Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Порівняння переваг інверторних і звичайних побутових генераторів

  1. Особливості та переваги «класичного» генератора
  2. Особливості та переваги інверторного генератора
  3. Який генератор вибрати?

Сучасна промисловість в області електротехніки пропонує сьогодні масу різного генераторного обладнання, яке відрізняється ні тільки ціною, але і принципом за яким відбувається генерація електроенергії. Тому, коли мова заходить про купівлю або оренду мобільного генераторної техніці, у багатьох може виникнути питання з цього приводу, а також бажання порівняти переваги техніки різних типів, в даному випадку інверторних і звичайних генераторів, побудованих за класичною схемою.

Особливості та переваги «класичного» генератора

Звичайний генератор з класичною схемою генерації електроенергії - це пристрій, який використовує вуглеводневе паливо в якості основного джерела енергії, яка механічним шляхом перетворюється в електричну.

Паливо (газ, бензин, дизельне паливо) використовується для приведення в рух двигуна, який безпосередньо з'єднується з альтернатором (електрогенератором змінного струму). Альтернатор перетворює механічну енергію двигуна в електричну за рахунок системи постійних магнітів і обмотки ротора.

Якість вироблюваної електроенергії безпосередньо залежить від стабільності роботи двигуна, тому він повинен обертатися з постійною швидкістю. В цьому і полягає основний недолік конструкції такого генератора. Звичайний генератор може бути дуже неефективний, в залежності від режиму роботи.

Основна проблема - це висока витрата палива при неповній завантаженості, особливо при тривалій експлуатації в цьому режимі. Даний факт необхідно враховувати, тому як оренда дизельного генератора або його покупка, в кінцевому рахунку, може виявитися досить дорогим задоволенням під час експлуатації. З цієї причини необхідно підбирати генератор строго по потужності навантаження.

Іншими словами, коли ви використовуєте орендований генератор потужністю 7 кВт на дачі або пікніку, щоб дивитися телевізор або слухати музичний центр, то ви витрачаєте велику кількість палива з неймовірно низькою ефективністю.

Однак тільки неефективним витратою палива проблеми не обмежуються. У звичайних генераторів існує й інша проблема. Яка полягає в утворенні сажі в двигуні при експлуатації обладнання на неповної завантаженості, що призводить до передчасної незворотною поломки двигуна.

Багато виробників явно вказують в інструкції по експлуатації, що навантажувати генератор менше 25% суворо забороняється, також наводиться і час, протягом якого генератор може експлуатуватися в такому режимі (зазвичай вказуються години на рік). Треба сказати, що це основна причина великого числа скарг від покупців, які зводяться до того, що побутовий генератор працює рік-півтора, а потім доводиться купувати новий (інструкції до ладу мало хто вивчає досконально).

Не дивлячись на описані мінуси у генераторів класичної схеми виробництва електроенергії є одна незаперечна перевага, яке залишає далеко позаду своїх більш технологічних побратимів. Ця перевага полягає в практично необмежені можливості по спектру потужностей, а також неймовірно високої надійності і довговічності при використанні на повну потужність і регулярним проведенням ТО. При цьому вартість звичайного генератора значно менше инверторного тієї ж потужності.

Особливості та переваги інверторного генератора

Інверторний генератор - це також генератор змінного струму (дизельний або бензиновий), але принцип вироблення електроенергії у нього значно відрізняється від класичної схеми. Інверторний генератор не видає електроенергію безпосередньо, а накопичує її в акумуляторної батареї, яка вбудована в конструкцію пристрою.

Принцип роботи інверторного генератора наступний: спочатку альтернатор виробляє змінний струм високої частоти і перетворює його в постійний з використанням силової електроніки і заряджає їм батарею. На наступному етапі електроенергія з батареї перетворюється за допомогою інвертора в електроенергію змінного струму потрібної напруги і частоти (220В / 50Гц).

Завдяки такій схемі отримання електроенергії інверторний генератори вкрай ефективні в питанні витрати палива. Вся суть в тому, що цього генератору немає необхідності підтримувати точно задану швидкість обертання двигуна. Тому при малих навантаженнях і палива витрачається набагато менше. Також це дозволяє робити конструкцію пристрою легшим і компактної, так як можна використовувати двигун менших розмірів і потужності. Інша важлива перевага - це практично безшумна робота пристрою в порівнянні зі звичайними генераторами.

До недоліків інверторних генераторів можна віднести ціну, яка значно перевищує перевищує номінальну вартість звичайних «класичних» генераторів, а також особливість конструкції, в якій використовується акумуляторна батарея, встановлена ​​без можливості заміни, і має обмеження ємності.

Якщо батарея означає, що короткострокове підключення потужних споживачів (наприклад, мікрохвильової печі), або довгострокове підключення малопотужних пристроїв, (наприклад ламп освітлення або телевізора) може бути зроблено тільки до генератора з батареєю необхідної ємності: в іншому випадку акумулятор не встигатиме заряджатися. Комфортне використання «невідповідного» генератора неможливо, так як виникне необхідність у відключенні навантаження і очікування, поки батарея знову зарядиться.

Який генератор вибрати?

Якщо є потреба в постійному електропостачанні пристроїв високої потужності, то найкращим рішенням буде придбання або оренда звичайного дизельного генератора.

Також необхідно відзначити, що в ряді інверторних моделей відсутні пристрої потужністю вище 6 кВт. Тому, якщо сумарна потужність підключається навантаження наближається або значно більше цього значення (наприклад, для середнього котеджу потрібно дизельний генератор 30 кВт), то краще вибрати звичайний генератор потужністю. В цьому випадку безперебійне електропостачання буде гарантовано.

Якщо гостро стоїть потреба в електропостачанні малопотужних пристроїв і при цьому необхідна мобільність генератора, а також потрібні низькі шумові характеристики при роботі пристрою, то інверторний генератор - це ідеальний варіант.

Який генератор вибрати?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно