Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Порівняння WordPress і Joomla

 1. Безпека WordPress і Joomla
 2. Функціональність і призначення
 3. Доступність плагінів, розширень і компонентів, тим і шаблонів
 4. монетизація

Спори і обговорення, що краще WordPress або Joomla, можна продовжувати нескінченно. Я не буду переконувати або намагатися схилити Вас до якоїсь однієї з цих CMS. Працюючи з сайтами на обох цих CMS - я постараюся максимально зрозуміло висловити свою точку зору і разом з Вами розгляну деякі факти, які можуть вплинути на рішення про вибір на який з цих двох систем краще робити сайт, а головне на який CMS простіше побудувати сайт.

Працюючи з сайтами на обох цих CMS - я постараюся максимально зрозуміло висловити свою точку зору і разом з Вами розгляну деякі факти, які можуть вплинути на рішення про вибір на який з цих двох систем краще робити сайт, а головне на який CMS простіше побудувати сайт

Так як WordPress і Joomla поширюються абсолютно безкоштовно - питання про ціну відразу відпадає. Єдині витрати на оренду хостингу ( як вибрати хостинг можете прочитати тут ) Чи вірно це?

Не зовсім. Витрати все одно будуть, а ось на що вони підуть ми нижче розглянемо ...

Безпека WordPress і Joomla

На багатьох сайтах поливають брудом WordPress через те, що його частіше зламують. Це не зовсім вірно, щоб це аргументувати - ми розглянемо звідки беруться дірки в двигунах через які потрапляють до нас зловмисники.

Завантажуючи дистрибутив движка з сайту розробників (для WordPress - https://wordpress.org , Для Joomla - https://www.joomla.org ), Він уже має високий рівень безпеки і при виконанні зовсім небагатьох рекомендацій розробників - цей рівень підвищується майже до максимальної неприступності. Але сайти же ламають, значить не все так гладко.

Як не дивно ми самі знижуємо планку безпеки нашого дітища:

 1. Недотримання вказівок розробників CMS. До таких рекомендацій відносяться: зміна прав доступу на файли і папки, перейменування файлу htaccess.txt, перенесення папки з кореня сайту і т.п ..
 2. Шаблони Joomla і теми WordPress. Не кожен з бажаючих створити хороший сайт готовий викласти кругленьку суму за професійний шаблон або тему - вони чудово викачуються з інтернету (сайтів з безкоштовними шаблонами і темами). Але безкоштовний сир ... Краще і найбезпечніше, що ми набуваємо в такому випадку - це вшиті посилання на або Вам хтось продає, самі того не підозрюючи ми рекламуємо чийсь ресурс. У гіршому отримуємо дірку, внаслідок корявого зміни коду. Нерідкі випадку отримання повного букета: посилання вшита в шаблон в кодуванні BASE64 служить в цьому випадку маячком на сайті, який буде згодом зламаний, через заздалегідь внесені зміни в код Теми.
 3. Використання плагінів, розширень і компонентів з невідомих сайтів. Ситуація приблизно така ж, що і з шаблонами. Функціонал додати хочеться, а гроші платити немає, як наслідок ми отримуємо ворота для злому нашого сайту. Не можна сказати, що всі вони небезпечні, але велика частина так, тому при застосування якогось плагіна слід спочатку продумати, а чи потрібен він взагалі для навігації. Завжди варто плагіни і розширення, які будуть аналогами платних, але в безкоштовному поширенні з сайтів розробників. З WordPress в цьому плані набагато простіше варто просто читати відгуки, дивитися рейтинг і кількість скачали.
 4. Невикористання компонентів і плагінів розроблених для захисту сайту. Використання RS Firewall для Joomla і iThemes Security (formerly Better WP Security) для WordPress знижує до мінімуму ймовірність проникнення на ваш сайт. Тут у виграші знаходиться WordPress, так як iThemes Security навіть у безкоштовній версії відмінно захищає сайт. Для користувачів Joomla все гірше - початкова ціна RS Firewall від 49 євро. Але я відкрию невеликий секрет Джумлаводам: RS Firewall взятий з торрента або будь-якого іншого сайту буде захищати абсолютно однаково, але у вас не буде можливості оновлювати версію компонента, але навіть без оновлень він здатний захистити сайт від 99% всіляких атак і спроб віддаленого включення.

Як захистити сайт на WordPress від злому

Як захистити сайт на Joomla від злому

Після всього розглянутого можна зробити висновок, що безпека двох движків хороша і виконавши зовсім небагато дій ми може підвищити її до неприступної, а можемо і відкрити доступ зловмисникам - все в наших руках. Підходьте до вибору всього, що потрібно на сайті: плагіни, компоненти, розширення, теми та шаблони більш ретельно, завантажуйте тільки з перевірених джерел, не використовуйте та не встановлюйте розширення в яких немає необхідності. Але нд ж WordPress не багато перетягує величезною кількістю безкоштовних плагінів, що дозволяє зробити сайт найбільш зручним і функціональним, а так же полегшити управління.

Функціональність і призначення

На багатьох форумах і сайтах Ви могли зіткнутися з висловлюваннями, що WordPress тільки для блогів, а Joomla для великих медійних і новинних ресурсів. Але по суті ці висловлювання абсолютно помилкові. Блог - це вид відображення головної сторінки, категорій, архіву і т.д. - цей вид елементарно змінюється на WordPress за допомогою плагінів і нової більш підходящої Теми. На просторах інтернету є багато підтверджень цьому.

Єдине що хочеться відзначити - це те що WordPress дійсно використовують частіше для створення сайтів не маючи досвіду в сайтобудування, використання мало-функціональних тим і недостатня навігація, в слідстві незнання, як застосовувати плагіни і створило таку думку серед веб-майстрів.

На двох з представлених в порівнянні движків можна створити абсолютно однакові сайти за призначенням, функціональності, навігації та спрямованості.

Доступність плагінів, розширень і компонентів, тим і шаблонів

Тут без сумнівів виграє WordPress. На wordpress.org представлена ​​величезна кількість плагінів і тим, які здатні функціональність і навігацію сайту - є платні і безкоштовні, але завжди є вибір.

З Joomla трохи сумніше - розробників під неї набагато менше, тому більша частина плагінів і розширень платна, що нас і підштовхує шукати їх на сторонніх сайтах і торрентах. Безкоштовних шаблонів для Joomla практично немає, якщо їх і можна зустріти. то на сумнівних сайтах без урахування рейтингу і популярності, що мимоволі змушує сумніватися в безпеці їх використання.

До плюсів Joomla можна віднести доступність компонентів форуму, міні соцмережі і багатьох інших, які дозволяють розширити наш сайт і управляти всім з однієї адмінки, що дійсно зручно.

А ви на кожному сайті робите форум і соцмережа? Як на мене є багато вже готових движків форумів і соцмереж, які будуть працювати спритніше і мають більш тонкої підстроюванням.

монетизація

Монетизація допомогою Google Adsense або Яндекс Директ на WordPress набагато зручніше, ніж на Джумла. Для такого типу монетизації створено і доступна велика кількість плагінів, які дозволяють розмістити код рекламних блоків буквально в кілька кліків. При використанні WordPress процес максимально автоматизовано за допомогою плагінів - тут нам доступні плагіни які самі розмістять код в статті (вгорі, центрі, знизу) і дозволяти навіть обертатися (міняти код допустимо на одній сторінці показувати Адсенс, а на інший вже яндекс) - всі ці плагіни безкоштовні. але в деяких є платний функціонал, який націлений більше на мобільний трафік. Автоматизація процесу дуже зручна коли у нас висока кількість сторінок і контенту.

На Joomla все з минулого століття. Я так і не зміг нічого підібрати, щоб хоч якось полегшило роботу. На сайті, де понад 500 сторінок - мені довелося на кожній вручну вказувати місце виклику модуля в статті. Дуже неприємний момент, який забирає дуже багато часу на монотонну і просту по суті операцію. Здійснення ротирование доступно тільки використанням коду PHP в модулі ( докладніше про скрипти ротирование можете прочитати в цій статті ).

Сподіваюся мій невеликий огляд допоможе вам визначитися з вибором CMS для вашого сайту. Про захист сайтів на Joomla і WordPress ми для вас підготували окремі статті, дотримуюся яким ви зможете повністю захистити ваш сайт від різних атак і віддалених включень в базу даних, які зовсім не рідкість в наш час.

Вас можуть зацікавити:

А ви на кожному сайті робите форум і соцмережа?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно