Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Порівняння продуктивності Windows 7 RTM vs. Vista і Windows XP

  1. Вступ В даний час Microsoft вже закінчила роботу над кодом Windows 7 і випустила версію RTM. На...
  2. Управління пам'яттю і використання кешу

Вступ

В даний час Microsoft вже закінчила роботу над кодом Windows 7 і випустила версію RTM. На роль Windows 7 RTM був обраний білд 7600.1685, який протестували і порівняли продуктивність Windows 7 з Vista і з XP на різних платформах.

Далеко не зоряна репутації і погане прийняття Windows Vista, здебільшого, пов'язані з високими вимогами операційної системи до обладнання. Коли восени 2006 року Vista вийшла на ринок, комп'ютери і ноутбуки були менш потужними, ніж сучасні машини. Однак, навіть з сучасним обладнанням, всі, хто використовує системи з Vista, незабаром відзначають, що робота на цій операційній системі подібна їзді з включеним ручним гальмом.

Microsoft не могла допустити подібного розвитку подій з Windows 7, і тому компанії довелося оптимізувати всі основні компоненти своєї нової операційної системи.

В даний час Microsoft вже закінчила роботу над кодом Windows 7 і випустила версію RTM. На роль Windows 7 RTM був обраний білд 7600.1685, який протестували на ZDNet і порівняли продуктивність Windows 7 з Vista і з XP на різних платформах.

1685, який протестували на ZDNet і порівняли продуктивність Windows 7 з Vista і з XP на різних платформах

Завантаження операційної системи і завершення роботи

Час, який займає завантаження операційної системи, не дуже критично для її продуктивності - в кінці кінців, зазвичай ви завантажуєте комп'ютер лише один раз за день. Проте, воно є першим свідченням швидкості операційної системи. Те ж саме можна сказати і про час завершення роботи.

Треба сказати, що ще до того, як почати тестування, на всі тестовані операційні системи були встановлені останні доступні оновлення. А для максимізації дискової продуктивності в BIOS комп'ютерів були включений режим AHCI.

А для максимізації дискової продуктивності в BIOS комп'ютерів були включений режим AHCI

На найпродуктивнішою тестовій системі (High end) з твердотілим SSD-накопичувач Samsung PM800, завантаження Windows 7 до появи робочого столу займала всього лише 12 секунд. Аналогічні завантаження XP і Vista займали 14,1 і 14,5 секунд відповідно.

Проте, досвідчені користувачі Windows знають, що час завантаження до появи робочого столу і до повного завантаження операційної системи не є однаковими. Тому ми провели другі вимірювання, зупиняючи годинник на завантаженні Internet Explorer 8 з появою домашньої сторінки пошуку Bing. Це дало нам уявлення про те, через скільки часу після включення комп'ютера можна було починати використовувати Інтернет-додатки.

За результатами другого тесту можна сказати, що Windows 7 швидко стає готової до роботи. Всього 2,5 додаткові секунди потрібно операційній системі після появи робочого столу, щоб відобразити домашню сторінку Bing. Таким чином, весь процес завантаження Windows 7 до появи Bing займає 14,5 секунд. У Vista на це ж йде 18,5 секунд, а у XP - 23,7 секунди.

Також Windows 7 швидше, ніж попередники завершує роботу (вимикається), на що у операційної системи йде лише 4,5 секунди, тоді як у Vista - 7 секунд, а у XP - 6,5 секунд.

У той же час завантаження операційних систем на малопотужному (low-end) комп'ютері займає набагато більше часу. Так, завантаження Windows 7 на системі з процесором Intel Atom N330 1.6GHz і звичайним жорстким диском, займає 44 секунди. Ще 3 секунди потрібно операційній системі, щоб підключитися до Інтернету. Аналогічні завантаження Vista і XP займають 57 і 55 секунд відповідно.

Аналогічні завантаження Vista і XP займають 57 і 55 секунд відповідно

З іншого боку вимикання малопотужного комп'ютера з Windows XP відбувається швидше, ніж з Windows 7 або з Vista. У Windows XP на це йде 8,1 секунди, у Windows 7 - 9,1 секунди, а у Vista - 10,3 секунди.

У загальному і цілому, тести часу завантаження і виключення операційних систем на різних комп'ютерах показали наявність переваг у Windows 7 і над XP, і над Vista. Операційна система швидко завантажується і завершує свою роботу, в незалежності від того, на якому комп'ютері вона працює. Втім, подальша установка оновлень і додатків може все змінити.

Управління пам'яттю і використання кешу

З Vista, Microsoft представила нову технологію кешування додатків і прискорення їх завантаження, названу SuperFetch. Ця можливість попередньо завантажує часто використовувані додатки в пам'ять, щоб до них можна було швидше отримати доступ, коли вони знадобляться. SuperFetch має значення для звичайних магнітних жорстких дисків. Однак якщо використовується SSD, то краще SuperFetch відключити. Чудові часи доступу до даних на SSD дозволяють набагато швидше завантажувати з них додатки, ніж з магнітних жорстких дисків. Тому SuperFetch великої ролі на SSD не має.

Треба сказати, що ще в травні в своєму блозі Microsoft заявила, що Windows 7 буде відключати SuperFetch на системах з SSD. Компанія також зазначила, що на комп'ютерах з SSD під Windows 7 не будуть використовуватися такі можливості, як Defrag і ReadyBoost. Проте, в дійсності в RTM-версії Windows 7 (7600.16385) з SSD відключеною була тільки Defrag, а SuperFetch і ReadyBoost працювали так само, як і на системах з жорсткими дисками.

Варто відзначити, що робота і використання кешу можливістю SuperFetch в Windows 7 значно відрізняються від того, що було в Vista. Так, під Vista кешування додатків починається відразу після завантаження операційної системи. Як видно з графіків нижче, через уже три хвилини після завантаження виділено вже близько 1GB пам'яті. У той же час в Windows 7 SuperFetch починає працювати через п'ять хвилин після завантаження і через 10 хвилин виділення пам'яті трохи більше перевищує 600MB. Тоді як в цій же точці Vista SuperFetch виділив вже понад 1,5GB пам'яті

Втім, навіть з вимкненим SuperFetch, Windows 7 вимагає менше кешу. Для своєї роботи вона використовує 333MB пам'яті, тоді як Vista без SuperFetch використовує вже 519MB.

Треба сказати, що нова реалізація SuperFetch під Windows 7 позитивно позначається і на продуктивності. Очевидно, що Windows 7 вимагає меншої кількості ресурсів і використовує значною менший кеш, ніж Vista. Також SuperFetch стартує набагато пізніше, тому жорсткий диск не займається відразу після завантаження операційної системи, а вільний для запуску користувальницьких завдань. Це означає, що вам не доводиться чекати моменту, коли операційна система монополізує системні ресурси під кешуючий завдання.

Сторінка 1 .. 2 .

джерело:

Павло Михайлов

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,