Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Переваги адаптивної верстки для сайту з точки зору SEO

  1. Пошуковики люблять адаптивні рішення
  2. Один сайт - один адреса
  3. Адаптивний дизайн дозволяє знизити відмови

дата публікації оригінальної статті : 16 марта 2014
Автор: Hayley Francis
Переклад: Володимир Полікарпов

З ростом числа користувачів, що виходять в інтернет через смартфони та планшети, збільшується важливість такої складової сайту як його працездатність під різними видами пристроїв. Почавши свою переможну ходу на початку 2012 року, адаптивний веб-дизайн перетворився в ключовий тренд сучасного веб-девелопмента і зарекомендував себе як найкращий інструмент створення веб-сайтів, популярних у користувачів мобільних пристроїв. 2013-й, імовірно, можна назвати роком адаптивного веб-дизайну, і згадка про нього, як видно, ще не скоро зникне з заголовків новин.

У загальних рисах, адаптивна верстка - це така верстка, при якій дизайн сторінок веб-сайту змінюється, підлаштовуючись під конкретний пристрій перегляду. За допомогою такої верстки досягається зручність користування сайтом в незалежності від того, на чому його переглядають: на телефоні, планшеті або звичайному комп'ютері. Перехід до адаптивного веб-дизайну став великою подією для веб-індустрії, тому що в корені відрізнявся від колишнього підходу, що передбачає створення або окремого сайту для мобільних пристроїв, або динамічно конфигурируемого сайту.

Крім того, зараз вже достеменно відомо, що застосування адаптивної верстки збільшує шанси сайту потрапити на більш високі позиції в пошуковій видачі. І ось чому.

Пошуковики люблять адаптивні рішення

Кожному, хто бажає, щоб його сайт завоював прихильність пошукових систем, слід уважно ставитися до того, що доводиться до вподоби пошуковикам. Так, Google не тільки рекомендує робити сайти з адаптивним веб-дизайном, а й ставить такі сайти вище в пошуковій видачі.

Так, не всі ще готові погодитися з тим, що адаптивна верстка вирішує свої завдання краще, ніж окрема мобільна версія сайту, але з точки зору SEO, сайти з адаптивним веб-дизайном, як правило, мають перевагу. У окремої версії сайту будуть свої адреси сторінок, свій HTML код, відмінний від основної версії сайту, а ресурси з адаптивним дизайном використовують одні і ті ж URL, одні і ті ж сторінки і файли, що полегшує їх індексацію пошуковими системами.

Один сайт - один адреса

У створенні окремого сайту для мобільних пристроїв є свої переваги: ​​в ряді випадків спеціальна мобільна версія відмінно справляється зі своїми завданнями. При розміщенні на сайті великої кількості контенту (як у випадку, наприклад, з новинними ресурсами) застосування адаптивної верстки може привести до того, що на мобільному пристрої сайт перетвориться в одну велику смугу прокрутки, а його відвідувачі отримають шанс натренувати свої вказівні пальці в пошуку потрібного контенту. Якраз в цих випадках і може стати в нагоді версія для мобільних пристроїв, що дозволяє акуратно відформатувати сторінку під екрани смартфонів і планшетів.

З точки ж зору SEO, одна з найсерйозніших проблем у використанні окремого сайту для мобільних пристроїв полягає в тому, що авторитет такого сайту доводиться напрацьовувати з нуля. До того ж, більшість подібних ресурсів не так добре ранжуються пошуковими системами, так як їх сторінки «склеєні» з основним сайтом. Навпаки, переверстати сайт з урахуванням вимог адаптивності, ви зосередите кількість посилань на одному єдиному сайті. Всі номери будуть вести на один домен, і це благотворно вплине на позиції в пошуку.

Більш того, ви зможете працювати з соціальними сигналами в рамках одного сайту. Наприклад, коли хтось поділиться контентом з вашого ресурсу, не має значення, з якого пристрою пройдуть за цим посиланням інші користувачі - їм в будь-якому випадку буде просто і зручно здійснювати навігацію по вашому сайту.

Адаптивний дизайн дозволяє знизити відмови

Навіть якщо сайт добре ранжируется в пошуку, але при цьому недостатньо ефективно працює на смартфонах і планшетах, його власник може зіткнутися з такою серйозною проблемою як високий показник відмов. Мобільні сайти часто страждають від того, що їх контент сильно урізаний або занадто відрізняється від контенту, розміщеного на основну версію. Пошуковики в такій ситуації приймають високий показник відмов як сигнал про те, що сайт не в змозі надати відвідувачам релевантну інформацію, і це веде до падіння позицій.

Адаптивний веб-дизайн вирішує цю проблему, відображаючи контент сайту в тому ж повному вигляді, який можна побачити на домашньому комп'ютері, але в видозміненому форматі. Це звільняє від необхідності пошуку компромісних рішень і дозволяє перестати думати про те, який контент відображати, а який - ні. Будь-який відвідувач отримає інформацію, яку він шукав, а значить - не піде з сайту.

Поліпшуються поведінкові чинники

По суті, веб-сайти є засіб поширення контенту. Зручний сайт дозволяє користувачам без зусиль знаходити, засвоювати і передавати цей контент далі по соціальній ланцюжку. Адаптивний веб-дизайн - це, перш за все, дизайн для користувача, а з огляду на вплив призначеного для користувача поведінки на ранжування, немає нічого дивного в тому, що Google рекомендує веб-розробникам використовувати саме адаптивну верстку.

Відвідувачі, які зайшли на сайт зі смартфона або планшета, повинні бачити той же самий контент, який відображається при перегляді сайту на екрані звичайного комп'ютера, і при цьому не відчувати додаткових труднощів. Наприклад, ви знайшли щось цікаве на одному з веб-сайтів, сидячи за домашнім комп'ютером, і хочете поділитися посиланням з одним, який виходить в інтернет з телефону. Якщо дизайн сайту оптимізований, то вашому другу буде так само зручно переглядати сторінку, як і вам. В іншому випадку, виникнуть складності.

Адаптивний веб-дизайн дозволяє сучасним веб-сайтам знаходити свою аудиторію серед сучасних користувачів - тих, хто все частіше і частіше виходить в інтернет з мобільних пристроїв, пред'являючи при цьому всі ті ж високі вимогу до роботи сайтів на домашніх комп'ютерах. Застосування адаптивного дизайну дозволяє найбільш ефективно працювати з мобільним трафіком, забезпечуючи найбільшу зручність користування сайтом.

Застосування адаптивного дизайну дозволяє найбільш ефективно працювати з мобільним трафіком, забезпечуючи найбільшу зручність користування сайтом

Володимир Полікарпов
SEO-спеціаліст

  • З точки зору SEO важливо те, що застосування адаптивного веб-дизайну здатне принести «додаткові очки» сайту за рахунок кращого ранжирування в мобільному пошуку, зниження показника відмов, зосередження посилальної маси всередині домену, поліпшення поведінкових факторів. Застосування технологій, що дозволяють створювати сайти, однаково добре відображаються на домашніх комп'ютерах і мобільних пристроях, стало одним з найважливіших трендів сучасного веб-девелопменту.

14 липня 2014

comments powered by

Поділитися Що ще корисно знати з просування сайтів

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно