Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Порівняння переваг інверторних і звичайних побутових генераторів

  1. Особливості та переваги «класичного» генератора
  2. Особливості та переваги інверторного генератора
  3. Який генератор вибрати?

Сучасна промисловість в області електротехніки пропонує сьогодні масу різного генераторного обладнання, яке відрізняється ні тільки ціною, але і принципом за яким відбувається генерація електроенергії. Тому, коли мова заходить про купівлю або оренду мобільного генераторної техніці, у багатьох може виникнути питання з цього приводу, а також бажання порівняти переваги техніки різних типів, в даному випадку інверторних і звичайних генераторів, побудованих за класичною схемою.

Особливості та переваги «класичного» генератора

Звичайний генератор з класичною схемою генерації електроенергії - це пристрій, який використовує вуглеводневе паливо в якості основного джерела енергії, яка механічним шляхом перетворюється в електричну.

Паливо (газ, бензин, дизельне паливо) використовується для приведення в рух двигуна, який безпосередньо з'єднується з альтернатором (електрогенератором змінного струму). Альтернатор перетворює механічну енергію двигуна в електричну за рахунок системи постійних магнітів і обмотки ротора.

Якість вироблюваної електроенергії безпосередньо залежить від стабільності роботи двигуна, тому він повинен обертатися з постійною швидкістю. В цьому і полягає основний недолік конструкції такого генератора. Звичайний генератор може бути дуже неефективний, в залежності від режиму роботи.

Основна проблема - це висока витрата палива при неповній завантаженості, особливо при тривалій експлуатації в цьому режимі. Даний факт необхідно враховувати, тому як оренда дизельного генератора або його покупка, в кінцевому рахунку, може виявитися досить дорогим задоволенням під час експлуатації. З цієї причини необхідно підбирати генератор строго по потужності навантаження.

Іншими словами, коли ви використовуєте орендований генератор потужністю 7 кВт на дачі або пікніку, щоб дивитися телевізор або слухати музичний центр, то ви витрачаєте велику кількість палива з неймовірно низькою ефективністю.

Однак тільки неефективним витратою палива проблеми не обмежуються. У звичайних генераторів існує й інша проблема. Яка полягає в утворенні сажі в двигуні при експлуатації обладнання на неповної завантаженості, що призводить до передчасної незворотною поломки двигуна.

Багато виробників явно вказують в інструкції по експлуатації, що навантажувати генератор менше 25% суворо забороняється, також наводиться і час, протягом якого генератор може експлуатуватися в такому режимі (зазвичай вказуються години на рік). Треба сказати, що це основна причина великого числа скарг від покупців, які зводяться до того, що побутовий генератор працює рік-півтора, а потім доводиться купувати новий (інструкції до ладу мало хто вивчає досконально).

Не дивлячись на описані мінуси у генераторів класичної схеми виробництва електроенергії є одна незаперечна перевага, яке залишає далеко позаду своїх більш технологічних побратимів. Ця перевага полягає в практично необмежені можливості по спектру потужностей, а також неймовірно високої надійності і довговічності при використанні на повну потужність і регулярним проведенням ТО. При цьому вартість звичайного генератора значно менше инверторного тієї ж потужності.

Особливості та переваги інверторного генератора

Інверторний генератор - це також генератор змінного струму (дизельний або бензиновий), але принцип вироблення електроенергії у нього значно відрізняється від класичної схеми. Інверторний генератор не видає електроенергію безпосередньо, а накопичує її в акумуляторної батареї, яка вбудована в конструкцію пристрою.

Принцип роботи інверторного генератора наступний: спочатку альтернатор виробляє змінний струм високої частоти і перетворює його в постійний з використанням силової електроніки і заряджає їм батарею. На наступному етапі електроенергія з батареї перетворюється за допомогою інвертора в електроенергію змінного струму потрібної напруги і частоти (220В / 50Гц).

Завдяки такій схемі отримання електроенергії інверторний генератори вкрай ефективні в питанні витрати палива. Вся суть в тому, що цього генератору немає необхідності підтримувати точно задану швидкість обертання двигуна. Тому при малих навантаженнях і палива витрачається набагато менше. Також це дозволяє робити конструкцію пристрою легшим і компактної, так як можна використовувати двигун менших розмірів і потужності. Інша важлива перевага - це практично безшумна робота пристрою в порівнянні зі звичайними генераторами.

До недоліків інверторних генераторів можна віднести ціну, яка значно перевищує перевищує номінальну вартість звичайних «класичних» генераторів, а також особливість конструкції, в якій використовується акумуляторна батарея, встановлена ​​без можливості заміни, і має обмеження ємності.

Якщо батарея означає, що короткострокове підключення потужних споживачів (наприклад, мікрохвильової печі), або довгострокове підключення малопотужних пристроїв, (наприклад ламп освітлення або телевізора) може бути зроблено тільки до генератора з батареєю необхідної ємності: в іншому випадку акумулятор не встигатиме заряджатися. Комфортне використання «невідповідного» генератора неможливо, так як виникне необхідність у відключенні навантаження і очікування, поки батарея знову зарядиться.

Який генератор вибрати?

Якщо є потреба в постійному електропостачанні пристроїв високої потужності, то найкращим рішенням буде придбання або оренда звичайного дизельного генератора.

Також необхідно відзначити, що в ряді інверторних моделей відсутні пристрої потужністю вище 6 кВт. Тому, якщо сумарна потужність підключається навантаження наближається або значно більше цього значення (наприклад, для середнього котеджу потрібно дизельний генератор 30 кВт), то краще вибрати звичайний генератор потужністю. В цьому випадку безперебійне електропостачання буде гарантовано.

Якщо гостро стоїть потреба в електропостачанні малопотужних пристроїв і при цьому необхідна мобільність генератора, а також потрібні низькі шумові характеристики при роботі пристрою, то інверторний генератор - це ідеальний варіант.

Який генератор вибрати?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают