (Витрачено 560 руб).

контент

11/10/2011 (через два місяці після запуску сайту) на ньому було розміщено 10 експериментальних статей, а посилання на статті поставлені на головній в невидимому блоці з анкорами у вигляді чисельного ID статті. Числа в анкорах посилань на головній використовувалися з тією метою, щоб цей текст не містив використовуваних маркерів і мінімально впливав на отримані надалі результати. Посилання були приховані для того, щоб хтось випадково не зіпсував експеримент 🙂

У статтях ми використовували два маркера: один - слово "teitext" в кінці основного контенту окремим абзацом, інший - слово "твіттерізація" у випадковому порядку в контексті статті. Обидва маркера зустрічалися лише один раз на сторінці (тобто, одна кількість входжень для кожного).

Перевірка позицій

19 жовтня статті потрапили в індекс Google.
31 жовтня їх можна було знайти і в Яндексі.

Позиції перевірялися за кількома напрямками: по ключовим маркерами при пошуку в межах сайту, за ключовими маркерами при пошуку по всій мережі, за деякими ключовими словами (головна сторінка).

Розміщення твітів

1-3 листопада, коли основна частина сторінок була проіндексована, ми почали розміщувати на них твіти та відслідковувати зміни у видачі. Всього було розміщено 536 твітів, які ми розподілили на 7 статей з 10 (витрачено 730 руб, нижче буде представлена ​​таблиця розміщень).

Після розміщення твітів, протягом 3 тижнів відстежувалися всі зміни у видачі Яндекса і Google.

результати експерименту

При пошуку по сайту ( site: seotwi.ru ) В момент індексації сторінки розташувалися наступним чином (умовно, для полегшення ведення аналітики, сторінки позначені одним словом):

Що цікаво, з плином часу, положення сторінок в Google в розширеному пошуку не змінювалося, в Яндексі кожен апдейт видно зміни у видачі при запиті site: seotwi.ru.

Далі, ми перевіряли позиції по проставленим маркерами:

site: seotwi.ru твіттерізація

і запитом

site: seotwi.ru teitext

Варто відзначити, що так як кожен маркер входить в текст один раз, то Google за цими двома запитами видає завжди однаковий результат, в Яндексі ж видача різна. Якщо всі дані змін позицій звести в одну таблицю, то отримаємо:

Таблиця позицій внутрішніх сторінок по датам.

Жовтим кольором відзначені стовпчики по розміщених твітти і залученим з них трафіку. Для наочності, в подібній таблиці можна подивитися зміни позицій у відносній величині (по відношенню до попередніх значень):

Таблиця відносних змін позицій внутрішніх сторінок.

Таблиця відносних змін позицій внутрішніх сторінок

Вище наведені таблиці для Google. за цим посиланням можна подивитися аналогічні таблиці змін позицій сторінок в Яндексі за вказаними запитам. Розставляючи твіти, ми орієнтувалися на позицію сторінки в розширеному пошуку до цього процесу, намагаючись нижні сторінки (за запитами-маркерами) підняти вище. Тексти тві-повідомлень були різні, частина з них в навколишньому посилання тексті містили маркер "твіттерізація".

По таблиці видно, що, незважаючи на наявність змін у видачі від апдейта до апдейт, явної залежності позитивних змін від проставлених твітів не спостерігається. Сторінки з твітами і без змінюють свої позиції як в плюс, так і в мінус (і в Яндексі і в Google). Єдина сторінка (під назвою "Інтернет2.0") піднялася з 10-го на 1-е місце за один апдейт в Google на 17-й день після твітів. За позитивного результату, отриманого для однієї сторінки з 10 дуже складно робити об'єктивні висновки.

Щоб не робити висновки по одному вимірюванню, ми перевірили зміни загальної видимості сайту по ключам-маркерами. Так виглядає зміна позицій сайту за запитом "teitext":

Так виглядає зміна позицій сайту за запитом teitext:

Червоні смуги означають зміну релевантної сторінки, цифри над стовпчиками - позиція сторінки в пошуку. В даному випадку, особливо сильних зрушень сайту після 01/11 в пошуку не спостерігається. За запитом "твіттерізація" картина схожа:

За запитом твіттерізація картина схожа:

До цього моменту висунуті дві гіпотези поки не подвердить. Але залишилося перевірити третю. Подивимося, як змінювалися позиції головної сторінки сайту за запитами "twitter seo" і "seo twitter" в Яндексі (в Google не виявилося явних стрибків).

Зміни позицій головної сторінки в ПС Яндекс.

На цих же графіках помітний ефект різкого приросту позицій сайту в Яндексі через 2 тижні після проставляння твітів. Траст або вага? Невідомо, але істотні поліпшення спостерігаються по декільком запитам.

висновки

Експеримент, однозначно, вдався і ми маємо наочні показники цього!

Дослідним шляхом встановлено, що посилання з Твіттера, дійсно, корисні для просування сайту. 1-ша і 3-я гіпотези підтвердилися. Загальна видимість сайту поліпшується (це видно по головній сторінці тестового домену). Але говорити про пропорційне ранжируванні "купив 200 посилань", отримав ТОП1 - годі й говорити, так як явної залежності для внутрішніх сторінок встановити не вдалося. Отримані зміни позицій сторінок сайту в пошуку по ключам-маркерами ні про що, особливо, не говорять. Можливо, ці соціальні сигнали будуть враховані пошуковими системами пізніше ?! Ми ще проведемо на цей рахунок експерименти, а зараз, може бути, у кого-то є коментарі або особисті спостереження по своїх сайтах?

Пара слів про сервіс Prospero

Так як спонсором даного конкурсу виступили власники сервісу реклами в Твіттері - Prospero , То варто пару слів вставити про цей проект, який вдалося помацати зсередини.

Принцип роботи Prospero схожий на принцип блогуна , Тільки спрямованим на Твіттер, де зручно створювати (з докладними настройками) і вести рекламні кампанії. Що сподобалося в цьому сервісі, це швидке налаштування кампаній та розміщення твітів, тексти для яких може придумати не тільки рекламодавець, але і сам блогер (за бажанням).

В незалежності від результатів описаного в даній статті експерименту, де проводився пошук користі Твіттера в SEO-стратегії, управління твітами це, перш за все, SMM-стратегія, де можна залучати трафік, але головне - керувати іміджем, вибудовуючи діалоги за допомогою контенту. Prospero в даному випадку може виявитися вельми корисним інструментом!

Як саме посилання з Твіттера впливають на видачу?
Чи не перебільшена чи значимість Twitter для пошукових систем?
Траст або вага?
Можливо, ці соціальні сигнали будуть враховані пошуковими системами пізніше ?
Ми ще проведемо на цей рахунок експерименти, а зараз, може бути, у кого-то є коментарі або особисті спостереження по своїх сайтах?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно