Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Посилання з Твіттера впливають на видимість сайту в пошуку. Тві-експеримент завдовжки в 3 місяці

 1. гіпотези
 2. цілі
 3. проведення експерименту
 4. результати експерименту
 5. висновки
 6. Пара слів про сервіс Prospero

Твіттер в даний час став однією з найпопулярніших соціальною мережею (по суті, все ж сервіс мікроблогінгу), будучи незамінним каналом для спілкування і обміну корисними посиланнями. Пошукові системи не можуть обійти стороною подібний сервіс, де щодня генерується сотні і тисячі мегабайт контенту, де присутні емоційні сигнали, здатні повідомити про ставлення відвідувачів до конкретної компанії, статті або сервісу.

Вебмастера давно розуміють, що посилання з Твіттера прискорюють індексацію сторінок, а також повинні якось позитивно впливати на пошукову видачу, незважаючи на те, що вони закриті в nofollow і стоять через редирект. Як саме посилання з Твіттера впливають на видачу? Це ми ( @devakaru , @twtt_ru , @prospero_ru ) Постаралися дізнатися в черговому експерименті.

гіпотези

1. Спочатку, ми вважаємо, що посилання з Twitter корисні для просування сайту.
2. Позиції сторінки з твітами краще позицій звичайних сторінок по фіксованому запитом.
3. Загальна видимість сайту в пошуку поліпшується з наявністю соціальних сигналів (в даному випадку - твітів).

цілі

Нашою метою є перевірка гіпотез, а також пошук особливостей впливу Твіттера на ранжування сторінок. Чи не перебільшена чи значимість Twitter для пошукових систем?

проведення експерименту

Для проведення twi-експерименту 01/08/2011 був створений окремий ресурс http://seotwi.ru/ . При розміщенні твітів використовувався сервіс http://www.prospero.ru/ .

Індексація

Протягом 2-3 днів після створення експериментального сайту, на нього розміщувалися твіти для швидкої індексації. Всього було куплено на головну сторінку 176 твітів і 132 ретвіти (в сумі 308 твітів, і витрачено на це 250 рублів). Багато з зайшли на сайт або побачили анонс в мікроблогах, ретвіти своїх друзів, в результаті, головна сторінка отримала 446 відгуку (138 природних твіти). Кількість залучених відвідувачів на цей період склало приблизно кількість отриманих твітів.

Вже на третій день (04/08/2011) сайт з'явився в індексі Google і Яндекса і ми почали готувати експериментальний контент у вигляді статей. Деякі зі статей були написані вручну, але основна частина куплена на біржі контенту http://advego.ru/ (Витрачено 560 руб).

контент

11/10/2011 (через два місяці після запуску сайту) на ньому було розміщено 10 експериментальних статей, а посилання на статті поставлені на головній в невидимому блоці з анкорами у вигляді чисельного ID статті. Числа в анкорах посилань на головній використовувалися з тією метою, щоб цей текст не містив використовуваних маркерів і мінімально впливав на отримані надалі результати. Посилання були приховані для того, щоб хтось випадково не зіпсував експеримент 🙂

У статтях ми використовували два маркера: один - слово "teitext" в кінці основного контенту окремим абзацом, інший - слово "твіттерізація" у випадковому порядку в контексті статті. Обидва маркера зустрічалися лише один раз на сторінці (тобто, одна кількість входжень для кожного).

Перевірка позицій

19 жовтня статті потрапили в індекс Google.
31 жовтня їх можна було знайти і в Яндексі.

Позиції перевірялися за кількома напрямками: по ключовим маркерами при пошуку в межах сайту, за ключовими маркерами при пошуку по всій мережі, за деякими ключовими словами (головна сторінка).

Розміщення твітів

1-3 листопада, коли основна частина сторінок була проіндексована, ми почали розміщувати на них твіти та відслідковувати зміни у видачі. Всього було розміщено 536 твітів, які ми розподілили на 7 статей з 10 (витрачено 730 руб, нижче буде представлена ​​таблиця розміщень).

Після розміщення твітів, протягом 3 тижнів відстежувалися всі зміни у видачі Яндекса і Google.

результати експерименту

При пошуку по сайту ( site: seotwi.ru ) В момент індексації сторінки розташувалися наступним чином (умовно, для полегшення ведення аналітики, сторінки позначені одним словом):

Що цікаво, з плином часу, положення сторінок в Google в розширеному пошуку не змінювалося, в Яндексі кожен апдейт видно зміни у видачі при запиті site: seotwi.ru.

Далі, ми перевіряли позиції по проставленим маркерами:

site: seotwi.ru твіттерізація

і запитом

site: seotwi.ru teitext

Варто відзначити, що так як кожен маркер входить в текст один раз, то Google за цими двома запитами видає завжди однаковий результат, в Яндексі ж видача різна. Якщо всі дані змін позицій звести в одну таблицю, то отримаємо:

Таблиця позицій внутрішніх сторінок по датам.

Жовтим кольором відзначені стовпчики по розміщених твітти і залученим з них трафіку. Для наочності, в подібній таблиці можна подивитися зміни позицій у відносній величині (по відношенню до попередніх значень):

Таблиця відносних змін позицій внутрішніх сторінок.

Таблиця відносних змін позицій внутрішніх сторінок

Вище наведені таблиці для Google. за цим посиланням можна подивитися аналогічні таблиці змін позицій сторінок в Яндексі за вказаними запитам. Розставляючи твіти, ми орієнтувалися на позицію сторінки в розширеному пошуку до цього процесу, намагаючись нижні сторінки (за запитами-маркерами) підняти вище. Тексти тві-повідомлень були різні, частина з них в навколишньому посилання тексті містили маркер "твіттерізація".

По таблиці видно, що, незважаючи на наявність змін у видачі від апдейта до апдейт, явної залежності позитивних змін від проставлених твітів не спостерігається. Сторінки з твітами і без змінюють свої позиції як в плюс, так і в мінус (і в Яндексі і в Google). Єдина сторінка (під назвою "Інтернет2.0") піднялася з 10-го на 1-е місце за один апдейт в Google на 17-й день після твітів. За позитивного результату, отриманого для однієї сторінки з 10 дуже складно робити об'єктивні висновки.

Щоб не робити висновки по одному вимірюванню, ми перевірили зміни загальної видимості сайту по ключам-маркерами. Так виглядає зміна позицій сайту за запитом "teitext":

Так виглядає зміна позицій сайту за запитом teitext:

Червоні смуги означають зміну релевантної сторінки, цифри над стовпчиками - позиція сторінки в пошуку. В даному випадку, особливо сильних зрушень сайту після 01/11 в пошуку не спостерігається. За запитом "твіттерізація" картина схожа:

За запитом твіттерізація картина схожа:

До цього моменту висунуті дві гіпотези поки не подвердить. Але залишилося перевірити третю. Подивимося, як змінювалися позиції головної сторінки сайту за запитами "twitter seo" і "seo twitter" в Яндексі (в Google не виявилося явних стрибків).

Зміни позицій головної сторінки в ПС Яндекс.

На цих же графіках помітний ефект різкого приросту позицій сайту в Яндексі через 2 тижні після проставляння твітів. Траст або вага? Невідомо, але істотні поліпшення спостерігаються по декільком запитам.

висновки

Експеримент, однозначно, вдався і ми маємо наочні показники цього!

Дослідним шляхом встановлено, що посилання з Твіттера, дійсно, корисні для просування сайту. 1-ша і 3-я гіпотези підтвердилися. Загальна видимість сайту поліпшується (це видно по головній сторінці тестового домену). Але говорити про пропорційне ранжируванні "купив 200 посилань", отримав ТОП1 - годі й говорити, так як явної залежності для внутрішніх сторінок встановити не вдалося. Отримані зміни позицій сторінок сайту в пошуку по ключам-маркерами ні про що, особливо, не говорять. Можливо, ці соціальні сигнали будуть враховані пошуковими системами пізніше ?! Ми ще проведемо на цей рахунок експерименти, а зараз, може бути, у кого-то є коментарі або особисті спостереження по своїх сайтах?

Пара слів про сервіс Prospero

Так як спонсором даного конкурсу виступили власники сервісу реклами в Твіттері - Prospero , То варто пару слів вставити про цей проект, який вдалося помацати зсередини.

Принцип роботи Prospero схожий на принцип блогуна , Тільки спрямованим на Твіттер, де зручно створювати (з докладними настройками) і вести рекламні кампанії. Що сподобалося в цьому сервісі, це швидке налаштування кампаній та розміщення твітів, тексти для яких може придумати не тільки рекламодавець, але і сам блогер (за бажанням).

В незалежності від результатів описаного в даній статті експерименту, де проводився пошук користі Твіттера в SEO-стратегії, управління твітами це, перш за все, SMM-стратегія, де можна залучати трафік, але головне - керувати іміджем, вибудовуючи діалоги за допомогою контенту. Prospero в даному випадку може виявитися вельми корисним інструментом!

Як саме посилання з Твіттера впливають на видачу?
Чи не перебільшена чи значимість Twitter для пошукових систем?
Траст або вага?
Можливо, ці соціальні сигнали будуть враховані пошуковими системами пізніше ?
Ми ще проведемо на цей рахунок експерименти, а зараз, може бути, у кого-то є коментарі або особисті спостереження по своїх сайтах?

Новости